makins

Plaže u Grčkoj sa hladovinom

48 poruka u ovoj temi

Ovog leta planiramo Grčku za odmor. Budući da idemo sa bebom koja će tada imati 9-10 meseci, bitno nam je da se odlučimo za neko mesto sa bar malo zelenila (hladovine) na plaži. U obzir dolazi kontinentalni deo grčke (Halkidiki i Solunska regija). Molim vas da mi prenesete svoja iskustva u ovom pogledu.

Izmenjeno (makins)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Halkidiki, drugi prst - Sitonija, zapadna obala. Plaze sa hladovinom - Elia i Lagomandra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi imamo iste planove...Makins, javi sta valja, tj. sta si otkrio/la...

Neki a forumu su preporucili Xenia beach i Chrousso village hotel, medjutim meni je to mnogo skupo, a i ne zanima me all inclusive, jer se ni ne trudim da zamislim scenario u kome nase zgepce strpljivo ceka na jednom mestu da mi veceramo.

Izmenjeno (lana011)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Xenia beach i ostale plaze oko nje su predivne plaze ali nemaju prirodnu hladovinu vec mnostvo suncobrana i lezaljki koje se izdaju po vec poznatom principu jedna lezaljka-jedno pice

s3700984om0.th.jpg

s3701124rj9.th.jpg

s3701138gl5.th.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stvaaarno?...Covece, neki na forumu su bas preporucili Xenia beach zbog prirodnog hlada.

Hvala na informaciji!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovog leta planiramo Grčku za odmor. Budući da idemo sa bebom koja će tada imati 9-10 meseci, bitno nam je da se odlučimo za neko mesto sa bar malo zelenila (hladovine) na plaži. U obzir dolazi kontinentalni deo grčke (Halkidiki i Solunska regija). Molim vas da mi prenesete svoja iskustva u ovom pogledu.

Iskreno da Vam kazem, ova regija je malo problematicna sa plazama gde postoji prirodan hlad. Premda ima ovde jedna tema, "Sarti", gde se moze pronaci prirodan hlad, ali plaza sa prirodnim hladom nije u mestu, sto Vama sigurno ne odgovara.

Idete li sopstvenim prevozom ili planirate autobus, avion,...?

Prosle godine supruga i ja smo bili na Skiatosu (ostrvce u Sporadima) i najtoplije bih Vam preporucio da pokusate pronaci smestaj u blizini plaze "Kukunarija", nasi kazu i "sisarka".

Plaza je celom svojom duzinom opasana borovinom, tako da za hlad ne morate brinuti. Postoje tusevi, taverne, ali i kiosci gde se mozete snabdeti hladnim picem, grickalicama,...

Ovde Vam je jedan linkic, pa pogledajte malo, a ima toga mnogo i na ovom forumu.

www.skiathosinfo.com/tour/koukounaries.htm

P.S.

Priustite detetu najbolje, neka se uci od malena, a te price "solunska regija", "halkidiki",..., batalite.

general%20photo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidis kako se ukusi razlikuju :) ! Sorry, ali meni se Skijatos nije svide uopste i nije mi jasna opsta pomama za tim ostrvom. Po meni su Krf i Tasos mnogo zanimljiviji, s tim sto na Tasos ne bih isla sa bebom, prosto ima previse osa u septembru.

Kako god, ove godine cemo na Halkidiki zbog blizine i infrastrukture...Mislim da cu tamo biti opustenija sa bebom.

Izmenjeno (lana011)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Halkidiki, drugi prst - Sitonija, zapadna obala. Plaze sa hladovinom - Elia i Lagomandra.

Slazem se, plaze su slicne jedna drugoj.

Ipak presudno je , po meni,gde se nalazi smestaj,odnosno koliko je daleko od plaze.

Jer sa malom bebicom, mnogo znaci kada ne treba da putujes do plaze ili da se pakujes tako da poneses sa sobom sve za taj dan.

Ako je plaza blizu smestaja tako da svaki cas mozes da odes peske i na brzaka do sobe, a jos na plazi ima i prirodne hladovine onda je po meni nebitno da li je to 100-200 eura skuplje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitajte mog šefa, on najbolje zna :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidis kako se ukusi razlikuju :) ! Sorry, ali meni se Skijatos nije svide uopste i nije mi jasna opsta pomama za tim ostrvom. Po meni su Krf i Tasos mnogo zanimljiviji, s tim sto na Tasos ne bih isla sa bebom, prosto ima previse osa u septembru.

Slazem se da se ukusi razlikuju, a na sta bi to i licilo da smo svi jednako orjentisani.

Sto se tice Skiatosa i Tasosa opet - stvar ukusa. Recimo ja na Tasosu nisam nasao nista sto bi me nateralo da odem tamo jos jednom. Skiatos je sasvim druga prica, ali posto mi uvek idemo na drugo mesto ta regija (Sporadi) dolazi u obzir, ali Skopelosi i Alonizijus.

Moja preporuka se odnosila pre svega na cinjenicu da je u pitanju beba, a plaza Kukunarija je bas prava - porodicna. Dakle, cela plaza je opasana borovinom, tako da pruza mogucnost prirodnog hlada.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da ispravim, nije Alonizijus već Alonisos. Mislim da sa malom bebom treba da se držiš ovog što je napisao "padabre". Biraj mesto za koje znaš da ima lekara i apoteku.

pozdrav

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se skoro 100% odlucila za Gerakina Beach hotel i bungalove.

Hotel ima svoju plazu i koliko sam shvatila, nalazi se u sklopu nekog lepo uredjenog parka gde ima prirodnog hlada, 24 sata radi recepcija, a Poligiros je na samo 13 km. A ima i svoj parking... Sa druge strane, iz Gerakinija moze lepo da se ode u obilazak i Sitonije i Kasandre. Mozda Gerakini nije najlepse mesto na svetu, ali mislim da je za ovu situaciju dobro resenje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja prijateljica bi želela ove godine da letuje u Grčkoj ali je zanima sledeća kombinacija: plaza šljunak ili sitni kamenčići, plaža bi trebalo da je u mestu (da do nje može peške), da ima prirodnog hlada i ...neće žena da ide na ostrva :smorilo: . Ako tako nešto postoji u Grčkoj, obavestite me.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nas prvenstveno interesuje neko mesto koje ima hladovinu na plaži.

Ove godine smo rešili da na more vodimo i našeg psa, pa nam je hladovina bitna zbog njega.

Nije problem naći smeštaj, većina hotela prima kućne ljubimce, samo je problem u plaži.

Hvala unapred na predlozima

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tasos, Pahis plaža. Malo jeftinija varijanta od predhodne. Velika hladovina na samoj plaži, do ulaska u more...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25997
    Ukupno tema
    867454
    Ukupno poruka