Sxomy82

PARALIA

4248 poruka u ovoj temi

MI smo bili u Paraliju pocetkom jula,preko oktopoda.Odseli smo u vili Erato,i ja iskreno nisam bila zadovoljna njome.Sledece godine ako idemo negde,smestaj trazimo sami.Mi kad smo polazili kuci naisli smo na jednu vilu,nije u glavnoj ulici,ispred nje je bila devojka koju smo pitali za smestaj rekla je da ima slobodnih soba,i pominjala je neki popust ako cemo biti vise dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da idem u Paraliju tamo 10 ili 11 septembra.

Da li se tada moze naci slobodan 2-krevetni studio?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da i ja napisem neke utiske iz Paralije...kao normalan turista sa normalnim ocekivanjima.

U Paraliji smo boravili od 12.08. do 22.08.2015. godine, po peti put (bicu realan :) ), preko agencije LUI travel. 

SMESTAJ - Objekat PLAZA (jedan iz ponude Erato hotela), za cenu koju smo platili i ocekivanja koja smo imali(opeta za cenu koju smo platili),  vise nego zadoljavajuci. Soba dovoljno prostrana sa namestajem u dobrom stanju, kuhinja odvojena sa svim potrebnim posudjem, kupatilo u normalnom stanju, sve ispravno, topla voda 24 h, velika terasa sa obe strane studija/apartmana (jedan izlaz iz sobe, jedan iz kuhinje). Par nepravilnosti u nekim drugim studijima, za koje smo culi, otklonjeni su istog dana (tipa reso koji je bio neispravan, zamenjen je novim za pola sata), tako da i s' te strane nije bilo nekih vecih problema. 

PARALIJA - K'o Paralija...ili-ili. Nama se svidja i tu nema pomoci :) . Na plazu 90 % odlazaka idemo u pravcu Korinosa, odnosno hotela Mediterranean village, gde je toliko siroka i dugacka da guzve nikad nema. Na raspolaganju je par plaznih barova sa vec svima znanim modelom koriscenja (dva pica i vase su lezaljke ceo dan) i mnogooo slobodnog prostora na plazi. Voda pre podne fenomenalna, po podne se zamuti sto je i normalno s' obzirom da je dole pesak, ali cista. Tvrdim. Za tih desetak dana videli smo jednu i po meduzu (jednu sam video ja i to jeste bila meduza, a drugu supruga, a posto je njoj sve sto vidi u vodi meduza, nije naucno dokazano da i jeste bila, dajem joj 50  zagarantovanih procenata da je u pravu i drugih 50 da nije). Hrane ima na svakom koraku, pa ko sta voli i kome se sta svidja, ukusi su razliciti, usudicu se da napisem da giros i dalje jedemo u Jordan's place i dok je takav kakav je necemo ga menjati. Sitnije kupovine smo obavljali i u Lidlu i u lokalnim prodavnicama, svi su dobro snabdeveni, cene na nivou proslogodisnjih i tu nema nikakvih problema. Garderoba, licno nama, u Paraliji nije zanimljiva i to obavimo ili u Kateriniju ili u Solunu (ove godine uspesnije u Kateriniju). Nocni provod nas preterano ne interesuje, tu smo prvenstveno da se odmorimo, tako da tu i nemam neki komentar, a sto se tice zanimacija za decu, njih ima sasvim dovoljno. Tu su i izleti i jos sto sta, ali dovoljno je ovo sto napisah.

AGENCIJA - Na kraju moram da napisem da iako smo procitali dosta toga negativnog za ovu agenciju, posto ne robujemo predrasudama, uplatili smo letovanje preko agencije LUI travel i da smo prezadovoljni odnosom svih zaposlenih sa kojima smo bili u kontaktu, pocev od devojke u agenciji, preko vodica, vozaca koji su profesionalci i koji voze onoliko brzo koliko treba, nije to sporo kako neko rece (zar treba da izginemo da bi stigli sat vremena ranije) nego bas kako treba. Za LUI travel od nas sve pohvale.

Na kraju, uvek je bilo "koliko para toliko i muzike", a za one novce koje smo mi dali, muzika je prijala nasim usima :).

Pozdrav svima.

 

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prijatelji trenutno (smena posle vas) borave u istom tom hotelu preko iste agencije, bas ih pitam kako su zadovoljni ,kazu skroz je ok smestaj, za agenciju ih nisam pitao ali vrv bi izneli neko negodovanje da ima potrebe za tim

Izmenjeno (markoni155)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozete naci smestaj na licu mesta bez problema, jer prolazi sezona. Mi smo se pokajali sto nismo na licu mesta trazili smestaj, jer smo onda produzili jos 3 dana, pa cimanje dal ima mesta u toj vili. Najbolje sami trazite smestaj na licu mesta. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako autobusom do soluna i jel zna neko cene autobusa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Katerinija za Solun se može busom ili vozom.

Autobuska karta košta 6,3€ ide na pola sata i stiže se za oko 45 minuta. Stanica Intercity Bus Terminal KTEL se nalazi u na kraju Thessalonikis ulice, pre zgrade suda gde siđete i vratite se 200m i skrenete levo.
www.ktelpierias.gr

Po dolasku u Solun siđite na stanici Makedonija i uzmite lokal 31 koji košta 0,8 € do centra Soluna.

Vozom takođe možete lako i povoljno stići sa železničke stanice u Kateriniju, a ovde pogledajte red vožnje i cenu karte.
http://tickets.trainose.gr

Cena povratne karte je 14 € i stiže se za oko 45 minuta. Stanice su lepo ucrtane na mapi u vozu i najavljuje se preko ozvučenja. Uz povratnu kartu morate se vratiti istom kategorijom voza kojom ste i otišli ili jednostavno kupuite kartu u jednom pravcu, pa koji pre naiđe. Zadnji voz za Katerini iz Soluna je u 22h. Taksi od Katerinija do Paralie je 7 €.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je najaca VILA ZISKOS  jer je prvi red od mora i blizu je centra mozes da biras gde ces na plazu levo ili desno kao i zalazak sunca na kraju dana pored mora je neverovatan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo kraci odmor za 1.maj u Paraliji zbog blizine Soluna,Olimpa.... ali bih volela ako neko ima iskustvo da napise da li se tada moze kupati u moru ili bar na bazenu napolju. Ne znam kakve mogu da ocekujem temperature tada.

Hvala !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako temp. vazduha i bude odgovarajuca more je definitivno jos uvek hladno za kupanje, bazen je vec realniji

Izmenjeno (markoni155)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav.... Videla sam par komentara za vilu Valentina ali me interesuje da li je neko bio 2015.godine u njoj? Čula sam da je malo "fucnuta" a meni se po slikama ne čini tako... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vila valentina je solidna , nista specijalno sve zavisno sta tebi treba

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bitno mi je samo da nije prljavo jer idemo sa detetom. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio pocetkom jula. Sto se tice izgleda, meni se vila svidja, lepo izgleda i spolja i unutra. U prizemlju je prostorija za druzenje i odmor, gde imate razne drustvene igre, bicikl, toalet i tus. Tu se ostavljaju i stvari prilikom smene gostiju. U blizini je sve sto vam treba, od pekare, restorana pa do dragstora, a pored vile je i doktor, koji je i vlasnik vile. Olicno govori srpski i jako je prijatan covek.

Sto se tice higijene, moglo bi da bude i bolje. Da se odmah razumemo, ja znam da to nije hotel sa 5 zvezdica pa da sve bude besprekorno, i ne ocekujem savrsenstvo od privatnog smestaja, ali neke stvari zaista nerviraju coveka. Recimo, kuhinja je u nasoj sobi zrela za kompletno renoviranje, od elemenata do posudja. Kada otvorite ormaric, sve smrdi na budj, vlagu, sudopera je puna kamenca, cak smo zadnjih dana i 2-3 velike bubasvabe uhvatili. Mi osim dzezve i soljica za kafu nista drugo nismo koristili, one su bile jedino u upotrebljivom stanju. Nismo ni nosili doduse nista od hrane da kuvamo, ali nebitno, mnogi ljudi sami spremaju. Nije problem escajg, to ionako obicno svi ponesu od kuce, ali serpe, tiganji, case - uzas! Obaveza gostiju jeste da ih nakon upotrebe operu i vrate na mesto, ali nisam ja duzan da cistim za nekim pre mene, to treba oni da kontrolisu i da ih po potrebi zamene i operu. Za neke stvari nije potrebno puno para da bi se sredilo, dovoljna je samo volja. :) Bar se hodnici i zajednicke prostorije sijaju. :D

 Generalno, po meni je vila odlicna za te pare, na super je lokaciji, i cisto je, osim kuhinje, tako da ako ne spremate sami hranu odlican je izbor, ali ako spremate... :D

Izmenjeno (Maxi NI)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paraliju sam posetila juna meseca, boravili smo u vili Nautilus,imali smo trokrevetni studio, lepo opremljen, drugi sprat, pogled na ulicu (posto vila nije blizu mora).Studio je bio u redu uglavnom, osim sto nam se odvod zapusio, odnosno bio je zapusen kad smo stigli, ali gazda je slabo reagovao na zalbe, drugih primedbi nemam, koliko para, toliko muzike...

 Paralija je ziva 24 h i ima mogucnosti tj. izbora za sve od 7 do 77 :D.

Plaze su lepo uredjene, vazi pravilo pice i lezeljka pa uzivaj do mile volje, voda nije losa, mada vidjala sam i bolje iskreno, ali nije ni strasno. Super je i za kupovinu, za nas zene koje to volimo :srce:, ima dosta radnji sa kozom, suvenirima i garderobom uopste. Napomene da sve one ljude koje ne vidjate tako cesto u gradu, tamo cete ih vidjati svaki dan, cela Srbija u Paraliji :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka