zazolina

Mani

113 poruka u ovoj temi

I ja sam u istom periodu bila na Maniju. Trenutno pišem putopis sa Kitire, pa kad završim ostaviću i ja svoje utiske. :)

Kako ste se proveli, kako vam se sviđa Mani?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videla sam tvoj putopis na blic ... i sve vreme mislim koja je ovo zena zmaj, vozi bez predaha, lomi se po nekim putevima, silazi do nekih nedostupnih plaza, iznajmljuje terence ... Ocekujem u nekom daljem putopisu izvestaj iz vazduha kad si skakala padobranom :D ...

Mani nam se dopao, jako je neobican, mene fasciniraju one poplocane ulice, kule, sve mi je nekako posebno. Monemvasija mi se jako dopala i tamo bih lutala satima (mada to nije Mani) ... Mistra je takodje izuzetna ... Areopoli mi je mnogo sladak gradic, ima predivne baste za picence ...

Eto da smo znali da si tamo mogli smo i tebe uklopiti u sastanak, Zazolina i ja smo se srele ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eto... a nama rekao konobar iz Gitia da je dvoje Srba smešteno u Mavrovuniju, i da su to jedini Srbi koje je on video na Maniju ove godine... :) Možda ste to bili vi... a baš sam se pitala gde ste vi ove godine otišli... :)

I meni je Monemvasija specifična, prelepa, Mani mi je zanimljiv zato što je tako kamen... Limeni mi se dopao baš, baš, kao i Areopoli, i još jedna plaža Alypa, najlepša na Maniju, barem meni. Tamo smo bile dva puta, a inače sam na Maniju provela samo 3 dana, ali sam uspela ceo u krug da obiđem... :) I da Diros mi je poseban... i ima još zanimljivih predela, recimo selo Pepo me je potpuno ostavilo bez daha, kao i par sela do njega...

I Mistra mi je divna, ali nam je na obilazak otišlo skoro 4 sata po najvećem suncu, a taj dan smo krenule za Srbiju. Ne bi to bilo tako strašno da nismo još obilazile i Spartu, Argos, Nafplio, Mikenu... i htela ja još... I Nemeu, Elefsinu, (ali sam promašila znak... baš onaj o kome si pričala... i tad sam te se setila... :)), ali zaista nakon Mikene nisam mogla da stojim na nogama, a nisam se ni taj dan dobro osećala, ali sam uspela da izvozam do Srbije... I mogu da ti kažem, taj put nazad mi je bio baš naporan... ali dobro... ostaje ono lepo... da se sećam...

Pisaću detaljno samo kad završim Kitiru... a jedva čekam i tvoje utiske... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ha,ha ... znaci proculo se za Srbe u Mavrovuniju, mi smo bili u Drosiji gde je Zaza bila lane ... i bilo nas je troje ;)

A sto se tice skretanja za Elefsinu, imamo mi biser i ove godine, tek protiv uroka, moramo svake godine da promasimo neko skretanje :D .... Elem, ja dobro zapamtila to skretanje za Elefsinu i sad lepo skrenemo levo i kazem ja muzu uh sad mozemo da odahnemo dobro smo skrenuli... I vozimo se mi vozimo, kad odjednom tabla "Kraj autoputa" i silazimo sa njega ... Ja u cudu kako kraj autoputa, a kako smo mi dosli autoputem kad nigde nije bio kraj :hahaha: .... Vidim putokaze za neka mesta, gledam nigde ih ne vidim na mapi, cudom se cudim gde smo mi to ... Onda ukljucimo navigaciju na telefonu i Nevena nas zdusno obavesti da smo blizu nekog mesta, ja pogledam na mapi a ono mi otisli dole na jug ispod Atine, samo sto do mora nismo stigli ... :udarac: ..

Ispostavi se da smo ladno zaboravili da skrenemo tamo gde pise Lamia, Pirej... jos ja videla tu tablu i cudim se kako Pirej i Lamia desno .... i mi ladno nastavili istim putem ...

Inace ono sto mene fascinira kod tebe i tvojih putopisa jeste sto kad ti pises ja kao da tamo nisam bila. Secam se tvog opisa Kefe, meni nista od toga nije bilo poznato, sve si isla na neka neobicna mesta. I sad pises Limeni, Pepo ... ja procesiram o cemu ti to. ... moracu da vidim na mapi :neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za Pepo ne verujem da ste išli, jer je to poslednje selo u brdu, nije usput, dakle odatle nema dalje, i još ga zovu izgubljeno ili zaboravljeno selo. Nalazi se u kotlini i do njega vodi put skroz u brda, pa onda niz brdo, i dole samo to selo. Ja sam ovo našla na net-u pre nego što sam krenula, i mislila sam da se do tamo može isključivo pešaka, ali kada sam videla kartu, pa i putokaz (pa i ne baš vidljiv), ne bi nikog srećnijeg od mene. :) Da ti odmah kažem, u selu nema ništa posebno, već je ono kao takvo samo po sebi specijalno...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E stvarno si cudo, kako zadjes u sve te nedodjije :turista: ... A u kom delu je taj Pepo? Limeni mi uopste nije ostao u secanju i sad sve dumam da li smo mi uopste tu svracali kad smo isli u Stupu :neznam: ...

Meni su se mnogo dopala sela na putu ka Stupi, Lagada , Agios Nikonos i okolna ... Mnogo je lepo i selo Anavriti kod Mistre tamo smo isli u manastir Faneromeni. Na Maniju mi se dopao Flomohori .... Imamo oko 4000 slika i kad ih gledam nemam pojma vise gde sam sta slikala, moracu pod hitno to da sredim jer cu zaboraviti kako sam pocela ... Prelep je i manastir Vrontamas ..

Problem je sto je vremena malo a toliko ima toga za videti, pa se onda nesto i zaobidje ...

Nego jedno pitanje, da li ste mozda bile na plazi Marmari kod rta i da li imate neki suncobran kao satorsko krilo, u tom stilu? Gde ste bile smestene na Maniju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nego Jelena, sad kad si zavrsila Kitiru jedva cekam Mani. Da vidim da li sam ja tamo bila :D ... A ovo pitanje gore sam ti postavila jer sam na plazi videla dve devojke, koje smo posle jedno vece sreli u Gitiju, bile su strankinje pa sam pomislila da niste mozda to bile vas dve.

Za Pepo ne verujem da ste išli, jer je to poslednje selo u brdu, nije usput, dakle odatle nema dalje, i još ga zovu izgubljeno ili zaboravljeno selo.

Videla sam gde je Pepo i naravno da nismo isli, iskreno nisam ni znala za to selo. Na toj strani smo isli u Ano Bulari.

A videla sam i gde je Limeni, tu smo svratili na kupanje i da me ubijes ja nista tamo nisam videla sem plaze i nekih kuca okolo i sad se ziva jedem o cemu ti pises, jedva cekam da vidim to iz tvog pera.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A nismo to bile mi. :) Svratile smo do Marmari plaže, ali nismo silazile, jer nam se nije dopala plaža, bar ne ona centralna. Naravno meni se svidela ona prva, do koje se verovatno kotrlja, a ne silazi, jer je toliki nagib, a stazu ne videh nigde... Ali na Maniju smo nakon Kitire i zemljanih puteva, odlučile da budemo "normalne" i obiđemo samo one plaže do kojih postoji asfaltiran put. Naravno imale smo i neke izlete, nije da nije... :)

Uf, srećom pa sam na Maniju bila samo 3 dana, inače ko zna koliko bi trajalo pisanje i tog putopisa... :) Trudim se da što pre iznesem utiske, ali sad mi to sa Olimpijadom i poslom i rođendanima (koji moram da proslavim bar iz dva puta + bratov ;)) i obilaskom prijatelja, loše ide... :D Nemam vremena za sve to, i nešto mora da trpi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drago mi je da se Mani lagano pojavljuje u Srbiji. 2008 sam pisao o tome i bio silno iskritikovan zbog Tola i Nafplia od strane "poznavalaca" (u stilu "Peloponez je Tolo"). Takodje je sreca ...sto je dovoljno daleko pa se nece mnogo nasih agencija zapatiti tamo.

post-2571-0-34529300-1345136661_thumb.jp

Izmenjeno (Daltoni)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo ove godine po drugi put letovali na Maniju,samo ovog puta sa druge strane,u ,,spoljnjem,,Maniju i planiramo ga i za sledecu godinu,potpuno smo fascinirani(citaj-ja sam fascinirana)

Potpuno odsustvo nasih turista,u kompletu sa jos nekim susedima,mi je posebno carobno.Ne zato sto mrzim svoj narod,ali tamo gde nasi(i ti jos neki)pristignu u vecem broju,potpuno se promeni atmosfera i ponasanje domorodackog stanovnistva.Pocnu da vas zagledaju da nesto ne kradete,vicu-ovde jeftino,ovde jeftino....nasi se derendzaju,skacu kao opareni ako im pridje pas ili macka kao da su svi potencijalni prenosioci kuge u najmanju ruku,cujem da je neki pravio skandal u Mea Marmarasu sto je pas plivao u istom MORU sa njegovim detetom,iako je bio udaljen bar sto metara od mesta gde se pas kupao(vlasnicki pas).....

Iskreno se nadam da ce Peloponez,a posebno Mani,ostati mesto-tamo daleko,na jugu......

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskreno se nadam da ce Peloponez,a posebno Mani,ostati mesto-tamo daleko,na jugu......

I ja se iskreno nadam :)

Znaci vi resili da obnavljate gradivo svake godine ... uf, a ja ne znam kud bih pre, Jelena me totalno zapalila za Kitiru, tako nam je bila blizu ovog leta, a opet daleko ... A meracim i Krit, a tek Kiklade ...

Jedva cekam tvoje ovogodisnje utiske sa druge strane Manija. Je'l mi se cini ili ti se Evija nije svidela ? Gde ste bili?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Lutri,meni se nikako nije dopala.Divna mi je ona borova suma kroz koju smo vozili na putu og Halkisa do Lutre,miris....

Spustili smo se jedan dan nekim vratolomnim putevima do one strane koja je okrenuta ka Skiatosu,tu je svetionik na jednom ostrvcetu i ima nekoliko zanimljivih plaza,nije losa ni plaza u Artemisiu,uopste mi je taj deo mnogo lepsi nego Lutra,nesto mi tamo nista nije bilo po volji,mada smo nasli i lep smestaj,i ziv je grad,ali eto.....

Na onom rtu sto gleda na Kamenu Vurlu umalo da se udavim,ali o tome cu da pisem na temi Evia,da upozorim ljude,uopste nije naivno,a ja sam odlican plivac.

More u tom zalivu izmedju Lutre i rta mi se uopste ne dopada,kao u jezeru da plivam,nekako mi je barasto.Slican sam utisak imala i kada smo bili na Porosu(ono ostrvce dole na Peloponezu)samo sto mi je tamo bilo lepse.

Izmenjeno (zazolina)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaboravih da ti odgovorim za Mani,jeste,resili da idemo i sledece godine,u onim brdima okolo su pravi dragulji,samo sam deo obisla,spremam fotografije pa cu da se raspisem.Meni se jako dopalo,sama Stupa nije nesto posebno,ali je odlicna kao baza za taj deo,mada samo bili u jednom mestascetu koje je stvarno kao na kraju sveta,Kitries,svi se poznaju,kada udjes i parkiras se odmah neko dodje da prica sa tobom,da te pita odakle si....Onu rakiju sto sam ti pominjala da smo poneli kako bi sirili lepu sliku o nama i nasoj zemlji smo delili sakom i kapom,mislim da smo krivi za najmanje desetak pijancenja.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam ni ja tebi rekla nesto onog dana, bilo mi glupo, tek smo se upoznali pa da ne ispadnem neka :vestica: !

Onog dana kad smo isli kod vas ja sam se odusevila onim selima na putu do Stupe, Lakgada, Agios Nikonos, pa redom ne mogu sad da se setim imena ... toliko mi se dopalo, narocito Lagada onako u brdu, sva ususkana ... I vozimo se mi vozimo, priblizavamo Stupi i odjednom neka vojvodjanska ravnica i neko nacickano mesto, ja u cudu sta je sad ovo ... Ko Paralija usred Peloponeza, nisam mogla da verujem odakle se to mesto tu stvorilo. Svud okolo lepa sela, lepa brda i odakle ona ravnica i one nadzidzene kuce nije mi bilo jasno. A ti pisala u putopisu kao svi turisti su u Stupi, pa Boba pisao kako su i oni bili u Stupi, pa Grk Zorba, pa Kalogria ... ja ocekivala da cu da padnem u nesvest, kad ono .... mislim stvarno sto nisam pala u nesvest koliko mi se mesto nije dopalo .... Posle smo otisli do Kalogrie, plaza je stvarno fenomenalna ali samo pod jednim uslovom, da nema nikoga na njoj...Toga dana je bilo milion ljudi, ja sisla da slikam, samo se cuje ono tak, tak, tak ...kako lopataju lopticu reketom na sve strane, u onom divnom hladu ispod drveca milion ljudi, lezaljki, stolica, ... ja pomislim ajme meni, Grk Zorba bi pobegao glavom bez obzira da ovo vidi ... Isto takav ruzan utisak mi je bio u Neapoliju, ta dva mesta su mi prosto visak na Lakoniji. Sve ostalo je sjajno. E sad, sto ti kazes, Stupa je jedino ok kao baza za taj zapadni deo ...

A vidis eto kako se ukusi razlikuju, zao mi je sto vam se Evija nije dopala, meni ona prija sto nije dovoljno razvijena, sto je jos uvek grcka i neiskvarena. I volim Lutru i tu njenu zivost, sta znam, prija mi tih nekoliko dana, ne bih mogla da budem duze ali tih 4 dana banjanja mi dodju kao super relaksacija.

Uh, sad sa nestpljenjem cekam da se raspises, malo ti, pa malo Jelena, a ja cu da dodajem izmedju :) , mada ste vas dve toliko detaljne da ne znam da li cu imati bilo sta da dodam :D ...

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

img1548l.th.jpg

Zazo, zaboravila sam da ti kazem da sam iskusila "prgavi" temperament Maniota po prvi put u Grckoj :)

Videla ja ovu radnjicu i kako nosim aparat u ruci krenem ja da slikam sve uokolo. A one njihove starine sede u lokalnoj kafani i kafenisu i divane, i kako ja skljocam ja cujem njihovu pricu u pozadini i cujem da pominju nesto kao "No fotografia" ali nista ja ... Kad u jednom momentu izlete baba iz te kuce , kad se razgalami, uzvika, samo sto pusku nije potegla u stilu nema fotografisanja ... Ja ono kul i dalje, reko ok i produzimo do poslasticarnice. Tu sedeli, jeli kolace, kad krenemo mi polako nazad i opet prolazimo pored te kuce ... kad ti baba opet izlete sva narogusena :azdaja: na mene i opet mi nesto prica i urla . Ja samo prodjem, reko gde da rizikujem, ovde se ni Turci nisu dobro proveli :hahaha: ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887638
    Ukupno poruka