Bubica

Balaton

104 poruke u ovoj temi

Mi smo bili dva mesta niže u Badacsonytomaj. Zavisi čime idete, ima šta da se obilazi, još ako iznajmiš bicikl....

Idemo autom, eventualno bi tamo iznajmili biciklove.Koju mi opuštenu rutu preporučuješ ?Ne bih da jurcam autoputem, voleo bih laganicom do tamo da malo razgledam Mađarsku.Nešto sam mislio da idem na Bački Breg pa na Baju itd...vidim na google maps da postoji neki trajekt preko Balatona Szantod-Tihany?

hvala na odgovorima

Izmenjeno (robert)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isli na Kecskemet pa na Dunafoldvar i onda na Siofok.

Put je bio lep, neopterecen, kroz neka sela i manja mestasca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idemo autom, eventualno bi tamo iznajmili biciklove.Koju mi opuštenu rutu preporučuješ ?Ne bih da jurcam autoputem, voleo bih laganicom do tamo da malo razgledam Mađarsku.Nešto sam mislio da idem na Bački Breg pa na Baju itd...vidim na google maps da postoji neki trajekt preko Balatona Szantod-Tihany?

hvala na odgovorima

pisao sam već u ranijem postu o našoj putanji, preko Bačkog Brega , Baje. Komp postoji, ali ne znam da li radi u zimskom periodu.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče odlaska na Balaton ima više varijanti, naravno to zavisi i od grada iz kojeg putujete. Ako ste iz Zrenjanina ili Kikinde najbolje je da idete na prelaz Djala onda Szeged i tu izadjete na autoput M5 pravac Budapest sa autoputa se isključujete kod Kečkemeta tačnije druga petlja kod table "Kecskemet nyugat - Dunaföldvár" izlazite na put 52 i onda dalje ide Solt-Dunaföldvár-Cece-Simontornya-Enying-Balaton! A ako ste recimo iz Sombora najbolje je ići na Bački Breg pa kad udjete u Madjarsku idete Baja-Bataszek-Szekszárd-Tamási-Siofok i naravno ona stara proverena varijanta Kelebija-Tompa-Kiskunhalas-Soltvadkert-Solt-Dunaföldvár-Cece-Simontornya-Enying-Balaton. Najduža ali pri tom najbrža i najkomfornija varijanta je autoputem M5 do Budimpešte onda izlazite na obilaznicu M0 do isključenja za Balaton autoput M7 i stižete na Balaton! Koju god varijantu da izaberete u principu je manje više isto sve su dobre, na kraju sve zavisi od vas i vaših želja i potreba! Srećan put!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljam ovih dana da bih mozda mogao otici,autom sa zenom do jezera Balaton,u Madjarskoj,pa me interesuje,kakav je put

da li je neko skoro isao.i Najvaznije kakve su CENE

usmestaju,tj,da se provede god.odmor 10 dana

Sadasnje me iskustvo interesuje,mesta gde je dobro otici,znaci gradovi na jezeru,i sl

Hvala vam

Izmenjeno (setozar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako si video moj prethodni post tu sam opisao kako stići do Balatona pa ne bih više o tome, što se smeštaja tiče ima ga u izobilju najturističkije mesto da tako kažem je Šiofok imaš na netu može da se rezerviše ja baš nisam skoro bio ali mislim da tamo zaista nije problem da se nadje smeštaj čak i na licu mesta. Što se gradova i mesta tiče, mislim da su Tihany i Keszthely dva grada koja svakako treba obići, uostalom kolima može da se napravi ceo krug oko jezera pa se sve lepo vidi i obidje, Balatonfured je mesto koje se meni dopalo! Banja Heviz je lepa, jedino što je ona malo udaljena od Balatona nekih 5-6 km. Uglavnom severna obala jezera je lepša ima dosta vinograda i vinskih podruma sa restoranima gde može onako baš lepo da se jede a i popije za pristojne pare! Eto ako sam što god pomogao...Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koristim ovu priliku da upozorim putnike koji idu na Balaton da je put M9, kojim se prelazi Dunav i koji spaja puteve 51 i 6 takodje od 1. janura pod naplatom, odnosno potrebna je vinjeta za njegovo korišćenje.

http://www.toll-charge.hu/Road-network/HD_orszagos_ENG.jpg

Alternativni prelazi preko Dunava ostaju kod Baje na putu 55, ili izmedju Solta i Dunafeldvara na putu 52.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima svezih informacija sa Balatona? Hteli bi u julu da idemo,sa detetom od 2,5 god. Da li ima neko predlog za smestaj,da li da odsednemo u siofoku ili? Gde su najbolje plaze za decu? I tako neke stvari... hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da pokusam da odgovorim)).Mi ne idemo leti na Balaton,nego idemo za prvomajske praznike.Tada je dovoljno toplo,a nema komaraca,jer ih ja bas ne volim,a oni me obozavaju)).Ne znam da li ih u letnjem periodu ima dosta,ali sam primetila mrezice u hotelima i na kucama.Dva najveca i najinterasantnija mesta za letovanje su:Siofok i Balatonfured,mada pored njih imate i lepih manjih mesta uz jezero.Samo jezero je toplo i ponegde je nasut pesak na plazi i pri ulasku u vodu,mada su vecinom travnjaci i betonske plaze.U ova 2 mesta imate parkove na plazi,pa ima i hlada za decu.Siofok je veci i ima vise mesta za kupanje,ali se meni vise svideo Balatonfured.U oba mesta imate aqua park,pretpostavim da bi se dete radije tamo kupalo i zabavilo.Sto se tice smestaja,mi smo trazili ili preko bookinga ili szallas sajta.Imate hotela iz doba socijalizma,koji su vec malo ruinirani i ovih,,napucanih,,.Mi smo bili jako zadovoljni u Balatonfuredu hotel Margareta.Idealan polozaj,bazen,cist,parking,sobe lepe i odlicna hrana.On vam je blizu plaze,odmah pored aqua parka,10 min lagane setnje do centra.Preporucujem izlet na poluostrvo Tihani,prelepo je,a pogled na ceo Balaton-nezaboravan.Ako uzmete privatno apartman imate dosta kioska i prodavnica sa hranom ,a bogami i divnih cardi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno se slazem sa prethodnim komentarom. Jos da dodam na osnovu svog jednokratnog iskustva: Siofok je komercijalniji i samim tim pristupacniji turistima - jeftiniji, veci izbor smestaja, pa i lepse i pristupacnije plaze. A Balatonfured je lepsi i atraktivniji, sofisticiran na svoj nacin i ne podleze diktatu masovnog turizma. Za prvo upoznavanje sa Balatonom ja sam izabrala Siofok (prema preporuci kolege sa posla) , do Balatonfureda odlutali smo slucajno jednog kisovitog i vetrovitog dana, a za naredno leto merkali smo Keszthelj, mada nikada nismo otisli tamo. U medjuvremenu preorijentisali smo se na madjarske banje, tako da smo sada vec potpuno odustali od Keszthelja i spremamo se (za sada samo u mislima) za Heviz... Ali ja sam vec uveliko zagazila u ...xx... deceniju zivota, u mojim godinama banje su melem, ali sa decom ne preporucujem. 

Uzgred, krajem leta - cini mi se 2012. godine, nije bilo komaraca u Siofoku.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam puno,planiramo Balatonfured,cim doznamo kad cemo na godisnji bukiracemo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zna li neko d ami kaze gde ima nudistički deo na balatonu

i ima li blizu smestaj.

Ja bih isao sa zenom ovog leta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani putnici,

Planiram da odem do Balatona i zanima me da li postoji trajekt za automobile iz mesta Szantod-a za Aszofo.

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima. Ovde ćeš naći ostale informacije: http://www.balatonihajozas.hu/

Samo ne znam koliko se sve ovo isplati. Ako ništa drugo barem je doživljaj za onoga koji nije nikada išao trajektom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Hvala

Idem na Balaton a ne znam madjarski........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka