Guest goca

Fakultativni izleti -antalijska regija

61 poruka u ovoj temi

Dan

o plivanju sa zlatnim ribicama neznam da li je uključeno u cijenu ili se dodatno plaća...mi nismo bili.

možda je netko bio pa bi bilo dobro da napiše malo o tome

Pozdrav iz vruće Crikvenice,

Dario

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima da li je neko boravio u Alanji a isao na neke okolne plaze, ako ih ima, cini mi se na Google Earth-u da vidim par interesantnih. I kako tamo funkcionise ulazak na plazu, da li slobodno moze da se useta, sedne, iako je plaza nekog drugog hotela. Ne mogu da skapiram nikako iz postova u cemu se razlikuju plaza sa leve strane tvrdjave i ta Kleopatrina sa desne? :)

Izmenjeno (nounoursic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!!!!Pokusacu da ti odgovorim!!!Sa leve strane plaze su losije posto na samom ulazu imas neke stene i neko kamenje,narocito na samom ulazu sto je dosta nezgodno posto u Alanji ima talasa,a sa desne strane plaze su velike i pescane tako da nema problema.Samim tim te losije plaze su i prazne,dok je Kleopatra beach zivlja,ima vise ljudi i mnogo je bolje.Inace u Alanji je princip da je ulaz na plaze slobodan,ali naravno placas lezaljke,suncobran,pice ako pijes i sl.Ne placaju oni koji su gosti tog hotela.Moje drugarice su isle malo dalje,mozda cak i malo van Alanje i ima stvarno super plaza.Ja sam uglavnom bila na Kleopatra Beach.Moj ti je savet da u tom delu i izaberes hotel,mada smo mi bili sa druge strane da ne kazem one losije,ali smo isli njihovim dolmusima svaki dan na plazu.Inace imali smo bas lose iskustvo sa plazom ispred hotele,tom losijom,malu povredu noge,jer opet kazem bili su talasi,a ispod neke ostrije stene i ne mozes da kontrolises situaciju.Posle toga iskljucivo kleopatra beach.Ne znam da li sam ti barem malo pomogla.Pozzz!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MAKI.MAKI

Hvala ti na savetima-ja vec bila i vratila se,sa svime sto si napisala se slazem :)

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi da vise informacija o izletu manavgat i jednodnevnom izletu u Izrael iz grada Side u Turskoj???

Trecu godnu za redom letujemo u Turskoj, ali ove godine idemo sa prijateljima i nasom desetomesecnom bebom, pa bismo da se nekako iskombinujemo da odemo i na neki izlet.

Posebno me zanima jednodnevni izlet u Izrael.

Da li je neko vec isao, koja je cena i kakva su iskustva?

Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

58702906.jpg

65200867.jpg

Prosle godine sam letovao u Alanji, grad je prepun sadrzaja, a nude se i mnogobrojni izleti. Moje iskustvo je da izlete uplacujete u lokalnim agencijama jer su neke cene navedene na prethodnoj strani znacajno vece od onih koje smo mi platili. Naravno cenkanje se podrazumeva. Ako govorite makar tarzan engleski necete imati nikakvih problema. Izlete smo uplatili u istoj agenciji, preko puta spomenika, na samom pocetku pesacke zone.

1. Rafting - pocetak spusta je udaljen 2 sata voznje od Alanje, u camcima je 8-12 osoba, a mozete izabrati i samostalni kanu, sam spust sa pauzama za slikanje, kupanje i razne igrice traje oko 3,5 sata, zatim u cenu ukljucen rucak, gledanje cd-a i slika jos oko 2 sata. Brzaci nisu kao na Tari, ali taman da vam bude zanimljivo, a bez straha mozete voditi i decu.

Cena 18E (pocetna 25E), rukavice i obuca 3E, 3 slike 10E, CD 25E, "tanjir" sa vasom slikom 15E. Plus od mene za ovaj izlet.

2. Krstarenje - polazak iz same luke u centru Alanje, celodnevni izlet, nista spektakularno jer nema nekih extra plaza ili uvala u okolini, malo se vozite, malo skacete sa broda i kupate, u pauzama se na brodu plese, pravi pena party i sl.

Cena 10E (pocetna 15E), sladoled u pola dinje 5E, pivo 5E limenka, slika 5E.

3. Delfinarijum - za mene je ovo bilo super, mogu samo da zamislim kako je deci, predstava traje oko 1 sat, foke i delfini sa dreserima izvode simpaticne tacke, delfinarijum je oko pola sata voznje udaljen od Alanje.

Cena 22E (pocetna 30E), slika sa papagajem (?! uhvate vas kako udjete i spuste vam papagaja na rame, a posle vam zao da ne kupite sliku) 5E, slika sa delfinima 15-20E.

Mi ismo isli na poludnevni izlet, ali je to "sea park" sa vise bazena sa ribicama, razama, snorkelingom i sl., all inc ulaznica je 50E, plivanje sa delfinima 100E (70E za decu ili u grupi).

4. Bez agencije smo obisli Crvenu kulu i tvrdjavu. Iako na svakom koraku postoje upozorenja da ne placate neovlascene vodice nas je jedne veceri proveo jedan beskrajno sarmantan mladic za 15TL oko kule, brodogradilista i do prvog vidikovca. Sledeci put smo isli po danu, ulazili u samu kulu koja je pretvorena u muzej (ulaznica 3TL) i taksijem otisli do tvrdjave (10E).

5. Veliki pozdrav za Alanya 84 koja mi je pomogla u planiranju odmora. Nismo probali plod kaktusa, ali zato poslasticarnicu Hanci nismo zaobilazili i zaista je toplo preporucujem svima. I naravno caj - jabuka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav za sve putujemo 22.07.2012. u Antaliju i molim da mi neko pomogne oko izleta.Zanima me da li iz Antalije ima izlet za Pamukkale i koliko kosta?Kolio je i koliko traje rafting? i da li ima i koliko kosta izlet u Izrael?Ima li neko krstarenje iz Antalije i koja su iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko letuje u Kemeru ili u Antaliji, trebalo bi da ide na izlet "Demre, Mira i Kekova", jer na ovom izletu ima šta da se vidi. Prvo se posećuje Kekova, grad koji je potopljen usled zemljtresa, a ostaci se mogu videti prilikom plovidbe brodom, na obali uz ostrvo, kao i u samom moru bluzu obale. Tu se pravi i pauza za kupanje u čistom moru. Mira je stari likijski grad u kome možete videti čuvene likijske grobnice uklesane u stene, kao i anfiteatar-pozorište iz Rimskog doba, dok je Demre gradić u kome se nalazi crkva Svetog Nikole, a u kojoj crkvi su pre premeštanja bile i njegove mošti u kripti koja se nalazi u samoj crkvi. U pitanju je celodnevni izlet autobusom i brodom, a u okviru koga imate i ručak. Izlet je zaista sadržajan i vredi otići.

U samom Kemeru, odmah iza marine, u Moonlight parku, se nalazi Delfinarijum i kome se svakodnevno održavaju predstave sa delfinima i sa morskim lavom. Delfinarijum je posebno inrteresantan deci, a za posetu vam uopšte ne treba turistička agencija, već jednostavno prošetate, do delfinarijuma, raspitate se o vremenu početka predstave i direktno na blagajni kupite karte. Vaša deca će uživati u ovoj predstavi.

Izmenjeno (mikap)
Spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koje su cene ovih izleta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko da mi kaze cenu izketa u izeael,jer sam videla da nase agencije nude taj izlet iz kemera. I da li je moguce ici preko neke lokalne agencije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozda znate detalje oko 2-dnevnog puta za Kapadokiju?

Koliko se tačno putuje, čime se putuje, koliko realno ima vremena za obilaske?

Pozdrav,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima,

Ako mogu nekom sta pomagat odavde ( iz www.putovanje.net -ostavite poruku ili postavite pitanje ovde-) slobodno pitajte , bicu zadovoljan.

mozete i preko e-mailom da pita te.

edipcan@mynet.com.tr

Ja znam oko 60 posto Srpski jezik.

A Turski jezik znam 100 % .

Jer ja sam Musliman iz srbije (Bosnjak-Novi pazar-Srbija)(Roditeljisu mi otud)

A rodzen sam u istanbul , proveo sam svoj kompletni zivot u istanbul i dan danas zivim u istanbul jos od kako sam se rodijo ovde.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Na ovoj stranici mozete pogledati svu ponudu izleta u Alanji, Imate objasnjenja na srpskom jeziku i mozete im pisati takodje na srpskom. Agencija je proverena vise puta i svi zadovoljni! ;)https://www.facebook.com/AlanyaExcursionIzletiUAlanji

Nadam se sam pomogao... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Delfinarijum posecen prosle godine i vredi svaku paru(14 eura na blagajni )u agencijama 25

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da pojasni malo dvodnevni izlet u Kapadokiju preko lokalnih agencija. Vidim da kosta 40 eur. Sta se sve obilazi po Kapadokiji, koji gradovi, kada se krece iz hotela, kada se vraca u hotel, kakve su cene tamo rucka/vecere posto vidim da obrok nije uracunat u cenu, koliko se putuje do tamo...itd

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka