Tripco

Kefalonija: plaže, kako do njih

756 poruka u ovoj temi

Skeptican sam po pitanju informacije da je u pitanju samo 2.6 km, jer to zaista nije zahtevan put, ne znam sto bi nas mestani odvracali u smislu da je put neizdrziv...

Ako je, ipak, ta informacija tacna, veoma mi je zao sto je nisam posetio i svakom preporucujem da je poseti, jer sat vremena, pa i sat i po u oba smera nije nista tesko. Mi smo jednom pesacili do plaze 5.5 km u jednom smeru :D

Kad spomenu Fteri, veoma mi je zao sto nismo otisli tamo, potpuno smo je smetnuli sa uma, a i nisam video da postoji mogucnost odlaska brodom, bar nisam video neke ponude. Sjajno izgleda na slikama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako sa glavnog puta koji vodi prema Skali ideš najkraćim mogućim putem, sići ćeš na zemljani put (druga slika) i mereno od glavnog puta do plaže je tačno 2.6 km. Ko produži malo dalje pa se onda isključi na desno, drastično i bespotrebno produžava rutu.

 

Lokalni su Grci su preterano lenji, padali su u nesvest kad su videli da na Zakintosu rentam bicikl i da njim obilazim plaže. Teško ih je pokrenuti i aktivne osobe ne treba da se mnogo oslanjaju na njihove savete. Pola njih ni rođeno ostrvo ne obiđe. Baja u rent a car agenciji u Lasiju, kad sam ga pitala da li je do Fterija moguće doći kolima, rekao je da džipom može (a u stvarnosti ne postoji kopneni put do te plaže), a na Dafnoudi nije otišao nijednom! Paliki tretiraju kao desetu državu, ovima iz Argostolija je mrsko da se potežu do tamo.

 

 

U 31.7.2013. at 23:42, Asteriks je rekao/la:

Kad spomenu Fteri, veoma mi je zao sto nismo otisli tamo, potpuno smo je smetnuli sa uma, a i nisam video da postoji mogucnost odlaska brodom, bar nisam video neke ponude. Sjajno izgleda na slikama.

 

 

I Kamari i Fteri su odlične, ali s obzirom na činjenicu da u Zoli ne postoji pouzdana osoba za rentiranje čamaca, možda je i bolje ne upuštati se u hazard sa Hristosom. Kajaci bi bili pravo rešenje za mirne dane bez vetra, ja sam oduševljeno posmatrala par penzionera (muž i žena, stranci) koji je do Fterija došao u dva drečava kajaka :) Onda su se opušteno u neko doba pokupili i polako odveslali natrag prema Zoli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili se sa Kefe i zelim samo Tripcu da se zahvalim na velikom trudu i iscrpnim informacijama o plazama i dolasku do njih.Puno nam je znacilo,hvala ti.

Izvestaj sa puta sam postavio na temi Kefalonija pa ko voli nek' izvoli.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Pridruzujem se u zahvalnicama Tripcu, zaista svaka cast na trudu da napises onako detaljna uputstva bez kojih bismo od mnogih plaza mozda digli ruke i ostali uskraceni za lepotu koja nam je bila pred nosom. :turista:  :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari,trenutno smo na prelepoj Kefaloniji.Bili smo danas na Mirtosu.More toplo,bez talasa.Sutra bi otisli na Petani plazu.Kakav je prilaz plazi i kakav je put od Argostolija(ne bismo isli preko Lixouri-ja)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put je dobar a do same plaže se može prići automobilom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima!

Zelela bih ove godine da odem do Kefalonije, ali nazalost necu ici kolima, pa necu moci da posetim sve ove divne plaze. Zanima me da li neko od vas zna koliko su udaljene one stenovite uvale od Skale? I da li se do njih moze stici peske? Jako bi mi znacio bilo kakav savet ili misljenje.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...ako si u Skali pešice ne možeš nikuda...možda, par kilometara do luke Poros (mestašce ko mestašce-nema se nešto značajnije videti)...takođe gradski prevoz ide samo radnim danima i to samo oko 6 i oko 9 ujutro sa povratkom oko 14 sati.....ne znam tačno na koje stenovite uvale misliš.........put koji vodi iz Skale ide kroz brda- nema pešaka, nema biciklista.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi cemo letovati na Lefkadi i planiramo da jedan dan odvojimo za izlet na Kefaloniju.

Jedna opcija je organizovanim brodom, ali tu se previse ostrva obilazi za kratko vreme.

Druga opcija je da sednemo na trajekt i prebacimo se do Fiskarda, do koga nam je najvise i stalo jer bi hteli sada samo njega da vidimo posto paniramo da Kefaloniju obidjemo kasnije tokom posebnog letovanja.

Posle Fiskarda zeleli bi da se okupamo na Myrtosu koji je nekako i najblizi tom gradu. Posto bi na trajekt isli bez kola, da li postoji neki nacin da se od Fiskarda dodje do Myrtosa bez kola? Da li postoje brodici koji voze turiste od tog grada ka Myrtosu ili nekoj drugoj plazi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...na Myrtosu se nećete okupati- bar ne ove godine...prema mojim saznanjima (neka me ispravi neko ako grešim) do njega ni ne možete doći...put je stradao u zemljotresu, a sa početkom sezone postoji zabrana i za pešake da idu dole........ono što sigurno znam je da se u more survalo na tone i tone zemljišta sa brda.....ako sada more na tom mestu izgleda čisto to je samo iz razloga što se zemlja staložila..........sva se ta zemlja mora izvaditi iz mora, moraju se popraviti putevi i staze....poznajući Grke to se neće desiti u dogledno vreme....volela bih da se varam.........Kefaloniju smo posetili prošle godine i rešili smo da idemo i ove godine, ali nas je zemljotres sprečio, pa smo završili na Zakintosu.....za sledeću godinu je opet Kefalonija u planu..videćemo da li će se nešto popraviti do tada...

P.S.na netu možete naći slike plaže posle zemljotresa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam ove godine na Mirtosu, nema zemlje u moru, plaza je potpuno u redu, put nije puno ostecen

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...drago mi je da je tako...plaža je predivna i šteta bi bila da se ne koristi....u kom periodu si bila???...moji su se prijatelji vratili pre 5 dana i rekli mi da je plaži zabranjen pristup i da i dalje postoji opasnost od odrona ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam od 20.06-04.07, bila sam dan pre nego sto su potpuno zatvorili i tada su se neki spustali klima i pomerali rampu.Bila je prica da ce put biti otvoren od 15.07

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima!

Zelela bih ove godine da odem do Kefalonije, ali nazalost necu ici kolima, pa necu moci da posetim sve ove divne plaze. Zanima me da li neko od vas zna koliko su udaljene one stenovite uvale od Skale? I da li se do njih moze stici peske? Jako bi mi znacio bilo kakav savet ili misljenje.

Pozdrav!

imas sasvim dovoljno tura iz skale, bus ture, sa nekim ko jos iznajmi rent-a-car na licu mesta pa podelite dane i naravno brodovima kapetana vangelisa, izleti do itake, izlet po kompletnoj istocnoj oblai kefalonije i izlet do zakintosa.pesaka ima 7km do kateliosa, 12 km do porosa, taksi do porosa 15evra,do kateliosa jos manje.mozes pesaka i do stare skale u brdu i do poznatog restorana.pozdrav i lep provod u skali

meni je tamo bilo sjajnoooo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Golubice i smotanko hvala na informacijama. I ja sam nasla da bi do 15.7 trebao Myrtos da se otvori.

U svakom slucaju, do letovanja imam jos dugo, tako da postoji realna sansa da plaza proradi. U tom slucaju, kako da stignem do nje? Najbolje bi bilo kada bi brodici vozili iz Fiscarda do nje. Jel postoji tako nesto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka