Phillippe

Broj Fotografija Sa Putovanja

86 poruka u ovoj temi

da...

interesuje me

KOLIKO KOSTA izrada slike velicine 15 sa 10 cm u Vasem gradu?

Vidim da je negde 25din negde 15!

A negde pada cena sa povecanjem broja slika

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto su mnogi spomenuli, od kada imam digitalni foto-aparat, vise i fotkam :)

U sustini nemam bas puno... Obicno do 200 po letovanju/zimovanju... Ali trudim se da budu sto lepse.

Nekada mi se desi da za ceo dan isklikcem preko 200 fotki, a da od toga samo 5 valja (zapravo, vrlo cesto :blush: ), tako da... :zvizduk: :novine:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosek slika po putovanju oko 300, mozda malo vise. Jedino sto su mi je vecina neizradjena otkad koristim digitalni fotoparat. Inace u zadnje vreme vise volim da slikam prirodu, gradjevine nego da ja poziram, pa imam u planu kupovinu nekog prosumer digitalca.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas kao i kod vecine isti je slucaj i kod mene. Otkad smo se ''digitalizovali" broj fotki je rastao iz godine u godinu da bi ove godine dostigao cifru od oko 1200 fotki. :turista: Mahom dece ponajvise a ima dosta plaza i pejzaza. :suncase: Ali u svakom slucaju smatram da je to preterana cifra da bi trecina fotki pametnije odradjenih bila sasvim dovoljna. Ostalo je kliktanje po aparatu do besvesti ali bespotrbno i mahom istih slicica samo iz drugih uglova. :zvizduk:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ko izmisli digitalni aparat ... . Ranije odemo negde pa ponesemo 2 filma i gotovo Kad dođemo ako hoćeš da vidiš slike mora da ih uradiš , ako ih uradiš ostaje uspomena . Sad 300-400 slika po letovanju minimum , odmah prebacijem na lap i gledamo , slike da uradim, ajd kasnije i tako ostane . Sad malo malo pa proveravam kad sam rezao dvd sa slikama da prerežem da ne ostanem bez njih.Kad bih morao sad da radim slike sa svih što digitalnih nosača što cd-ea jeftinije bi mi bilo da kupim onaj aparat i instaliram ga u podrumu . A mnogo je bolje da se imaju sličice , pa album , svi okupljeni (porodica)u zimske dane gledamo kako nam je bilo tokom godine . Ovako reži cd pa puštaj na dvd ih otuđenja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

^

Jao, to jeste... ponekad se pitam kako smo sve mogli da uslikama sa 2 filma, tj 72 fotke!

Hahaha

mada, valjda zato i NEMAM :( fotke iz Istanbula...

pri vadjenju filma nesto zapelo,pa mi otisle slike

:(

digitalni RULEZ!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

300-400 dnevno, najvise da bih mogla prijateljima koji nisu sa mnom da predstavim cari lepih mesta, a naravno retko sam na slikama, a jos redje sa deckom.... cimanje mi je da maltretiram ljude oko sebe da nas slikaju... a vooolim da slikam i u ubedjenju sam da to radim dobro :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam ovih dana KONACNO poceo da pravim slike sa putovanja... i to kako ni jednu sliku iz prethodne 2 godine nisam napravio...bas sam pukao novac samo za 2,3 puta... Rim/Napulj

Pariz/Dvorci Loare

Barselona/Lloret de Mar

Pokusavam po 30ak do 45 slika da uradim i odvojim od hiljade... i tesko je...

vec preko 3000din dao za to uzivanje...

ali,jbg...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim i ja o tome u poslednje vreme. Zelim da pravim prave albume jer ova elektronska skupljanja me ne vesele kao kad otvorim vec iskrzale albume iz proslog veka :D. Vredi svaku paru, al trebam jos jedan odeljak degazmana :P

Cak razmisljam da kupim sve iste albume velicine knjige pa da sve poredjam na police. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U pravu si!

Eto,ja od kad uradio ta 3 albuma, malo pa malo i uzimam i gledam ih

a eto, slike mi u kompijuteru koji koristim svaki dan i uopste se ne setim da ih gledam!!!

A tek sam 3 putovanja 'obradio' ... ostaju jos 7!!!!

ima bas bas d a puknem pare...ali,vredi!

p.s. Ideja ti nije losa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

licno mi je najgore to sto medju fotografijama u el varijanti cuvam i neuspele snimke-tj one snimke gde se tek negde u daljini vidi neki zalutali a interesantni detalj koji nisam na licu mesta ni primetio pa mi je zao da obrisem...A cinjenica je da se fotografije moraju izraditi.Bas sam nedavno sa kolegom pricao kako uopste sacuvati fotografije??? Koliko je trajno u komp? Na cd-u? Flesci? Extermni disc??? Svuda moze uci virus pa unistiti secanje-on nadje resenje rece mi -pa meni su fotografije na face book-u tebi na putovanja....:)))

salu na stranu...kada se setim svojih porodicnih fotografija sa pocetka 20v koje su cuvane u papirnim okvirima starinskih albuma bez plastificiranih folija a jos uvek postoje i prelistavaju se, nije mi sve jedno da se neke nove fotografije izgube u nepovrat.

Licno "trudim se da razvijem fotografije" ali nisam bas previse azuran po tom pitanju....a lepo bi bilo kao sto Info rece sve staviti u albume istog formata, mozda svaki druge boje pa jos na svakiutisnuti neki excelibris, monogram, ili ma koji detalj vezan destinaciju..., pa ih staviti u registraturu na nekoj polici

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Broj fotografija koje donesem sa puta, kod mene pre svega zavisi od toga koliko sam ostao na putu i gde sam bio. Što je atraktivnije tj. meni interesantnije mesto napravim mnogo više fotki. U proseku negde između 700 i 1000 slika. Od toga napravim neki izbor od obično 200 fotki, koje uradim na papiru. Trudim se da ih uradim relativno brzo po povratku, da ih slučajno ne bi sustigle nove sa nekog drugog putovanja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zato je najbolje na vise lokacija :D

Kod mene je slucaj ovakav - Jedan komp, drugi komp, facebook, blog, putovanja.info i flickr :)

Pa nisam valjda toliki maler da sve nestane jednog dana :D

Jos sam sada planirala da kupim onaj digitalni ram za fotografije, tako da ce biti i na maloj kartici :)))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Digitalni ram???Sta je to?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Digitalni-ram-za-fotografije-Philips-SPF

Ovako nesto :)

Ubaci se mala SD kartica, na koju pre toga prebacis fotke i onda se one prikazuju :) Sjajna stvar, pogotovo ako ne znas koju bi fotku uramio i stavio u dnevnu sobu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25606
    Ukupno tema
    851172
    Ukupno poruka