gradjevinac

Preporuke za par

65 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima

Ovog leta planiram prvi put da odem na more sa deckom,odlucili smo se za Grcku,problem nam je gde.Imamo 23 godine,isli bi smo na neko lepo mesto gde ima mladih ali opet da je mirnije bez danonocnih zurki po plazama i klubova, sa pijanim i ispovracnim turistima po ulicama i ostalo ako me razumete.

Idealno bi bilo mesto sa lepim pescanim plazama,sa dosta restorana,kafica,prodavnicica,mesto koje je cisto i pomalo mozda i romanticno :)...

Ideje su nam Krf,Krit,mozda Lefkada,Skiatos,svaka pomoc i predlog nam je dobrodosao,stvarno bih volela da nam ovo prvo zajednicko putovanje bude posebno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skiatos

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krit ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ne idete kolima onda Skiatos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Izvinjavam se sto dizem ovu temu "iz mrtvih", ali mi (nam) je potreban savet.

Devojka i ja prvi put idemo zajedno na letovanje pa nam treba pomoc oko izbora destinacije.

Sto se tice zahteva, pa, i nemamo neke, recimo da trazimo neko prosecno mesto koje bi odgovaralo nasim godinama (po 24 imamo), znaci da ne budemo u nekom porodicnom mestu, kao i da su cene pristupacne (ne mislim na hranu i to, jbg, gde god da odemo moracemo da jedemo :) ), i da, da putovanje autobusom nije predugacko (Tipa 20+ sati do Zakintosa i nije neka opcija). Stvarno mi ne cini nikakvu razliku da li cemo biti na 10,50, ili 150 metara od mora..

Verovatno ne bi iznajmljivali skuter/kola (Osim ako je ne ubedim u to :) )

Okvirni budzet bi bio po oko 500e, znaci da smestaj bude oko 200-250e (msm u sezoni i nema ispod toga) a da za trosak opet imamo dovoljno (ne bi se bahanalisali sa izlascima i to, ali ne verujem ni da cemo svako vece da sedimo u sobi).

Trebalo bi da izaberemo do kraja ovog meseca i onda u toku aprila da uplatimo, kako ne bi izvisili za termine, posto vidim da je u proverenim agencijama vec i zauzeto dosta (argus, lui travel, sabra). Citao sam da obicno "dobrih" ponuda u ovo vreme vec i nema, ali nismo u mogucnosti da planiramo 6 meseci unapred zbog posla, itd, itd..

Ja sam gledao Thasos (Potos), Lefkadu (Nidri) i Halkidiki (Hanioti), i po temama na ovom forumu iskopao da su to neka mesta koja bi nam odgovarala, onako otprilike gledano. E sad, ako imate bilo kakvu sugestiju, predlog, bilo sta, bili bi vam jako zahvalni.

Hvala unapred svima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pregledaj temu Kalithea na Kasandri. Znam da je dobro mesto za mlade, ali ne znam kakve su cene i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je ubediš za rentiranje auta,onda halkidiki pa bilo koje mesto. Nea Mudanja ti je u toj varijanti najbolja jel možeš obići ceo Halkidiki. U drugom slučaju biraš neko od većih mesta kako vam ne bi bilo dosadno,poput opet Mudanje a može i Neos Marmaros negde kod gradske plaže pa će vam sve biti nadohvat ruke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A 500 evra je budžet za aranžman?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hanioti je definitivno vise porodicno mesto,ali tu u blizini je Pefkohori koji je vise za mladju populaciju,Kalitea naravno , ali je bar 10-20 % sve skuplje , sto se tice cena u kaficima u odnosu na Pef recimo.... Pozdrav

Izmenjeno (liliputanac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam gledao Thasos (Potos), Lefkadu (Nidri) i Halkidiki (Hanioti)

Lefkadu, pogotovo iz Nidri-a, na taj način (bez rentiranja vozila) zaboravi. Niti ćeš šta videti, niti ćeš se okupati kako treba sem u Nidri i okolinu. Busevi se retki, nije neki red vožnje, jednostavno nije to to.

Tasos je bolje organizovan busom. Potos - meni lično nije nešto. Mada, ja sam bio u još mirnijem mestu, Skala Sotiras. Da ti iskreno kažem, meni je baš ta Skala Sotiras prijala, iako mi sam Tasos nije nešto posle Lefkade. Pošto već gledaš Tasos, možda bi ti najbolje bilo Limenas - glavni grad. Življi je uveče. Potos ti je kao Nidri na Lefkadi, jedna uličica sa par još poprečnih malih i to je to.

Izmenjeno (Kosovic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A 500 evra je budžet za aranžman?

Mislim da je zeleo da kaze da smestaj od 10 dana bude oko 250eur a 750 da bude sve ostalo (hrana, prevoz, pice, sladish, i ostalo 'bahanalisanje') :)

Doduse nije naveo koji period, jer realno, 250eur za dvoje u Avgustu mislim da moze samo da se sanja ako se ne nabavi neki aranzman sa realnih 30% 40% pousta ili last minute opcije ili postoji neka kvaka.

Ja bi u to razmisljanje ubacio i Krf/Skijatos, a Skijatos cesto ima u odredjenim periodima neke sumanute last minute opcije, narocitio pocetkom Septembra pa cak i sa avionom ako smeta putovanje trajektom.

Izmenjeno (banebg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zbog Skiatosa i pitam. Hteo sam da im preporučim. Za nijansu je skuplji, ali im baš odgovara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da ako idu u sezoni za nijansu zbog trajekta ali sta nudi je neuporedivo vise od od Halkidikija...sa tim da je u avgustu tamo nesnosna guzva pa ni sam ne znam jel pametno.

Septembar je vec znatno jeftinija i bolja solucija.

dugarica je isla 2x u sezoni (septembar) a prvi put u julu, jer je naletela na neku low cost opciju avionom i to je bilo nesto smesno, ali nema teorije da se setim. Satim tim bus je onda verovatno dosta nizi nego inace, mislim da je regularna cena busom oko 90eur valjda.

Izmenjeno (banebg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da ako idu u sezoni za nijansu zbog trajekta ali sta nudi je neuporedivo vise od od Halkidikija...sa tim da je u avgustu tamo nesnosna guzva pa ni sam ne znam jel pametno.

Odakle ti to o nesnosnoj guzvi.

U par navrata sam bio na Skiatosu kraj jula pocetak avgusta (znaci spic sezone) i nikad nije bila ne znam kakva guzva.

Plaze su toliko velike i siroke (osim Marate) da guzva na Skiatosu znaci da ima ljudi a ne da je nesnosa i ne znam kakva. Nemojte ljudima davati dezinformacije.

Ameplakia fotkana 4. avgusta a ona spada u male i popularne plaze.

ampelakia.jpg

Izmenjeno (tsonga)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Doduse nije naveo koji period, jer realno, 250eur za dvoje u Avgustu mislim da moze samo da se sanja ako se ne nabavi neki aranzman sa realnih 30% 40% pousta ili last minute opcije ili postoji neka kvaka.

U tom periodu (osim ako ne racuna na sam kraj avgusta) po toj ceni moze naci samo za jednu osobu smestaj.

Izmenjeno (tsonga)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka