codemaker

Put do Peloponeza

98 poruka u ovoj temi

Otvorena je grupa na fejsbuku Peloponez na dlanu pa ko zeli moze da se prikljuci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Forumaši, izvinjavam se, sigurno već ima INFO, KREĆEM RANO UJUTRU PA DA NE TRAŽIM. Koliko je trajekt kod Patre za auto i 2+2.

da li je cena i dalje 6,5€, vidim da je cena samo za auto, nema cene za putnike.

Hvala.

Izmenjeno (andrej26)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putnici ne placaju, samo auto. Srecan put i lep provod! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedno od retkih odmorišta na Peloponezu odmorište Artemisio, koje je inače (barem bilo :) ) za svaku pohvalu; imaju banku, sasvim lepu terasu sa lepim pogledom, prodavnica i restoran i benziska pumpa (EKO).

Nalazi se između Korinta i Tripolija (bliže Tripoliju). Nedostatak je što može da se priđe jedino iz pravca Korinta (sigurno da može i iz pravca Tripolija ali bi zahtevalo mnogo obilaženja)

https://goo.gl/maps/MmwBMNKv1yT2

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Relja to bi bio ovaj novi put ka Sparti,skretanje kod mesta Lefktro?

500px-Moreas2.png

map-peloponnese_1.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije to, ovo je pre Tripolija kada se dolazi iz Korinta. Mislim da se lepo vidi na linku koji sam postavio.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Oprosti nisam bio konkretan...hteo sam te pitati  za put kojim si prošao 2016,za odmorište mi je sve jasno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A soo :) I jednim i drugim :) U dolasku starim putem a u povratku novim (upravo otvorenim) auto putem, ili što bi naši stručnjaci rekli, brzim putem pošto ima samo dve trake do uključenja na auto put Tripoli - Kalamata. 

Novi put je duži, dosadniji, sigurniji, ali se brže prolazi. 

Stari put je interesantniji (dosta serpentina), kraći ali, meni barem, zamorniji i duže se vozi.

Na prethodnoj strani imam par fotografija sa tog novog dela puta.

Nadam se da sam sada dao željeni odgovor :)

Izmenjeno (Relja)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari, jel moze pomoc prijatelja,imao sam neodoljivu zelju da "opalim selfi" na Korintskom kanalu,:Dposto sam ga presao AP za sekund,a jedina ideja koja mi je prosla u tom trenutku kroz glavu, da upalim sva cetiri u zaustavnoj traci i napravim karambol:hahaha:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za selfi na Korintskom kanalu mora da se siđe sa auto puta na stari put,  odnosno stari most preko kanala i onda nema problema :)

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav ljubiteljima Peloponeza.

Krećemo 11.07.prema Nafpliu, sa pauzom i noćenjem u Delfima. Sada imamo dilemu oko toga gde se isključiti sa autoputa? Posle Larise ili Lamie? Tj interesuje me kakav je taj put od Larise preko Farsale? Vidim da je po google mapi kraći za oko 30km, ali ne znam da li je mnogo naporan. Imamo vozača koji voli te putiće, ali ipak je to završni deo od 800+km.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio sam ja, dva puta, istina preko Karditse pa se ukljucio na taj put iz Farsale prema Lamiji bas kod  Nea Manastariki. Put je odlican, na pojedinim mestima sa po dve trake. Ono sto je mnogo vaznije, nema gotovo zive duse osim kroz i pored naseljenih mesta usput. Put je ravan i prav kao strela do ispred same Lamije, gde sledi neveliki uspon. Na vrhu tog usponcica, mesto za kafu sa sjajnim pogledom na Tesaliju. Nezaboravno. Silazi se pravo u Lamiju, i ako se drzi pravac, direktno se izlazi na autoput bas ispred Termopila, a odatle desno moze za Bralos i Delfe. Moze i bez tog parceta autoputa da se iz Lamije direktno ukljuci na put za Bralos i dalje prema Delfima. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Holiday, Prošao sam od Larise do Lamije putem koji Vas interesuje pre dve godine. Do Nea Monastarikija put je ugodan za vožnju po brežuljcima, levo-desno i kroz par naselja. Posle kreće uspon sa krivinama (serpentinama) ka Domokosu i slično spuštanje u Lamiju. Može da se desi da sustignete kolonu sa šleperom na početku, a dupla puna je uglavnom  svuda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da ne bude zabune. Oba puta sam tim putem bio u drugoj polovini jula, dakle u spicu uglavnom oko podneva. Dobar deo puta, od Nea Manastirikija bili smo sami na putu. Na usponu i silasku prema Lamiji na pojedinim deonicama postoji treca traka, a tu zbog blizine Lamije, svakako ima vise saobracajna. Generalno, pozitivno sam iznenadjen kvalitetom i neopterecenoscu puta, toliko da sam sledeci put prema Atini planirao rutom Egnatia Odos, Kozani, Servia, Larisa, Farsala, Lamia, autoput....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887840
    Ukupno poruka