Putnica

Izleti brodom do Jonskih ostrva

21 poruka u ovoj temi

Mislim da je neko negde postavio ovo pitanje, ali ne mogu da nadjem. Dakle kad idete brodom na Paxi, Antipaxi, Skorpios...i sl. neki kazu brod pristane a vi skacete i kupate se.

E sad, moje kljucno pitanje, sta radite sa stvarima, prvenstveno mi je bitno zbog foto opreme, a naravno tu su i dokumenta, novac...Ne ostavlja mi se to na brodu :unsure: . Kako resiti ovaj problem? Za sada mi se jedino namece odgovor preskociti ovakve izlete, da li sam u pravu ili ne :blink: ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedino resenje je da se ti i decko (suprug) kupate naizmenicno po par minuta. Sto se Skorpiosa tice, brod se priblizi na nekih 50 m od obale, ljudi skacu ili plivaju, ali se sugerise da se ne izlazi na obalu. Neki covek iz grupe i ja smo ipak odplivali do plaze, prosetali 1-2 min i vratili se nazad u vodu sa ostalim ljudima. Posto deo ekipe nije zeleo da ulazi u vodu na 10 min, oni su bili zaduzeni za cuvanje stvari (ukljucujuci i moju kameru).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, to cuvanje stvari me izludjuje, nikad ne mozemo svi zajedno da se kupamo, uvek jedno strazari :angry: . Ali izgleda da nam nema druge, meni je isto frka zbog kamere, ne toliko zbog njene vrednosti, koliko zbog meni dragocenih snimaka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad sam ishla na Paxos u toj turi na brodu je bilo nas 12-13 iz Srbije,svi smo sedeli zajedno i uvek je bio neko ko se nije kupao,tako da cuvanje stvari nije problem (naravno,upoznali smo se ranije u mestu...poshto je vrlo malo)...a i stranci imaju 100 puta bolje fotoaparate od nas,tako da nashe nece ni da gledaju ,a kamoli da ukradu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta, ako ti nesto nestane na brodicu, gde moze da bude???

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...a i stranci imaju 100 puta bolje fotoaparate od nas,tako da nashe nece ni da gledaju ,a kamoli da ukradu :D

A mi nismo ni razmisljali o tome da trebamo cuvati stvari.

Istina, nismo imali karmeru, ali sve drugo (i novcanik i foto aparat) smo ostavljali na brodicu. Cak i na plazama...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na brodićima mi nikad nije frka da će nešto da mi nestane, na plažama jeste.

Damn. :wacko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde ostaviti foto opremu kada se ide na aqvaland...dok tamo jurcate, kupate se ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U par vodenih parkova u kojima sam ja bila,stvari su mogle da se ostavljaju u ormaricima.Nadam se da ce ih biti i u tom aqua parku u koji ti planiras da ides.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali čovek bi i da se slika dok je tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konkretno milsim na aqva park na Krfu...Ka da sam bila u Turskoj nosila sam obican aparat( idiot)...tako da nisam milslila o njemu i naravno nije mu se nista desilo mislim nije nesto a ne znam ni kome bi bio potreban ...ali sad sa digitalcem je drugacije vec razmisljam sta i kako...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa... ako strah od krađe preti da svojim intenzitetom upropasti zadovoljstvo na bazenu/plaži/negde, onda je bolje ne nositi ga. Isto mi je bezveze strategija mi se kupamo-jedan sedi i čuva stvari.

A za uspomenu sa tog dana, uvek može okolo da se nađe neko od naših da vam okine par snimaka i da vam kasnije od kuće prosledi netom. To bar danas nije nikakav problem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bio vec na dva krstarenja i sve bilo super, normalno, opusteno.ostao jos jedan.nista nije. iz skale je princip 2 gradica i dve plaze kojima ne moze da se pridje sa kopna, vec iskljucivo morskim putem.

itaka za svaku preporuku, glavni grad vatii kioni. u vatiju ima dva muzeja i jedan u stavrosu.

milina i vredi, bilo porodica i sa bebeama i malom decom, kao i penzioneri preko 70+.

najvise korisnika krstarenja englezi.

koga nesto intersuje, nek pita.

brodovi mirtos i nautilus, ima i drugih naravno.paluba na krovu, nekoliko toaleta, mini bar, zatvoreni deo i stakleno dno za sladokusce, kao i veliki tobogan.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da malo osvežim ovu nepravedno zapostavljenu temu uz nekoliko fotografija sa Jonske ture - izleta na koji se kreće iz Parge a u okviru koga se obilaze Lefkada, Skorpios, Kefalonija i Itaka.

Na prvoj slici je Itaka, jedna od plaža do koje se dolazi samo vodenim putem. Itaku sa ranijih izleta pamtim kao ostrvo sa najhladnijom vodom od svih Jonskih ostrva na kojima sam se kupala, a kupala sam se na skoro svim. Međutim, prošlog septembra, na izletu na kome su nastale ove slike, voda je bila iznenađujuće topla i prijatna. :)

Gradić koji se vidi na jednoj od slika je naravno Parga, slikana sa broda, iz koje tura i kreće.

Poslednje tri slike su sa Skorpiosa, čuvenog Onazisovog ostrva  na kome mnogi predstavnici svetskog džet-seta imaju svoje vile (od svih koje nam je kapetan broda spomenuo zapamtila sam samo Armanija :D). Iako je ostrvo privatno i obični smrtnici tamo nemaju pristup, ipak je dozvoljeno pristajanje broda na plaži na kojoj smo se i mi kupali. U pitanju je plažica na kojoj se se vide kupači sa kućicom u pozadini koja je služila kao svlačionica u prošlosti. Kupanje na toj plaži pamtim po božanstvenoj smaragdnoj vodi od okolnog zelenila, kristalno čistoj i punoj sitnih ribica. :)

13318578_1181424408567910_1335410747_n.jpg

13342137_1181424421901242_1127142263_n.jpg

13318905_1181424385234579_817014989_n.jpg

13318626_1181424491901235_1744577916_n.jpg

13330522_1181424441901240_1685978422_n.jpg

13318908_1181424471901237_1869732163_n.jpg

13335213_1181424401901244_655462531_n.jpg

13335317_1181424521901232_1411705184_n.jpg

 

Izmenjeno (Comica)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Još kad bi stavila neki opis pored fotografija...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka