codemaker

Put do Peloponeza

98 poruka u ovoj temi

ne razumemo se,jer posle ide Lamia,pa dalje Thiva...zato i pitam kako posle Farsale,nije mi jasno koji je drugi put ako se ne prolazi pored Lamie ?

ukratko je li to put br.65

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Larisa , Farsala , Neo Monastiri , Lamia , Lutra Termopili preko Bralosa pa Tiva i na Korint pa posle gde je kome volja . Ja pišem mesta gde sam prošao prošle godine gde su bitnija odvajanja puteva a to je taj put koji ti pominješ .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine isli iz Nafplia do Lutrakija pa onda putem uz more, paralelnim sa autoputem. Put sa lepim pogledom, nije bilo guzve.

Onda smo se umesto kod Elefsine, negde oko Megare prebacili na neki planinski put ka Thivi, gde smo malo "naceli" gumu. Uzak put, samo masline i mi. Nismo sreli jednog coveka. :) Jedina rupa je bila nasa. Zanimljiva avantura ali ne preporucujem. Ja sam na mapi videla da se taj put spaja nedge na pola puta sa onim Elefsina-Thiva, pa kao-Sto okolo kad mozemo preko? :D Svi ostali putevi su bili bas dobri. Generano, ni ovaj nije bio los jer smo bili sami na putu samo sto smo imali mali peh.

Inace, isli smo Jonskom obalom i kod Patre smo presli trajektom na Peloponez tako da smo do Elafonisosa a odatle do Nafplia dosli za 12,5e putarina. Spavali smo u Kiparijiji da ne bude smo u cugu. :)

Zao mi je sto nismo isli ovim putem kuda preporucuje @putujekaravan. Znaci, nije los, a?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam dosao iz Delfija preko Arahove i to je jedan od najlepših puteva kojim sam išao  ( predivan krajolik i put kakav se poželeti može ) , vratio sam se tim putem do Tive kojim ste i vi putovali i nisam imao problema , onako put je kao naš do Divčibara .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ok,sve jasno,u jednom momentu sam pomislio da ima jos neki put,Inace,taj E65 otvoren je pre otprilike 40 godina,ali nije ceo zavrsen tada,bilo je delova od tucanika kod Amfise,sada je sasvim ok,mada ima malo krivina.A deo od Tive do Elefsine je dobar,ima i duple trake na usponima.

Izmenjeno (misajank)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Tive do Elefsine je odlican. Mi smo pre dve godine tuda isli ali smo se prosle godine u povratku preracunai pa smo se malo ranije iskljucili ka Tivi. :)

Ko ima vremena, mnogo se lepih predela vidi po Grckoj van autoputeva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko putovao od Atine, od aerodroma do Korinta? Kakav je put, kolike su putarine, na sta treba obratiti paznju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre nedelju dana sam došao sa Elafonisosa, i išao sam novootvorenim autoputem Tripoli-Sparti (u stvari to je put Tripoli-Kalamata odakle se odvaja novi auto put sa četiri odvojene trake 2+2) Putarina je ukupno 4.9 eu i plaća se na dva mesta. Put je duži za 26 km ali vremenski drastično skraćuje put Tripoli-Sparti. Inače tog dela autoputa nisam pronašao ni na jednim GPS mapama, a nema ga ni na StreetView etc...

 

vlcsnap-2016-10-26-22h26m39s273.png

vlcsnap-2016-10-26-22h24m18s419.png

Izmenjeno (Relja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo stigli danas do Tola. Put smo podelili u dva dan, prvi deo do Platamona, a drugi do Tola preko Delfa. Nakon Delfa, odlučio sam se za put preko Tiva i Elefsine jer mi je navigacija davala da je preko obilaznice oko Atine potrebno vreme slično (razlika par minuta). Imali smo sreće jer je nedelja pa nije bilo gužve, a i ja ne vozim striktno po ograničenju pa smo stigli i da se okupamo u Tolu. Put od Platamona do Lamije je sada autoput na celoj deonici i savršen je. Nakon isključenja do Delfija je kao što je već rečeno dobar klasičan planinski put. Od Delfija do spuštanja ka Tivi opet dobar magistralni put, a i nakon Tive ka Elefsini kao što je već pominjano. Međutim ima dosta uzbrdo-nizbrdo što bi rekla moja žena, pa ko to ne voli neka ipak umesto Tiva-Elefsina izabere put preko Atine. Da ne vozim automatika sa dosta KS i ja bih isto tako uradio. Inače da napomenem na magistralnom putu ima delova sa duplom punom linijom i polovičnom zaustavnom trakom, pa se sporiji Grci sklanjaju da prođu brži automobili isto kao ne delu deonice Evzoni-Solun. Putarina ukupno 24,3 Eur (mi smo jednu izbegli zbog spavanja).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да ли има свежи(ји)х искустава са ауто-пута Патра - Коринт ?

Да ли се стање поправило у односу на 2011. годину ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ју ! Скроз сам превидео да на претходној страни има информација. Извињавам се, Умор ваљда.

:crven-od-stida:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani,

ja imam jedno pitanje kako je pokriven Peloponez sa pumpama na plin.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Icethunder

mali off

Nikako da ti kazem u vezi tvog diskusa i kicme.

Cuveni vozac Formule 1 Clay Regazzoni je  doziveo povredu posle koje  su mu bile oduzete obe noge,ali je i pored toga odlucio da kasnije ucestvuje na reliju  Paris-Dakar.

Ako je mogao Clay  takav da vozi 12 h reli mozes i ti zdrav i oporavljen do Elafonisosa.

Peace of cake!:uraaaa:

Izmenjeno (Mikko)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka