Phillippe

Broj Fotografija Sa Putovanja

86 poruka u ovoj temi

Zanimljivo... samo sto meni to nije interesantno

Ja sam more old fashioned

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod digitalnih ramova je zgodno što mogu da imaju više funkcija.

Mi na našem imamo trenutno fotke, nekih 120 fotki je na kartici, ali može i na USB, vrte se svakih 45 (ili je 30 ) sekundi, ali to sami nameštamo. Može da stoji i jedna fotka samo. Uključen je u struju, imamo daljinski za njega, mogu da ga isključim uvek, mogu da ubrzam fotke, ma svašta nešto, malo je već tako da se baš lepo sve vidi, fotke na njemu su fantazija :)

Zgodno kod njega je to što mi na njemu možemo da gledamo i filmove, da slušamo muziku, naravno fotke da gledamo,a ima deo da gledaš i neki file, tako da može da stavi npr. knjiga tu pa da čitate (jeste da ja ne volim knjige u tom formatu, volim papir, ali može i to)... Mi ga koristimo trenutno samo za fotke. Ali na primer može da se nosi na putovanje, da se nabace filmovi, serije, crtani filmovi, knjiga,... ma šta god hoćete. Možete odmah na putovanju da pregledate fotke, samo karticu prebacite iz foto aparata u ram... Ima stvarno puno zgodnih funkcija. Može i na struju može i na baterije, ima ih u nekoliko dimenzija....

Zgodna je stvar stvarno, e sad koilko će ga neko koristiti i koje sve opcije, zavisi od interesovanja i naravno modela samog rama. Nama je u stanu, nikad ga ne nosimo i prikazuje samo fotke, ali ako zatreba uvek može da posluži i za druge stvari.

:)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uf... :razmislja:

Otkad imamo digitalni aparat polako smo počeli da povećavamo i broj fotografija sa putovanja. Prvo je to krenulo od oko 200 fotografija, pa 400, pa.... dok nismo došli do toga da prosečno po putovanju , na koje idemo prvi put, pravimo izmedju 1500 - 2000 fotografija. Naravno sve utiče na broj, ako smo tu bili skoro onda pravimo manje, ali i kad je manje ne pada ispod 500 fotografija. Naravno zavisi i od broja dana koje smo na putovanju, od destinacije, od izleta na koje idemo...ali neki minimum bi bio 500 fotografija.

Mi imamo više fotografija zgrada, ulica, prirode, mora, spomenika.... nego nas. Nas ima prilično malo na fotografijama, a o zajedničkim da ne pričam, jedva nekoliko sa svakog putovanja ih imamo.

Volimo da fotografišemo, volimo da imamo puno fotografija mesta koje obilazimo, jer da, to mi nekako održava i pamćenje na to putovanje detaljnijim. Naravno sećam se ja putovanja i bez fotografija, ali fotke upotpunjuju sećanja. :)

Obično nakon putovanja pobrišem baš one mutne i loše slike, zatim krećem da pravim skraćenu verziju za prikazivanje... Tako da kad ja gledam fotografije, gledam uglavnom sve, ali kad ih nekom pokazujem uglavnom pokazujem skraćene verzije, jer iskreno, retko ko iz moje okoline je zainteresovan da pogleda sve fotografije :D Ma mrzi ih da gledaju i skraćene verzije i obično im nije jasno što nema nas na slikama :lud: :lol:

Jao, mikap, ovo kao da sam ja pisala!

Ali, potpuno identicno sve radimo :D

A to za skracene verzije sam pocela da radim, pre 2-3 godine, kako je poceo da nam se povecava broj slika iz godine u godinu i kada sam pozvala roditelje da im pokazem slike, a oni u pocetku odusevljeno gledali, posle nekog vremena pitali-a koliko ima jos? Onda sam shvatila da je ljudima to previse.

Mada ima i onih koji kad gledaju skracenu verziju, pitaju -to je sve? Ali, oni su retki! :lol:

I naravno, uvek najvise pitanja sto nismo mi na svakoj fotografiji.

Meni digitalni ramovi izgledaju kao nesto jako zanimljivo, mada mi boje slika na njima ne izgledaju kao na kompu ili na pravoj fotografiji, pa se zato nesto dvoumim da ga kupim. A nisam znala da ima sve te funkcije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne verujem da svi imaju te funkcije. Mi imamo dva digitalna rama, jedan je veći i o njemu sam gore pričala, on ima sve te funkcije. Na njemu je slika mnogo bolja nego na monitoru (našem , mada naš i nije neki), jednostavno bolji je taj ekran.

Drugi je manji i mislim da nema sve te funkcije, nisam sigurna, još uvek nam je u kutiji, već 2 godine stoji praktično neotpakovan :blush: Dobili smo oba u isto vreme, tj. dragi ih je dobio , ali samo veći koristimo. :)

Što se tiče prikazivanja fotografija. Iskreno retko ko od mojih prijatelja izrazi želju da gleda fotografije, ma neće ni skraćene verzije, jednostavno ne zanima ih. <_< Dobro, nismo mi putovali i fotkali zbog drugih, nego zbog nas, ali opet , krivo mi je, da jednostavno neće ni da pogledaju. Ili pogledaju 20-30 i to im je dosta :tuga: Naravno nisu svi takvi, ali većina jeste.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam videla te male ramove, verovatno sam zato stekla taj utisak.

Ja imam tu "srecu" da ljudi koji su mi dragi, vole da pogledaju slike sa nasih putovanja, a i ja sa njihovih. Mada, izgleda, da ipak postoji limit u broju :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hahaha

sto se tice gledanja albuma od strane nama bliskih ljudi ili vec ko gleda albume

Ja nikada ne podturam svoe albume nekome pod nos...

Niti nesto volim da mi neko servira album - Jao,evo da pogledas slike...

jer jednostavno, kao i u vecini stvari

Kod mene je vazan trenutak

i ponekada me bas briga za necije slike

a nekada zaista zelim da vidim sta su slikali/prosli

Zato, Facebook ili neki drugi sajt je zgodan

imas tamo slike ( svoje ili tudje)

pa kada ti se gleda, gledas i komentarises/lajkujes...sta god

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se Phillippe , ni ja nikad ne podturam fotografije, već ako hoće da gledaju tražiće, a ako neće, onda neće, neću ih ja terati.

Ali fazon je što osobe koje nikad ne gledaju vaše fotke, ni ne pada im napamet, obično uvek vas forsiraju da odgledate njihove. Prave veče gledanja njihovih albuma... Bar, je ovo oko mene čest slučaj. Znači nema izlaska iz njihovog stana dok ne odgledam sve njihove fotke od ranog detinjstava :D , koji se ljute ako im ne iskomentarišeš fotografije na fb... , a oni naše nema šanse :nea:

Ali nije to ovde tema :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako nesto :)

Ja sam more old fashioned

:)

Volim obe varijante, mada malo vise onu "da drzim album u ruci"...isto vazi i za knjige, casopise...:)

Dobro, nismo mi putovali i fotkali zbog drugih, nego zbog nas, ali opet , krivo mi je, da jednostavno neće ni da pogledaju. Ili pogledaju 20-30 i to im je dosta :tuga: Naravno nisu svi takvi, ali većina jeste.

Znam jos ljudi koji se ovako osecaju, spadam i sama u te...puno sam razmisljala zasto je to tako...i, jedino sto uvek "ispadne" je da ti dragi nam ljudi nece i ne umeju da uzivaju u nasoj radosti...zato me to vise uopste ne pogadja! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pefkari,mikap...

uh,ne znam sta da kazem jer nisam bio u toj situaciji

U sustini, ima dvoje troje ljudi kojima ja zaista pokazujem slike i oni su uvek bas zainteresovani za gledanje istih

i jos kada uz sliku dodas i neku dogodovstinu kako je slikana ili

neku pricu, i da imam 1000 slika traze jos

Ali, da bi izbegli to 'razocaranje'

uvek se setite toga sto ste i napisali - da slikate zbog SEBE! :)

jao,evo ja danas nosim da mi se urade jos 50 slika

sto ce me kostati jos 900 dinara!

Uh...

a nisam dosao ni do polovine putovanja - tj do pola slika koje treba da uradim

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo da kazem da mi je fotografija hobi, tako da bez aparat ne idem na vikend ili odmor neki :)

Sad Digitalni aparati su prakticniji jer nemate troskova oko filmova i strackate 1000000 fotosa pa posle ako ne nesto ne valja brises, a to sto je najbolje i vadis na papir (uvek vadim slike na papir jer to je bolje)...

Bas sam o tome pricao sa devojkom da obicno kad odemo negde na vikend uradimo oko 200 fotografija, ako se radi neka ekskurzija ili setnja na jedan dan van grada oko 100, a na letnji odmor hmmmmmmmm.... 700+ fotkica od kojih izvadim oko 200 na papiru jer drugi se gore dole povtaraju...

Kad gledam sliki od proslih godina lepo se osecam i kazem hvala ti Boze sto sam do sad toliko lepote video i prosetao :)

Evo dosad 2012 godine ima oko 2400 fotografija, ali tek pocinje leto i sezona fotosa paaaa :D

Izmenjeno (BojanMKD)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao, i ja pravim mnogo fotografija...

a ne znam ni sam zasto

imam tek karticu, tj dve od 512 MB!

pa stavim d ami slike budu 6 megapizela od mogucih 12!

da bi sto vise stale na karticu

bezveze znam...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam dve kartice od 2 GB i to mi je malo. U zavisnosti od mogucnosti ili nosim netbook na kome prebacujem dnevne fotografije ili to prebacujem na fles u nekom kafeu. Naravno slikam u maksimalnoj rezoluciji od 10 megapiksela ali i nosimo pomocni aparat za svaki slucaj od 3 megapiksela.

Sa ovogodisnjeg putovanja po Japanu ukupan broj fotografija za 19 dana je 6200. Bas sam preterao. :nempojma:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi imamo nekoliko od 2GB, dve od 4GB, jednu od 8 GB, a ovu sicu od 1 GB i manje ni ne racunam :D

Sad kad budemo isli na put nosimo ovu od 8 i dve od 4, da se nadje :D

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pametno!Ja ne znam zaista sta izvodim sa ove dve 'minijature'

ajd d a kazes da nemam pare d a kupim ili nesto...

cista lenjost!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema ti druge, nego pravac radnja i kupuj karticu, odmah neku od 8GB i miran si. Ajde dobro moze da prodje i od 4GB.

E upravo me muz opomenuo da imamo dve od 8 GB i da je porucio i jednu od 16GB.

Znam mi smo otisli u drugu krajnost :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka