bolestoka

Kipar

1646 poruka u ovoj temi

Evo da ozivimo malo temu sa par svezih servisinih informacija sa Kipra..

Mi smo bili na Kipru 6 dana za Vaskrs, u sopstvenoj reziji, nas dvoje odraslih i troje dece. Leteli smo Wizzom, 5 povratnih karata 170 e (uz wizz discount club) 

Smestaj smo uzeli u Larnaki i to na Mekenzi plazi zbog blizine aerodroma jer je povratni let u 10 ujturu pa da ne moramo bas ranom zorom da jurcamo. 

RentIrali smo auto u Stevens rent a car-u , za 5 dana cena 130 e , bez depozita i kartica, sa full osiguranjem. Super smo zadovoljni. Sve ide preko sajta , mada smo imali komunikaciju i na Whats upu, cisto kao potvrdu. Super su organizovani, preporucujemo.

Inace let je trebao da bude u 6 ujutru kad sam kupovala karte krajem decembra, ali kad su prilagodjavali letnji red letenja, pomeren nam let za pola sest uvece pa smo izgubili ceo taj jedan dan koji sam ja detaljno isplanirala. Sta je tu je. 

Avion je bio skroz popunjen, imali smo taj mali peh zamene kofera kad smo stigli, ali nismo dali da nam to pokvari raspolozenje, a i vec sutradan je sve reseno. 

Prvi dan smo bili u Nikoziji, zanimljiv grad, palme svuda, dosta gradnje, betona ali i lepih parkova, lepe ulicice,  novi i stari deo, kao i ta famozna podela na turski i grcki.. Na sred setalista prelaz u turski deo i najveci utisak mi je cinjenica da kako zakoracis u turski deo tako imas utisak da si zakoracio u Istanbul npr ili Kusadasi ili bilo koji turisticki grad u Turskoj, odmah tezge, "brendirana" roba, cenkanje, baklave, gradjevine u Turskom stilu, ma neverovatna razlika na tako malom prostoru. Zanimljivo za videti svakako. 

Sledeci dan smo isli na zapadnu stranu prema Pafosu i dosli na skoro krajnju tacku. Usput zanemeli na Belim stenama,odusevili se Limasolom i predivnim setalistem, jeli fenomenalan sladoled, pozirali na Afroditinim stenama, doziveli pravu avanturu do Adonisvih kupatila sa vodopadima , i uzivali u nadprirodnoj scenografiji koju pravi  Edro III nasukani brod u kombinaciji sa zalaskom sunca. Generalno, zalasci sunca na ovoj strani su spektakularni. 

U povratku smo svratili do Pafosa, samo kratka setnja setalistem i vecera. Pafos nam nije ostavio tako dobar utisak kao Limasol, mada se ogradjujem, nismo ga obisli skoro ni malo,  poredim samo utiske sa setalista, koje je u Limasolu stvarno prelepo.. 

Sutradan smo otisli na suprotnu, istocnu stranu ka Protarasu, uzivali u pejzasima i vidikovcima, plaze na toj strani su stvarno nestvarne.. Aja Napa marina je zanimljiva, kompleksi vila na plazama, crkvice na obali, pescane uvale sa kamenitim ulazima, park skulptura i kaktusa, vidikovci ludilo. Nacionalni park Cape Greko je divan, krstarili smo obalom i stajali gde nam je delovalo interesantno, a to je cesto stajanje :) Ljubavni most i  morske pecine autenticne, ali uz onu boju mora, cini mi se i ne moze da ne izgleda prelepo. Posetili cuvenu Nissi beach, deca se kupala, mi veliki nismo. Lepa, pescana, neobicna zbog tog spruda  pa je more sa dve strane, ali bila je poprilicna guzva, mislim da je leti haos. 

Sledeci dan smo proveli na plazama koje smo prethodni dan snimili da bi odabrali na kojoj cemo se  taj dan za kupati. Ipak nismo mogli da se odlucimo samo za jednu, jer su sve prelepe, pa smo deo dana proveli na Makronissos plazi koja je fenomenalna, da l' pesak, da l' boja mora, da l' prostranost, ma savrsena. Kasnije se preselili na Vathia u Aja Napi. Voda hladnjikava dok se ulazi, ali posle toga vrlo prijatna da mi je bilo zao da izlazim, a ja ne trpim hladnu vodu. 

Plaze su prilicno pune za ovo doba godine, najvise  Britanaca a potom i Skandinavaca, svi se suncaju, dosta njih se kupa, lezaljke su na polovini plaze i cena je i dalje 7,5 evra za komplet, drzava ustanovaljava cene i nisu ih menjali vec osam godina. i slobodni deo je lep, sredjen i sa dovoljno prostora za sve. 

Kipar je malo kontradiktoran sa cenama od bas jeftinog do bas skupog. Ogradjujem se da nije sezona, ne znam dal je sta drugacije u sezoni, ali npr parkinga besplatnog ima dosta, a gde nije besplatan, cena je 2-3 evra za ceo dan. Auto put se ne placa, cena goriva je niza nego kod nas, 170 din. Rent a car jeftin. Nikozija je najjeftinija za kafu, pice, sladoled, brzu hranu.. Pomenuh pristupacne cene lezaljki..Mini marketi tzv kiosci koji rade celu noc nude razlicite cene u zavisnosti od lokacije. 

Aja Napa ima najvise ljudi, najvise je Britanaca i sve je podredjeno njima i njihovom nacinu provoda. Dakle svuda se nudi English breakfast, tematski restorani, karaoke, gledanje utakmica  i slicno, al ok s obzirom da su najbroijniji gosti, bar u ovom delu sezone. Meni je Aja Napa dala vibe kao u Zlatnim Pjascima, cuvenog luksuznog bugarskog letovalista gde je takodje sve podredjeno britancima. Mozda ce ovo poredjenje nekome zvucati smesno, ali ja nigde ne videh vise Britanaca nego bas tu, sa istom ponudom zabavnih sadrzaja, pa me ovo na Kipru sad bas podsetilo.. 

Avion u povratku kasnio sat i po, prvo morali da  menjaju tocak a onda cekali i putnike iz Nikozije kojima je otkazan let prethodno vece, pa smo se svi nakrcali, avion kompletno pun. 

Sve u svemu, bas nam se svideo Kipar, toliko da cu ga razmotriti sledece godine za letovanje. Divna priroda, puuuno palmi :)  prelepo more, nestvarne boje, cene u sopstvenom aranzmanu znacajno bolje nego preko agencija, a vrlo jednostavan za organizaciju. 

Bili smo 6 dana (5 nocenja) a nikada mi brze nije proslo ovo prolecno  putovanje, kao da nismo ni bili, samo me slike vracaju nazad :) tako da cemo taj Kipar morati da ponovimo, narocito jer nam je ovo putovanje ispalo i  znacajno jeftinije nego npr Slovenija. 

 

 

Izmenjeno (Pegi-peg)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvi su utisci i preporuke za letovanje na Kipru Jun 2. polovina ili Jul. Da li se ide u Julu, kakve su temperature ali onaj real feel iz iskustva ko je bio. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvi su utisci i preporuke za letovanje na Kipru Jun 2. polovina ili Jul. Da li se ide u Julu, kakve su temperature ali onaj real feel iz iskustva ko je bio. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi vec godinama letujemo u Ayia Napa-i krajem juna. I nama je super. Temperatura mora je oko 24 (a krajem juna ide i do 26-27), temperatura vazduha preko dana do 30, nocu oko 24 stepena. Dodatno, u junu je i manja je guzva.

Ako se ide u julu, bolje je ici u prvoj polovini, posto kasnije vec krecu visoke temp vazduha. Moj drugar je bio prosle god od 16.07. i kaze da je bilo bas toplo u toku dana. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledam termin 7-17.07. pa bi valjda prošli bez baš velikih vrućina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine bile od 03-10.07, i zadnja dva dana bilo je bas toplo, 38C, Velika je vlaga pa ima se osecaj da je toplije. Ove godine idemo u terminu od 01-11.07. 

Ako si resio da ides na Kipar,  uplacuj  taj termin i uzivaj.

Izmenjeno (seagull)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.Putujemo u nedelju na Kipar prvi put.U sopstvenoj reziji.Kupili smo karte preko Wizz air-a pa me zanima da li se neko cekirao on-line?Citala sam da neki ljudi nisu mogli da se cekiraju on-line pa su ima na aerodromu naplatili cekiranje 48eura.To je kazu po novom.Yanima me da li jos nesto treba da se popuni za ulazak na Kipar?I da li ako se cekiras on-line a nemas prtljag(osim rucnog) trebas ici na salter?Inace prvi put letimo sa Wizz air-om.

Ako neko moze da preporuci neki rent-a-car na aerodromu sa ful osiguranjem.Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

naravno da moze online.. samo je razlika sto na nasem aerodromu, svejedno moras da odes na pult da bi dobio kartu u papirnom obliku. Ono sto dobijes prilikom online cekiranja nije boarding pass i to je lepo naznaceno na karti, bukvalno tako i pise. 

Ali svakako moras da obavis to online cekiranje da ti ne bi naplatili tih 48e..u povratku ne mora, kada se online cekiras, direktno dobijas i boarding pass i sacuvas u telefonu i to je to, ne moras da ides na pult..

E sad, to je vazilo za sve letove wizzom iz Srbije poslednje dve godine recimo.. medjutim mi smo neki dan leteli za Nicu, i prilikom cekiranja u Srbiji dobili smo odmah boarding pass, nismo morali na pult, izgleda da su konacno opet vratili tu opciju i na Beogradskom aerodromu, tako da je moguce da su promenili i za Kipar. To ces znati vrlo jednostavno, kao sto rekoh, kad se cekiras dobices el kartu na kojoj pise Boarding pass ili "ovo nije boarding pass"

U prvom slucaju to je to, ne treba da ides na pult jer nemas ni predati prtljag, u drugom ides i dobijas (besplatno) kartu u papirnom obliku

sto se tice rent a cara, pisala sam gore, par postova iznad, mi smo uzeli Stevens rent a car u Larnaki, ne znam dal smem da ostavljam link, kucaj na guglu. Ukljuceno je full osiguranje, nema depozita, nema kartica, povoljni su, super iskustvo smo imali sa njima

Izmenjeno (Pegi-peg)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@madona

Sve je kao sto je napisla @Pegi-peg samo bih dodala da moras da se chekiras on-line i za odlazak i povratak, da se ne bi pogresno protumacilo " u povratku ne mora". Mislim da se misli prilikom dolaska na aerodrom u Larnaci (kada se vracate) ako nemas chekirani prtljag, ali za to nisam strucna posto mi uglavnom letimo AS i imamo chekirani prtljag:)

Sto se https://stevenscarrentals.com/ tice, bas je tako. I mi smo prosle godine promenili rentacar i presli na Stevens. Sve je ukljuceno i nema sta da se razmislja, nema depozita, dodatni vozac ukljucen u cenu. 

Ono sto je problematicno da nisam sigurna da imaju bilo sta slobodno, posto su bili nasi prijatelji pre 10 dana i nije bilo slobodnog vozila kod njih. U svakom slucaju preko sajta pokusajte da rezervisete auto online, to vam je najbolje.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da da da, potpuno si u pravu , deluje nedovrseno za nekog ko ne zna,

treba da stoji

"u povratku ne mora da se ide na pult"  a online cekiranje je obavezno u oba smera, nije dovoljno jednom se cekirati pa da vazi i za odlazni i povratni let.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Pegi-peg i @Gota hvala vam puno na informacijama,znaci puno kad idete prvi put :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li neko možda zna koji je let za Larnaku preko Wayouta? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li neko možda zna koji je let za Larnaku preko Wayouta? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kako je sada u Larnaki, ali se ranije nije znalo na koji se ide gejt, ako se ne ide na cekiranje. Normalno odradi se onlajn, ali mora i da se pojavi, bilo da neko ima ili nema prtljag. 

Mislim da je najbolje na nasem aerodromu otici do pulta i pitati da li se moze odmah na gejt ili ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka