aussieserb

Ostrvo Hydra

28 poruka u ovoj temi

Juce sam dobila mail od nekog Grka koji potvrdjuje da su kola zabranjena na Hydri, ali da ih mozemo ostaviti u nekom mestu Metaxis. Nemam pojma koliko bi to moglo da kosta, tako da nam je i opcija avionom u igri. Sva ova mala ostrva deluju jako simpaticno, ali definitivno Hydra ovog puta, bez seljakanja na drugo ostrvo, jer smo planirali da par dana ostanemo i u Atini.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvo divno mesto!!! Posto ne vidm da ga nude agencije, verujem da bi nam bilo skupo da odemo... :razmislja: Nije mi jasno zasto ga nema u ponudi, jer je prelepo i bas jedinstveno, zbog nedostatka automobila...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hidra je lepa i zanimljiva, ostrvo bez automobila, sacuvali autenticnost. Ipak bio sam samo nekoliko sati da bih mogao dati neku iscrpniju informaciju. Ono sto je evidentno su visoke cene i jet set gosti koji dolaze na ovo ostrvo. Ko moze sebi da priusti letovanje ovde verovatno je dozivljaj, ostali trebaju videti bar glavni grad ostrva, brodskim saobracajem se moze prici ostrvu sa vise strana. Ako bih birao izmedju Hidre i Spetsesa svakako bih izabrao Hidru, ali na Spetsesu su nize cene i vise plaza, ono sto me je najvise nerviralo za nekoliko sati boravka na Spetsesu odnosno u istoimenom glavnom gradu su motoristi od kojih nije moguce mirno prolaziti uskim ulicicama. Na Egini nisam bio ali su mi Grci pricali da je zeleno ostrvo i ima svojih cari. Finih malih ostrva ima jos u tom arhipelagu nazvanom Argo saronska ostrva, koji formalno pripadaju Atici iako su prakticno nastavak Argolide tj. Peloponeza, ali Hidra vazi medju najbolje (ali i najskuplje).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :thankyou: Ja bih isla na Eginu u narednim godinama. Da li je moguce nekim brodicem sa nje doci do Hidre, na jedan dan...? Gde se uopste moze biti smesten, od onoga sto se nudi u Sr, pa da se ode do Hidre...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:turista: :klap: Divna!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šarm Hidre i jeste u tome što je zabranjen svaki vid motornog saobraćaja(na Spetces-u je dozvoljeno korišćenje skutera i postoji organizovani autobuski prevoz),dok na Hidri nije dozvoljeno - "niti prvo,niti drugo,pa ni treće gore pomenuto".Ova činjenica već sama po sebi čini Hidru posebnom destinacijom među Grčkim ostrvima,a samim tim i prirodu i mirise na ostrvu...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se,Vladimire. Bejasmo tada i stvarno je posebna skoro kao druga planeta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hidru sam posetio u sklopu izleta sa peleponeza. fantasticno izgleda, ali sto se tice plaza bas i nije nesto.

hidra jednostavno nije ostrvo za kupanje. tu je spetses bolji.

http://www.hydraisla...swimming-areas/

Izmenjeno (Rosbacher)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ova tema nije odavno pokretana. Jedna moja prijateljica ide ove godine preko koje sam prvi put i cula za ovo mesto. Znam da je letovaliste poznatih, javnih licnosti iz celog sveta, pa me bas zanima ima li svezih utisaka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja planiram ove godine u septembru Hydra + Spetses, pa i mene zanima ima li svežih utisaka. Posebno ako neko zna kakvo je obično vreme od sredine septembra...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako zaključujem, kod Hydre treba posetiti samo mesto kada se pređe brodićem i to je to, ne treba zalaziti dalje po ostrvu ?

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka