Phillippe

Broj Fotografija Sa Putovanja

86 poruka u ovoj temi

Dakle, naravno da svi sa svojih putovanja (bilo dalekih ili nekih tu u blizini) kuci donosimo

i puno fotografija.

Pa, imam nekoliko pitanja za forumase:

#1 - Koliko otprilike fotografija napravite na nekom putovanju i odmoru

i

# 2 da li sto veci broj fotografija znaci i da cete se 'bolje' secati tog mesta/grada/drzave jednom kada dodjete kuci i

pocnete da ih gledate/slazete/aploudujete.

Meni se nekako cini da su mi ona mesta iz kojih imam puno fotografija (na kojima sam ja ispred poznatih znamenitosti)

nekako vise u secanju i draza

# 3 da li i Vi imate takav osecaj?

Hvala

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da i odgovorim prvi...

Cini mi se da sa nijednog puta - ma kako kratkog

nikad nisam doneo manje od 500 fotki

(naravno, to od kada imam digitalni foto aparat)

A vec sam napisao da su mi ona mesta iz kojih imam sto vise slika na kojima sam ja ispred ovog ili onog

nekako draza i vise se secam njih...

Mozda jer i taj trenutak je bitan sto uvek putujem sam

te zavisim od drugih da me fotografishu

i bas tu - u kontaktu sa tim ljudima se stvori 'nesto' sto mi tu neku sliku

zadrzi duze u secanju, kao i taj trenutak.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja fotografišem dosta, i uvek donosem puno fotografija. Svaki put mislim da ću one koje ne valjaju obrisati, ali to još ni jednom nisam uradila i sve ih čuvam i dan danas.

Koliko ću fotografija doneti zavisi od mesta gde idem i da li sam tu već ranije bila.

Najviše sam fotografisala u Egiptu, preko 2500 puta. :blush:

I ja mislim da se mesta sa kojih imam više fotografija bolje sećam. :klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uvek donesem dosta fotografija sa putovanja, ali kada sam htela da napravim MFT,tek tada sam shvatila da imam jako malo fotki na kojim nisam ili ja ili neko od prijatelja:lud:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Обично направим од 200 па навише фотографија.

Зависи од тога да ли сам негде била или други очекују од мене што детаљније описе када се вратим, па фотографишем све и свашта да бих дочарала место што је боље могуће.

Не знам да ли се боље сећам места са којих сам донела више фотографија. Јер после неког времена, фотографија постане управо то, само фотографија. Али, ако ту одређену прати прича иза њеног тренутка прављења... онда то живи у сећању дуго и та фотографија само ме подсети на тај тренутак, то место или људе који су били ту.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najcesce napravim nekoliko stotina fotografija.Ako idem na kratko putovanje od 2,3 dana,onda mozda 150,200 najvise,zavisi od inspiracije. :don-t_mention:

Nisam sigurna da li vise secam mesta ako napravim mnogo fotki.Kada sam bila u Istanbulu nisam imala digitalni i imam samo 36,37 slika,ali mi se cini da svaki detalj sa tog putovanja pamtim.Mada,moguce da je to samo iluzija pamcenja... :zvizduk:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uf... :razmislja:

Otkad imamo digitalni aparat polako smo počeli da povećavamo i broj fotografija sa putovanja. Prvo je to krenulo od oko 200 fotografija, pa 400, pa.... dok nismo došli do toga da prosečno po putovanju , na koje idemo prvi put, pravimo izmedju 1500 - 2000 fotografija. Naravno sve utiče na broj, ako smo tu bili skoro onda pravimo manje, ali i kad je manje ne pada ispod 500 fotografija. Naravno zavisi i od broja dana koje smo na putovanju, od destinacije, od izleta na koje idemo...ali neki minimum bi bio 500 fotografija.

Mi imamo više fotografija zgrada, ulica, prirode, mora, spomenika.... nego nas. Nas ima prilično malo na fotografijama, a o zajedničkim da ne pričam, jedva nekoliko sa svakog putovanja ih imamo.

Volimo da fotografišemo, volimo da imamo puno fotografija mesta koje obilazimo, jer da, to mi nekako održava i pamćenje na to putovanje detaljnijim. Naravno sećam se ja putovanja i bez fotografija, ali fotke upotpunjuju sećanja. :)

Obično nakon putovanja pobrišem baš one mutne i loše slike, zatim krećem da pravim skraćenu verziju za prikazivanje... Tako da kad ja gledam fotografije, gledam uglavnom sve, ali kad ih nekom pokazujem uglavnom pokazujem skraćene verzije, jer iskreno, retko ko iz moje okoline je zainteresovan da pogleda sve fotografije :D Ma mrzi ih da gledaju i skraćene verzije i obično im nije jasno što nema nas na slikama :lud: :lol:

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

#1 - Koliko otprilike fotografija napravite na nekom putovanju i odmoru

Стотинак и кусур. И двадесетак-тридесетак видеа. Бришем већ тамо глупости.

# 2 da li sto veci broj fotografija znaci i da cete se 'bolje' secati tog mesta/grada/drzave jednom kada dodjete kuci i

pocnete da ih gledate/slazete/aploudujete.

Да, сигурно је тако.

Meni se nekako cini da su mi ona mesta iz kojih imam puno fotografija (na kojima sam ja ispred poznatih znamenitosti) nekako vise u secanju i draza

# 3 da li i Vi imate takav osecaj?

Не. Ретко сам на сликама са свог апарата. Намерно.

Поздрав!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na svakom putovanju ispucam barem 400-500 fotografija naravno digitalnim fotoaparatom. I rešim kasnije da obrišem neke koje mi se čine beskorisnim ali mi nešto ne da. Posle sam rešio da od te gomile fotografija sa diska izdvojim najbolje i da ih izradim ali i tu mu je bio problem jer mi se svidi minimum 200 sa svakog putovanja te sam rešio da napravim nalog na google picassa i tamo kačim sve živo za svaki slučaj da ne propadnu ako se pokvari kompjuter.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prosecno oko 500-800 fotki,mada zavisi koliko dugo ostajem negde,da li sam vec isla...mada i mesta koja sam vec posetila pa im se opet vracam ne prolaze bez bar 200 fotografija :D

da, volim puno fotografija da pravim jer mi se cini da ce mi tako sve duze ostati u secanju...i rado ih gledamo opet i opet i opet :lol:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zanimljiva tema sa letovanja se ne vracam ako kartica nije puna a to je uglavnom 2500-3000 slika al ima dosta i slika gde je samo priroda ili neka znamenita mesta da nema ljudi obozavam da slikam i to mi je kao neki hobi

evo juce sam na Adi za par sati ispucala oko 200 fotografija i danas u gradu oko 250 zvizduk.gif

a mesta pamtim po tome koliko mi je tamo bilo lepo a ne u zavisnosti od broja fotografija nekako sam ranije mnogo vise uzivala dok nije bilo digitalnih foto aparata pa dodjem sa putovanja pa pravac foto radnja i onda sa nestrpljenjem cekam da slike budu gotove klap.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na svakom putovanju u zavisnosti od mesta i dužine boravka napravim više stotina fotografija. Verovatno bi ih bilo i više, a sigurno i boljih u smislu tematike i detaljnosti da prednost ne dajem snimanju kamerom. Nakon povratka snimke izmontiram i napravim sopstveni amaterski film o putovanju koji deponujem na DVD i mogu se podsetiti svega lepog što me za neku destinaciju veže, a i pokazati drugima naravno. Ovo omogućava de se eliminišu svi "lošiji" snimci i ostanu oni koje zaista vredi videti. U novije vreme koristim progam za montiranje fotografija, sa dopadljivim tranzicijama i adekvatnom muzikom u pozadini, tako da doživljaj sa putovanja postane kompletniji, a sam pregled fotki doživljaj za sebe.

Izmenjeno (Putnik01)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

za svaki slučaj da ne propadnu ako se pokvari kompjuter.

Zasto ne kupis eksterni hard disk?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dig. fotoaparat pruza mogucnost da fotkas sve sto ti je u tom trenutku zanimljivo i da posle biras najlepse fotke. Mi se ne vracamo bez cca 1000 fotki sa mora - naravno posle ih redukujemo i sredimo. Pre si morao dobro da razmislis sta ces fotkati u onih 30-ak snimaka u filmu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam ovih dana poceo da KONACNO radim slike na papiru!

Vise od godinu i po sam samo prebacivao fotke na komp

i skupilo se skoro 10.000

sa raznih putovanja!

Zadnje sto sam isao - 33 dana u Rimu/Italiji je ispalo samo 2400 slika!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25955
    Ukupno tema
    865987
    Ukupno poruka