Nikola S.

Temperature mora

16 poruka u ovoj temi

Da li neko zna sajt sa podacima o prosecnim temperaturama mora po mesecima za odredjena mesta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, dobro je i to da se zna.

Sada bi me medjutim najvise zanimao Persijski zaliv, po mesecima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, to se traži!

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A zna li neko link za temperature mora u Tunisu i Egiptu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ga ubadas u stepen nema neke velike potrebe....

Mislim za turisticke svrhe ako si mislio...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Temperatura mora (površinski deo, obično se daje do 5 m dubine) je meni lično važan kriterijum i to od skoro.

Kao jednu od destinacija za ovu godinu uzimao sam u obzir Esteponu u Španiji, koja se nalazi na Kosta del Sol, Andaluzija. Međutim, ljudi koji borave u Španiji sugerisali su mi da je ova obala veoma lepa i sunčana ali voda je hladnija i ukoliko preferiram topliju vodu za kupanje bolje da potražim nešto drugo. Naime, mešaju se topije vode Sredozemnog mora sa hladnijim vodama Atlanskog okeana i temperatura vode uglavnom ne premašuje 23 stepena celzijusa a zna da bude i mnogo manja u letnjim mesecima.

Nakon te informacije potražio sam različite sajtove kako bih došao do podataka. Sajt koji je ovde dat je dobar, a za Mediteran koristim još neke, od kojih navodim dva:

http://gnoo.bo.ingv.it/mfs

koji ima dobru grafiku i arhivu, unazad sve do 2001 i

www.weatheronline.co.uk/cgi-app/watertemperature?LANG=en&CONT=euro&GEBIET=0005

koji brojčano daje temperature za pojedina mesta.

Možda je bolje ovu temu preimenovati u Temperature mora, pošto bi bolje upućivala sve one koji vole da se kupaju u vodi temperatura koje im prijaju, kako bi znali da li im nameravana destinacija odgovara ili da potraže drugu.

Izmenjeno (Raymond)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda je bolje ovu temu preimenovati u Temperature mora,

Preimenovano, mada mislim da bi ako se slazete ovo trebalo prebaciti u "Korisne linkove".

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preimenovano, mada mislim da bi ako se slazete ovo trebalo prebaciti u "Korisne linkove".

Odlično što je tema preimenovana pošto odmah upućuje zainteresovane da znaju o čemu se radi. Svakakо i da ima smisla linkove staviti u tu rubriku. To je svima koji razmišljaju gde da idu na letovanje od velike koristi.

Ali ima smisla i zadržati ovu temu. Teško je precizno naći temperature mora za svaki grad ili kraj, a tek ne plažu. Ponekad lokalne karakteristike znaju da budu značajne i za male razlike u rastojanjima. Takođe, temperature vode za neki kraj znaju veoma vremenski da se razlikuju i u letnjijm mesecima. Bilo bi dobro da posetioci teme navode svoje primere sa letovanja kakva je bila temperatura vode u mestu u kom su letovali, i ne mora to da bude merena temperatura, može i subjektivni osećaj, npr., hladna voda, odlična idealna za kupanje ili (pre)topla, i sl.

Lično najviše volim temperature mora 25-26 stepeni celzijusa, takođe i 24 i 27 stepeni. Što je voda hladnija od 24 stepena i temperatura se pomera ka dole to mi je manje prijatno kupati se a ne volim ni mnogo toplu vodu (28 stepeni i na više). Pretpostavljam da i drugi imaju svoje omiljene raspone temperature, i svakako da je to individualno, neko preferira hladniju, neko topliju vodu.

Izmenjeno (DraganV)
izmenio slovnu gresku u mom citatu
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je takodje veoma bitan podatak, koja je temperatura mora jer mi je jednom maltene propao odmor zato što je voda bila hladna.A koristim uglavnom podatke sa ove stranice.

http://www.sea-temperature.com/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sve koji vole da se kupaju u toplijem moru i koji ne zele da navuku neku reumu od hladne vode, informacija da je more u Argolskom zalivu (Tolo, Nafplio i td.), Peloponez, toplo, uz to i kristalno cisto i odlicno za kupanje, pravo uzivanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tempmed2707.jpg

Koga zanima moze pogledati stanje temperatura mora u Mediteranu krajem jula, od plave do crvene boje se krece hladnije pa sve toplije more sto je prikazano skalom od 16 do 30 stepeni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Temperatura mora (površinski deo, obično se daje do 5 m dubine) je meni lično važan kriterijum i to od skoro.

Kao jednu od destinacija za ovu godinu uzimao sam u obzir Esteponu u Španiji, koja se nalazi na Kosta del Sol, Andaluzija. Međutim, ljudi koji borave u Španiji sugerisali su mi da je ova obala veoma lepa i sunčana ali voda je hladnija i ukoliko preferiram topliju vodu za kupanje bolje da potražim nešto drugo. Naime, mešaju se topije vode Sredozemnog mora sa hladnijim vodama Atlanskog okeana i temperatura vode uglavnom ne premašuje 23 stepena celzijusa a zna da bude i mnogo manja u letnjim mesecima.

Nakon te informacije potražio sam različite sajtove kako bih došao do podataka. Sajt koji je ovde dat je dobar, a za Mediteran koristim još neke, od kojih navodim dva:

http://gnoo.bo.ingv.it/mfs

koji ima dobru grafiku i arhivu, unazad sve do 2001 i

www.weatheronline.co.uk/cgi-app/watertemperature?LANG=en&CONT=euro&GEBIET=0005

koji brojčano daje temperature za pojedina mesta.

Možda je bolje ovu temu preimenovati u Temperature mora, pošto bi bolje upućivala sve one koji vole da se kupaju u vodi temperatura koje im prijaju, kako bi znali da li im nameravana destinacija odgovara ili da potraže drugu.

Bila sam u Spaniji,voda je sasvim ok,naravno,sve zavisi od toga kad ides...Kraj jula je idealan...Pusti price dok ne vidis sam...Mozda ovo bas i nije povezano,ali samo da kazem da je najtoplije more na Santoriniju,zbog vulkanskih stena u moru...Toplo preporucujem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka