Billy The Kid

Prirodne lepote Slovenije - putopis

27 poruka u ovoj temi

Mi smo bili prošle godine u periodu od 22. do 30. maja. Što se tiče izleta, ovo su oni na koje smo mi išli pa bi ih i drugima toplo preporučio, a naravno da su mogućnosti nebrojene.

Ove godine planiramo da spojimo nekoliko dana na Bovecu sa nekoliko u Portorožu, tako da će nezaobilazna biti i poseta Postojnskoj jami.

Billy the kid prelepa tura....u kom periodu ste bili? Mi idemo za 1.maj 4 dana na Bled. Prosle godine smo na povratku iz Italije svratili 2 dana u Terme Catez i odusevili se prirodnim lepotama Slovenije. Ove smo se odlucili za Bled. Da li biste nam preporucili jos neke izlete sem gore pomenutih? Ako je neko bio u Postojinskoj jami u skorije vreme neka nam kaze utiske...

mi smo prosle godine bili u postojinskoj jami.vredi je posetiti svakako.cini mi se da ture polaze svekih dva sata.jedan deo jame se obilazi pesaka a jedan deo vozicem.ostavlja odlican utisak.

ove godine smo jednog dana pravili turo po primorju.obisli smo koper,portoroz i piran.i naravno odusevili smo se.portoroz je mondensko mesto sa novoizgradjenim hotelima visoke kategorije.sa mnostvom kockarnica i kazina.lepo sredjeno sa uredjenim setalistem pored mora.plaza u portorozu definitivno nije od onih plaza sa razglednica ali je takodje sredjena i organizovana tako da nema problema za prilazak do mora.

piran je stari predivni gradic.prakticno spojen sa portorozom.na ulasku su postavljene rampe.tako da ako ulazite kolima sto je bio nas slucaj uzimate markicu koju pri izlasku placate na trafici.ali zato ima sasvim dovoljno mesta za parkiranje.vredi videti stari grad koji se sastoji od uzanih ulicica i starih ali izuzetno ocuvanih kuca.nije iskomercijalizovan radnjama i buticima ali zato ima mnostvo kafana i restorana u kojima se moze jesti za sasvim pristojan novac.obzirom da smo mi bili tamo 19.aprila iznenadio ne strasno veliki broj turista u tom periodu.medjutim u razgovoru da jednom prodavacicom sam dosao do informacije da u piranu i portorozu sezona traje prakticno citave godine i da turista ima uvek.jer taj deo primorja nije prevashodno namenjen kupacima.

obzirom da smo prosle godine bled obilazili po strasno losem vremenu,da je padala neverovatna kisa i bilo je srasno hladno nismo se zadrzali vise od petnaestak minuta i nastavili smo ka kranjskoj gori i planici.ove godine smo resili da ponovimo posetu bledu i naravno odusevili smo se.sto nama i nije tesko kad je slovenija u pitanju.setali smo oko jezera.pravili krug kroc sam grad i naravno svratili na cuvene krmpite koji treba probati.

dalje nas je put vodio ka bohinju tj.bohinjskoj bistrici koja je na dvadeset kilometara od bleda a nekih pet od bohinjskog jezera.na tih dvadeset kilometara sam prosao pored tri patrole policije sa radarima sto me je bas zacudilo obzirom da za dve godine voznje po sloveniji i predjenih par hiljada kilometara obilazeci istu nisam video ni jedan radar kraj puta.ovi su me cak i gonili sa presretacem pratili me dva tri kilometra ali nije mirko budala :lol: kulirao sam ih tako iskusno da su odustali,po..zdeli i pretekli me na punoj liniji i otisli u novu zasedu.bohinjsko jezero smo obisli nesto brze od bleda obziroma da ima manje sadrzaja na njemu sto ne znaci da je manje lepo.predivno je narocito pri pogledu sa mosta

vodjeni putopisom Billy The Kid-a resil smo da obidjemo potk savici ili ti izvor savice koji se nalazi na pet sest kilometara od bohinjskog jezera.na ulasku se placa karta od 2,5 evra po osobi i zatim krece uspon uz stepenice koji traje 20 minuta kako rece devojka na ulazu ali mi se cini da smo se mi uzverali i brze.istini za volju zena mi je par puta promrmljala sve clanove familije po redu a i Billy The Kid je bivao pomenut u jednom ne bas prijatnom kontekstu ali ne bih dalje o tome.generalno gledan vredelo je ispustiti dusu na onom usponu jer nas je na vrhu docekao fenomenalan prizor vodopada koji izvire iz stene i survava se malo jezerce od kog nastaje savica.

poslednjeg dana smo pri odlaski za budimpestu svratili do maribora i posle nepunih stotinak kilometara voznje perfektnim auto-putem napustili smo sloveniju i usli u madjarsku koja nikako ne moze ni da primirise ovoj divnoj drzavi.ali to je jedna sasvim druga prica.ne za ovu temu.mada,...

a gde smo tek mi u citavoj toj prici.pa po mom skromnom misljenju nema nas nigde.jer kako napisah u nekom od prethodnih komentara sve to ide iz glave a u nasim glavama jednostavno ne postoji svest za ocuvanjem prirode i prirodnih bogatstava.slovenija je nestvarno cista,uredjena sa visokom samosvescu stanovnika da prirodne lepote koje imaju i ocuvaju i naravno adekvatno ih unovce privlacivsi horde turista sa svih strana.

Izmenjeno (talija)

Drago mi je ako sam vam pomogao u odabiru lokacija koje bi trebalo videti.

...a i Billy The Kid je bivao pomenut u jednom ne bas prijatnom kontekstu ali ne bih dalje o tome...

Hahahahahahaha, jel mi veruješ da sam mnogo puta tokom tog odmora, kada mi je bila duša u nosu, i sam sebi pominjao rodbinu, prijatelje i kućne ljubimce, ali bi sve opet ponovio. Jedva čekam! osmeh1.gif

Izmenjeno (Billy The Kid)

Da dodam i ja svoje iskustvo iz Slovenije :).

Obisli smo Bovec, Most na Soci, Bohinj, Bled, Planicu, Kranjsku Goru, ali ubedljivo najjaci utisak na mene je ostavio prelazak preko Vrsica. Vrsic je najvisi prevoj u Sloveniji (1611 mnv) i spaja Kranjsku Goru sa dolinom Soce. Da bi se popeli i spustili potrebno je preci tacno 50 serpentina, a pogled, ...., pogled ne mogu opisati recima.

Okacicu ovde meni najdrazu slicicu sa ove ture, a ostatak, koga zanima, moze videti na http://www.putovanja...i-jos-po-nesto/.

1257vrsicresize.jpg

Ne znam da li je neko već pisao o tome, ali u Sloveniji takođe treba obići i Škocjanske jame, koje se nalaze u predivnom prirodnom okruženju, a možda su čak i lepše od Postojnske jame. One se nalaze blizu mesta Divača, prema italijanskoj granici, a nisu daleko ni od ergele Lipica.

Obavezno šta treba posjetiti u Sloveniji je Logarska dolina i sva okolnja mejesta(Mozirje, Lljubno ob Savinji, Luče, Solčavo,Gornji Grad) priroda tamo jelud.gif nevjerovatna. Treba se je popeti sa gondolo na Golte i posjetiti park cviječa Mozirski Gaj, a ko voli pecanje, eee tamo je raj.

Da "podignem" temu...

Bled i Bohinj, kraj maja prošle godine.

20140526182259.jpg

20140527174305.jpg

20140527182010.jpg

20140527174248.jpg

Izbor smeštaja je pao na moju suprugu koja je posle dugog istraživanja po netu utvrdila da je najbolje da budemo u Garni hotelu Berc, i bila je u pravu.

Lep putopis @Billy The Kid!

Ne znam, kako mi je promakao za sve ove godine, a merkala sam isti smestaj :pardon::D

Hvala Suki, i sam po nekada bacim pogled da se podsetim kako nekada beše. :D

Ja ne volim da preporučujem, pogotovo nekome koga lično ne poznajem al hotel Berc i vlasnika Luku mogu svakome da preporučim bez bojazni da ću se obrukati. Kome god da sam ga preporučio opet se vraćao... :D

Hvala Suki, i sam po nekada bacim pogled da se podsetim kako nekada beše. :D

Da li je moguce da je ovo cena za jedno nocenja?

Screenshot_1.jpg

Nije! :D

OVDE je njihov cenovnik, tu gore je rezervacioni sistem "povukao" dve sobe al i to je previše. Oni imaju veće dvokrevetne sobe koje bukiraju za porodice sa decom koje imaju dodatni ležaj na razvlačenje za još dvoje. E sada, kako naplaćuju za decu ne znam, Prvi put smo išli sa bebom a drugi put beba i jedno starije dete pa je cena bila kao za dvoje i ako smo koristili i taj ekstra ležaj i krevetac za bebu a i doručak.

Moje iskustvo je da je za ovaj smeštaj bolje kontaktirati njega (vlasnika) nego da se ide preko rezervacionih sistema zato što je veoma korektan a ima još svojih smeštaja pored Berca pa može da pomogne u preporuci ili pronalaženju nekog drugog ako kod njega nema mesta.

Sad gledam, i to mi je puno, hteodh nesto jeftino d aimamo ge da prespavamo i da se okupamo, a planiramo da celi dan skitamo, do mraka.....htela sam na 4 do 5 nocenja da lutamo i da se vozamo...samod a napravim plan i kalkulaciju, nisma sigurna ni da li preko Madjarske ili Hr da idemo?  ne znam ni koje mesto u Slo je dobro kao baza,jer svakako planiramo sve da obidjemo, ne mora Bled i Bohinj....ako imas ideju pisi!

Imam rodjaka koji zivi u Radovljici,ali njega bih da zaobidjem :D