aussieserb

Ostrvo Hydra

28 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima!

Dolazim u JUlu na odmor u Grcku iz Australije,nasao sam ovaj sajt i vec su mi mnoge informacije bile od koristi. Izabrao sam 4 od 5 destinacije ali jos me kopka ostrvo Hydra,naime nemam bas znacajan feedback o tom mestu pa bih voleo ako neko moze da da informaciju baziranu na licnom iskustvu,moze i gossips :)

hvala unapred svima

Alex

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo znam da Kostas Simitis(predzadnji predsednik) letuje tamo 15 godina.Sve o Ydri imas na :www.hidra.gr

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jos bolje:www.google.gr pa upisi:Ydra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na pomoci ! :) Da google jeste nadohvat ruke ,ali ipak vise volim da cujem feedback od nasih ljudi koji su eventualno tamo bili,tako da ako ne dobijem info od prve ruke moracu da odlucim na osnovu google-a....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NAzalost za ostrvo Hydra nemam bas nikakavih informacija. Jedna moja prijateljica je isla na Eginu koja je najbliza Atini kao i na Spetses. Za ovo drugo znam da se nalazi tik uz obalu Peloponeza i da je jedino prevozno sredstvo na ostrvu uz bicikl, fijaker.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA DRAGANE.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi Aleks,

Ako izaberes Hydru, neces pogresiti. Ostrvo se nalazi u blizini Peloponeza. Na ostrvu je zabranjen motorni saobracaj, tako da se kopnom moze ici jedino peske, konjima ili magarcima, sto ostrvu daje posebnu draz. Camci su (na svu srecu) dozvoljeni, pa se od jedne do druge plaze stize redovnim camac-taksi linijama.

Ostrvo je prelepo, puno cveca i bajkovitog je izgleda. Vazi za jedno od ekskluzivnijih letovalista.

Nocni zivot postoji ali nije buran kao na Iosu ili Mikonisu, znaci u granicama je normale.

Ukoliko te jos nesto interesuje slobodno pitaj.

By the way, gde zivis u Australiji? Ja sam provela 3 meseca u Sidneju i mnogo mnogo mnogo mi nedostaje.

Pozdrav,

Magi

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Magi!

Taman sam pomislio da niko od forumasa nije tamo bio :)

Sigurno cu da posetm Hydru u Julu,super mi zvuci to da su auti zabranjeni,bas mi to treba dolazeci iz Sidneja-Mosman,Drago mi je da ti se svidelo ovde,dobro je uz mali uslov - da se evropska leta provode u Evropi :)

Jos jedno pitanjce u vezi Hydre,kakve su plaze tj. dali imas omiljeni spot tamo za preporuku.

hvala unapred,

Alex

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim forumasima!

Evo me posle duzeg vremena sa novom temom i planom putovanja. Ovo leto sam resila da provedem na Hidri, kako bih u povratku mogla da odsednem u Atini na par dana. Svaka ali svaka informacija je dobrodosla. Ako je neko bio, neka se javi. Hvala vam unapred i veeeliki pozdrav!!! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

udji na site: www.youtube.com i upisi hidra ili ydra...ima svega.inace,dosta grckih politicara ima vikend-kuce na tom ostrvu.izmedju ostalih i kostas simitis-bivsi premijer koji se polako presellio iz atine.ostrvo je prelepo uz malu manu...blizu je atine,pa zna da bude u avgustu guuuzva...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim forumasima!

Evo me posle duzeg vremena sa novom temom i planom putovanja. Ovo leto sam resila da provedem na Hidri, kako bih u povratku mogla da odsednem u Atini na par dana. Svaka ali svaka informacija je dobrodosla. Ako je neko bio, neka se javi. Hvala vam unapred i veeeliki pozdrav!!! :)

Meni je Grkinja iz Atine preporucila ostrvo Spetses koje se nalazi juznije od Hydre nadomak obale Peloponeza i gde je automobilski saobracaj zabranjen. U pitanju je inaced ista grupa ostrva- Argosaronski arhipelag.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz koje luke se krece na ovo ostrvo, deluje veoma zanimljivo? Nema puno slika na Google Earth-u. Kakve su plaze (pesak ili sljunak)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima! Na ostrvo se krece iz luke Pirej i putuje se oko sat i po trajektom. Plaze su uglavnom sljunkovite i stenovite, mada ima i pescanih. Tacno je da na ostrvu nema saobracaja i da je sve blizu, ali mi nije jasno gde ostaviti auto na 10ak dana? Mislila sam da bar dozvoljavaju da se udje na ostrvo kolima, ali izgleda ni to . Znaci-avionom ili nekim drugim sredstvom do Pireja a ona tu na feribot. Ako neko zna detalje u vezi sa dolaskom kolima, molim da mi napise. Najbolji smestaj cete naci na situ hydra.com.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima! Na ostrvo se krece iz luke Pirej i putuje se oko sat i po trajektom. Plaze su uglavnom sljunkovite i stenovite, mada ima i pescanih. Tacno je da na ostrvu nema saobracaja i da je sve blizu, ali mi nije jasno gde ostaviti auto na 10ak dana? Mislila sam da bar dozvoljavaju da se udje na ostrvo kolima, ali izgleda ni to . Znaci-avionom ili nekim drugim sredstvom do Pireja a ona tu na feribot. Ako neko zna detalje u vezi sa dolaskom kolima, molim da mi napise. Najbolji smestaj cete naci na situ hydra.com.

Feribot ide 3h 15 min, a " flying dolphyn " duplo brze. Nisam znao da je i na Hydri zabranjen ulazak kolima kao i na Spetsesu. Za ovo drugo je lako jer se iz najblize luke na Peloponezu stize za nekih 15 min voznje brodom (predhodno se kola ostave na parkingu luke).

Na Spetsesu koji je dosta malo ostrvo (negde oko 22 km2) kazu da postoji autobuski prevoz, kao i prevoz brodicima do brojnih uvala a poznat je i po jednom od prvih luksuznih hotela u ovom delu Egeja.

Moj ti je savet da iskombinujes i jedno i drugo ostrvo, ali da to nikako ne cinis u avgustu, kada su navece guzve. Inace tokom cele letnje sezone svakog vikenda Grci vrse invaziju na ova ostrva iz pravca luke Pirej.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka