Bubica

Balaton

104 poruke u ovoj temi

Ja sam od 10 avgusta aqvapolis noc I posle Budimpesta opet jedna noc, idem tamo za taj vikend. Javljamo se sa informacijama...

Izmenjeno (zucca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Desilo mi se isto sto i pre dve godine kada sam se pripremala za Siofok - zbog neodloznog posla moram sve da otkazem!

Eto toliko od mene za Balaton ove godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja sam Balaton planirao u 2013. god. ali će ipak sačekati 2014.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sve vas koji ovih dana idete prema Balatonu,a putem preko Kelebije i Kiskunhalasa,namojte zaobici fenomenalnu poslasticarnicu pored koje prolazite))).Mi smo za prvomajske praznike bili u Siofoku i tamo upoznamo ljude iz Subotice koji su nam skrenuli paznju na tu poslasticarnicu i lepo u povratku smo stali(grehota proci),kako je sutradan bio Uskrs,kupili smo pune kutije raznih kolaca.Stvarno su odlicni ,a tek sladoled :volim: .Mesto se zove SOLTVAD KERT,varosica u koju cak iz udaljenih krajeva Madjarske dolaze zbog sladoleda i kolaca.Poslasticarnica je u samom centru preko puta crkve i uz put kojim se prolazi od Kiskunhalasa prema Balatonu.Pogledajte

World Map Hungary Bacs-Kiskun Soltvadkerthttp://www.panoramio.com/photo/12076449

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mi smo stigli sa Balatona, puni lepih utisaka. Obzirom da su deca prilično mala, nismo uspeli baš da se posvetimo nekim preteranim obilazcima, mislim ovde na kulturno istorijske spsomenike i ustanove, ali smo obišli nekoliko plaža na različitim lokacijama Balatona.

Plaže su uglavnom ogradjene, travnate, sredjene sa mnoštvo ponuda, ulaz se naplaćuje. Temperatura vode je 22-23 stepena.

Cene su raznovrsne, ponuda je velika.

Mislim da je najbolje da me konkretno pitate šta vas zanima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li su bile guzve u prvoj polovini avgusta?

Gde vam se najvise svidelo?

Videla sam foto turu i bas su mi zanimljive animacije u vodi. Inace nisam ljubitelj masovnih animacija ali znajuci Balaton cini mi se da bas odgovaraju uslovima i ambijentu.

I pijaca je super!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nije takva gužva, 20 avgust je bio dan državnosti, te su onda madjari imali spojeno četiri dana, pa se tu stvorila gužva.

Mi smo svuda podjednako uživali "Gyenesdias" plaža pored Keszthelya nam je bila najlepša.

Pijaca je u selu Kaptalantoti, koja se nalazi 7km od Badacsonytomaja gde smo bili smešteni.

Skrenuću vam pažnju na kurseve i menjačnice. U Tesco postoji menjačnica koja menja i dinare. ali u različitim gradovima različiti su kursevi. Tako da je u Baji u Tesko kurs diranar bio 2,3 isti dan u Tapolci čak 2,6. A uzimaju i plus proviziju koja je ispisana za odredjene iznose u forintama.

Najbolje smo uspeli jednom usputno u jednoj infoagenciji da promenimo evro za 293 Ft i nisu uzeli nikakvu proviziju. Dok su na drugim mestima nudili iznos od 280 do 288 ft za euro.

Tako da ne žurite sa menjanjem, možda ćete naleteti na nešto bolje.

ja ovih dana neću biti puno na netu, ali ću pokušati da se javim još.

pozdrav svima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To za kurs sam cula jos ranije i prosle godine smo promenili euro u nekom gradicu usput, po nekom povoljnom kursu, tako da nam posle menjacnice nisu ni trebale.

Izgleda da je to slucaj u svim istocnoevropskim zemljama - ove godine smo u Bugarskoj lose prosli u menjacnicama u Banskom, bas nam bezveze racunali kurs, a pre nekoliko godina u Rumuniji, u Banji Herkulani uopste nije bilo manjacnice pa nam racunao ko je kako stigao...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo put za Balaton,moze li nam neko pomoci oko puta Beograd-Balaton.Postoje 2 opcije,preko Sombora(oko 390km i 7 sati putovanja) i preko Subotice(oko 490 km i 6 sati putovanja).Sta izabrati?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko Subotice! Mnogo je bolji put i brze se stize.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put preko Subotice je odlican i mi smo tuda isli, mada kada smo se vracali navigacija nas je povela na granicni prelaz kod Sombora, sto smo na vreme "ukapirali" pa smo se vratili... E sad, sta je pametnije - ne znam, neko me je letos pitao o tome preko privatnih poruka i gledala sam ponovo sta se nudi preko viamishelin... verovatno su oba puta sasvim OK.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a u koje mesto idete?

mi smo letos išli preko Sombora, odnosno Bačkog Brega, malo pogranično mesto bez ikakve gužve smo prošli. Zatim smo nastavili putem do Baje, pa Szekszard, Tamasi i izašli na Balaton kod Šiofoka. Put je ok, ali je normalno da se sporije kreće nego na autoputu.

Ukoliko idete preko Subotice, idete autoputem M5, i kod Budimpešte se uključujete na M0 i sa njega prelazite na M7 koji vas vodi do Balatona. To vam je sve autoput. E sad vi odljučite šta vam je bolje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne ide se preko Subotice i Kelebije na auto - put vec preko nekih manjih mesta (jedino vece mesto je Dunafoldvar) i ima tacno 200 km od granice do Sifoka. Zapravo, kod Dunafoldvara na ulasku u grad je neki most i tu se spajaju putevi onih koji su putovali preko Sombora i onih iz pravca Subotice. Mozda ovo zvuci zbrkano ali proslo je vise od godinu dana od naseg putovanja u tom pravcu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da se neide preko kelebije na autoput, ide se za Kiskunhalas pa za Dunafoldvar. Ali to su isto lokalni putevi kao što smo mi išli preko Baje. Autoputem je duže, ali komotnije, jer ako te nahvataju radarom skupo će te koštati. A u madjarskoj matricu za autoput vadite na nekoliko dana (čini mi se 10) i možete koristiti sve autoputeve na njenoj teritoriji. To je velika prednost u odnosu na naše naplatne rampe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka