Sxomy82

PARALIA

4248 poruka u ovoj temi

Da li moze neko da mi napise nesto o vili odyssia u paraliji,zanima ne apartman na prvom spratu 101!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao. Imam jedno pitanje. Uskoro putujem u Paraliju, sama, moje drustvo se prijavilo preko agencije, a ja kad sam htela nesto kasnije da se prijavim, nije imalo mesta. Medjutim, odlucila sam da idem sama pa ce me drustvo cekati u Paraliju, imam problem sa jezikom, slabo znam i engleski i grcki, ovo ce biti pravi dozivljaj za mene, ali ne bunim se :-D Putujem prvo vozom od Beograda do Soluna. Je l' neko od vas je l' ima neki lokalni prevoz (bus, voz) od Soluna do Paralije, koja je cena, i koliko cesto ima prevoza?? Mnogo ce mi znaciti informacije. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Soluna imas prevoz jedino do Katerinija, a to je grad koji je na oko 6-7km od Paralije. Ima autobus i voz, mada ti je vozom dosta jednostavnije, jer ces vozom i doci do Soluna na zeleznicku stanicu. Ide na oko svakih sat vremena i ne znam tacno, ali mislim da je karta bila oko 10e u jednom pravcu (nisam skroz siguran za cenu, ali mozes da proveris na sajtu zeleznice da budes sigurna, a proveri i red voznje). Voz putuje oko pola sata, dosta su udobni, klimatizovani i brzi.

Kada stignes na zeleznicku stanicu u Kateriniju, koja je inace na samom izlazu iz Katerinija ka Paraliji, na 200m odatle imas stanicu gradskog autobusa i tu uhvatis bus za Paraliju, koji je oko 2e i kartu mozes da kupis u busu ili na aparatu (aparat nema na toj stanici na kojoj ti cekas bus, ali ima na autobuskom stajalistu odmah preko puta). Tom busu treba 10 minuta do Paralije.

Izmenjeno (ggolosin)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jedan savet za tebe i za ostale, koji eventualno kolima dolaze u Paraliju.

Ukoliko zelis da kazes nekome gde ides, reci Paralija Katerini.

Tek kada dodjes u Katerini pocni da upotrebljavas izraz Paralija, jer to na grckom znaci plaza i ako budes rekla nekome u Solunu da ti trebaju informacije u vezi sa Paralijom ili prevoz do Paralije, mislice da hoces da odes do najblize plaze.

Kad dodjes u Katerini, tu ce vec znati sta trazis i mogu da ti pomognu. Sve u svemu nije komplikovano, uspeces. Ako te jos nesto interesuje, slobodno pitaj.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam puno, vrlo ste ljubazni, znace mi vase informacije. Ako me jos nesto zanima pitacu. Hvala jos jednom. :) Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zasto ne pitas preko neke agencije da uplatis samo prevoz. Znam da ima agencija koje nude samo prevoz, tako sam ja putovala pre 2 godine u Nei Pori. Znam za agenciju Sabra al sigurno ima jos neka, pa pogledaj ako ti odgovara termin. Mozda ti je tako jednostavnije da ne presedas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da ima prevoz. Preko Argusa je povratna karta 50e od Beograda do Paralije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo preko sajta Popusti.rs putovali do Polihrona za 35 evra. Tako da mozes i tako da pokusas a skoro sve agencije imaju ponude samo za prevoz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se krecu cene obroka u Paraliji, konkretno me zanima rucak za vise osoba u tavernama? Koju biste preporucili? Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taverna Posejdon,u prizemlju vile Nefeli. Fenomenalna hrana,najlepse belo meso,raznjici ,ma sve je prelepo,a cene od 3,5e do 8 e. Taverna  Zografos skupa,a znaju da posluze i jela od juce. Gazda uvek namrgodjen,ostavi pare i bezi.... Kod Posejdona bas domaca atmosfera,desert gratis.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Listajuci temu, pronasla sam na jednoj od strana, mnogo dobru stvar. Mislim da bi bilo korisno da podelim sa vama, mozda nekome koristi.

Pregled Paralije po oblastima, mozete lepo i detaljno pregledati sve, kao na dlanu :D

Samo se krećite i videćete strelice ka mestu Paralia, Leptokaria...

https://www.rollmaps.com/upload/images/360/Grcka/Pieria2012/Pieria2012.html

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep pregled :) kao da sam vec tamo ;) još malo još malo i uživanje :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Butterfly

Bravo za link,sve se vidi,kao naruceno za one koji bi da upoznaju Paraliu da ne bi lutali kada stignu u ovo mesto koje nije veliko.Pomoc svaka dobro dodje!!!

 
 
 
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep pregled :) kao da sam vec tamo ;) još malo još malo i uživanje :D

​u kom terminu ste dole ,mozda kada i mi da razmenimo koju rec,i je li neko bio u vili-hotel Exharhos,ako jeste neka napise koju rec

 
 
 
 
 
 
Izmenjeno (sympathy)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

google street view je mnogo bolji za upoznavanje mesta jer se kreces ulicama, rollmaps je ok za pticiju perspektivu da sagledas velicinu i polozaj nekog mesta

Izmenjeno (markoni155)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905054
    Ukupno poruka