dunjaa

Hotel Steigenberger, Hurgada iskustva

472 poruke u ovoj temi

Ej evo pitanjce. U kojem aranzmanu si bila ALL ili HB? Ja idem HB pa samo da vidim da li je to dovoljno.

I ima li kalvih slikica da vidimo?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat,direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam AI gde ti je sve,ali bas sve ukljuceno.A sliku sam probala da postavim i nece.Ili ja ne znam.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E joj steta za sliku. A da mi posaljes na mail???

Poslacu ti ja na private mail pa mi posalji sto vise slika. Zanima me soba, plaza i takve stvari.

Moze???

Hvala puno

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravoo!

ja moram da se pohvalim da sam za uskrsnje praznike preko Argusa isao u Steigenberger Al Dau Beach. Hotel je fantastican! Zasluzuje svaku zvezdicu. Prvo sto je kompleks ogroman,sto su sobe prostrane, ciste, uredne,..drugo sto je plaza dugacka sa sitnim peskom i jako lepa.

Ako neko namerava da ide u ovaj hotel neka obavezno uplati all inclusive jer su cene u hotelu skupe...jedna kafa ili kola kosta skoro 200 dinara. Ne izgleda puno ali ako popijete nesto za svaki dorucak,veceru i par tura na plazi-nakupi se.

Hotel ima 5 spratova, ne gledaju sve sobe na more,ima onih koje gledaju na bazen ili na put ispred hotela. Naravno,ako zelite bolju sobu,recept je uvek isti-svadja,svadja i svadja sa recepcijom koja se zavrsava tako sto recepcioneru tushnete 15-tak evra. To je nama bilo dovoljno da dobijemo sobu na 5. spratu sa direktnim pogledom na more! Hotel ima ogroman bazen za koji ce vam trebati 3-4 dana da ga istrazite,jer ima i jacuzzi ostravo, bar u bazenu, shhahovsko ostrvo,odbojku, vestacke vodopade, lezaljke u vodi i slicne simpaticne stvarcice. Hotel ima golf klub, vise barova na plazi, centar za sportove na vodi... Hrana je jako dobra i vrlo raznovrsna. Svako vece pored nekih uobicajenih stvari se pravi npr. meksicko vece, kinesko, tursko,nemacko i slicno gde se pripremaju takve vecere. Pored ovog hotela je Intercontinental a pored njega je Hilton Resort. Od hiltona prema Steigenbergeru pocinje osvetljeno setaliste gde imate zilijardu prodavnica i dva puta toliko standardno dosadnih prodavaca koji bi mamu svoju prodali za par zelenih novcanica. U hotelu imate dosta nemaca, ukrajinaca i rusa sto zna biti malo iritirajuce, ali boze moj,na odmoru ste a rusi su vrlo zabavni kad se naliju vodkom. Sve u svemu, odlican provod, fantastican hotel,jako dobro organizovana osoblje...ako nekoga zanima vise neka mi pise..

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo1

Bio sam u steigenberger al dau beach za prvomajske praznike i fantazija je!

Ogroman kompleks, cist, prostrane sobe (50m2), vecina ima pogled na more (zvanicno se pogled na more doplacuje,ali uz malo prepirke i 15-tak evra recepcioneru dobijes sta zelis).

Hotel ima ogroman bazen za koji ce ti trebati 3-4 dana da ga skroz istrazis! Ima 2 ostrva-jedno za sah,drugo za masazu i fitnes. Bar u bazenu,dva vestacka vodopada, lezaljke u vodi i slicno. Plaza je ogromna,sa sitnim peskom.

Obvaezno uplati all inclusive jer je pice u hotelu skupo. Hrana je fantasticna (ima dosta mesa :)

Ako te jos nesto zanima...pitaj

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo1

Bio sam u steigenberger al dau beach za prvomajske praznike i fantazija je!

Ogroman kompleks, cist, prostrane sobe (50m2), vecina ima pogled na more (zvanicno se pogled na more doplacuje,ali uz malo prepirke i 15-tak evra recepcioneru dobijes sta zelis).

Hotel ima ogroman bazen za koji ce ti trebati 3-4 dana da ga skroz istrazis! Ima 2 ostrva-jedno za sah,drugo za masazu i fitnes. Bar u bazenu,dva vestacka vodopada, lezaljke u vodi i slicno. Plaza je ogromna,sa sitnim peskom.

Obvaezno uplati all inclusive jer je pice u hotelu skupo. Hrana je fantasticna (ima dosta mesa :)

O peskirima na plazi i u sobama ne moras da brines..oni brinu za tebe..

Ako te jos nesto zanima...pitaj

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

ja sam nova ovde i odusevila sam se kad sam videla da postoji tema za ovaj hotel.Ja idem 14.jula i nadam se da je stvarno sve OK.Samo me interesuje (Sale Ns) da li si zaista sve jeo slobodno u hotelu bez bojazni da ces "zakaciti"neku bakteriju u stomaku?Jedino se toga plasim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo me interesuje (Sale Ns) da li si zaista sve jeo slobodno u hotelu bez bojazni da ces "zakaciti"neku bakteriju u stomaku?Jedino se toga plasim.

Sta podrazumevas pod tim "sve"? ja sam bio u hotelu sa 3 zvezdice, pa smo jeli sve... i voce i povrce. Dakle, ono sto se pere cesmusom... Pa nisu oni ludaci da ne znam sta sluze u Hotelima sa 5*, a tebi ako je osetljiv stomak, moras se paziti... Drugo imaju puno zacina koji mogu da ti ne odgovaraju. trce, ne smes jesti ko provaljena ili ko etiopljanka, jer ces stomak svakako da pokvaris kolicinom hrane!

eto ako ce ti ovo sta pomoci....

I ne zakacuje se bakterija nego eventualno stomacni virus, a to nije isto!

Izmenjeno (valjevac)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ne zakacuje se bakterija nego eventualno stomacni virus, a to nije isto!

E, pa nije bas da se ne zakacuje bakterija, nego eventualno stomacni virus!!!

Efipatski Antinal ili nas Enterofuryl, koji su lekovi istog sastava, su lokalni antibiotici, sto bi trebalo da znaci da se njima lece bakterije a ne virusi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

ja sam nova ovde i odusevila sam se kad sam videla da postoji tema za ovaj hotel.Ja idem 14.jula i nadam se da je stvarno sve OK.Samo me interesuje (Sale Ns) da li si zaista sve jeo slobodno u hotelu bez bojazni da ces "zakaciti"neku bakteriju u stomaku?Jedino se toga plasim.

Moje misljenje je da ne treba preterivati sa svezim vocem i povrcem, tj. salatama sa raznoraznim prelivima. Sve ostalo se moze jesti u normalnim kolicinama. Mi smo ( suprug, dete od 7 godina i ja) pili Linex 1 ili 2 puta dnevno preventivno ili kada pojedemo nesto sumljivog kvaliteta. Isto tako je radila doktorka koja je bila sa nama u grupi.

Malo smo pazili sta jedemo i pijemo ( pice sa ledom-ne), ali srecom nismo imali stomacnih problema.

Izmenjeno (juca)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo!

Posto mi je ovo bio drugi put u Egiptu (prosli put sam bio u Hostmarku- ne bacajte vreme i novac na ovo) najbitniji zadatak mi je bio da kupim anginal ili entocit.Medjutim,nisam ih kupio odmah prvog dana,pa nisam ni drugog i tako sam zaboravio na to. U hotelu sam probao jako puno razlicitih jela, salate,voce (najcesce lubenicu i banane) meso, ribu, piletinu,krompir,sve i svashta ali nikad nisam imao bilo kakve stomacne tegobe. Cak sam i pio raznorazne koktele (preporucujem summer cooler!!) i sve je bilo ok.

Naravno, to sto ja nisam imao problema ne znaci da se nekom drugom ne moze desiti,zato ti ipak preporucujem da kupis neke od pomenutih tableta,cisto da ne dozvolis da ti gluposti pokvare letovanje.

Preko koje agencije ides?

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super, neko ko je bio i u Hostmarku i u Steigenbergeru. Ili mozda i nije bas super?! Ja sam uplatila famozni Steigenberger za 13. jul, a prijateljima sa nesto tanjim budzetom sam predlozila Hostmark. Da li zaista smatras da je los? Ubice me, aaa????!!!! Da li je uopste moguce poredjenje ova dva hotela?

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

AMAN ljudi SHVATITE jednom! Linex i svi, ali SVI ostali nasi lekovi za crevnu floru NE VREDE protiv egipatskih vodenih sandzama koje izazivaju proliv! To je isto kao kad bi recimo pili Linex jer vas boli zub. Jednostavno NE RADI

Pomaze iskljucivo Antinal ali ni one se NE pije preventivno, isto kao sto antibiotik ne bi pili preventivno jer ce mozda da vas zaboli grlo zbog hladne vode... :D

Elem, Bogu hvala, bio sam 4 puta u Egiptu, i ove godine, boze zdravlja, jeo sve, pio sve, cak i sa ledom, i ponovo Bogu hvala ne da nisam imao problema sa prolivom, nego obrnuto, prvih 2-3 dana... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Veruj da se ne mogu porediti!!

Hostmark> je 12km od centra.ispred ulaza u hostmark imas neku arkadu gde ima par prodavnica i jedna apoteka i to je sve..iza iza hostmarka je put a iza puta obicna kamena pustara.Nigde nicega! Znaci,svaki cas moras da trazis taxi (koji srecom stalno cirkulise) i stalno moras da placas prevoz do grada. Plaza izgleda veliko,ali u jednoj polovini plaze je mulj zato sto su oni napravili neki polukrug od kamenja i time smanjili cirkulaciju vode pa ima dosta mulja.Zbog tog kamenja se cesto pojavljuju vece krabe pa moras biti pazljiv kada ulazis u vodu. Zabava i bazen nisu ni problizno onom u Steigenbergeru! Konobari vole da prevare, posto ispisuju paragon blokove,ako se ne setis da stavis racunovodstveno koleno i upises total oni ti dodaju jos po neku stavku na racun pa se iznenadis kada treba da se plati. Hrana je onako,ali se stalno ponavlja.

Steigenberger> iako je zvanicno 6km od centra grada,to i ne osetis,zato sto posle njega dolaze interkontinental i hilton resort i tu se niiz hotela prekida i pocinje neosvetljeni deo setalista. On hiltone pa prema centru pocinje neprekidan lanac raznoraznih shopova,kafica i setaliste tako da je uvek zanimljivo. Bazen je fantastican,treba ti 2 dana da ga proucis,zato sto ima neka ostrvca, 2 vestacka vodopada, bar u vodi, shahovsko ostrvo, wellness ostrvo, lezaljke u vodi... Hrana je odlicna,raznovrsna i jako se cesto menja.Svako vece organizuju predstavljanje neke od svetskih kuhinja.Za vreme vecere na terasi uvek je neki happening, trbusni ples, tambourine man, pevachi,plesachi, karaoke.

Osoblje je ok,ali vec i sama znas da ako hoces bolju sobu moras malo da gurnesh recepcioneru i naravno ne veruj pricama da je hotel pun i da ne mozes da promenish sobu. Sobe su prostrane,ciste,lepo sredjene,kupatilo je dozivljaj za sebe jer ima i tus kabinu i kadu, muziku unutra i tra la la.

Jeidna ( J E D I N A ) dobra stvar u koris hostmarka je to sto su sve sobe iste kategorije (osim apartmana) tako da uvek mozes dobiti bolju sobu (opet mito-korupcija) i dobijes sobu na spratu sa pogledom na more. Steigenberger su kapitalisti,imaju 5-6 vrsta soba,nase agencije zakupljuju one sa pogledom na bashtu ili put ispred hotela ili golf teren. Zvanicno,doplatra za 2 osobe za deluxe tip sobe ( pogled na more) za 10 dana je oko 200 eur. Pogodi kako mozes dobiti ovu sobu? ako si pomislila na bakshish (u evrima normalno) pogodila si!!!

p.s. kada sam ishao tamo sa Argusom 3 momka su dobila ne standardnu osbu koja im je placena,vec Cabin room, tj. bracni krevet u kojem su sva trojica morali spavati. Naravno,vodic nije napravio nikakvu intervenciju ali cisto da znash ako te to zadesi, 15-tak evra ce biti dovoljno. (trazi recepcionera Aymana, on je jedini od pomoci od njih cetvorice).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

AMAN ljudi SHVATITE jednom! Linex i svi, ali SVI ostali nasi lekovi za crevnu floru NE VREDE protiv egipatskih vodenih sandzama koje izazivaju proliv! To je isto kao kad bi recimo pili Linex jer vas boli zub. Jednostavno NE RADI

Pomaze iskljucivo Antinal ali ni one se NE pije preventivno, isto kao sto antibiotik ne bi pili preventivno jer ce mozda da vas zaboli grlo zbog hladne vode... :D

Elem, Bogu hvala, bio sam 4 puta u Egiptu, i ove godine, boze zdravlja, jeo sve, pio sve, cak i sa ledom, i ponovo Bogu hvala ne da nisam imao problema sa prolivom, nego obrnuto, prvih 2-3 dana... :D

NIJE TACNO !!!

Procitajte sastojke leka Antinal (egipatski) i Enterofuryl (Bosna lijek) - potpuno isti lekovi!!!

Izmenjeno (juca)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868338
    Ukupno poruka