Putnik01

Do Benidorma i nazad - putopis

29 poruka u ovoj temi

DObar putopis, a još bolji plan putovanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za poznavaoce, uživanje ličnog doživljaja, za prvi kontakt sa Dalijem nezaboravan utisak. Avangarda multimedijalnog izražavanja, slikar, komercijalni umetnik. Ne može se prepričati ni opisati. Treba videti. A utisak kakav ko ponese. Naš je bio sjajan. Odvojite par sati za obilazak i uživajte.

23-dalijev-muzej-linkoln.jpg

Kako si uspe da dobijes sliku Linkolna, meni uvek ispadne zenska figra :hahaha: :hahaha: :hahaha:

obrnuto.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slučajno ili namerno? Mislim da je ipak namerno, više ti se sviđa Gala nego Linkoln. :hahaha:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram priznati ne pamtim kad sam procitala ovako dobar i detaljan putopis .

Sve pohvale Putniku01

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako si uspe da dobijes sliku Linkolna, meni uvek ispadne zenska figra :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Iako se šalis, štos je u uglu posmatranja, ili u efektu koji je Dali hteo da izazove, a ja sam iako je Gala daleko privlacniji motiv, hteo da i na ovaj način prenesem jednu od mnogobrojnih impresija koju rodonačelnik multimedijelnog pristupa pruža. Danas, generacijama koje ne znaju da je postojalo vreme bez Windowsa i digitalizacije ovo može izgledati i smešno, ali kada se smesti u kontekst vremena u kome je nastalo, mašta i genijalnost velikog umetnika su svakako očigledni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram priznati ne pamtim kad sam procitala ovako dobar i detaljan putopis .

Sve pohvale Putniku01

Veliko hvala. Bilo je kasnijih godina još sličnih putovanja, ali je nedostatak vremene, pomalo i volje učinio da se ne "materijalizuju" putopisima na ovom sajtu. No možda to popravim. Mnogi čija su mi iskustva pomagala u planiranju, a i danas za buduća putovanja to čine, me kao i svakog učesnika foruma obavezuju da podelim i sopstvena iskustva.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam odlicno koliko truda i vremena oduzima ovakav nacin pisanja putopisa i najmanje sto se moze dobiti je povratna informacija da je rad procitan . Ukoliko jos neko krene tim putem i ostavi svoja zapazanja ... jos bolje .

Saznanja o lepotama i dozivljajima treba siriti :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram Benidorm krajem maja, pocetkom juna, ...da li je tada ok vreme, temp mora i vazduha...da li je celodnevni boravak na plazi moguc? Od koristi bi mi bile sve informacije o ovom letovalistu....naravno sto mladja iskustva....

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo supruga i ja  bili na letovanju Alicante+Benidorm i plus par dana u Valensiji. Imas vise informacija o Valensiji u temi Valensija. Za maj i jun ocekuj hladniju vodu, manje ljudi ali sunca na pretek kao i svuda na Costa Blanci. Napisacu ti ovde par reci o Benidormu kada smo bili tamo u julu prosle godine....

Mali gradic, preko leta pretrpan turistima, Engleza jako puno. Ima divne dve plaze Poniente i Levante i jednu malu izmedju njih, u julu su bile krcate. Izmedju te dve plaze nalazi se jedna lepa terasa(mirador) sa predivnim pogledima na obe plaze. Voda je topla, cista, bez talasa. Ima setaliste duz obe plaze puno restorana, kafica uglavnom prilagodjeno Englezima. Na samom setalistu mozes naci supermarkete, npr carefour express sa vrlo pristupacnim cenama. Malo dalje od plaze odnosno u gradicu ima par supermarketa tipa dia, consum.... Malo dublje od plaza i setalista ima nekoliko ulicica punih prodavnica, suvenirnica, poslasticarnica, restorana, kafica... Uvece sve krcato, sa ogromnim izborom restorana i kafica za svaki dzep i jeftino i skupo. Malo van grada je jedan aqualand i terra mitica - jedna vrsta zabavnog parka. Ima kao i svaki spanski gradic koridu, par lepih parkova....

Uglavnom klasican mali turisticki gradic, nista posebno za videti ali lepo se okupati jer su im plaze divne.

Benidorm je izmedju Valensije i Alicantea, vrlo jeftino i brzo Alsom(bus prevoznik) ili tramom mozes da posetis oba ova mesta gde ima mnogo vise stvari da se vidi. Ako te interesuje kupanje, plaze i more je najlepse u Benidormu.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala...najbitnija mi je plaza...tacnije da je pesak sitan, da je cista i da moje dete moze biti koliko hoce na njoj.

Sta mislis, s  obzirom da kazes da je hladna voda u periodu koji planiram, da li onda da pomerim za sredinu ili kraj juna, jer mi je bitno i da dete moze skakati po plazi na suncu a da ne izgori ili ne oboli od suncanice? Konkretno, koji je najbolji period tamo za letovanje sa detetom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu, nadam se da sam ti nesto pomogao.

Šta znaci hladna? U junu ti je od 21-24 stepena... Meni i to odgovara ali neki vole topliju vodu a deca svakako...U julu prosle godine temperatura voda je bila kao da si u banji 26-27 stepeni. 

Plaza je cista, pesak sitan i prvih par metara je bas plitko...Ima puno dece i to je za njih prava uzivancija. 

Sunca ce biti svakako i u junu, jul i avgust su naravno topliji ali i junu ces morati da se sklanjas sa sunca tokom najtoplijeg perioda dana. Od 12h-13h pa do jedno 16h-17h plaze budu poluprazne jer je izuzetno toplo cak i pod suncobranom i ljudi se sklanjaju. Masovno ponovo dolaze od 16 pa nadalje i onda je krcato(ovo vazi za jul, pretpostavljam da u junu nema toliko turista). 

Ako mozes pomeri za polovinu juna zbog temperature vode, a licno mislim da je najbolji period za letovanje tamo sa detetom septembar, sunce je slabije a voda je topla...

Da, za kisu i oblake ne brini za bilo koji letnji mesec da se odlucis... 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U oktobru cemo na Kipar, pa sam mislila i pocetkom leta da se brcka....ok je to temp vode, to je super...ali to sklanjanje mi bas ne odgovara, kako to objasniti detetu od 4 godine?????

I ako nisam dosadna, imas li preporuku za restorane, mesto sa tocenim pivom, domacim.....bi bilo idealno:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisi dosadna, lepo je podsetiti se malo proslogodisnjeg letovanja :-).

Restorana ima jako puno kao i u svakom turistickom mestu, ima zavucenih restorancica, ima onih koji su na najprometnijim mestima... Nemam neku posebnu preporuku, mi smo par puta vecerali onako usput bez plana, pogledali sta nude cene nam bile ok seli i jeli...Tu mislim restorane koji nude špansku hranu mahom paelju ili neku ribu, takvih restorana je naravno najvise i uvek nude neke promocije, menije itd... Naravno ima i italijanskih restorana, turskih, americkih fast foodova (kfc, burger king..), uglavnom veliki izbor za svaciji dzep.

Gotovo svi restorani nude i toceno pivo, vrlo povoljno. Ali Španci i točeno pivo... vrlo lose, bezukusno... Probao sam i u Benidormu i drugim španskim gradovima i po meni jednostavno ne valja...Ogradjujem se, to je ono najjeftinije toceno pivo koje su nudili po smesnoj ceni (ili neko špansko ili amstel), pretpostavljam da imaju i kvalitetnije to je sigurno skuplje ali nisam probao niti sam nesto posebno trazio. Naravno probao sam domace špansko pivo ali iz prodavnice (Alhambra, Estrella, San Miguel...) i to pivo je ok, za mene ima prolaznu ocenu. Ako hoces da popijes dobro pivo u Benidormu, imas na svakom ćosku stoute, moj favorit je Murphy's black toceno pivo, obavezno ga konzumiram kad imam priliku. Benidorm je pun kafica koji nude stoute jer je pun i Engleza :-). No da te ne bi ja sada ugnjavio sa pivom, da sumiram: toceno špansko pivo nikako, iz prodavnice špansko može a tamo u Benidormu stout obavezno :-)   

Izmenjeno (hiperion)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala lepo na detaljnom opisu piva.....ne nisi me ugnjavio....ja sam veeeliiiikiii ljubitelj piva, gde god odem prvo to probam i nisam ziva dok sve ne isprobam....

Hvala na odgovorima....pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka