mina70

Sunrise Royal Makadi Resort Hurgada

913 poruka u ovoj temi

Nisu samo englezi naivni, ja sam se nagledao nasih naivaca pogotovo u Egiptu a englezima sam veoma zahvalan za komentare na tripadvisoru jer su mi pomogli da ni jednom ne pogresim u izboru hotela u svih prethodnih 5 puta. Naravno da ne uzimam u obzir komentare tipa engleskinja uhvatila sobara da joj njuska donji ves :o :D ali kad kazu da se recimo rusi guraju i da su bahati to je tacno jer sam se u to i sam uverio <_< zato mi se ne dopada mogucnost da hotel bude pun sa mnogo rusa u mom terminu ;)

Izmenjeno (The Unbeliever)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tesko da ih covek izbegne u bilo kom terminu,do aprila ih nije bilo,sad dolaze uveliko..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ukoliko vas zanima nesto u vezi ovog hotela, slobodno me pitajte. Bio sam u ovom hotelu prosle godine, preko agencije Wayout, kratko cu vam dati moje ocene koje se malo razlikuju od posetilaca na stranim sajtovima (mislim na tripadvisor i holidaycheck).

Plaza - sa sigurnošcu tvrdim da je jedna od najboljih u Egiptu, to je i najveća prednost ovog hotela.

Hrana - odlicna,nemam zamerke, a verujte mi vrlo sam izbirljiv.

Sobe - Ovo je ubedljivo ubedljivo najgora stvar u hotelu, i cimi mi se jedina koja kvari utisak. Naime, postoje sobe za ruse i engleze koje su znatno skuplje i lepse a postoje i sobe za srbe koje su naravno jeftinije i prilicno jadne. Sobe izgledaju kao tunel, bez dovoljno svetla,minijaturni prozori,blago receno su uzasne. Takođe, na nekim mestima se oseca kanalizacija sto je stvarno katastrofa. Mi nismo mogli da zamenimo sobu, ali jedan par iz srbije je uspeo i oni su dobili kud i kamo lepsu sobu. Bio sam i ranije u egiptu u hotelima sa manje zvezdica, i sobe su bile mnogo lepse i komfornije.

Hotelski kompleks je ogroman, tako da mozete biti i malo udaljeni od glavnog restorana ili plaze, u principu to nije toliki problem..

Jos jedan nedostatak, barem meni, je što ste ograniceni na hotelski kompleks. Hurgada je udaljena 45min taksijem, tako da vise od 1-2 puta ne možete da odete.

Ako vas zanima jos nesto pitajte..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zasto niste uspeli da zamenite sobu? jeste li pokusavali da podmitite recepcionara?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bas lepo sto ste nam izneli utiske,kakogod i ja bih pitala isto sto i prethodnik?

takodje,mislim da niste u pravu za sobe.postoje standard i skuplje.cim je troje ili cetvoro u sobi ,to je u stvari Family room,koja je samim tim veca,ali i skuplja.a englezi mahom i zakupljuju te sobe,tako da nista cudno.

kakogod,mi cemo pokusati da menjamo ako je neka bas krs soba,pa kako ispadne.nece nam pokvariti soba letovanje,to je sigurno.

na slikama,sve one sto su lepse i vece su Family room,a one obicne su standard.jedino da platimo family,a necemofaca.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jos jedno pitanje za misterno1

zanima me ukratko sta tacno podrazumeva all inclusive posto imam razlicite informacije?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ovo je odgovor koji sam ja dobila od hotela

Warm greetings from SUNRISE Select RoyalMakadi Resort & Spa.

The all inclusivepackage contains breakfast, lunch and dinner in buffet restaurants, snacks,soft drinks, local alcoholic drinks, animation program and activities exceptbilliard.

To upgrade from allinclusive to ultra all inclusive cost 15$ per person per day.

ne spominju al a cart restorane, mada bi trebali, po spiritovoj AI formuli.

:srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi smo trazili iz agencije dopis i dobili smo,al je on bio za 2010.god.onda su mi poslali za ovu god.i razlikuje se u tome sto vise nema one jedne vecere u a la carte restoranu.onda sam imala prepisku sa hotelom,i isto su mi rekli sto se tice te vecere.

znaci,ostaje-kompletna hrana i pice od ujutru do uvece do ponoci.znaci,dorucak,rucak,vecera u glavnom restoranu i svi oni snackovi koje imas inace u pergola baru pored bazena(hamburgeri,piletina,pomfrit itd.)i all around restaoranu.takodje i sladoled od 14-16h na bazenu.sva pica,voda,kao i alkohol,kokteli..znaci sve.

mini bar u sobi ti se puni svaki dan sa vodom,a sa sokovima jednom sedmicno.naravno,ti uzimas po hotelu koliko zelis,i ako ti nestane u sobi,ti se lepo posluzis iz hotela.

sef je u sobi i ne placa se.

dalje,besplatna je teretana i dr.aktivnosti(sto je i normalno).spa centar se placa,i masaze.

kao sto rekoh,menadzerka mi je potvrdila da za nas nema te vecere u a la carte ove godine.

da,takodje i neka kafa sa tortom se sluzi kod bazena od 14-16h,to je kao nesto by the way..sto se tice hrane i pica,nema problema nikakvih,po ceo dan ima svasta.

posle ponoci se placa i do 10h ako bas nesto hoces nesto,a da nema za doruckom(a ima sve,al eto).

to sto englezi imaju sve to je za njih,al oni placaju mnogo vise.

oni imaju cak i pola sata jahanja,pa jednu masazu,pa jednom u frizeraj itd.ali to je sve i placeno mnogo vise.ako se secate,mi smo preko wayouta imali u toj prvoj ponudi,ponudu za ultra all,10e po osobi dnevno,za nas dvoje 300e,zaista nismo ludi,a to se tice upravo ove hrane u a la carte.

vi mozete u a la carte ali da platite.

dok npr.u Tiji ,gosti placaju 50%,ali ne i ovde.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da,zaboravih,bilijar se placa,tenis ne,ali uvece se placa(naravno,ko j elud da na 50 igra tenis po danu,al eto,moze ko hoce)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kome je bitno da klopa u al a cart restoranima 15$ na dan je smesna cifra, ali onome kome to nije bitno je smesno da ih plati...bitno da postoji mogucnost za oba... :srce:

e da zaboravih na interesantnu idejicu koju sam pokupila na TA forumu za makadi bay...naime neko se dosetio da ponese sa sobom termos solje i da u njih sipa pice na plazi, odrzavaju temperaturu hladnih napitaka isto efikasno kao i toplih...:klap: a usput se izbegaavaju plasticne case koje svi nesto kude :cool:

ja bih rekla prilicno genijalno :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razlog zasto nismo mogli da zamenimo sobu,je taj sto je bilo nas dvoje(devojka i ja), i jedinu sobu koju smo mogli da dobijemo je ista takva,samo u drugom bloku,ili jos gore u prizemlju ( Na nekim mestima se stvarno oseca kanalizacija i uzasno je biti u prizemlju).

Par sa detetom, je dobio istu sobu kao našu,u prizemlju+plus miris kanalizacije,i oni su sutradan platili desetak evra i zamenili za vecu sobu.

soba u kojoj smo mi bili je stvarno minijaturna+nema svetlosti+zagusljivo+minimalni prozori i definitivno nije za vise od dve osobe,a oni su u takvu sobu smestili par sa detetom.

Ovo vam ne pisem da bi vam ogadio hotel, naprotiv, zelim da vas upozorim da zamenite sobu, jer stvarno ne odgovara hotelu sa 5 zvezdica.

Za All inc. sve vec sve napisali, i verujte mi nista vam nece faliti. Ta jedna vecera o kojoj pisete je nebitna. Mi smo mogli da iskoristimo to prosle godine, ali verujte mi ni nama ni ovom drugom paru iz Srbije to uopste nije palo napamet.

Guzva u glavnom restoranu je samo na pocetku rucka i vecere, jer se svi englezi i rusi nacrtaju odmah da jedu. Mi smo uvek cekali da prodje malo guzva, jer svega ima i posle,videcete uostalom i sami.

Pored glavnog restorana, mozete jesti i u restoranu pored bazena(ne pergola bar, nego bas restoran), i tu je uvek mnogo manja guzva.

Za ljubitelje ronjenja,preporucujem sledece.izadjete na plazu,idete levo nekih 200m i dolazite do druge plaze koja je raj za ronjenje.Verujte mi, posle te plaze vam nece biti zanimljivo nigde drugde.

Savet. kad krenete na dorucak,uzmite odmah peskire i zauzmite lezaljke na plazi ili pored bazena,jer kasnije vec sve bude zauzeto..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li mislis da,iako nas je dvoje,uz npr.20e da damo recepcioneru,da li bi nas smestio u bolju sobu,ako je vec neka koja ne valja?

slazem se sa srecetinom-kome je bitno neka plati,naravno..meni je van pameti da dodam 300e samo da bih jela u a la carte,a uopste nisam jesnica,niti mi nesto to znaci,jedem samo da popunim stomak i znam da ce mi biti suvise i one hrane u glavnom restoranu!ja slabije jedem kad sam u egiptu,valjda od vrucine i svega,samo mi se jede neko voce,voda i tako nesto cisto da cangrljam..obicno sam posle svakog obroka teska i ne volim to,makar ne na moru..

za fort arabesque pored znamo,da ima super korala i da je dobar snorkling..

ja koliko citam na tripadvisoru,da li je moguce da englezi ustaju u 6 i zauzumaju po plazi lezaljke,to jos nisam cula.mozda oni koji hoce da su u prvom redu..

ako se setis jos neceg,napisi sto je bitno za hotel..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To stvarno ne znam,u svakom slucaju,vredi pokusati..kao sto sam rekao par sa detetom je zamenio sobu,a mi nismo uspeli..

Inace,poslednji dan nismo uspeli da produzimo sobu,jer je navodno hotel pun,ali mislim da vam to nije ni potrebno.

To za lezaljke je istina,ja sam zauzimao oko 8h kad krenem na dorucak,a vec je uveliko prvi red zauzet..

U hotelu Srba gotovo i da nema,u nasem terminu bili smo samo mi i par sa detetom,a termin pre nas je bila jedna porodica. SVe u svemu,hotel je bas za odmor, prvenstveno sa porodice sa decom, tako da nema pijanih rusa i engleza kao sto sam recimo ja ocekivao.

Minibar se naplacuje, ali vam realno ni ne treba..Mi kad krenemo u sobu,uzmemo pice i vodu sa bara i problem resen.Inace imaju pepsi,7up i mirindu sto je meni bilo veliko razocarenje,jer sam ovisnik od koka-kole:))

Generalno utisak kvare sobe i lokacija,a sve ostalo je na visokom nivou, i verujem da necete imatti zamerke..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zasto lokacija kvari utisak?

zar nisi rekao da je na najlepsoj plazi?

ako mislis na udaljenost od hurgade to je meni samo plus i jedan od razloga zasto sam izabrala bas makadi bay jer guzvu imam i ovde, naravno da ljudi koji vole vrevu i koji zele da upoznaju nacin zivota lokalnog stanovnistva nece ni odabrati hotel koji je na 35km od naseljenog mesta...ako nisi mislio na to javni nam zasto je lokacija losa...hvala :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867536
    Ukupno poruka