Tripco

Kefalonija: plaže, kako do njih

753 poruke u ovoj temi

Danas smo se spustali na Platia Ammos plazu :) Obecala sam jos prosle godine da cu pokusati i napisati svoje utiske.

Pre ovog poduhvata pogledala sam gomile videa i procitala razna neka iskustva, pa smo resili da pokusamo. Kopkalo nas je :)

E pa ovako... poslednji deo puta kao sto i vecina verovatno zna je tucanik. I to jedan deo ne bas tako dobar tucanik pa mi nismo smeli da idemo autom bas do kraja tj. do barijere koja kaze da ne sme autom dalje. Mada je bilo ljudi koji su isli. Neki su cak prosli i iza barijere autom, ne znam kako, ali eto, bilo je i takvih slucajeva.

Uglavnom auto smo ostavili i nastavili pesaka do cuvenih stepenica. Naravno pre stepenica, vidikovac, pogled je neverovatan...

2A7AA876-ECBA-4BE8-B798-34A6AAD3BB54.jpe

Levo od tog vidikovca krece betonirana stazica na koju se nastavljaju stepenice.

A1B09F34-F6CF-4057-881D-6F0E8E16BD1A.jpe

Taj deo je naravno ok, i sve dok ima stepenica super je. Problem nastaje kada stepenice prestanu.

Citala sam medju tim nekim iskustvima da imaju dva nacina spustanja. Jedan je da se ode skroz levo od stepenica (kada gledate na dole) i ide preko stena, put koji smo mi izabrali. Drugi je bukvalno da sednete na guzu i spustite se niz to sitno kamenje koje se urusava, sto je meni bilo katastrofa. Obelezila sam ovde na slici kako je otprilike izgledao taj deo gde smo se mi spustili:

00728420-0818-414F-9C89-5995F8C40E3D.thu

Ovako odozgo slikano ne izgleda strasno. I to sam i ja prvo pomislila dok sam stajala gore: ma ovo je smesno, za cas cemo mi to.

Ali... ni slucajno ne krecite na spust bez prikladne obuce tj. patika! Ni slucajno nemoj da padne na pamet nekome da krene u papucama! Ne tovarite se kao magarci, idealno da spakujete sve sto zelite u ranac i ranac na ledja, da vam ruke budu slobodne. Jer morate da se pridrzavate i pomazete rukama. Pogotovu ako krenete da proklizavate i padnete, kao sto sam ja.

Spust sam je trajao oko 20 min, od momenta kad smo sisli sa stepenica. Jos jedan savet, obucite nesto staro, ili sto vam nece biti zao da uprljate. Posto mi kada smo sisli dole bili smo strasno prljavi, jer ima mnogo zemlje i prasine. Patike su nam promenile boju skroz :D

Dole kada sidjete naravno ceka vas raj. Bukvalno raj. U tom trenutku kad smo se spustili bilo je jos nekoliko ljudi koji su dosli camcima. Popodne su dosli jos neki adrenalisti kao i mi, u grupici njih 5-6, i mislim da nisu ocekivali to sto ih je snaslo, isli su jako sporo i bilo je mucno cak gledati ih.

A ovako to izgleda kada ste dole:

72BE506B-0048-4760-A0B1-CAF1B553BB08.jpe

Voda je savrseno cista, plaza je ogromna, sitniji kamen, voda kao u bazenu.

I mogu vam reci da je povratak malkice laksi od spustanja, jer nema toliko proklizavanja. Ali sacuvajte snagu, trebace vam.

Eto, ako ima nekih pitanja, pisite :) 

Bravoooo! Deluje mi da je taj trud bio vredan ovog raja :srce: Uživajte!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je Ammidi bila x2 bolja :)

Isao brodicem koji sam iznajmio u Zoli, osetio sam se kao u nekom tropskom filmu. Sami na tolikoj plazi, a u pozadini plaze nisto osim vegetacije.

Izmenjeno (STEALTH)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26792
    Ukupno tema
    899439
    Ukupno poruka