aleksandra_

Nekretnine u Grckoj

369 poruka u ovoj temi

Moj link

Pokušajte da pronađete informaciju na gore priloženom linku.. neznam koliko ću biti od pomoći, ali tu imate i neke kontakt adrese, telefone a i veliku ponudu nekretnina...

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videla sam i ja taj sajt ali se nigde ne pominje novi zakon i cela procedura je objasnjena po starom, pa mi se cini da to nije ozbiljna prica. Bojim da ne upadnem u neku prevaratnsku kombinaciju, jer mi je ta drugarica iz Atine rekla da strogo vodim racuna preko koga kupujem i sta kupujem. Zato me i interesuje da li neko nekoga zna ko je kupio nekretninu po novom zakonu, preko koga i na koji nacin. Svi znamo kakve se prevare kod nas desavaju (kad kupujemo nekretninu u Srbiji) a zamislite koliko je tek veliki rizik ako kupujemo u inostranstvu nea.gif ...

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Колико се сећам "Ton_majstor" је размишљао о куповини некретнине у Грчкој и писао о томе. Пробајте њему да се обратите на ПП.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e to je prava pomoc!!! Super, hvala puno, sad cu da mu pisemklap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нема на чему. Надам се да ћете решити проблем, а и да ћете купити леп апартман.

Срећно!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Сиреница ме питала, али нисам видео да се и овде пише о томе, па да ипак овде и одговорим, јер немам баш пуно информација.

Јесте да сам се распитивао, али сам и ја убрзо дошао пред зид, ограничен временом боравка тамо, па сам све то оставио за неку другу прилику, ако је буде. Мада, да будемо искрени, то није нимало јефтино предузеће, цео тај подухват, и сумњам да бих из Србије "даљински" припремао куповину, а поготово не са непотврђеним информацијама, као што смо ми овде на Форуму, да се не лажемо.

Значи, пут под ноге, па право доле да се на лицу места остане најмање недељу дана и сазна од локалаца све што те занима. Општина, полиција, пореско, агенције за некретнине (или лично са продавцем), све се то мора обићи и са некиме ко уме ДОБРО да прича грчки да се сазна све. Са енглеским ћете се траљаво провести, макар на Тасосу.

Истина, нешто више инфорамција сам добио од једног Румуна који је купио кућу у Приносу (писао сам на тој теми), али и даље нисам сигуран каква је разлика нас нас, њих и Бугара, који су у ЕУ. Он није умео да ми каже.

Са друге стране, Руси могу слободно да купују, па кад могу они, можемо ваљда и ми. <_<

Ево једног лепог линка, истина за Тасос, али мислим да ту има нешто информација више о процедури, а и треба их контактирати (ја нисам!) па сазнати детаље.

http://www.thassos-properties.com/

Жао ми је, али све друго што бих написао би била импровизација или потпуно лично искуство (потенцијална локација: плац пријатеља Грка), а ја не бих да о тако озбиљним стварима пишем напамет, Сиренице.

Ај, па пиши шта су ти рекли. ;)

Поздрав!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na informacijama i savetima, vidim da su krajnje dobronamerni! Danas sam proveravala, JAT sada ima neke promotivne letove za Solun po 100 EUR... Hteli smo pre odlaska dole da se sto bolje pripremimo i da saznamo sve sto je moguce ovde, da ne bismo gubili vreme (i pare) u Grckoj. Zato sam i htela da pronadjem nekoga ko je vec kupio dole nekretninu posle donosenja novog zakona. U svakom slucaju pisacu ovoj agenciji na Tasosu da mi objasne proceduru pa cemo dole pronaci neku dobru agenciju koja radi Halkidiki (kad vec nemamo nekog prijatelja dole, mislim da je bolje da kupujemo preko proverene agencije nego direktno od prodavaca). Javljam ishod....osmeh1.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene i dalje ova tema jako zanima... ako neko ima bilo kakvu informaciju, neka je podeli sa nama,.. u medjuvremenu čekamo "izveštaj" MaleSirene...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo dio novog zakona o nekretninama, slucajno pronadjenog ali ima manu ne pise iz koje godine, nadam se da je iz 2011.

Nadam se da ce koristiti, ukoliko je off, izvinjavam se.

IZMENE MINISTARSTVA NACIONALNE ODBRANE VEZANE ZA

KUPOVINU NEPOKRETNOSTI U „POGRANIČNIM OBLASTIMA” GRČKE

Dve dopune razvojnog karaktera, koje se odnose na mogućnost kupovine

nepokretnosti u Grčkoj, od strane građana dražava unutar i izvan Evropske Unije

kao i procedura određivanja linije obale, vrši se primenom novog zakona kroz

procedure 2009/81/EK, kako je objavilo Ministarstvo Nacionalne Odbrane.

Na osnovu ove objave, u prvom krugu, vrše se sledeće radnje:

• Pojednostavljuje se i ubrzava procedura izdavanja dozvola građanima

država izvan Evropske Unije, radi sticanja i kupovine nepokretnosti u

Grčkoj.

• Okruzi Pieria, Thessaloniki i Halkidiki prestaju da imaju status pogranične

oblasti u ovom cilju, a što se tiče okruga koji ostaju da budu pogranični,

dozvole će se izdavati na lokalnom nivou od strane okružnih komisija koje će

se u ovom cilju obrazovati, a ne više na centralnom nivou i samo od strane

Ministarstva Nacionalne Odbrane i samog ministra.

• Ukidaju se sve vrste dozvola za gradane država - članica Evropske Unije, kao

i evropske zone slobodne trgovine.

Cilj ovih izmena, na osnovu izjave Ministarstva Nacionalne Odbrane, jeste da

olakša i podstakne promet nepokretnosti, a da pri tome ne budu ugroženi

naconaini interesi bezbednosti države, gde će u lokalnim komisijama učestvovati

predstavnik Gereralnog Štaba Nacionalne Odbrane.

Drugim krugom izmena:

– pojednostaljuje se procedura određivanja linije obale, uz

ukidanje dosadašnje obavezujuće saglasnosti Generalštaba

Mornarice.

Saglasnost će se tražiti od Generalstaba Nacionaine Odbrane, u

roku od mesec dana, nakon čega će se smatrati da je saglasnost

dobijena. Računa se da ce celokupna procedura na ovaj

način trajati otprilike oko 3 meseca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ah ta kriza.... Evo me ponovo, sa sasvim solidnim znanjem o nekretninama na Halkidikiju. Bili smo mi jos u novembru dole ("castio" nas JAT promotivnim kartama), pa smo se bas lepo zagrejali na novembarskom suncu u Grckoj, gledajuci apartmane a mastajuci o mezonetama osmeh1.gif. Al kad smo dosli kuci, svi su krenuli da nas odvracaju, kriza ovo, kriza ono.... E onda su krenuli praznici, i posle ovih poslednjih vesti o krizi, mi smo se ipak odlucili da kupimo, pa kud puklo...

Ovo bi mogao da bude jedan bas bas veliki post, ali cu za sad napisati samo osnovno:

- cela procedura kupovine, sve do dobijanja vlasnickog lista traje (verovali ili ne) oko 20tak dana! Zapravo sama kupovina 2-3 dana (advokati, notari, takse bla bla bla) a posle cekate vlasnicki list od 7-20 dana, za to vreme naravno ne morate da budete dole

- naravno pre toga, racunajte na najmanje jedan odlazak od 2-3 dana za razgledanje nekretnina preko agencije (ili krace ako vas vodi neki prijatelj ne neku konkretnu nekretninu)

- na cenu nekretnine (koja je sada dole stvarno vrlo povoljna) dodajete (vrlo grubo) oko 15%, moze da bude i manje i vise a to zavisi od gradjevinske vrednosti nekretnine (ne trzisne koju placate kad kupujete) koju odredjuju opstinski organi, jer se svi porezi i takse placaju na tu nizu vrednost. Primera radi nekretnina moze da kosta 80000eur a da joj je gradjevinska vrednost 60000 pa porez i takse za notara i advokata placate u procentima koji se racunaju na 60000 eur. Hmmm mozda sam malo konfuzna. Ali kad budem imala vremena dacu vam konkretan primer.

- dole nema tolikog javasluka sa nekretninama kao kod nas, ovde su investitori uglavnom fizicka lica i cas izuzecima poluprevaranti, a dole su to profesionalni investitori koji grade komplekse. Bar na Halkidikiju. U Stavrosu, Asprovalti i Vrasni je cesto drugacije, tamo covek sazida na svom imanju kucu sa 5 stanova pa udri...

- za te jeftinije nekretnine (do 400.000eur) ne postoji !!! godisnji porez. (a cudimo se sto je kriza osmeh1.gif )

- godisnji troskovi za stan od oko 60m2 u nekom kompleksu su oko 250EUR (mislim kad ga koristimo samo za letovanje)

za sad toliko, vi pisite sta vas konkretno interesuje a ja cu u medjuvremenu da dam konkretan prilog obracuna ostalih troskova pri kupovini.

pozz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:o :o :o

da li ste vi to ponosni vlasnici nekretnine u Grckoj,

nedge na obali mora :wub: :wub:

e pa nek je sa srecom ako je tako, da dugo dugo uzivate pod grckim suncem :uraaaa:sunca%20se.gif

:cestitam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

(prethodni post sam pisala u velikoj guzvi, pa kad sam ga malopre procitala bilo me je sramota, joj koliko stilskih i gramatickih gresaka blush.gif )

Ma neeee jos uvek nismo, ali smo prelomili da cemo da kupimo iako je kriza. U stvari, to kupcima samo ide u prilog jer su cene sad vec blizu cene izgradnje sa minimalnom zaradom, a kod nekih investitora koji su u debeloj krizi cak i bez zarade. Videli smo npr stanove u mestu Nea Skioni 150m od mora, sa kaminom, ugradnom kuhinjom i ugradnim plakarima za 850eur/m2. (Inace interesantno da skoro pola apartmana u novogradnji ima kamin, kao da je to nesto specijalno bitno za stan koji zapravo koristis u letnjoj sezoni osmeh1.gif to im je kao neki fazon; a bas svi u novogradnji prodaju sa ugradnom kuhinjom).

Icicemo pocetkom marta da obidjemo nekih 10tak stanova koje smo izdvojili i odmah cemo da damo nasu ponudu, pa da probamo da zavrsimo sve za nekoliko dana.

Ne mogu sada da nadjem onaj primer koji su nam iz agencije poslali a tice se svih ostaih troskova transakcije. Samo se secam da notari tamo bas lepo zaradjuju osmeh1.gif Bolje je biti notar nego advokat u Grckoj. Al cim nadjem obracun eto me, mislim da je to definitivno zanimljiva i korisna informacija.

Sve u svemu Nensi iskreno se nadam da cemo uskoro i da primamo te cestitke ;) A tebi hvala unapred!!! thankyou2.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 bas me zanima kako ce se zavrsiti vasa martovska putesestvija pa da nam prenesete utiske a i neke lepe ponude ako ih nadjete jer smo i mi nesto zaintresovani za grcku ... 

Izmenjeno (ZekaZmaj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno je da se u Grckoj ne placa porez na nekretnine do neke odredjene vrednosti, ali samo ako je to PRVA nekretnina, tj. stan u kome se zivi. Prema tome, vikendica tu ne spada. Cene jos uvek nisu dovoljno pale, s obzirom na grcku situaciju, traba jos malo sacekati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

(prethodni post sam pisala u velikoj guzvi, pa kad sam ga malopre procitala bilo me je sramota, joj koliko stilskih i gramatickih gresaka :blush: )

Ma neeee jos uvek nismo, ali smo prelomili da cemo da kupimo iako je kriza. U stvari, to kupcima samo ide u prilog jer su cene sad vec blizu cene izgradnje sa minimalnom zaradom, a kod nekih investitora koji su u debeloj krizi cak i bez zarade. Videli smo npr stanove u mestu Nea Skioni 150m od mora, sa kaminom, ugradnom kuhinjom i ugradnim plakarima za 850eur/m2. (Inace interesantno da skoro pola apartmana u novogradnji ima kamin, kao da je to nesto specijalno bitno za stan koji zapravo koristis u letnjoj sezoni :) to im je kao neki fazon; a bas svi u novogradnji prodaju sa ugradnom kuhinjom).

Icicemo pocetkom marta da obidjemo nekih 10tak stanova koje smo izdvojili i odmah cemo da damo nasu ponudu, pa da probamo da zavrsimo sve za nekoliko dana.

Ne mogu sada da nadjem onaj primer koji su nam iz agencije poslali a tice se svih ostaih troskova transakcije. Samo se secam da notari tamo bas lepo zaradjuju :) Bolje je biti notar nego advokat u Grckoj. Al cim nadjem obracun eto me, mislim da je to definitivno zanimljiva i korisna informacija.

Sve u svemu Nensi iskreno se nadam da cemo uskoro i da primamo te cestitke ;) A tebi hvala unapred!!! :thankyou2:

malasirena,

jeste li vi krenuli od neke naše agencije koja se bavi ovim poslovima, nekoga odavde... znam da neke agencije imaju dobar izbor nekretnina u ponudi, ali ću svakako detaljno pročešljati teren. da li mislite da se lično može naći nešto povoljnije?

da li mogu da ispitam stvari na terenu, vidim šta mi odgovara pa da onda angažujem agenciju za to što sam unapred odabrala...

mene još zanima, POREZ - koliki je?

drugi troškovi režije - ako neko ima proverene informacije...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka