Bubica

Balaton

104 poruke u ovoj temi

Odavno vec planiram da odem do Balatona, o Siofoku sam cula sve najlepse.

Interesuju me vasi utisci.

Da li je bolje ici na kraci obilazak, u prolece, jesen ili vredi otici tamo na letovanje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bookirali Siofok u periodu od 28. aprila do 02. maja. Nismo nikada bili tamo ali verujem da se necemo razocarati. Idemo kolima tako da smo planirali da u povratku svratimo malo i u Pecuj.

Cim se vratimo napisacu ovde utiske! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste smestaj nasli preko interneta? Koliko se otprilike krecu cene apartmana ili hotela?

Ja sam cula od jednog kolege, koji je pre desetak godina tamo letovao, da je mesto fantasticno, i od tada zelim da odem, pa se, za pocetak bar, psihicki spremam ovako preko putovanja.info

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bookirali smo preko booking.com. Dvokrevetna soba za cetiri nocenja na samoj obali jezera - ukupno 130 eur. Kad stignemo tamo videcemo da li cemo za klinca morati da doplatimo dodatni krevet ili cemo ga proscercovati. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ajde bas pisi i postavi slike, moj prijatelj je bio sa devojkom prosle godine i odusevio se. Nazaost nismo imali prilike da se sretnemo i ispricamo tako da ne znam detalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cim se vratimo napisacu ovde utiske! osmeh1.gif

Ja cekam utiske!

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja isto cekam utiske, zanima me sta moze da se vidi u SIofoku za jedno popodne...gde vecerati i prosetati...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam na Balatonu pre nekoliko god. Ne bih išla tamo na letovanje. Ali za produžene vikende je odličan izbor! Bio je jun mesec, voda je bila ledena, ja se nisam usudila da uđem u vodu, moj dečko (od tada suprug) se "hrabro" kupao zajedno sa meštanima, koji su već verovatno navikli na tu temperaturu.

Ne mora da se rezerviše unapred naročito ako nije sezona, skoro na svakoj kući piše ZIMMER FREI!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Siofok-glavno i najveće turističko mjesto na južno strani Balatona.. Bio sam u njemu nekoliko puta do sada (igrom slučaja idem i sutra). Za onoga tko želi dobar provod (prvenstveno mislim na mlade željne diskoteka i lijepih cura/dečkiju), brčkanje po pjekovitom Balatonu ili pak odlazak u toplice a da sve skupa ne plati puno Balaton (a Siofok kao top mjesto na južnom Balatonu) je idealna destinacija.

U Siofoku ima najviše stranaca iz zapadne Europe (Njemačka, Austrija, čak i sjevernije Nizozemska, Danska...), te naravno Mađara, pošto dobar dio njih ima vikend kuće tamo..

Netreba očekivati ništa senzacijalno (neke spektakularne ljepote prirode) ali ugodno i u smislu turističke ponude jeftino mjesto. Mene privlači arhtektura grada, jer osim socijalističkih zdanja ima i dosta dvoraca i lijepih parkova za šetnju..

Za obilazak je više nego dovoljan jedan vikend, ali ako neko ide na odmor tamo naravno da jedan vikend nije dovoljan i ide onolko kolko mu treba...

Zadnjih par god ima nešto manje Mađara u Siofoku i Mađari kažu da je to zbog autoceste koju su napravili prema Hr kao i one od granice H-Hr do mora pa Mađari puno više dolaze na Jadran nego prije 10 tak godina npr.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec duze vreme cekam da se javi neko sa utiscima iz Siofoka.

Interesuje me kakve su plaze, da li su travnate, zemljane, sljunkovito-peskovite ili betonske?

Kakav je ulaz u vodu, ima li blata tj. zamucene vode?

Da li je voda mutna ili bistra i cista?

Zelela bih da odem krajem avgusta na nedelju dana pa da se psihicki pripremim na ono sto me ocekuje. Ja npr. ne volim Palicko jezero, pa se plasim da nije tog tipa (mislim konkretno na plaze i vodu, ne na samo mesto) a obozavam Ohridsko jezero, pa se potajno nadam da je tako nesto?!

Kakve su cene?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja sam ovaj vikend bio na Balatonu (Siofoku) pa da iz prve ruke kažem kako je...

Kupao se nisam, jer je bilo prehladno (vani je bilo cca 17 stupnjeva) i često je padala kiša, ali turista već ima i sezona počinje.

Obala u Siofoku je uglavnom betoniranana, a ulaz u jezero je većinom sa stepenicama. Voda nije duboka i općenito treba se dosta hodati da postane duboka. Dno je pjeskovitoa voda je muta. Oko betonirane obale (plaža tj pristup obali) je uglavnom travnati, a kako su temperature niže nego na morima i ima dovoljno kiše, trava je gotovo uvijek zelena.

Dio plaža tj pristupa plaži na zlatnoj obali (bolji dio Siofoka) se plaća.

Što se cijena tiće općenito nisu visoke i kreću se od cca 3-4 eura za halaszle (riblje juhe) do 10 eura za neko bolje glavno jelo pečenje.. Pivo košta od eura na više, a slično i capuccino...

Cijene smještaja variraju od 10 eura do 50 eura po osobi (ovisno o tipu smještaja) ali smještaja ima sasvim dovoljno tako da se i može jednostavno postići niska cijena.

U gradu postoje supermarketi tipa Spar, a na ulasku u grad tj pored autoceceste veliki Tesco.

Cijena autoceste (vignette) je cca 6-7 eura za 4 dana (osobni auto).

Uvjerljivo su najviše cijene goriva (benzin i diesel) su dosta supi u H i koštaju cca 1,3-1,5 eura/litra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozda znas kakvo je mesto Hefiz, takodje na Balatonu? Gledala sam nesto malo po internetu pa vidim da se nudi koliko i Siofok.

Posto je ulaznica za onaj deo plaze gde se naplacuje? I sta se podrazumeva kada je platis, sta dobijes za to?

Postoje li lezaljke, suncobrani i sl. na tom travnatom delu plaze, i posto je koriscenje? Da li ima mesta da se rasproste svoja oprema?

Ima li prirodne hladovine?

Do kada otprilike traje sezona kupanja? Mislim, da li je kasno otici prve nedelje septembra?

Imam mnogo pitanja posto su dosadasnje informacije bile vise nego oskudne, a bas sam se resila da idem.

I ta vinjeta da li se kupuje na granici, pri ulasku u Madjarsku i mora li da se kaze koliko dana ostajemo pa da nam toliko naplate? Da li ona vazi samo za auto-puteve (ili se putarina placa posebno?) ili za sporedne puteve?

Za sada toliko, ali bice jos pitanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Heviz = jedna od najpoznatijih banja u Mađarskoj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozda znas kakvo je mesto Hefiz, takodje na Balatonu? Gledala sam nesto malo po internetu pa vidim da se nudi koliko i Siofok.

Posto je ulaznica za onaj deo plaze gde se naplacuje? I sta se podrazumeva kada je platis, sta dobijes za to?

Postoje li lezaljke, suncobrani i sl. na tom travnatom delu plaze, i posto je koriscenje? Da li ima mesta da se rasproste svoja oprema?

Ima li prirodne hladovine?

Do kada otprilike traje sezona kupanja? Mislim, da li je kasno otici prve nedelje septembra?

Imam mnogo pitanja posto su dosadasnje informacije bile vise nego oskudne, a bas sam se resila da idem.

I ta vinjeta da li se kupuje na granici, pri ulasku u Madjarsku i mora li da se kaze koliko dana ostajemo pa da nam toliko naplate? Da li ona vazi samo za auto-puteve (ili se putarina placa posebno?) ili za sporedne puteve?

Za sada toliko, ali bice jos pitanja.

Nisam nikada bio u Hevizu, ali bio sam u Keszthelyu koji je na Balatonu. Heviz nije na Balatonu, već je pored. Kolko znam tamo ima dvorac i toplice, ali nemoj me držati za riječ. Kesthely je puno manje i mirnije mjesto na (kraju) Balatona od Siofoka npr. Tamo vipe idu stariji i ima jedan zgodan dvorac.

U Siofoku se nisam kupao na glavnim plažama već pored njih. Nije po mom ukusu jer preferiram more, ali od onoga što sam vidio ima plaža koje se naplaćuju, ima besplatnih. ja sam bio na besplatnoj. Tamo možeš slobodno donesti što god želiš (ležaljke i sl) i ima hlada ispod drveća cca 10 metara od jezera. Inaće sunce je puno slabije nego na moru tako da neki veliki hlad niti netreba.

Mislim da je početkom devetog mjeseca malo kasno. Sezona na Balatonu uglavnom traje 1.7. -15.8. Najviše ljudi je nakon cca 20.7.

Vignetta za autoceste vrijedi samo za autoceste (ceste nižeg ranga se ne naplaćuju) i vremesnki je ograničen period trajanja vignetta. Najkraća traje 4 dana i za osobna vozila košta 6-7 eura. Znaći vignettu ne kupuješ tako što kažeš koliko dana ostaješ i da ti da za taj broj dana vignettu, nego gledaš za kolko dana ima u ponudi i npr. ako idete na 2 tjedna, a u ponudi ima za 4 dana, 10 dana i 30 dana vidiš dali vam se više isplati dvije po 4 dana (dolazak i odlazak ili jedna od 30 dana). Naznam preko kojeg graničnog prijelaza ulazite u H, a ja pošto sam iz Hr kupujem u kiosku na granici ili na prvoj pumpi u H (tokom godine ponekad kiosk ne radi). Najbolje je pitati mađarskog policajca ili carinika na granici di ima za kupiti vignetta i on će vas uputiti. Važno je reći da je H vignetta zapravo list papira tj račun koji trebate čuvati i ne dobije se nikakva naljepnica koja se lijepi na šoferšajbu (što je inaće slučaj s ostalim vignettama). Isto tako potrebno je reći (napisati) broj tablice kod kupnje jer se vignetta veže za broj registracije vozila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci, najverovatnije, nista od kupanja zadnjih dana avgusta i prvih septembarskih... a i meni silom prilika odmor se pomera za drugu polovinu septembra.

Sve u svemu, ne odustajem, planove samo odlazem do sledeceg leta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka