slobicaa

Ima li pčela i osa i kakav je noćni život?

76 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima! Na pcele nisam mislila kad sam uplatila letovanje za avgust - septembar i bas sam se razocarala. Muz je alergican na ujede, javi se osip, a za klinca od 6 godina, neznam. Sad se bas plasim. Molim za jos neke savete, ako se desi, sta onda...Idemo u Potos, da li ih tamo ima nesto manje, koje plaze da sigurno izbegavamo. I da li je dobro opremljena apoteka, lekar i sl, da se ne desi ponestalo inekcija i ... ja sam panicar pa mi svasta pada na pamet! Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima apoteka i lekara, ne brini...

Ipak, predlazem da se raspitate po nasim apotekama oko nekih preparata i kupite to na vreme.

Inace, najpoznatiji proizvod na Tasosu je med, tako da pcela ima svuda, mada je moj subjektivni osecaj da ih na jugu ostrva ima manje. U Potosu ih ja prosle godine recimo uopste nisam video.

Ne dirajte ih i pazite na ulasku u vodu da ne stanete na pcele "davljenice".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Skijatosu isto ima puno pcela i osa i tamo svuda ima da se kupi neki preparat za posle ujeda. Ja sam kupio, pise na njemu AFTER BEAT . U pitanju je roler, imsa kuglicu na vrhu i smrdi ko djavo. U pitanju je amonijak sa jos necim. Koristi se i za opekotine od meduza. Nas su tamo izujedale pcele i ose po vise puta, jednu devojku je ujeo strsljen. Sa ovim sve prodje kao ujed komarca i to veoma brzo. Ove godine ga nosim na Tasos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tasos je poznat po pcelama i proizvodnji meda tako da je i logicno da ih ima po ostrvu. :neznam: E sad u julu prosle godine mi skoro da nismo videli ni p od pcele, ali zaista je tako. Prosto za neverovati pogotovo sto smo imali i mi takve informacije da se pripazimo pcela i jos kojekakvih raznih bajki o "krdima ovih opakih insekata". Ja sam pomislio jednog momenta da ce biti super ako se zivi vratimo otuda, ali od te navale nista. :razmislja: Kao i u bilo kojem drugom Grckom letovalistu pre Tasosa. E sad mozda je u avgustu npr drugacije ili u nekom drugom periodu to ne znam ali prosle godine u julu smo bili bez njihovog drustva na nasu radost. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Generalno gledano ima ih malo više nego što je uobičajeno. Pre bih rekao zolja nego li pčela...Ali ništa strašno.

Jedino mesto sa kojim ja imam negativno iskustvo je paradise beach. U julu mesecu ih je tamo bilo jako puno i čini mi se da su radile svaka svog čoveka. Tri komada leti oko mene, ubijem jednu, dođe zamena i tako u krug. Jedino dok sam bio u vodi nisu me dirale

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Na pcele nisam mislila kad sam uplatila letovanje za avgust - septembar i bas sam se razocarala. Muz je alergican na ujede, javi se osip, a za klinca od 6 godina, neznam. Sad se bas plasim. Molim za jos neke savete, ako se desi, sta onda...Idemo u Potos, da li ih tamo ima nesto manje, koje plaze da sigurno izbegavamo. I da li je dobro opremljena apoteka, lekar i sl, da se ne desi ponestalo inekcija i ... ja sam panicar pa mi svasta pada na pamet! Hvala unapred!

Na Tasosu ima baš dosta pčela, posebno na plažama. Dešava se da ih voda (talasi) ošamuti, pa ih na nekim plažama ima u pesku, polumrtve. E sad usled nepažnje dešava se da se ljudi češće ubodu na te pčele, koje voda izbacuju na pesak u priobalju, nego one što lete. Ja sam stao na jednu tako na Mermernoj plaži, zato ovo pričam :ranjenik: čisto da upozorim ljude.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Septembar 2012.,bilo je mnogo osa i malo manje komaraca i pčela u Limenariji.Na to mora da se računa zbog lokalne proizvodnje meda,ne prskaju se insekti ni sa zemlje ni iz vazduha.Bilo je i stršljenova i bumbara,ali u manjem broju.Prosto računaš na to i ideš dalje.Uopšte nam nisu pokvarile odmor iako je moja supuga odmah prvo poslepodne "fasovala" osu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Limenas - danas smo u kući na terasi ručali sa 7-8 osa, koje su konstantno letele oko stola. Takav prizor sam do sada viđao jedino oko kora od lubenice, bačenih pored kontejnera :neznam:

Komaraca, na sreću, nema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ose uglavnom dolaze na meso.

Tamo gde su ose, komarci nemaju šta da traže.

Koje insekte izabrati?   :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se sa Tasosa pre neki dan, ose nismo vidjali prvih osam dana osim uvece na terasi uz veceru i to samo jednu ili dve, a onda 9. dana na Mermernoj plazi bukvalno ih je bilo stotine na zemlji kod plicaka. Jednu bebicu su ujele pa sam ja bukvalno ceo daan provela ubijajuci ose oko svoje cerkice...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u potosu i okolini bukvalno nisam video ni jednu osu, pčelu ili bilo šta drugo crno-žuto.

jednu jedinu sam video na golden biču a na istoj plaži sam jednu nagazio ali pošto sam ja debelokožac osa najebala skroz:hahaha:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas smo bili na Vathi plazi zatekli neverovatan broj pčela i osa! U vodi ih takodje ima mrtvih/polumrtvih i to na desetine. Lako se može nagaziti na neku ukoliko se ne pazi, jer ih ima zaista mnogo na pesku pored vode. A najveća avantura je bila dok smo se presvlacili, pakovali i išli (trcali) put kola s plaže - jedva smo im utekli! Možda zvuči kao naduvana priča,  ali zaista je bilo neprijatno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Komaraca ima previse, prve dve noci su nas ubili. Pcele nam nisu smetale

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znači, na tasos nikako u avgustu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Лазо, није правило. Пчела, оса и комараца има целе сезоне, али нису свуда подједнако распоређени и доста тога зависи од киша.

Ишли смо од краја јуна до средине септембра, и верујте, правила нема. Искуства су различита, али ја не бих генерализовао.

У принципу, када је спаљена трава, пчела нема на обали, повуку се у брда због шумске паше (тамо ливада и нема превише).

Осе лове по цели дан, а највише воле да иду на месо (у тањиру или на воће) и воле да се скупљају око чесама, вода, бара.

Никада нисмо били убодени.

Комарци су у сувљим сезонама ипак мање активни. Али, УВЕК их има.

Увек смо били избодени.

А све је последица апсолутног НЕПРСКАЊА инсектицидима, што поздрављам.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka