dragonfly

Sengen viza

60 poruka u ovoj temi

Da li neko zna sta je potrebno samostalcima od dokumenata prilikom prijave za Sengen vizu (Grcka)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna sta je potrebno samostalcima od dokumenata prilikom prijave za Sengen vizu (Grcka)?

rešenje o registraciji /osnivanju, izvod iz posl.računa da vide pare ili privatnog bitne su samo pare,pare i pare. Poželjno je i uverenje o plaćenom porezu. Ja sam za italijansku vizu imao samo delimično ali sam iih nešto smuljao da kod nas nema takvih obaveza (adv,) da radimo sa keshom, da pare dzim u dzepu- i dobio sam vizu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kod mene je drugi slucaj - prevodilac- tako da nemam to resenje o registraciji/osnivanju, vec samo resenje o statusu iz Udruzenja. Je l' to Ok?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kod mene je drugi slucaj - prevodilac- tako da nemam to resenje o registraciji/osnivanju, vec samo resenje o statusu iz Udruzenja. Je l' to Ok?

Pa i mi imamo samo strukovno udruženje na osnovu čijeg akta po;injemo delatnost/ adv.komora. Ne postoji drugi organ. Ali moraš imati njihovo rešenje i prijavu na soc osiguranje. Mislim da čak više i ne traže da si platio porez. dakle, skupi šta imaš, sve moguće papire samo da ih impresioniraš, ne mora uopšte biti u vezi s poslom

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Promenio sam mesto prebivalista i samim tim i licnu kartu, a pasos nisam menjao..Da li je potrebno da menjam i njega, odnosno kad budem vadio vizu da li ce biti problem sto su mi razlicita mesta prebivalista u licnoj i pasosu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Promenio sam mesto prebivalista i samim tim i licnu kartu, a pasos nisam menjao..Da li je potrebno da menjam i njega, odnosno kad budem vadio vizu da li ce biti problem sto su mi razlicita mesta prebivalista u licnoj i pasosu?

Ne.Pasos koristis do isteka.Moja kuma putuje 3,4 puta godisnje sa pasosem na kojem joj nije upisano udato prezime i nije nikakav problem, koliko ja znam.Uostalom ko jos trazi l.k. u ambasadi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trazili su mi kopiju licne jednom kad sam isao preko agencije...zato sam pitao..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim nekoga, ako zna, da mi objasni kako i gde da izvadim :

Uverenje da stranka poseduje ili iznajmljuje stan (fotokopiju) .

Treba mi za sengen. Inace,nemam stan, podstanar :( , nemam ugovor sa gazdaricom, prijavu te adrese imam u licnoj karti, samo sam odnela ugovor da je ta baba kupila stan, inace baba je 300 km od Bgd. nema sanse da dodje do cetvrtka.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa svi ugovori se overavaju u opstini. Dok nam ne uvedu notare.

Znaci, sastavi se ugovor, ti i babac potpisete sa sve brojevima licnih karata i tetka (ili teca:)) u opstini lupe pecat preko toga i zadrze primerak ugovora.

Ovako overen ugovor, osnov je da babac placa porez na prihod od izdavanja, i retko ko ce to da ti da, sem da ti ne digne cenu rente za porez.

Mada mi nije jasno kako si uspela da dobijes prijavu te adrese u LK bez ugovora???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mada mi nije jasno kako si uspela da dobijes prijavu te adrese u LK bez ugovora???

Možda onaj deo zakona o obaveznom prijavljivanju podstanara, plaćanju takse na njega i slično.

Mada mislim da to postoji samo u bajkama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možda onaj deo zakona o obaveznom prijavljivanju podstanara, plaćanju takse na njega i slično.

Za Sengen treba uverenje o posedovanje nekretnine. Ako je ne posedujes, ne treba nista ni da nosis. Prvi put cujem da traze uverenje o iznajmljivanju stana!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa dok te neko od komsija ne prijavi, a onda ti dodje inspekcija pa ti smara podstanare i tako...

Barem je to kod mene u kraju bio slucaj, mada su kuce bile u pitanju, pa je tu veca para i mozda je to motivisalo inspektore da se cimaju...

Ali nije retko ni da predsednici kucnog saveta prijave izdavanje stana... ono, odjednom cetvoroclana porodica trosi vodu, ijaooooo.... i sl...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put cujem da traze uverenje o iznajmljivanju stana!

Ako postoji takav dokument, uredno pravno overen - može da koristi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ali nije retko ni da predsednici kucnog saveta prijave izdavanje stana... ono, odjednom cetvoroclana porodica trosi vodu, ijaooooo.... i sl...

Da, sada se sećam. Bilo je neke frke u najavi dok sam studirao na temu potrošnje vode, ali smo to rešili tako što je tzv. SKUPLJAČICA ubeležila koliko nas ima u stanu, bez uplitanja stanodavaca, inspekcija, Dinkića i sl.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje povodom single entry Sengen vize.

Idem uskoro na Krit na letovanje preko agencije i izvadio sam grcki Sengen. Na zalost nisu mi dali multi entry vizu koju sam trazio, a obzirom da sam planirao dan dva posle povratka u Beograd da idem za Prag, nemam vremena da izvadim Ceski Sengen.

Resenje koje mi se nametnulo je da ostanem na Kritu jos neki dan i direktno odatle letim za Prag. Obzirom da ne izlazim iz Sengen zone pretpostavljam da sam i dalje u ogranicenju jednog ulaska i da ne bi trebalo da imam problema, obzirom da mi vazenje vize i duzina boravka vise nego pokriva boravak u Ceskoj.

U agenciji su neznalice, cak mi je devojka rekla da mi sa srpskim pasosem ne mozemo sa 1 entry Sengen vizom da idemo po evropskim zemljama, iako ne izlazimo iz Sengen zone. I ona radi u turistickoj agenciji :))

Ako imate neke sigurne podatke molim vas odgovorite, ne bih da kupujem avio karte bezveze :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877627
    Ukupno poruka