sladjana07

Vremenski uslovi u Alanji

123 poruke u ovoj temi

Prosle godine smo letovali u Marmarisu sredinom Septembra. Utisci vezani za Tursku su jako povoljni. Temperatura vode i vazduha bila je odlicna. Ove godine bi smo do Alanje, ali nas malo plase price o prevelikoj vlaznosti vazduha. Kakva su vasa iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Када бисте путовали? Јер није иста влага током целе године. Можда и јесте , стручњак нисам, али се не осети исто.

Највише је осетиш крајем августа - почетком септембра. Прошле године у августу, тамо негде око 20-ог је било 48с ( званично ) и тада се осетила. Мени није сметала при дисању или тако нешто, а колико сам приметила и већини људи.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo planirali da ove godine idemo u Alanju sa malim detetom, ali nas je vodic Kontikija upozorio da je vlaznost velika u julu i avgustu. On nam je savetovao odmor u Alanji sredinom septembra, a to nam je kasno pa smo promenili destinaciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama ta vlaga uopste nije smetala,mogu da kazem da je nismo ni osetili,jedino sto mi je smetalo sto peskiri nisu mogli da se osuse,i pored vetrica koji je uvece duvao

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Када бисте путовали? Јер није иста влага током целе године. Можда и јесте , стручњак нисам, али се не осети исто.

Највише је осетиш крајем августа - почетком септембра. Прошле године у августу, тамо негде око 20-ог је било 48с ( званично ) и тада се осетила. Мени није сметала при дисању или тако нешто, а колико сам приметила и већини људи.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala alanya84. Mislili smo da idemo posle 10-og septembra, ali i dalje nismo sigurni zbog te vlage. Mene licno vise privlace Kusadasi i ostala mesta na tom "zapadnom" delu obale nego Alanja, Kemer, Belek... Nazalost mnogo je manje ponuda za ovaj deo koji se meni dopada, pa smo pomislili da se predamo osmeh1.gif i pokusamo sa Alanjom koja je pak najprihvatljivija po ceni od ostalih mesta iz te regije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne razumem zašto ne idete u Kušadasi, ako vam je to želja. Ponuda ima gomilu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da samo Argus i Kontiki rade Kusadasi avionom. Autobus bih izbegla. Kakva su tvoja iskustva sa Kusadasijem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Više njih rad Kušadasi avionom, radi Sabra (samo još nije izbacija ponudu), radi Odeon world travel... ima ih još mislim. Mada Argus ima veliki broj hotela.

Pogledaj temu Kušadasi.

Naravno Alanya je sigurnoo sjajna, ja jedva čekam da je vidim, nego rekla si da te više zanima Kušadasi, pa zato sam i pitala zašto onda ideš u Alanyu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kontiki radi Kusadasi avionom, ali nije u zvanicnoj ponudi nego skini PDF cenovnik za celu Tursku i videces. Meni se pa cini da u Kusadasiju ima najveci izbor hotela sa 4/5 zezdica gde se ne placa za decu do 13/14 godina, lezaljke, madraci, peskiri, sefovi za dz, privatne plaze ...

Ipak ovo je tema za Alanju pa da ne idemo u off, ali mikap je u pravu pogledja dobro sve ponude ima tu sve i svasta :D

Mozda da neko ove postove prebaci ili obrise da ne krvarimo temu o vlagi ?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Leprsava. Skroz sam nova ovde, odnosno nova za bilo koj forum pa ocigledno ne znam pravila te sam pobrkala teme. Izvinjavam se svima. Odoh sada na Kusadasi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo planirali da ove godine idemo u Alanju sa malim detetom, ali nas je vodic Kontikija upozorio da je vlaznost velika u julu i avgustu. On nam je savetovao odmor u Alanji sredinom septembra, a to nam je kasno pa smo promenili destinaciju.

Decko i ja smo bili u Alanji od 10.jula, deset dana. U hotelu, u kom smo boravili, bilo je i male dece. Vlaga nam nije toliko smetala, malo dok se ne naviknes, posle je ok. Jedne veceri je samo bilo nepodnosljivo, ali i to se izdrzi. Ima klime u hotelu, tako da se moze prevazici!;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Decko i ja smo bili u Alanji od 10.jula, deset dana. U hotelu, u kom smo boravili, bilo je i male dece. Vlaga nam nije toliko smetala, malo dok se ne naviknes, posle je ok. Jedne veceri je samo bilo nepodnosljivo, ali i to se izdrzi. Ima klime u hotelu, tako da se moze prevazici!wink.gif

Hvala ti puno. Ta vlaga bila bi nepremostiv problem, pa se zbog toga bacamo na drugu destinaciju.novine.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno. Ta vlaga bila bi nepremostiv problem, pa se zbog toga bacamo na drugu destinaciju.novine.gif

Moj sin je dobio napad kaslja kada smo se vratili i to je trajalo tri meseca uzas, doktor misli da je bakterijska infekcija,medjutim ta vlaga u Alanji mu je najverovatnije izazvala kasalj i reakciju posle toga do danas nismo imali nikakvih problema a isli smo sledece u Marmaris pa prosle u Hurgadu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Не знам зашто је влага толики проблем. До сада нисам никада срела некога да му је заиста сметала. Још више ми је чудно да у Алањи постоји пећина са 98% влажности коју препоручују да посете асматичари баш због тога. Наводно је позната по томе.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka