Ogica

Vinjete i putarina

9 poruka u ovoj temi

Postovani,

12. Maja idem u Italiju sa porodicom.

Molim vas za informaciju koliko kostaju vinjete/putarina za Hrvatsku, Sloveniju i Italiju?

Nacuo sam da postoje vinjete za 7 dana a preko toga za mesec dana sto bi bio nevidjeni lopovluk (ja se, igrom slucaja, vracam osmog dana pa mi to nikako ne odgovara).

Postoje li vinjete samo za taj dan?

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukucajte na ViaMichelin odakle krecete i gde idete, i izaci ce Vam potrosnja goriva, kilometraza, i cena putarina i/ili vinjeta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, ali tu ne mogu da ukucam ni kada dolazim ni kada odlazim pa samim tim mi nije jasan proracun a od toga zavisi cena vinjete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ima u more options opcija za datum kada putujete. A kad se vracate otkucajte kao posebnu selekciju. Inace sto se goriva i putarine tice ne verujem da ima razlike, a vinjeta nema sanse da se razlikuje za vise od 10e. Tako da okvirno imate osecaj koliko kosta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam prošlo leto i ono što mogu da ti kažem je sledeće, a kopiram ono što sam napisala kad sam se vratila :

Putarine su smešne u odnosu na recimo hrvatsku 15+1 euro / i naravno ne vrate vam kusur u kunama, ili vinjeta za Sloveniju koja na 7 dana košta 15 eura ili na mesec dana 30 eura.Dakle, kroz hrvatsku u jednom pravcu imaš 105 kuna + još nekih 7 kuna, kad udješ u sloveniju kupiš vinjetu, OBAVEZNO, jer su kontrole na par mesta, tako da nema šanse da prodješ bez toga, kroz Italiju je sasvim ok. Ne znam gde ideš, ali u svakom slučaju su svega par eura za recimo deo od Trsta do Lida di Jesola. Zavisi gde ideš i kojim ćeš putem. :)))) uostalom, imaš sajt i za hrvatsku i za sloveniju sa cenovnicima putarina, proguglaj malo i imaćeš tačne cene :)

http://www.hac.hr/hr...cjenik/cjenik1/

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probaj da sve pronadjes ovde...cela Evropa pa cak i Srbija

http://www.theaa.com/allaboutcars/overseas/european_tolls_select.jsp

pozdrav...

Izmenjeno (SlavkoiSasa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto ovog leta idem na Majorku i naravno planiram rent a car interesuje me da li je na majorci potrebna vinjeta ( i koliko kosta) i da li neko zna koliko se krecu putarine?

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledajući viamichelin, ne plaća se ništa. Čak ni vožnja autoputem. Ali valja još to proveriti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.osmeh1.gif Valjda ce se neko setiti kada se vrati sa Majorke da napise nesto i o putarinama.osmeh.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka