Bubica

Balaton

104 poruke u ovoj temi

Mi idemo u Siofok 9. novembra. Koja mesta da obiđemo u gradu i okolini, zadržavamo se tri dana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo setajte opusteno kroz Siofok. Imate kilometrima dugo setaliste pored jezera, prodjite kroz parkove (mora da su sada prelepi sa zutim jesenjim liscem), videcete i limene skulpture u parkovima, i na zeleznickoj stanici tj. pored nje... Svakako obratite paznju na adventisticku crkvu, arhitektonsko malo cudo, a u centru mesta toranj sa vidikovcem na vrhu, pored trzni centar sa takodje lepim vidikovcem... Za tri dana sve cete uspeti da vidite a mislim da je ovaj novembarski mini praznik idealan za obilazak Balatona.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitali smo putopis i opis mesta na balatonu sa ove teme, sa tim i malo "guglanja" neće biti problema:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili u Balatonfured,lepo mestasce koje vredi posetiti.Obavezno obici Tihany,on je na mene ostavio najveci utisak

Planiramo put za Balaton,moze li nam neko pomoci oko puta Beograd-Balaton.Postoje 2 opcije,preko Sombora(oko 390km i 7 sati putovanja) i preko Subotice(oko 490 km i 6 sati putovanja).Sta izabrati?

Ako nekoga zanima na kraju smo otisli preko Subotice,nismo se pokajali

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. dan

Pošli iz Beograda nakon jutarnje kafe. Subota, rano jutro i za 5 minuta smo na auto-putu. Prvo stajanje na Eko pumpi ispred Subotice, gorivo za auto i doručak za nas. Vrlo brzo smo stigli na Kelebiju, desetak automobila ispred nas. Brzo prolazimo našu granicu ali ispred mađarske veća gužva. Kao da se još nisu razbudili. Sat vremena je mnogo za prelazak ali ni to nam nije moglo pokvariti raspoloženje po sunčanom danu.

Nakon granice dolazimo do raskrsnice i dileme da li ići preko Baje ili Kuskunhalas. Donosimo odluku da idemo preko Baje, bliže je, ali kako smo kasnije saznali ipak dalje.

Kod Baje skrećemo desno da izbegnemo gužvu (još jedna pogrešna odluka). Na deonici koja nas vodi preko Dunava potrebna je vinjeta. Naravno da je nemamo i posle kraće konsultacije nastavljamo ka Budimpešti. Dodatni problem je što navigacija otkazuje (ne puni se baterija). Ali ponosni na sebe uključujemo navigaciju na telefonu i ustanovimo da nemamo mapu Mađarske.

Navigacija je izdržala do Dunafoldara gde smo zapamtili da samo treba da idemo pravo! Posle 50 km nismo sigurni da li uopšte idemo dobro. Spašava nas slobodan wi-fi u nekom selu. Ispred Tamašija smo. Tamo pronalazimo tablu da smo 40 km od cilja.

I u Siofoku smo promašili skretanje pa nakon vožnje u krug dolazimo do hotela gde nema mesta na parkingu (ali ima prekoputa na livadi). Sobu brzo dobijamo, ubacujemo stvari u nju i u bade mantilima odlazimo do wellness centra. Voda od 31 stepena i pogled na stakleni krov iz džakuzija na kome su krupne kapi kiše koja pada odnosi sav umor i frustracije. Saunu koristimo kratko, večera je servirana.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na deonici koja vodi autoputem preko Dunava (M-9) NE treba vinjeta za putnička vozila. Tačnije, za deonicu od magistralnog puta br.51 i puta br.6, u dužini od 21 km. Možda su te zbunile table pored autoputa sa nacrtanom vinjetom.

http://www.nemzetiutdij.hu/Shared/Languages/aak_szorolap_2013_SR.pdf

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bitno je da ste vi stigli i da sad uživate :)

Kod Baje ste trebali odmah da predjete preko Tise putem br. 55, prema Bataszek-u, gde imate skretanje na put br. 56 koji vodi ka Szekszardu. A od Szekszarda put br. 65 vodi ka Tamasi i Šiofok. Tim putem smo mi išli.

Treba obratiti pažnju na brojeve, jer nove deonice na nekim mestima imaju trocifren broj, tako da postoji deonica sa brojem 551 kod Baje što znači da se tim delom polapaju pravci puteva za 55 i 51 (55 je put za Segedin a 51 za Budimpeštu)

Izmenjeno (beckerek)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može i ovako kako si ti išao, mada je kilometarski isto kao i da se ide preko M-9. Najkraće je preko Kiskoroša i Dunafoldvara. Pa se još i svrati u legendarnu poslastičarnicu u Šoltvadkertu http://www.szentkoronacukraszda.hu/ i da te bog vidi.

Izmenjeno (koldar)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislili smo da idemo preko Baje ali da se vratimo pored poslastičarnice.

Navigacija nas je odvela severno od Baje na tu deonicu i žena koju smo zaustavili je rekla da treba vinjeta (pa slušaj žensko :-) i da ima na omv pumpi. Potpuno zbunjeni tražimo tu pumpu umesto da se vratimo do Baje iz nastavimo dalje. Toliko smo bili zbunjeni da smo zaboravili da mapu mađarske na telefonu imamo u drugom folderu i da treba samo da je prekopiramo u igo. A tek kada kažem da google map radi navigaciju po mađarskoj kao igo pa još i bolje.

Ali to smo se setili tek danas dok šetamo po Siofoku iz probamo specijalitete mađarske kuhinje;-)

Izmenjeno (GavSa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio na Balatonu u februaru? Zanima me kakvo je vreme tokom zime, da li je snezno ili vise kisovito..?

Nesto razmisljam da odem na produzeni vikend sredinom februara, dvoumim se izmedju Balatona i nekih slovenackih termi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Madjarska ima kontinenalnu klimu, tako da i Balaton zimi smrzava i bude snežan, naravno ako uopšte ove godine budemo imali zimu. Svakako, opet napominjem da je i u to vreme po meni sevrena obala interesantnija, a svakako termalne vode - banje imaš i u Madjarskoj na pretek. E sad Slovenija je opet druga priča, jer je ona planinska zemlja. Mislim da za bilo šta da se odlučiš nećeš pogrešiti. Odaberi dva pravca, pa osmotri malo terene i mogućnosti. Vremena još imaš da se odlučiš na kraju gde ćeš.

inpost_balaton_telen.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :) Da, da shvatila sam da je severna obala obavezna. Bila sam u Siofoku, dosta davno, i bilo je leto i ostao mi je u secanju kao miran gradic sa lepim setalistima i dobrim gulasem :)

Izmenjeno (andrassyut)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u mestu Révfülöp nešto južnije od mesta Tihany?Vidim ima lepih, mirnih, kampova,Još mi treba preporuka šta obići i videti za taj deo jezera.Unapred hvala.

Izmenjeno (robert)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili dva mesta niže u Badacsonytomaj. Zavisi čime idete, ima šta da se obilazi, još ako iznajmiš bicikl....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka