mina70

Sunrise Royal Makadi Resort Hurgada

1048 poruka u ovoj temi

kucni, kucni...jer ako se nesto promeni ti ces biti kriva :D...glavni maler u drustvu :P

:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne bi trebalo da ima problema,tj.za nas nema problema kad me odvezu u zeljeni hotel i vrate.zaista,samo to.

sa spiritom 4 god.-sve je bilo u redu,zaista.onda prosle god.wayout,bilo je ok.e ,onda ove godine je wayout napravio sta jeste-i ja tu nista ne mogu.

mi i dalje cekamo da pare vrate..gospoda iz wayouta jos ne vracaju,nesto im tesko da se odvoje od njihdon-t_mention.gif .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pritisnite ih malo, da ne bude treba da krenete, a pare nisu vratili. Sedmica zacas prodje, i dok trepnes okom vreme za putovanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uzela danas!osmeh1.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da , da, blizi se; u sledecu sedu ranom zorom. Vidim da je Spiritova grupa i jutros odletela na vreme, a prethodna sletela na vreme sto me jako raduje.

Cekam jos samo izvestaj od Zoks-a koji se vraca 08.07. ,da vidimo utiske iz prve ruke, pa da se pakujem.

Vratili se juceklap.gif

Da krenem iz pocetka pa dokle stignem, nemam bas puno vremena, ali za one koji zeljno iscekuju....

Sa Spiritom kao agenc. smo prezadovoljni, platili smo 11 dana,10 noci i to smo i dobili. Poleteli smo 28.06. i vec oko 10 smo bili u hotelu. U sobe smo mogli da udjemo u 14h, zbog popunjenosti hotela ali smo vreme do rucka proveli kupajuci se u bazenuklap.gif Naravucenije: Kupaci i papuce na vrh koferaosmeh1.gif . Mogli smo da pijemo i jedemo od onog trenutka kad smo stigli u hotel pa do samog napustanja hotela. Hotelski kompleks je veliki i moze vam se destiti da vam soba bude malo dalje od plaze, mi smo drugi dan promenili sobu. Sobe su ok, kreveti tj. duseci nisu bas najsjajniji ali posle celodnevnog kupanjca nema vecih zamerki. Klima je centralna i ok funkcionise ali u manjim obama bije tacno na krevethuh.gif Kad smo zamenili sobu dobili smo vecu pa taj problem nismo imali, ali nam nocu klima nije ni bil;a potrebna, dobra je izolacija i kad se na vreme rashladi soba odrzava hladnocu. Kad smo izlazili iz sobe ostavljali smo karticu od peskira da bi bilo struje (srpska poslablush.gif ). Ciscenje sobe je kao i sve ostalo funkcionisalo na pocetku a posle je i to zatajilo, posteljina nam nije menjanazadnji 4-5 dana a jestucnicu koju je CASCENI sobarzaboravio da stavi smo jedva iskamcili.

Napominjem da smo 4. put u Hurgadi a 2. put u Sunrise hotelu, ovaj smo izabrali jer smo proslogodisnjim bili prezadovoljni (sunrise garden resort).

Dorucak je ok, rucak i vecera na pocetku odlicni a kasnije jednostavno nekih jela nema kad se potrose, tako nam se desilo da dodjemo na veceru u 21.10h (vecera traje do 22h a kasna do 23h) i posto mi je dete imalo stomacne probleme, a za veceru iskljucivo riba i morski plodovi (ostalo se pojelo) ja dodjem do dela gde kuvar priprema testeninu i trazim spagete, a on mi pokazuje rukom na sat i objasnjava da nema. Ja kazem nije problem daj mi bilo koje makarone, a on mi objasnjava kako sam zakasnila i da makarona vise nema, da je on iskljucio struju i sve oprao. Podigao mi je pritisak na 200, objasnim mu da mene to ne zanima da moje dete ima problem sa stomakom i da mi nadje rizu bez morskih plodova ili da mi skuva makarone, normalno po njemu je to bilo nemoguce ali se onda pojavio glavni kuvar i izdrao se na njega a nama skuvao fusile. Krompir koji spremaju je UVEK presan, tj nedovoljno kuvan, sva jela manje vise lice jedna na druga jer svuda guraju ili paradajz pire ili besamel sos. Mesa ima stalno ali ja nisam neki ljubitelj pa mi je bas falilo povrce. Svo povrce(nije neki izbor) je polu presno i za mene je bilo ok ali za mog sina ne, mada nije ostao gladan ali je jeo uglavnom pomfrit, lazanje i testenine. Voca ima, jabuke su svakodnevne, narandze, neke male sljive i bananice ponekad i dinja a lubenica samo jednom. Mi smo jeli samo voce koje se ljusti, narandza i jabuka.

Stomacnih problema smo svi imali i to tacno dan dva nakon sto je u hotelu sve prestalo da funkcionise. Antinal je hotelu oko5 evra jedna tabla, ja sam iz Bgd-a ponela entenofuril ali su problemi sa stomakom nestali tek kad samo izgrickali Entocid (u svom sastavu ima aktivnog uglja), ovaj lek je pomogao ne samo meni vec i ostalima iz nase grupe. Nema ga u hotelskoj apoteci, mi smo ga imali od prosle godine.

Plaza je jedna od najlepsih na kojima smo bili. (zbog ovog zalim sto verovatno necu nikad vise ici u taj hotel), lezaljki uvek ima samo je pitanje koji ce biti red. Peskira gotovo uvek ima. Bazeni su veliki ima ih vise i prvih par dana je voda bila kristalno cista ali i tu su se stvari kasnije promenile pa je voda postala zamucena. Mi nismo ljubitelji bazena ali sam zbog sina isla par puta jer voli ad se spusta na toboganima. Kod bazena je hrana ok, pomfrit, kebab, pica... U a la card restoranima nismo bili jer jednostavno na pocetku nismo hteli a kasnije smo imali stomacnih problema pa nismo ni mogli.

Moram da prekinem pisanje pa se javljam kasnije (veceras) nadam se da cete uspeti da razumete sta sam pisala jer sam kucala stvarno na brzinublush.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

razumeli sve!osmeh1.gif

dakle,koji blok soba bi preporucili,ako moze na more da gleda?

sta se to desi pa su na pocetku ok,a posle krenu da ne ciste itd.?

za hranu se ne plasim,nisam neki probirac,samo se za stomak plasim i tih trovanja.sta bi bio vas savet?

za ono sto me najvise zanima-plaza-vec smo culi i to nas raduje.kad stignete,mozete malo vise neke vase impresije-gosti hotela,zabava neka,uopsteno sta vam padne na pamet..

da li ste mozda do hurgade isli?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uh,uh,uh...ne ciscenje soba, ne menjanje posteljine 4-5 dana i zaboravljanje jastucnica za koje posle morate da se pravdate je vec alarmantno za hotel od 5* pa makar on bio i u tunguziji, a ne u egiptu :nea:...jeste li takvo ponasanje sobara prijavili menadzerima ili bilo kome? a ako jeste kakve su reakcije bile?

sto se spirita i ispostovanih polazaka tice ja sam presretna :klap:, samo mi to treba od njih i nista vise...

hvala vam za sveze informacije i nadam se jos kojoj uskoro...veliko hvala za tip za kupaci :D , koristice svima sigurna sam.

:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da kazem da me cudi,ne cudi me..kako krene navala gostiju,oni srozaju kvalitet.ipak,savet je da se uvek svi peskiri i sva posteljina bace na pod,tako naglasavate da je prljavo i da treba da se menja.cak i u rimu kad smo bili jedan dan zaboravila 2peskira da bacim na pod,a 3 jesam(malo se razbacivali sa peskirimazvizduk.gif ,oni prmenili ta 3,a 2 nisu.u svakom slucaju nedopustivo-mora da se reaguje.

i za hranu koja nestane vec do 21h-nije ni cudo kad se svi zalete u 19h,kao da nisu celi dan jeli,a ceo dan ima nesto da se zvace.pojedu sve ovi prvi!nea.gif

najbolje od svega je taj dolazak na vreme-pun pogodak!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako malo pogledate i ispratite sajt aerodroma Nikola Tesla videcete da letovi, izgleda, uopste ne zavise od toga kojom agencijom putujete:lud:. U junu su skoro svi letovi bili jutarnji a (opet nazalost jer ja putujem krajem jula) poslednjih dana su ama bas svi letovi bili vecernji:tuga:. Nadajmo se da ce se to promeniti ali i ako se ne promeni nemojte dozvoliti da to utice na radost i lepotu toga sto idemo na odmor :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ah, Beogradjani, znam ja sta je pravilo za peskire ali to pravilo ne vazi za posteljinu. Uglavnom smo letovali u hotelima od 5 zvezdica sto u Egiptu, sto u Turskoj...na drugim destinacijama je manja kategorizacija. Znam sta bi trebalo a sta ne, isto tako znam da egipatskih 5 * nema veze sa evropskim ali ovo nije pravo stanje stvari kad im je tu neka inspekcija, ovo su klasicna egipatska posla :( Ponavljam da je prvih par dana sve bilo odlicno.

Sto se hrane tice mene ne interesuje da li su oni sve razdelili do 21h, da li su pijani rusi pokupili pa kasnije bacili svu hranu....vecera je od 19h do 22h i tada mora da bude osnovnih stvari u ponudi, testenina i riza su jedne od tih. Cak i ako ih nema NE SME da mi pokazuje na sat i da mi kaze kako je on sve oprao jer to treba da radi posle 22h. Sto se tice kasne vecere u svim hotelima ona je uglavnom ono sto ostane od regularne i to mi je ok.

Sto se tice menadzera i zaljenja, da, trazili smo da razgovaramo sa menadzerom ali i on je covek egipcanin i tu se prica zavrsava, na recima sve funkcionise ali praksa... Prosle godine u Gardenu su menadzeri bili stranci, mislim nemci, i sve je bilo za preporuku, zato smo opet izabrali Sunrise. Da se razumemo, nismo mi srbi bili jedini gosti koji su bili nezadovoljni hotelom, bilo je tu i besnih rusa i francuza ili belgijanaca. Na kraju letovanja nasa grupa nije dobila upitnik o hotelu a kad smo poslali Jelenu vodica da ga uzme recepcioner je toboze bio zacudjen kako to da nismo dobili. Popunili smo ga kako je ko stigao i koliko je stigao jer smo zurili na aerodrom.

Mini bar u sobi se ne placa, ali se dopunjuje jednom nedeljno (voda dnevno), mi pice iz mini bara nismo koristili ali oni koji su ga popili kazu da se ne dopunje ni jednom nedeljno.

Vecernja animacija u hotelu je po meni sramota, pocinje oko 21.30h i zavrsava se oko 22.15h. Na platou ispred arene i bazena tada pocinje ziva muzika, ko nema mnogo dara za muziku moze to ad slusa a u suprotnom je potrebno makar tri piva osmeh1.gif Nakon toga pocinje sa radom disko ali mi ga nismo posetili. E sada zasto mislim da je animacija sramota....hotel je na 35 km od Hurgade i tamo stvarno nema nista. U okolini su sve hoteli, moze da se proseta obalom do kao nekog centra u kome nema bas nista (par praznih restorana, par radnjica, apoteka, banka....) ali je put do tog nazovi centra lep, jer pored ima jos tri hotela od kojih dva ima prelepo zelenilo.

Elem, obzirom na lokaciju i ponudu van hotelskog kompleksa, ocekivala sam mnogo sadrzajniji vecernji program. Prosle godine smo bili u Sunrise gardenu i odatle nije problem stici do Memse ili Sakale ali mi za tim nismo imali potrebe, na dva mesta smo mogli da prisustvujemo sou tajmu, na vise terasa je bila ziva muzika i pevaci su se smenjivali po danima tako da nije bilo monotono.

Dnevna rekreacija aerobik, akvabik... postoji ali ne znam nista o tome da vam kazem.

Beogradjani, nasa prva soba je bila u bloku 10 ali je bila 10105 (sam pocetak) cini mi se i meni sa relativno malim detetom je to bio problem, nasi saputnici su bili 10124 i soba im je bila dosta blize ( stotinjak metara)

Nasa druga soba je bila 25108 i bila je druga linija od recepcije a na pola puta do plaze. Blokovi su razlicite duzine i mozda sve to ne bi bio neki problem da se kroz odredjeni blok moze proci popreko na vise mesta, ali kad treba da se napravi krug oko njega da bi dosao do restorana ili plaze to predstavlja problem. Ceo kompleks nije najsretnije resenje, jer da bi stila na odredjena mesta moras da ides stazicama koje bas znaju bespotrebno da te setaju levo desno. Videcete i sami da su oni pokusavali da poprave ono sto je arhitekta zaboravio, pa su tacno odredjene stazice naknadno pravljene.

U moru u blizini plaze postoji koralni greben, lep je ali ono sto svakako treba videti je greben na plazi hotela sa leve strane od naseg. Hotel se zove Fort arabeska i ima prelep ogroman greben, pravi raj za ocisrce.jpg

Satl bas u hotelu postoji, polazi u 11h i krece iz Hurgade u 13h (cena 5 e po osobi) i vecernji koji polazi iz hotela u 20h a iz Hu krece u 23h (cena 6e).

Ne znam da li ima onih koji putuju u ovaj hotel sa United agencijom ali jedna informacija koja bas nije ohrabrujuca. Upoznala sam zenu koja je letovala u Tia hotelu, let im je zakazan bio za 27.06. uvece, noc su proveli na aerodromu i poleteli su cini mi se pola sata pre nas 28.06. Njima mesta u avionu nisu bila numerisana tako da se smestao ko je gde stigao.

Sto se stomaka tice, ne znam sta da kazem, nama je ovo cetvrti put u Egiptu i nikad se ovako nismo druzili sa wc-om, Antinal sam pocela da pijem odmah kad sam primetila da stvari ne funkcionisu najbolje i ukljucila sam ga sinu. MM nije hteo antinal vec je uzeo Entocid i vec posle drugog grickanja tableta, nije imao problem. Onda sam i ja uzela isti lek i stomak mi se smirio. Jedna zena iz nase grupe je imala i mucnine i povracanje uz standardnu dijareju, antinal joj nije pomogao, pa smo joj dali par tableta Entocida i pomogao joj je.

2004. kad smo bili prvi put u Eg, isli smo preko Kontikija, bili smo 3 dana u Kairu a ostatak u Hurgadi. U Kairu nam je vodic bila cuivena Milica, koja nam je jos tada rekla da jedini lek koji stvarno i u svim slucajevima pomaze je Entocid, sve ostalo moze a ne mora. Entocid je stari i jeftin lek i njega stvarno preporucujem. Ne znam da li kod nas ima neka zamena za entocid ali pokusaj da ga nabavis za svaki slucaj.

Koliko sam se raspisala, vise ne znam kome sam odgovorila i da li sam odgovorilablush.gif Mrzi me da citam sve sto sam napisala a ako vi uspete, divim vam se.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ih cu da ne uspem...ma upijam svaku rec ko sundjer :novine:...jedva sam cekala prve informacije...najlepse hvala na iscrpnom izvestaju :srce: si

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cuj da nam se divis. Ja procitala tri puta i to polako. Hvala za savet za entocid.

Znaci moram u Hurgadu po isti.

Hvala ti do neba sto si nam sve ovo napisala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da napisem da je prosto nemoguce ako niste u bloku 19 da gledate na more. Blok 19 su ekskluziv suit sobe (apartmani) tako da je nedostizno za nas koji smo uplatili standard sobu. Pogled moze da bude na bastu, bazen ili drugu zgradu osmeh1.gif

I jos jedna stvar za one koji idu preko Spirita, bilo bi dobro da ponesete sa sobom mobilni tel. koji nije kodiran, jer ce vam Bojan dati egipatske brojeve sa kojih cete sa njim imati laksu i jeftiniju komunikaciju.

Izmenjeno (zoks)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema potrebe za zahvaljivanjem, znam kad ja putujem da do zadnjeg minuta pokusavam da se informisem ....cisto da ne bude iznenadjenja :).

Na celokupno moje pisanje dodajem da su ljudi razliciti i da imaju razlicita ocekivanja, mozda ono sto meni ne odgovara vi i ne primetite i obrnuto. Velika je razlika i u tome da li vam je ovo prvo putovanje za Hurgadu ili ste vec bili, kako ste zadovoljni predhodnim hotelom. Ako imate pozitivna iskustva neminovno je uporedjivanje sa novim.

Saljem ja vama puse i zelim vam miran let i uzivanje u najlepsem moru na svetu, a sve ostlo se prezivi osmeh1.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zahvaljivanje je skroz na mestu, nemo se tu pravis fina :P, jer si odvojila svoje vreme za to, a nista dragocenije od vremena nemamo. za razlicite afinitete si skroz u pravu te zato ja uvek uzimam sve sa dozom rezerve i nikada se ne nerviram pre nego sto me nesto licno ne iznervira. coveku neke stvari ne padnu na pamet, kao za kupaci pri vrhu kofera, ili prosto ne zna, kao za entocid, pa su ovakva iskustva dragocena, jer stede zivce i vreme, a boga mi i zdravlje.

na odmor idem puna zelje za uzivanjem i zelim samo da na njemu napunim baterije i ako uspeju da me iznerviraju e onda su stvarno morali da se potrude. nadam se da ce imati pametnija posla nego mene da nerviraju :D.

cudi me da je u istom lancu hotela menadzment potpuno drugacije strukture :lud:...jos je makadi i elitniji, cak je ovaj hotel i malo skuplji od gardena :nea:...doduse mozda su to promene od ove godine, mozda i garden sada vode egipcani...

u svakom slucaju nesto se trenutno dogadja definitivno jer sam ih ja kontaktirala pre mesec dana i vec sutradan dobila odgovor, a sada mi ne odgovaraju na mail vec sedam dana :angry:...evo upravo sam im isti mail poslala po treci put, treca sreca nadam se :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka