bolestoka

Kipar

1494 poruke u ovoj temi

I ovo leto provedeno na Kipru..............:klap:.......................sta reci nego da je divno. Sada mogu reci i da znam nesto xexexexex! Nije mi jasno zasto agencije rade Limassol ili Paphos kad su to najgora mesta, iskreno biti smesten u Limassolu je bezveze prvo sto je uzasno velika vlaznost, plaze su nikakve a i sve je preskupo isto to vazi i za Paphos. Najbolje za distati :) je larnaca jer bilo gde da si uvek ce covek da iznajmi auto i tada je sve lakse. Ja sam isla u sopstvenoj reziji i bila sam smestena u Nikoziji, lep grad doduse dosta se oseca duh islama od koga oni beze sto je i logicno, kiprani su toliko zatvoreni da sa strancima ce tesko stupiti u neko druzenje, ali inace ako hocete da igrate po clubovima xaxa zaboravite znaju odmah da ste sa balkana ili rus.............xaxa mene to nije sprecilo xaxa! Inace su pozeriiiii da ne mozete da poverujete kako na plazi tako i u gradu.

Preporucujem odlazak na Trodos divno je verujte pogotovu kada je +40c a vi se popnete na 1900m gde je 25c. Tada obavezno svratite do Kykkos manastira divan je. Od plaza dobro je ici na Cave Greko jos ako volite kupanje u tirkiznom moru jos sakanje sa stena obavezno idite a ko ne odmah nakon toga imate plazu Konnos koja je odlicna a o moru da ne pricam.Makronissos beach je odlicna plaza blziu Agia Nape more prelepo i da plaze od larnace ka istoku su jednostavno prelepe pogotovu deo od Nape do Parliminija!

Vredi videti u Limassolu Kourion i Kolossi Castle!

za ncni zivot izdvojite doooosta para jer je papreno!

Moj vam je savet ko se dvoumi uzmite smestaj u larnaci i kola i tada ste na konju!:):klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam imala vremena da ih posetim. Za Nikoziju kazu da je lepa zimi. U ovo doba, bila bi ludost razgledati je danju. To ti je kao da po najvecoj vrucini setas centrom Beograda, pa bar jedno tri puta gore. Vlazno i vrelo. Limasol koliko sam uspela da vidim, ogroman je grad! Ne bih ga izabrala za letovanje, ali svakako nameravam da ga posetim nekom prilikom. Za Larnaku ne znam, bila sam samo na aerodromu. Htela sam da idem na slano jezero gde dolaze rozi flamingosi, a pored ima neka dzamija. Medjutim, posle smo procitali da su flamingosi tamo samo zimi, pa nismo ni otisli.

Lokalne turisticke agencije imaju ponude poseta Larnaki i Nikoziji za dvadesetak evra.

Ne Nikoziju nikako ne obilazite leti jer kao sto ste i rekli vrelo.Sto se tice flamingosa bili su juna meseca ali samo da znate slano jezero je nista posebno, mozete ga videti na putu ka Mekenzi plazi koja je najlepsa u Larnaci pored je odmah pista tako da je neverovatno koliko avioni nisko lete i dozivljaj je.U Larnaci uvece niti preko da na se ne oseca vrucin ajer preko celog dana duva vetar, dok kao sto sam rekla Limassol je nepodnosljiv. Imate na putu od larnace do Nikozije tzni cenatr ustavri on je tacnije na ulasku u Nikoziju zove se The Mall i ima razne marke generalno sve kao i kod nas ali dpsta povoljne stavri.Pred njega je Ikea tako da ko je raspolozen za tu vrstu sopinga moze ici.E da u istom kraju imate i trzni centar zove se Medison ok opremljen vredi prosetati gde ima klizaliste.Ako idete u Nikoziju u shooping ididte u Makarius ulicu i tu su vam sve radnje za shooping.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam se vratila sa Kipra, pa hajde i ja da napisem svoje utiske :turista:

Najkrace receno- divno ostrvo :srce:

Nisam ga tako zamisljala, u prvom trenutku nema onaj grcki "smek" kao ostala ostrva, ali verujte, zaobidjite vrucinu i zaljubicete se u njega, u zavisnosti od toga ko sta trazi uvek se nesto nadje, ja sam bila u Limassolu i komentar iznad da je to (uz Pafos) najgore mesto za letovanje me je podsetio da odgovorim, plaze su odlicne, cak i one gradske, na njima nikada nije guzva jer tu idu najvise Kiprani koji rade preko nedelje, tako da u Paraliakos ulici, onoj do mora, ima da se nadje plaza na kojoj ste vi i jos tri, cetiri osobe, za one koji ne vole guzvu je to idealno

Sa druge strane, maltene svaki kafic ima svoju plazu, ko je za vece drustvo, guzvu, muziku, lezaljke i suncobran su po 2.5evra, kod Apollonia hotela ima dobrih kafica, ko ima decu, preko puta Meka (dve, tri stanice nakon Apollonie) je kafic Pralina, tokom nedelje je to mirnije mesto sa sopstvenom plazom, a vikendom se pretvara u prepun kafic sa DJ-om, muzikom ceo dan, igla nema gde da se baci koliko je puno, tako da birajte po ukusu

Cena autobuske karte je 1evro, a 2evra za ceo dan, autobus 30 ide duz te ulice koja je najbliza moru (Paraliakos) pored svih plaza, ako neko hoce da menja plaze, a da ne iznajmljuje auto svaki dan

Obavezno probajte seftaljes :zaljubiska:, kiparski rostilj, to su cufte sa zacinski biljem urolane u kozju maramicu i izgrilovane, u lepinji slicnoj nasem somunu, sa gomilom salate unutra, cena je oko 6evra za take- away

Uz haloumi, koji je vrlo jak i slan (ali lep), probajte, ako ste u prilici i anari (mladi sir) u medu, loukumades naravno, pizzu u Pepperoniju (ima ih na vise strana u gradu), kolace iz pekare Sigma (ima ih vise) i torte iz Zorbas-a

U blizini je i Kourion, arheolosko nalaziste sa divnim vidikovcem, kao i Ricardova tvrdjava (naravno i Petra tou Romiu, odnosno, Afroditina plaza)

Izlasci su bezobrazno skupi, 3piva 20evra

Vruce je nenormalno, tako da ne pomisljajte da se setkate u toku dana, u Kourion obaveno sa sobo nosite vodu, ima da se pesaci :hladjenje:

Skuplje je dosta u odnosu na nas, ali nije paradajz turizam, ima i te kako sta da se vidi, moze i da se odmori i da se izadje, Kipar pruza mnogo i nadam se da ce svi koji odu tamo biti zadovoljni koliko i ja i da ce uvideti njegovu rusticnu lepotu, izvan turisticke zone, u starim delovima grada, srecan put i lepo se provedite :dance:

Ako je neko pre neki dan u avionu video pri poletanju da neko place i gleda Limassol, to sam bila ja, toliko mi se svideo :wub:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Definitivno trebas da vidis plaze ka istoku, ne mozes da dajes sliku kipra sa plazama u Limassolu.Ok moze da se probere ali more,pesak i dr. sa plazama na istocnom delu ostrva je neuporedivo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisi me razumela, nisam davala sliku Kipra preko plaza u Limassolu, nego sliku Limassola, sa plazama u njemu, za one ljude koji idu tamo, da znaju barem nesto sto ja nisam znala pre nego sto sam otisla, poput mesta, plaza i hrane, naravno da nisam rekla da su to najbolje plaze na Kipru, kad druge ni videla nisam, zapravo, nista slicno nisam ni napisala (ako mislis na ovo "divno ostrvo" to sam napisala zbog ostalih znamenitosto koje sam tamo videla), samo da uvek moze da se nadje nesto dobro

Je l' mislis na turski ili grcki deo ostrva, kad kazes istok?

Izmenjeno (pufica)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"plaze su odlicne, cak i one gradske" ok jesu ok :) ali ne i odlicne,ali dobro stavr ukusa i o tome ne treba raspravljati!:)

Kada sam rekla isticni deo ostrva mislila sam na kiparski deo Agia Napa,Parlimini itd.......U Turskom delu nisam bila padalo mi je na pamet ali ni kola mi nisu imala osiguranje za turski deo a i kada sam pricala sa par nasih ljudi koji zivi tamo kao ok je nista senzacionalno ali generalno je nerazvijen i cak ranijih godina turci su pustali ljude ali kad hoces nazad pravili su probleme,tako da iskreno dost ami je turske i njih :),sada malo Cyprus :)!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ево неких свежих утисака са Кипра непосредно по повратку. Ништа ново неће бити да напишем да је Кипар невероватно острво. Прелепо. Врућина јесте, али када сам дошао кући видео сам шта је права врућина. Скупо може да буде, али и не мора. Кола смо рентирали 9 дана, за 180 евра. Релативно је лако навићи се на вожњу левом страном. Баркману, ако није касно да напишем да сам у повратку чуо од једне госпође да је користила јавни превоз из Пафоса и да је веома задовољна. Водич се надовезао да је разлог за то што је нови градоначелник Пафоса (од пре две године) увео ред у јавном превозу. Госпођа је навела да је пут Никозија Пафос коштао 8 евра ако сам добро разумео. Овим никако не желим да девалвирам одговор који је дала lyche, која је само једна од корисника форума чији су ми постови јако пуно користили и на чему сам јој пуно захвалан.

За мене је Пафос најлепши град и пун погодак.

Плажа код хотела Азија, превише добра (никад је не бих пронашао да није форумаша, препознаће се сами и овде и у даљем тексту :klap: хвала људи, пуно пута сам помислио на вас).

Брза храна у Out of Africa права ствар, Афродитине стене, Latchi, плаже источно од хотела Alexandar the great, полуострво Акамас (које сам обишао колима, што је мало фрковито), кипарски мезе и храна уопште. Никозија, Ledra street до чијег краја нисам стигао.

Coral beach, Coralia beach, Nissy beach, Pissuri bay... да не набрајам све су добре и вреди их видети.

Кипрани, мирни, гледају своја посла, туриста је закон.

Нико те нигде не дира - седи, лези, пиј пиће, немој да пијеш, све је опуштено.

Кипар - Дизниленд за одрасле :srce:

Наравно и за децу је јако лепо.

Када бих (што можда хоћу, мада сам до сад био заклети противник понављања одредишта за летовање) поново отишао на Кипар, обавезно бих опет изабрао Пафос.

Тим градом који је под заштитом Unesco сам одушевљен.

Био је то наш Пафос овог лета :cool:

Јако, јако лепо.

Кипар је закон и свакоме га од срца препоручујем :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najvise mrzim nerealne ljude i kad na pitanje kako je bilo to je woww najlepse itd,mislim uvek i bilo gde moze da ti bude najlepse ali to je ono preterivanje kod ljudi,ja sam samo htela da svima docaram realno stanje Kipra. Imam tu srecu sto mi sestra zivi tamo pa kolil toliko cesto idem i uvek cu pisati posle svakog dolaska sta gde i kako. Iskreno mnogo vise sam ocekivala jer generalno ostrvp kod nas je prestavljeno kao mondensko a i nije bas bas toliko:),mislim da cete se sloziti!Uh ali i dalj emi je u srcu :srce:.Iskreno 2g za redom letovanja tamo vec sledece planiram put do Izraela jer sam veci deo obisla i postaje dosadno:),mada nikad mi ne moze biti:)!Pisite,pisacu............

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najvise mrzim nerealne ljude i kad na pitanje kako je bilo to je woww najlepse itd,mislim uvek i bilo gde moze da ti bude najlepse ali to je ono preterivanje kod ljudi,ja sam samo htela da svima docaram realno stanje Kipra

Обзиром да си ово написала испод мог поста претпостављам да си на њега мислила. Ред је и да ти одговорим. Ја рецимо (да употребим мало јаче речи којима ти видим фино бараташ) највише мрзим људе који знају боље од људи који су негде ишли како је њима тамо било.

Што се мене тиче Кипар је толико леп да је оно што сам написао кап и могу ти рећи да сам се уздржавао у одушевљавању.

Мрзим и људе који негде оду на проверено добра летовалишта (што Кипар дефинитивно јесте), а онда људима просипају приче како није нешто и шире дефетизам.

Наравно и оне који се ничим изазвани каче на туђи пост и омаловажавају га.

Читам по форуму (ово је и највећи разлог зашто ти одговарам) и друге теме, о местима на којима сам био, а која Кипру нису ни за нокат.

Распамећивање, од среће силне странице, опис сваког камена и ником ништа.

И то је ок.

Свако има своје мишљење и доживљај неког места за одмор.

Ево и ово да додам - Иако сам заљубљеник у Грчку моје мишљење је да Кипар шије свако појединачно летовалиште у њој укључујући и острва.

Разлоге за ово мишљење увек могу да изнесем без проблема (у питању је моје субјективно мишљење).

Зато мислим да је велика штета да се са лепотама Кипра не упозна више људи из Србије и да је тако слабо посећен од страрне истих.

Што се мене тиче, видео сам га и Боже здравља видећу га поново.

Дизниленд за одрасле :srce:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Srbko, ono sto sam napisala ni u jednom trnutku nisam htela da tebe prozovem, bas suprotno! Na tvoju recenicu "Овим никако не желим да девалвирам одговор који је дала lyche, која је само једна од корисника форума чији су ми постови јако пуно користили и на чему сам јој пуно захвалан." samo sam htela da ti kazem da nisam od onih koji budze pricu, ali izgleda da si ti to skontao drugacije. Ok nema veze savko im prava!:D

Ova tema ni malo ne zahteva da ima ovakvu konverzaciju, ztao ljudi next year Cyprusss!:klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Обзиром да сам погрешно схватио, искрено ти се извињавам.

Сад за просутим млеком не вреди жалити.

Шта је ту је излетео сам се :tuga:

Можда је и нервоза која ме је обузела по повратку и сазнању да ништа нема од Кипра до следеће године мало утицала на моју непримерену реакцију.

У сваком случају о Кипру треба писати и даље,а надам се да је неспоразум изглађен (иде мени на душу).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:D:D:D:D posle divnog odmora i pomisli da se leto zavrsava:tuga: i da krecu radni dani itd......... svako ce da poludi, tako da nista ne brini, ko zna koje ce ostrvo da osvajas sledece godine pa da nam pises :D!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Супруга и ја смо се управо вратили са Афродитиног острва и потпуно смо одушевљени. Били смо у Напи и могу слободно рећи да је једно од лепших летовалиштза у којима сам боравио. Супруга је око две и по године живела и радила у Аја Напи. Од Ибице источног Медитерана, Напа је постала летовалиште у којем бораве Руси, млади брачни парови са децом или парови уопште. Ниси која је била позната по лудим журкама на плажи, где је у више наврата МТВ правио своје журке је постала место одмора.

Ко жели провод ту су клубови у које излазе углавном тинејџери и студентска популација. У њима је потпуно лудило. Све врви од пијаних клинаца који се лудо забављају. Супруга је у једном моменту помислила да сам се сморио због буке и музике коју не волим. У ствари сморила ме је помисао да је мојој генерацији нажалост врхунац провода било вашариште у Будви које ни то нисмо могли да приуштимо. Мислим да би данашња београдска клинчурија која 90-те сматра за кул требало мало да оде на нека друга места (Полихтоно, Паралија Пефкохори се не рачунају) и да виде како се проводе клинци њихових година.

Да не мрачим и не смарам више...

Осим сјајног ноћног живота који је по речима моје супруге бледа копија онога што је био пре 10 година, Напа има сјајне плаже. Мој апсолутни фаворит је Konnos Bay. Плажа је смештена у једној ували до које се стиже степеницама. Људима не навикнутим на пешачење може бити проблем али верујте, вреди се помучити. Прави је рај за снорклере. Није наравно као Црвено море али има веома леп и богат подводни свет. Ако одете мало даље где не роне туристи, можете наћи читаве бокоре шкољки. Наравно, немојте их сакупњати да би сачували ту лепоту за генерације које долазе.

Ако наставите даље ка Протарасу, долазите до Fig Tree Bay. Плажа је одлична. Додуше мало је већи плићак али је иделана за родитеље са децом.

Од осталих плажа, ту је Макронисос и већ поменута Ниси плажа затим Национални парк Каво Греко и Плава лагуна. За мене су Каво Греко и морске пећине близу хотела Grecian Sands били сјајно искуство. Мада подводни свет није нешто богат, невероватно је какве су рељефне облике извајали морски таласи. Природа је дефинитивно најбољи уметник.

Једно је сигурно, плаже у области Напе су најлепше (по мишљењу већине туристичких радника) на слободном делу острва.

Даље, мислим да би било лепо посетити манастир у центру града и Поморски музеј. Музеј је отворен 2006. године са циљем да се очува поморска традиција хеленског света. Предтавља занимљив спој мултимедијалног и класичног музеја. Својом спољашњосћу потпуно одудара од осталих грађевина. Поставка се налази на три спрата. Прича започиње мултимедијалном презентацијом о историји Кипра која је дугачка више од 10 миленијума. Кратким причама, наратор вас води кроз историју од праисторије до модерних дана.

Велики број експоната говори о првим становницима Кипра, његовој бурној историји и борбама великих сила за превласт над овим стратешки важним острвом. Остали део поставке сведочи о занимљивом животињском свету острва. Сазнао сам доста тога лепог и зачуђујућег.

Што се тиче јавног превоза, одлично функционише. Појединачна карта је 1€ а дневна 2€ односно недељна 10€. Аутобуси се саобраћају сваких 15 минута радним даном односно 30 мин викендом. Добра ствар је што вас аутобуси возе ка свим плажама у околини Напе тако да нема потребе за рентиранјем скутера, кола и сл. Последњи полазак је око 4 сата након поноћи.

Међуградски превоз је солидан ка Ларнаки и Никозији. Поласци су сваког сата радним данима а повртрана карта до Ларнаке је 5€ тј. 7€ ка Никозији. Бусеви су чисти, климатизовани и сви се придржавају реда вожње тако да је скроз опуштено... Нажалост нема директне линије до Пафоса већ се иде до Никозије па се преседа у бус за Пафос.

Не бих желео да ме неко схвати као да лобирам за Кипар као што то неки отвпорено раде на одељку Црна Гора. Острво је збиља фантастично. Нуди прелепе плаже и богату културу стару 10.000 година.

Премда су неки говорили да је летовалиште скупо, цене се ни по чему не разликују од нпр Солуна. Шта више уме да буде доста јефтиније јер је конкуренција велика па се угоститељи боре за сваког госта. Примера ради, точено пиво 0,5 литра је 2€, дупла вотка са Ред Булом 3-4 €, флаша вина око 10-12€, сет мени (гласно јело, слата, дезерт) око 9-12 евра у зависности од ресторана и избора јела. Коктели су између 4 и 5€ али сваки паб има happy hour до 23 часа kада су сви коктели по 2€. Pizza Hut има акције all you can eat за мање од 7€. Жестока пића нарочито он популарна међу Енглезима су неретко и до 30% јефтинија него у free shop-u. Мислим да би требало разбити мит да је Кипар прескуп. Сматрам да могу комотно летовати и студенти јер цене не одударају од Грчке. У поређењу са Солуном или Крфом мислим да је чак и јефтиније.

Izmenjeno (DraganV)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi jel hoce neko da ide sa mnom? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje postavi na temi "Partner za putovanja"

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26375
    Ukupno tema
    881372
    Ukupno poruka