Skorpijica

Rim opšta tema

485 poruka u ovoj temi

Kako vam se cini: polazak 28. 10. , 9 dana, 1 nocenje u Veneciji, 4 nocenja u Rimu i jedno u Firenci, 299 evra na 5 rata???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

iako ja ne podnosim agencijska putovanja, ovo ne izgleda loše.

nema glupog trošenja vremena kao San marino ili sl.

venecija, rim, firenca - za 9 dana odlično. a nije nešto ni skupo. koja je agencija u pitanju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim San Marco iz BG-a...Toliko toga sam pogledala da vise nisam sigurna gde je sta!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

skorpijice draga ovo zvuci super!samo proveri gde je hotel u rimu.i sto rece barrcode nema san marina sto je bitno jer je ocajan.pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako vam se cini: polazak 28. 10. , 9 dana, 1 nocenje u Veneciji, 4 nocenja u Rimu i jedno u Firenci, 299 evra na 5 rata???

Nije mi samo jasno kako imas samo 6 nocenja na turi koja traje 9 dana... da li ti to spavas jos 2 noci u autobusu?

sem toga za firencu ti nije dovoljan 1 dan ni u kom slucaju jer ima jako mnogo toga sto i vredi i treba videti.

Ja idem bas u tom periodu u Firencu-Rim-Veneciju... malo skuplje - 370E ali 12 dana... Imas program ture na www.ahap-serbia.org. mislim da je razlika od 70E mala za razliku u kvalitetu ture od 3 dana vise, jer onda imas vremena da stvarno sve obidjes... u firenci i veneciji sam vec bio (u firenci 7 dana) a ipak se radujem tome da cu obici ona mesta u kojima nisam stigao da zaista uzivam...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, a jel isao vec neko u organizaciji tog ahap-serbia.org-a? Ja sam otisla na njihov sajt i cini mi se da je to bas ono sto trazim, jer sam u fazonu da se malo kulturno uzdizem. Medjutim, ovo putovanje planiram da realizujem u pratnji svoje hraniteljice, tzv. mame, pa me zanima da li u njihovoj organizaciji uglavnom putuju studenti i mladji svet ili ima ljudi svih generacija. Ne bih volela da se ona oseti pomalo neprijatno, jer vec dugo planiramo da idemo zajedno u Italiju i bas bih volela da sve bude kako treba... :unsure:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

lana, evo ovako,

bio sam na ekskurzijama koje ahap-serbia.org promovise, 2 u Sloveniji i 1 u severnoj Italiji. Ekskurzije jesu sa akcentom na obilazenju jako mnogo stvari i kako ti kazes "kulturnom uzdizanju" ali je atmosfera potpuno opustena... obicno idu ljudi koji zaista zele nesto da vide a atmosfera u grupi tj busu je sva tri puta bila super.

Na ove ekskurzije ide dosta studenata, narocito sa arhitektonskog faksa, ali uvek ide i bar 15-20 ljudi koji zele da putuju i vide nesto. Godine nisu bile problem pa sam vec video i putnike mama+cerka, muz+zena, starije ljude, idu i profesori i asistenti sa arhitektonskog i sumarskog faksa /koji obicno imaju zelju da dodaju po koju interesantnu pricu o nekom mestu/.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije mi samo jasno kako imas samo 6 nocenja na turi koja traje 9 dana... da li ti to spavas jos 2 noci u autobusu?

sem toga za firencu ti nije dovoljan 1 dan ni u kom slucaju jer ima jako mnogo toga sto i vredi i treba videti.

Ja nisam organizator, prepisala sam sa sajta onako kako pise, pa se obrati njima za detalje ukoliko te oni zanimaju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Misa, puno hvala ti na odgovoru, pomogao si mi da se odlucim! U medjuvremenu sam otisla na sajt Kontikija, vidim da i oni imaju nesto slicno u ponudi, ali mislim da je ovo preko ahapa ipak bolje. Koliko razumem, oni i sledecem periodu organizuju samo jedno putovanje za Italiju, sto znaci da cemo se mozda sresti u busu. Ja cu biti ona sa mamom :D

I da, ovaj, sad jos jednom procitaj prvu recenicu, ali zameni drugu i trecu rec... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

lana, mislis da zamenim 3. i 4. rec ? ;) vidimo se na ekskurziji

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, znam, glupa sam... :lol:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bio jedan dan u Veneciji i jedan dan u Rimu, i godinama sam gladan tih gradova na vise dana. E sad, sve zavisi od coveka.

Meni je taj period previse rizican, ume trg Sv. Marka da bude poplavljen tada. Vise volim prolece ya tu i slicne ture.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam bio u aprilu, trg svetog marka je bio krcat - na zaboravi da se sve velike ture na koje ide i do 15,20 autobusa sa jedne agencije tipa collegium-a prave u aprilu i maju tako da je tada u veneciji luuuuudilo...

druga stvar, u veneciji ce krajem oktobra kada mi idemo biti i bijenale arhitekture tako da je to jos jedna vise stvar koju vredi videti narocito za one koji su vec bili u veneciji u sklopu neke druge ture

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bio za 1. maj i guzva je bila neopisiva.

Jedva smo uspeli da drzimo korak sa vodicem, tj. sa njegovim markantnim suncobranom u daljini, pa smo ubrzo digli ruke od njega.

Od Trga Sv. Marka do Rialta nam je trebalo skoro sat groz guzvu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

u prolece zna da bude kisa.. jos kakva!!!

bila sam u veneciji dosta puta a svega 3 je bilo suncano :(

guzve su od aprila do novembra (zimi slika grada bas nije privlacna) a ako zelite da setate pustim ulicama venecije, odvojite koji evro vise i ostanite na ostrvu prosetajte nocu i prespavajte...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26499
    Ukupno tema
    887559
    Ukupno poruka