Lili

Pet Sitting

12 poruka u ovoj temi

Dragi putnici,

Predpostavljam da ima vas koji imate kucne ljubimce i pre nego sto isplanirate putovanje, zimovanje, letovanje, prvo morate da smislite sta sa njima..ja sam jedna od tih..

Palo mi je na pamet da se organizujemo u neki pet sitting club koji bi radio po ovom principu:

ljudi koji su iz istih gradova da se organizuju i setaju, hrane, menjaju pesak, vec u zavisnosti koje kucne ljubimce imaju..kada su jedni na odmoru petsiterke/i brini o kucnim ljubimcima, a kasnije ovi sto su se vratili vrate uslugu..

napravi se jedan jednostavan file gde svi zainteresovani upisu datume kada im petsiting treba i za koje zivotinje, a ljudi koji su slobodni u tome periodu upisu da se prihvataju obaveze..

eto, to je samo moja ideja, a ako se nekome svidi, neka da svoj komentar..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ja uzmem da cuvam 4-5 ljubimaca, ko ce onda da meni cuva jednog mog? Znaci, cuvam vise njih, a jedan mi samo moze uzvratiti. Jos jedna stvar, sta ako ugine taj cuvani ljubimac, i to jos kod mene nepoznate osobe? Kome je teze, meni ili tom koji se vrati a ljubimca nema? Meni je komsika cuvala Kokija papagaja i uginuo je njoj, a cuvala ga je nekoliko puta.

U Briselu sam videla hotel za ljubimce koji ima svu opremljenost, kao npr dom za starce. Imaju i svog veterinara, posebne uslove za posebne vrste, kao i ugovor koji ostavljac potpisuje za nepredvidjene stvari. To obavezuje davaoca usluga i primaoca. Placa se dnevno i vise nego smestaj za coveka. Zivimo u vemenu gde je prestalo sve solidarno, ljudi su spremni na sve i svasta, a ja licno ne bih se usudila ni da dam nekome svog velikog psa, niti bih uzela necijeg. Narav nepoznata, sta ako me ujede jer eto, ne poznaje me, a sta ako moj ujede tebe, ja to ne mogu da garantujem, a sud je neizbezna cak i moguca uspavljivanja....itd

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

imas i kod nas hotel za kucne ljubimce..ja sam koristila prosle godine kada sam operisala oko i morala da imam koliko-toliko sterilnu sredinu..za dva psa 10 dana me je kostalo 16000 dinara..i to po nekoj vansezonskoj ceni..bila sam jako zadovoljna, ne mogu da kazem..ali, moja ideja je bas to, da izbegnemo te troskove i pomognemo jedni drugima..

malo mi je tvoj post heavy..sta ako ugine? pa sto bi uginuo, izvini molim te?..ja brinem i o ulicnim zivotinjama i vodim ih kod veterinara kada su bolesni i stvarno mi nije vazno da li je to tvoj pas, moj pas ili ulicni ili od Bila Gejtsa, za mene je svaka zivotinja jednako vredna i o svakoj brinem jednako..

mozda je moja greska sto nisam naglasila da se moja ideja odnosi samo na iskrene ljubitelje zivotinja..

a nisam ni mislila da nekome dajemo svoje zivotinje, nego da dolazimo dva puta dnevno u njihovu kucu i setamo ih i hranimo..

i ja se ne plasim da ce i jedan pas da me ujede, psi ne ujedaju bez razloga..

a ne slazem se sa tobom da vise ne postoji solidarnost medju ljudima i zao mi te je ako je to tvoje iskustvo..moje nije..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1.malo mi je tvoj post heavy..sta ako ugine? pa sto bi uginuo, izvini molim te?..

2.mozda je moja greska sto nisam naglasila da se moja ideja odnosi samo na iskrene ljubitelje zivotinja..

3.a nisam ni mislila da nekome dajemo svoje zivotinje, nego da dolazimo dva puta dnevno u njihovu kucu i setamo ih i hranimo..

4.a ne slazem se sa tobom da vise ne postoji solidarnost medju ljudima i zao mi te je ako je to tvoje iskustvo..moje nije..

Otvorila si temu i pisem o licnom iskustvu, a inace sam veliki ljubitelj zivotinja, ako si mislila da moj post nije adekvatan tvojoj temi. ;)

1.Moze da ti bude heavy koliko mislis, ali meni je moj Koki uginuo kod osobe koja je brinula o njemu i to od tuge. :not_i:

2.Treba da imas u vidu da je relativno to ...iskreni ljubitelji. Svako sebe smatra iskrenim pa cak i moja prva komsinica koja svoje kuce nikada ne izvodi napolje, ja smatram da je to vise nego sadizam, a ne iskreno voleti zivotinju i misliti na njene prirodne zahteve...i eto nju poznajem pa ne bih ni za zivu glavu dala svog ljubimca tako sebicnoj osobi koju mrzi da sa sestog sprata spusti slatku kucu na "prirodni zov luftiranja"

3.Dolazak u kucu nekoga koga ne poznajem nikako ne bih dozvolila :lud:, a nema potrebe da ne zalis jer me i ne poznajes .

Meni je npr zao, sto ne dozvoljavas (ili sto ti smeta) da kazem na tvojoj temi, za koju mislim da je odlicna, ono sto mislim i sto znam. :ovoono:

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Па добро Инфо, примера ради, ако дам пса од 17 година старости на чување, да се запитам зашто је код некога угинуо било би интересантно.

Слажем се са Лили, пас не уједа без разлога, то у својој историји са псима, што својим, што туђим, а и уједима што видетим, што добијеним, нисам доживела.

Свако ко заиста воли свог пса, зна како он дише. Самим тим, ти јако добро можеш да процениш како ће твој пас реаговати и у којим ситуацијама. Имала сам до прошлог августа немачког овчара ( угинуо од старости у 13. год. ) и тренутно шарпланинку од непуних 6. Апсолутно знам како размишљају и спрам тога, ја сам та која одлучује да ли дајем свог пса некоме кога не знам да га чува или не.

Наравно да нећеш дати љубимца особи коју заиста не познајеш, тако могу и поштару да је тутнем на чување па " Шта јој Бог да ". Нити ћеш је пустити у кућу. Само чување код дотичне особе је могуће.

А што се тиче тога да ти чуваш 4-5, а имаш само 1 па ти 1 особа може то вратити... то није мало себично у неку руку? Морају ли свих 5 особа да буду слободне у исто време или су дужне да то буду јер си ти њима чувала љубимца?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1.Па добро Инфо, примера ради, ако дам пса од 17 година старости на чување, да се запитам зашто је код некога угинуо

2.Слажем се са Лили, пас не уједа без разлога, то у својој историји са псима, што својим, што туђим, а и уједима што видетим, што добијеним, нисам доживела.

3.Свако ко заиста воли свог пса, зна како он дише. Самим тим, ти јако добро можеш да процениш како ће твој пас реаговати и у којим ситуацијама.

4.Наравно да нећеш дати љубимца особи коју заиста не познајеш, тако могу и поштару да је тутнем на чување па " Шта јој Бог да ". Нити ћеш је пустити у кућу.

5.А што се тиче тога да ти чуваш 4-5, а имаш само 1 па ти 1 особа може то вратити... то није мало себично у неку руку? Морају ли свих 5 особа да буду слободне у исто време или су дужне да то буду јер си ти њима чувала љубимца?

Nisam sigurna zasto se meni obracas sa svakom stavkom , al ajd kad je tako da odgovorim na tvoja zapazanja

1.Moj Koki je imao samo 1.godinu, a ne 17 pa se desilo. I to je tuzno i nesrecno.

2.Da tacno je da gazda poznaje svog ljubimca, ali ne i (predpostavimo)ti npr. koja bi bila u tom kruzoku cuvanja. Vidis, ja mog nemackog ovcara ne bih mogla ostaviti nikome nepoznatom, a to su svi ljudi odavde iz virtuelne stvarnosti. On je dresiran pas, jako dobar, ali reaguje na komandu iskljucivo svog gospodara. Ne kazem da nece slusati drugoga, ali nema sanse da ga neko drugi van kuce povede u setnju.

3.I to je tacno. Pa ko su ljudi sa interneta? Poznati? Vise poznajemo svoje postare.

4.Nije. Sacuvacu svakom prijatelju uvek, a necu se naljutiti na moju prijateljicu koja ne zeli da mi cuva. Razumem, ima dosta razloga zasto ljudi to ne cine ni bliznjima.

Da rezimiramo stvari jer se ovde povela polemika ko je sebican, tj. ja sebicna, i tema ide u off. Po mom misljenju bi bilo jako sebicno da svog ljubimca dam nepoznatom na cuvanje, a to smo svi mi sa interneta. Takodje bi bilo sebicno da uzmem na cuvanje nekog ljubimca kojeg su mi ostavili sa komadom hartije, sa njegovim navikama, a da na to nisam licno upucena. Ko zaista voli zivotinje razumece o cemu govorim.

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

puppy.gifdogruns.gifnnchien2.gif

Kuce vole da se igraju , trče i klopaju. Pitao ih o temi ali ne razumem ih lud.gif . Volo bi da znam šta misle huh.gif

Izmenjeno (Medo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja nisam isla u detalje, samo sam to postavila kao ideju i temu. A po nekoj logici ako ima zainteresovanih ljudi i napravi se taj neki sitting krug ljudi, trebali bi sigurno da se sastanu, upoznaju i da se ljubimci upoznaju. Nisam ni mislila evo ti adresa pa dodji a ja odoh, ili dovedi svog ljubimca osobi koju nikada nisi video i ostavi ga..

Stvarno mi je zao tvog papagaja, ali naravno da ima zivotinja koje ne mozes da ostavis. Imam drugaricu koja ne ide na odmor samo zbog zivotinja jer koga da obaveze da brine o 18 macaka i dva psa? moje komsije takodje ne mogu da ostave psa jer je mator i kada odu samo do prodavnice on jadan sve vreme preplace..ali moje pse, naprimer, moze i marsovac da dodje da seta jer su navikli..

i uvek nadjes nekoga ko ce da ti cuva zivotinje, ali leti je malo teze jer svi ljudi idu na odmor pa je nekada tesko uskladiti..samo zbog toga sam mislila da se osnuje ta grupa samopomoci..meni bi bilo komfornije da ostavim zivotinje nekome ko takodje ima zivotinje, nego nekome ko nema iskustva..a profesionalni sitteri su bas skupi..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tema je dobra i nismo je imali, tako da ovde ljudi mogu stavljati svoje misljenje sve u vezi cuvanja ljubimaca kada se putuje. Vidim tamo na nekim temama imaju takodje pitanja u vezi toga. Mozda je naslov mogao biti malo opsirniji, npr. "Kucni ljubimci-pet sitting, na putovanju, hotelu, plazama..". Ovde bi se okupili svi na jednom mestu oni koji imaju iste probleme.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi za sada našeg kucu smo ostavljali kod jednih prijatelja koji je obožavaju, ali nažalost na njih ne mogu više da računam iz prostog razloga ljudi su otišli da rade na brod, tako da fizički više nisu ovde, već negde na Karibima :) i baš im zavidim :lol: Bitna stavka je da je i naša kuca obožavala njih. Sad imamo problem. Kod koga ćemo je ostaviti kad otputujemo, na 2- 3 dana nije problem, to hoće svi da čuvaju, ali veći broj dana, e to je već problem.

Em treba da nadjem ko će da je čuva tako dugo, em da ti ljudi vole nju, a i da ona voli njih da ne bi baš previše patila, patiće ona svakako ali da bar nekako ublažimo celu tu priču. Da ona ostane kod kuće, a da je neko obilazi, ne dolazi u obzir, jedino moji roditelji, ali ne želim da je tako dugo ostavim samu u kući. Moji roditelji vole da je šetaju, obilaze, da se poigraju njom, ali neće da je ćuvaju i tačka, neće da ih nešto obavezuje i sputava u njihovim aktivnostima.

Tako da baš ne znam šta ćemo ove godine :nempojma: ko će da je čuva. Još nismo ni uplatili letovanje, a već mi je žao što moram da je ostavim :tuga:

Ja ne znam ni gde u Novom Sadu ima tih hotela / smeštaja za pse, a da valjaju. Ako neko zna, nek napiše svoja iskustva.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad jednom konačno postanem ponosna vlasnica jedne slatke kuce, što mi je dugogodišnja želja, pod obavezno ću je na sva putovanja voditi sa sobom, jer znam da bi u slučaju razdvajanja patile i ona i ja podjednako.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

U Novom Sadu se pojavilo još jedno rešenje za ostavljanje ljubimaca dok smo na odmoru!

Naime, otvorila se agencija koja se bavi čuvanjem kućnih ljubimaca, zapravo standardni Pet Sitting.

Deluju ozbiljno i pouzdano. Pozitivno je to što ne moramo naše drage ljubimce da ostavljamo po raznim mestima, gde se ko zna kako brinu o njima i posle čijeg čuvanja nam dolaze relativno uplašeni i čudnog ponašanja, već oni dolaze nama na "noge", gdje je ljubimcu najlepše. Imaju siguran sistem za bezbednost naše imovine jer njoj imaju pristup dok mi nismo tu, a i dobro je da je neko povremeno u stanu dok nas nema jer to umanjuje šanse da nam neko "nepozvan" dodje u stan.

Mislim da je ovo OK varijanta za naše ljubimce, šta vi mislite o tome?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895518
    Ukupno poruka