neffa

Hotel Safir Hurgada

213 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio u ovom hotelu?kakva su iskustva?Koliko poneti para za izlete i ;)dzeparac?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ide li netko 10.avgusta sa Argusom u Safir??

Jos nismo uplatili aranzman ali odlucili smo se za Safir iz razloga sto sam uglavnom procitala sve pohvale za ovaj hotel od ljudi koji su vec bili ne racunajuci pojedince koji nikada nisu bili zadovoljani nigde.

Pozdrav svima a onima koji putuju vec sutra ,,lep provod!!! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja isto hocu da idem u Safir al pocetkom jula preko Spirita.Cuo sam da je malo udaljen al da ima svoju plazu i da je klopa super.Javicu utiske!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

safir je pored sun&sea,gde sam ja bila..bila na njihovoj plazi i lepo je za decu uradjeno..jedino sto mi se ne svidja je sto je ulazak u more sa stepenica(za odrasle)..al lepo izgleda sve..i nije daleko,jer imas 10min peske do centra

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je dozvoljeno nocno kupanje u Safiru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:unsure: Narode putujemo 19.avgusta preko Spirit Travela u hotel Safir pa vas molim za pomoć oko nekih informacija koje me interesuju. Pre svega kakav je hotel odnosno kada je dorucak od koliko do koliko a isto tako i vecera. Moze li se uneti hrana i piće u hotel barem u rancima. Kakva je hotelska plaža. Kakva je hrana u hotelu, kakve su sobe ...... Hotel mi se učinio OK pa smo se opredelili za njega ali ipak.... voleo bih da čujem od nekog ko je bio tamo..... HVALA UNAPRED. :blink:

Joj nije prekriženo HVALA UNAPRED slucajno sam prekrižio. hehehe ljudi stvarno pomažite sve me interesuje posto sam vec uplatio pa me sve interesuje. Znate kako je..... Bice nam super al volio bih da znam sta me ceka...... E SAD HVALA UNAPRED

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@cocili

Mi idemo 16.07. u Egipat u hotel Safir. Kad se vratimo prenecu ti utiske. Inace, evo ti par informacija koje sam ja saznao: hotel se nalazi izmedju starog i novog dela Hurgade na nekih kilometar-dva od jednog i od drugog, renoviran je prosle godine, nije dozvoljen unos hrane i pica kao i u vecini hotela ali ima u njegovom sastavu prodavnica sa povoljnim cenama tako da ne razmisljas o tome. Mi smo uplatili PP i koliko sam saznao hrana je OK. Hotel ima svoju plazu koja nije velika ali je prelepa sa malim pristanistem za brodice, lepi bazen u boliku deteline sa tri lista, sve sobe su klimatizovane sa pogledom na crveno more i jedno prelepo ostrvo. U sobama ima i TWC prikljucak za internet. Evo ti link Safirovog hotela u Hurgadi:

http://www.safirhote...aspx?pageId=200

.

.

post-1547-1183072081_thumb.jpg

post-1547-1183072246_thumb.jpg

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

.

Ako zelis da vidis tacnu lokaciju hotela pogledaj preko GoogleEartha ima snimak iz satelita i prati sledece koordinate:

- 27sati 12minuta 03.50 sekundi geografske sirine, i

- 33sata 51minut 03.00 sekundi geografske duzine. :biggrin:

post-1547-1183072563_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se vratila prije 4 dana iz Safira. Hotel zasluzuje sve 4* koje ima. Nisam imala nikakvih zamjerki. Dorucak traje od 7 do pola 11, vecera isto tako. Grickalice i vodu sam unosila bez problema u rancu. Nije bas zgodno da ih unosite u prozirnim vrecicama, ali vam torbe nitko nece preturati.

Osoblje je jako ljubazno, sobe ciste i udobne.

Hrana je fina, nije zacinjena njihovim zacinima tako da nismo imali nikakvih problema sa probavom.

Poslije 7 sati navecer nema kupanja, eto to mi jedino nije bilo drago posto onaj bazen tako mami navecer.

Safir se nalazi izmedju Sakale i pjesacke zone. Na obje strane se moze pjeske, taksi vozi za 5 funti, mini bus za 2 funte. U Sakali smo bili samo jednu vecer posto su nas smorili najstrasnije, ali je zato pjesacka zona vrlo ugodna, cijene su fiksne, mozete bez problema setati po robnim kucama i zagledati sve sto vas zanima.

Novce nikako nemojte mjenjati u Safiru jer je kurs jako los. Mjenjajte u Meriotu koji je prema pjesackoj zoni. Kurs je dobar i nece vas prevariti. Moja sestra je mjenjala pare u Sakali, u nekoj mjenjacnici, zavrnio ju je frajer za 50 funti. Imaju novcanicu od 50 funti i 50 pjastri, pa vam uvale jednu umjesto druge.

I sto je jako bitno, jer se voda pije u hektolitrima, litra i pol vode u ducanu kosta 1,5 funti, u hotelu je 10, pa sad vidite.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izvini,

ne mogu da procenim gde je Safir. A poznato mi je gde je Sun&Sea, SeaGull. Da li je Sakala onaj deo(ciganluk) sa radnjama oko McDonaldsa? Gde je i sta je pesacka zona? Secam se neke fontane na nekom skveru gde otprilike prestaju radnje.Koliko treba od Safira do te Sakale? Kakva je plaza u Safiru? Da li je more normalne dubine koja se postepeno povecava ili je plicak do kolena 200m, kao sto neko rece? Da li ima radnji oko Safira? Hvala ti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Safir je juznije od Sun&Sea. Sakala je stari dio grada sjeverno od Safira, sa hrpom radnji i predosadnih prodavaca. Do tamo smo hodali nekih 20-tak minuta laganini. Pjesacka zona je novi dio juzno od Safira. Do tamo smo hodali isto 20-tak minuta. Ali kazem, nije frka, taksisti su na svakom koraku i jeftini su. Prije nego sjednete u taksi dogovorite se oko cijene, 5 funti je i vise nego dosta. Oko Safira nema radnji. U samom hotelu ima par ducancica, ali tamo nisam nista kupovala.

Plaza u Safiru je dobra, nije velika, ali nije ni premala i nema plicaka, nakon 15-tak koraka ne mozete dodirnuti dno. Nasuta je sitnim pijeskom. Dobijete rucnike, lezaljke, konobar vas tu i tamo obidje i pita hocete sto popiti, pojesti. Nes kava je 8 funti, pizza je oko 25-30 funti, ledena kava koju preporucam je 9 funti.

Oblijetat ce vas i decki koji prodaju masazu, izlete brodom, malo ce vas smarati animatori ako niste raspolozeni za aktivnosti na plazi, ali vam nece biti dosadno.

U Egipat morate ici otovrena srca i bez predrasuda i vratit cete se sa lijepim uspomenama. Sa mnom u grupi je bilo ljudi koji su bili u Hiltonu i nisu bili zadovljni, svemu su prigovarali i pitala sam se na kraju zbog cega uopce putuju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti May na informacijama, ovo za vodu je bitno. Imas li za preporuciti neko mesto za vecernji izlazak?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Navecer sam bila toliko prebijena poslije izleta da nisam isla nikud osim setnje i pokoje cuge u kaficima. Kazu da je diskoteka Caliso dobra, tako mi je rekao vodic. Isto tako kazu da djevojke moraju biti u pratnji muskarca. Koliko je to istina ili ne, ne znam.

I jos nesto jako bitno, cuvajte se sunca. Najozbiljnije se cuvajte sunca. Ni jedan jedini put nisam izvukla lezaljku iz hlada, mackala sam se faktorom 30, tamnoputa sam po prirodi i ipak sam izgorila dok sam se kupala zbog nevjerovatno jake refleksije.

U Luxoru je milijun stupnjeva. Ponestie duge rukave i kape. Kad smo izasli iz busa, dok smo se popeli u hram kraljice Hatsepsut moja voda u boci je bila vrela. Na 46 stupnjeva u kamenolomu se doslovno oprastate sa zivotom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moji prijatelji idu 29/07 u taj hotel. i znam da taj hotel ima 2 dele. Jedan je na plazi a drugi prko puta ulice. Cini mi se da su u Spiritu rekli da se soba u tom delu koji je na plazi napacuje +20E. Raspitaj se u agenciji gde ces biti smestena ukoliko ti je taj deo price bitan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

DADA i nas su u Spiritu na neki nacin uslovili da uplatimo po 20E ako hocemo u glavnu zgradu jer su rekli da mesta preko njihove agencije u hotelu Safir ima jedino u bungalovima preko puta. A opet su nam rekli da su sobe u bungalovima dosta losije nego u glavnoj zgradi. A i ja sam cuo da je glavna zgrada renovirana pa smo se odlucili da doplatimo 20E za glavnu zgradu. Hvala vam ljudi na informacijama dosta mi znace. Mislim da se ipak nismo pokajali barem se nadam. Interesuje me jos kakve su sobe je li namjestaj zaista noviji kako se prica. Kakva je banja, klimatizacija i tako to. Nadam se da nisam mnogo dosadan. :unsure: Koliko je cena za izlet u Luksor posto mi je to bila zivotna zelja a evo nadam se da cu da je ostvarim. U svakom slucaju. Da li je pametnije preko nase agencije da idemo ili preko neke njihove. Sta se obicno sluzi od hrane...... :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868212
    Ukupno poruka