Beeblebrox

Fetije

82 poruke u ovoj temi

Zanima me da li je neko bio u Fetijama, kakvo je mesto i kakvi su uslovi za provod (nocni zivot)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako bila sam prošle godine tamo i najiskrenije ne preporučujem baš...

Sam grad Fetije ni nema more,jako je prljav i loš za izlaske...Stvarno sam doživela neprijatno iznenađenje kada sam videla grad(Inače sam bila i u Marmarisu koji je daleko bolji,ali u odnosu na Grčku sve je to još u razvoju)

Jedino gde se može biti prijatno u toj regiji je mesto Oludeniz koje ima stvarno jako lepu plažu-plava laguna,ali ovako što se tiče provoda nije ništa specijalno...

Što se tiče turista 95% su Englezi,koji upražnjavaju čudan način provoda,ali ni to nema veze u odnosu na to što provod stvarno nije neki...

Inače imam 25 godina,pa sa moje tačke gledišta je sve to prilično dosadno...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

OluDeniz je jedno od najlepsih mesta na Sredozemlju za one sto vole - prelepu ogromnu plazu na kojoj nikad nije guzva, predivno svetlo plavo toplo more, aktivan sportski odmor, a narocito paraglajding, tisinu, mir, plivanje......Englezi ionako ceo dan borave po hotelskim bazenima, a uvece ih malo treba istrpeti onako mortus pijane po par kafica koja postoje u naselju.....OluDeniz i Marmaris su dva razlicita sveta i onome kome se svidi OluDeniz ne moze Marmaris sa svojom neverovatnom galamom i odvratnom plazom. Ako hocete odmor u pravom smislu te reci pravac OluDeniz.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li je neko bio u fetiju ovog leta?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, ja sam bila u Fetijama ovog leta. Grad je mali, hoteli su uglavnom u Calis oblasti, udaljenoj oko 5 km od centra. Veliki je izbor izleta (veci nego u Marmarisu), sto pruza mogucnost za obilazak zaista zanimljivih mesta u oolini Fetija. Rado bih isla tamo ponovo na odmor...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam se vratila iz Oludeniza (12km od Fetija), odusevljena. Prosto ne znam odakle da pocnem. Klima je odlicna, mnogo zelenila, cveca, sve mirise i sve je cisto.

Mestasce je malo, ima naravno dosta kafica, restorana u kojima su nocu zive svirke, karaoke, samo sto se nocni zivot zavrsava oko 2 sata. Ko je zeljan provoda na 3 km je Hisaron-Ovacik gde je provod celu noc.

Plaza fenomenalna, dugacka, siroka, sa jednim delom koji se zove laguna i tu se placa ulaz (125 din). Imam utisak da sam se iskupala u moru za ceo zivot. Voda je cista, topla.

Imaju puno izleta. Ja preporucujem dzip safari, celodnevna zurka u dzipovima uz obilaske istorijskih i prirodnih lepota.

Sto se tice hotela, koji god da izaberete necete pogresiti. Birajte samo da udaljenost od plaze ne bude veca od 300m, jer je tada put do plaze kroz pesacku zonu i sve je ravno. Ja sam bila u hotelu Perdikia sa 3*, i on je bio na 200m, put do plaze je neosetan. Ovaj hotel preporucujem jer je u mirnijem delu, sobe su dobro opremljene (klima, tv, radio, fen, mini-bar, sef).

Hrana je nesto posebno, koliko sam se raspitala odlicna je u svim hotelima, jer je ovo bas poljoprivredni kraj. Prosto ne mogu da zamislim kakva je u hotelima sa 5*, kad je u hotelu sa 3* bila toliko dobra. Neverovatno ukusno spremljena, puno mesa (junetina, jagnjetina, piletina, riba), raznorazne pice, pite, lazanje, povrce, voce, vocne salate, cokoladne krofnice, palacinke, baklave, torte, (slatkisi sa gomilom oraha, lesnika,...). Kad uporedim Kusadasi (licno iskustvo), Marmaris (iz price) 3*, ja sam tamo bila gladna, a mogu zamisliti neki jesan muskarac (da ne ispadnem neka slonica, ali ja ne mogu da jedem samo patlidzane, svih boja na razne nacine).

Atrakcija mesta je paraglajding. Leteti kao ptica na 2000-2500m. Put do vrha planine je jeziv, nema ograde, pored provalije. Strah je neizbezan, medjutim cim se poleti on nestaje i uzivanje u najlepsem pogledu pocinje. Zamislite kako je dobro kad su vam bazencine kao plave tackice. Cena je 75 eura (sve ukljuceno, prevoz do gore, oprema, pilot). Ostali izleti su jeftini (uz spustanje cene) i na svakom je ukljucen rucak. Cene izleta su od 7,5 do 15 eurica. Barem sam ja tako prosla.

Posto su vecina turista englezi, cene su dosta visoke, najvise za pice (mada sam nacula da je u Turskoj generalno skuplje ove godine). U kaficima pivo, milion vrsta, najjeftinije 150 din, najskuplje 300, gazirana pica 150, zestoka ne znam, cedjena pomorandza 0,33l 200 din, kafica 150 din.

Kad bih trazila dlaku u jajetu, jedine zamerke bi bile: na velicinu sobe u hotelu, cene lezaljki i suncobrana (dve lezaljke i suncobran 600 din).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sandra,jel si ti prvi put u turskoj?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sandra cula sam da su tebe dobro okupali vodom na safariju, a i da Milos nije izgledao najbolje kao ptica! :ph34r:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ciao svima!

Pocetak je leta i ja se spremam put nekog mora.

Imam malo dete od dve godine i odlucila sam se za All Inclusive

aranzman, da ne bih razmisljala o hrani i kuvanju. Nakon sati i sati krstarenja po net-u iskljucila sam Grcku, lose plaze za tako malo dete, bar one koje su kod nas u ponudi, a da nisu *****. U nekim slucajevima su charteri vec puni za juni!

Tako sam dosla do Turske i Fetija, odnosno Olu Deniza i hotela Club Sun City Hotel. Fotografije i komentari na inostranim forumima su prilicno povoljni.

Sta mislite vi koji ste tamo bili?

Zabrinuta Mama... :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

TAKOĐE, mala deca, želimo all inclusiv, ali ništa ne znamo, osim što svi kažu da je Turska za malu decu prigodna. Molim za savet i za cenu eventualno. krajem avg. poč. septembra. I recite mi šta bude ako se dete razboli neposredno pred put?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam takodje razmisljala o Turskoj, i na ovom forumu dobila nekoliko predloga, uglavnom Oludeniz, Fetije. Ista stvar, dete od dve godine. I bili smo za tu opciju, dok se opet nije pojavio Tunis, u kom smo bili kad je ona imala godinu dana. To nam je proverena varijanta, a i znatno jeftinija,cak i za zvezdicu vise. A plaze su pescane, kao i u Oludenizu. Dobri komentari su bili za nekoliko hotela 3* u Oludenizu, Karbel, Sun City, i ...treceg ne mogu sad da se setim. Nasi prijatelji okji su isli sa bebom u Tursku, kazu da su svi veoma predusetljivi, i da mnogo vole bebe i decu, tako da je sve bilo savrseno. Mi nosimo iste utiske iz Tunisa, zato se i vracamo tamo, a jedino sto mi je bio nekako minus za te hotele u Oludenizu , sto su malo dalje od plaze, oko 400 - 500m, jer je uvek malo vise nego sto prijave u katalogu, i sto su mali, pa pretpostavljam da nemaju lekara ( za neki slucaj, nedajboze ).

Sto se razboljevanja pred put tice, o tome nisam smela ni da mislim, pa sam desetak dana pred put obustavila posete drugoj deci, igraonice, rodjendane i sl. Mozda je malo glupo i paranoicno, ali to je poslednja stvar koja bi nam trebala. Nesto se ne nadam da u agencijama imaju milosti kad im otkazujes zbog bolesti deteta. Uzmu lovu, i dovidjenja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa evo mi uplatili Joy Pegasos Club u Alanji kod Kontikija. 10 dana 590 Evra, All Inclusive 5*. Cena je vrlo privlacna s obzirom na broj zvezdica. hotel po opisu ima mali pravi vodeni park sa 11 bazena. Mi imamo dete od 3 godine pa se nadamo da ce moci da se lepo zabavi. Nikad nismo bili u Turskoj, ali smo culi sve najbolje. Sto se tice Tunisa citajuci strane diskusije nismo stekli utisak da su njihovi hoteli tako dobri kao Turski.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako sam dosla do Turske i Fetija, odnosno Olu Deniza i hotela Club Sun City Hotel. Fotografije i komentari na inostranim forumima su prilicno povoljni.

Sun City je sladak hotel, meni se jedino cinilo da je prostor malo skucen...Subjektivan utisak... ;)

A kada kazem skuceno, znaci da su mi vile nekako blizu jedna druge i blizu bazena...

Olu Deniz - fenomenalna plaza, cak se i hladovina moze naci (na delu u koji se placa ulaz) :)

Za decu naj naj hotel Lykia World...

Izmenjeno (Vesna)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hteli bismo avionom u Tursku ove godine, nas dvoje odraslih sa dvoje dece, 4 i 8, negde u neki lep ali ne i skup hotel sa all inclusive varijantom (kraj juna / pocetak jula)

Cunjajuci po internetu i citajuci forume, Oludeniz / Fetije nam nekako najprivlacnije izgleda, ali po sajtovima agencija niko sem Jolly-a nije jos objavio aranzmane avionom! A oni nemaju nista za tamo.

Imate li savet? Preko koga ici, kada naci i rezervisati (a ipak po mogucnosti iskoristiti i neki popust za raniju uplatu...?) Koji hotel preporucujete? Pominje se neki Karbel...

Mnogo hvala unapred! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja drugarica je isla prosle godine u Fetije preko Odeona. Isla je sa detetom u neki hotel sa 3* pp. Sve je bilo ok izuzev sto su na njihovoj plazi Čalis bili non stop talasi. Isli su na busom na Oludeniz par puta. Koliko znam Oludeniz je samo plaza, ne znam da postoji neki smestaj bas tamo...mozda gresim...U svakom slucaju njima nije bilo daleko da odu dolmusima tamo, tako da pogledajte ponudu Odeona.

Mislim da se sve agencije spremaju za sajam turizma, pa bi trebamo otici svakako.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26851
    Ukupno tema
    901715
    Ukupno poruka