bolestoka

Kipar

1646 poruka u ovoj temi

Trazim povoljan smestaj u Napi ili Protarasu za 2+1 druga polovina juna

Trenutno nisam nasla povoljne avio karte za Kipar. Sve je preko 300e po osobi

Da li je to inace cena avio karte?

Molilim za pomoc i  preporuku

Hvala

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@seagull

, nije, jeftinije je, meni izlazi na Wizz-ovom sajtu za drugu polovinu juna oko 250e sa čekiranim prtljagom I oko 175e sa ručnim, dok za septembar I oktobar npr. 160-170 sa velikim i 110-120 sa rucnim prtljagom. 

Za povoljan smeštaj idi na bookcyprus.com

Izmenjeno (shania)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Trazim povoljan smestaj u Napi ili Protarasu za 2+1 druga polovina juna

Trenutno nisam nasla povoljne avio karte za Kipar. Sve je preko 300e po osobi

Da li je to inace cena avio karte?

Molilim za pomoc i  preporuku

Hvala

Iz Sofije za Pafos, ryan, 50e. Za Larnaku, wizz 84e. Direktni letovi. 

Iz Budimpešte za Pafos 100e, ryan, Za Larnaku 160e,wizz.

Do tamo autom pa na parking ili kombijem, ali svakako puno jeftinije. 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Caos,

Planiram putovanje sa devojkom samim pocetkom Maja na Kipar.

Ideja nam je sledeca: 7 nocenja, smestaj u Larnaci (WizzAir + Booking). Odatle bi verovatno autobusom obilazili taj deo ostrva.

Kapiram da kupanja tada nema (ili ako ste hrabri i izdrzljivi :) ), tako da ce nam fokus biti na samom istrazivanju Larnake i okoline.

Da li je neko bio u tom periodu i kakva su mu iskustva? Pretpostavljam da nema guzve? Da li generalno smatrate da je ok otici u tom periodu na Kipar i Larnaku?

Koliko je skup zivot na Kipru, u odnosu na recimo Tasos, Rodos... Grcku ? Hrana, pice, prevoz, nocni zivot...

 

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Da li je neko bio u  Tsokkos Paradise Village, Ayia Napa ?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Caos,

Planiram putovanje sa devojkom samim pocetkom Maja na Kipar.

Ideja nam je sledeca: 7 nocenja, smestaj u Larnaci (WizzAir + Booking). Odatle bi verovatno autobusom obilazili taj deo ostrva.

Kapiram da kupanja tada nema (ili ako ste hrabri i izdrzljivi :) ), tako da ce nam fokus biti na samom istrazivanju Larnake i okoline.

Da li je neko bio u tom periodu i kakva su mu iskustva? Pretpostavljam da nema guzve? Da li generalno smatrate da je ok otici u tom periodu na Kipar i Larnaku?

Koliko je skup zivot na Kipru, u odnosu na recimo Tasos, Rodos... Grcku ? Hrana, pice, prevoz, nocni zivot...

 

Hvala :)

Moze da se kupa, obavezno idite na Nissi beach, u Ayia napi, plitko je pa ce se ugrejati more. Cene su kao na Grckim ostrvima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tumaram,tragam pa evo me i ovde:)

@seagull hvala ti na korisoj informacji!

Beograd -Skoplje -Beograd 2 odrasla i 1 dete 12.000 rsd (ili varijanta svojim kolima,pa razmišljati o tome gde ostaviti auto tih 15 dan u Skoplju),1 noć u Skoplju u odlasku(nisam tragao za sada,predpostavka 50-60 eur,da ne bi bilo sve navrat-nanos)

Avio karte Wizz Skoplje -Larnaka-Skoplje 277 eur po nekom proizvoljnom kursu recimo 61.(3 x ranac kao ručni prtljag + 1 x 20 kg za čekiranje) Deluje primaljivo

Kuća-aprtman u Paphosu (Pafosu) 100 m2 sa odličnim pogledom na more,zapravo 3 km

od Pafosa.Period od 01.09.-15.09 14 noći za ,,čudnih,, 580 eur.Deluje primamljivo

Čudno je to što je ta cena za 2 odrasla i jedno dete,ako je više osoba u pitanju onda je cena viša i ide do 840 eur. Ako se pojavi više osoba koji su spremni da plate po toj ceni isti smeštaj,verovatno bi me na neki kulturan način ,,odjavili,, ipak samo pretpostavka.Ali da nisam u pravu,šta raditi u Pafosu,nema ga ni u jednom od potforuma,koji se nalazi na nekih 110 km od Larnake,koliko vidim AP,pa sad kako ko vozi,može biti i oko jednog sata vožnje:D Gledao snimke na YT,iskreno nemam neku predstavu kakvo  je zapravo mesto Pafos.Ima lokaliteta u blizini,plava laguna...

Plaže sa slika koje mi se dopadaju uglavnom su u Aja Napi i Protarasu koji su blizu kao i Larnaka pa i Nikozija bar na mapi.E sad cena smeštaja u tom nekom rangu u tom okrugu je bar duplo veća,  na booking-u:neznam:

Rent a car po sistemu u određeno vreme preuzimam i vraćam na aerodromu 14 dana 200 eur,recimo tipa Kia Picanto 5 vrata i klima +130 eur za ful osiguranje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno @shania lako bi ja napravio kompromis sa samim sobom,ali pita se i gospoDŽa:D

Ne znam zašto nemam tu naviku da koristim pretragu,vazda gledam samo potforume.

Našao sam uz pomoć pretrage dovoljno info. o Pafosu.

 

.

Ako zelis idilične peščane plaže i tirkizno more kao u Protarasu, A.Napi, toga nema u Pafosu.

 

 

 

 

 

 

 

Ovde nam treba baš težak kompromis:D

Videćemo...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za prvi odlazak na Kipar,mislim da je bolja opcija Protaras ili Aja Napa,prosto cete se zaljubiti kako u njihove plaze tako i u same gradove pa onda neki naredni put u Pafos.Protaras je idealno pozicioniran,podjednako udaljen od Larnake,Limasola,Nikozije,moze se lako obici Famagusta u turskom delu Kipra,cuveni grad duhova,rt Cave Greko,planina Trodos  sa zivopisnim selima ,Omodos i Kakopetria.Probaj preko Tui-a da nadjes,Kipar ima ogromnu ponudu hotela i apartmana pa i cene mogu biti sarenolike ali ipak moja preporuka je da se uzme polupansion u hotelu,nekako bih izbegao najam apartmana

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 Da li je neko bio u  Tsokkos Paradise Village, Ayia Napa ?

 

Ja sam bila. Sta te zanima?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Protaras je idealno pozicioniran,podjednako udaljen od Larnake,Limasola,Nikozije

 

 

Na stranu što je Protaras odličan izbor, ovo bas i nije istina, do Larnake je iz Protarasa 45, a do Limasola oko 100km. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka