bolestoka

Kipar

1646 poruka u ovoj temi

@DraganV hvala :pracka:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, pogotovo ljudima koji zive na Kipru...

Trenutno sam u Larnaki, inace sam ovde proveo veliki deo svog zivota, upravo u ovom prilicno finom i mirnom gradu na obali gde me vezu lepe uspomene i interesantni dogadjaji mog zivota.

Kipar je odlicno mesto ukoliko zelite da ga posetite kao turisti. Ljudi su generalno ljubazni i bicete zadovoljni uslugom, jer sve je generalno manje-vise podredjeno turizmu. More je toplo a leto dugo traje (do kraja oktobra odrpilike), ima mnogo interesantnih mesta istorijskih a i lepih plaza, mada je geografija ostrva prilicno dosadna, iznenadice vas planina Trodos i njena priroda. Moj predlog je da ukoliko ste mladji boravite u Agia Napi (preko 50 nocnih klubova, prepuno kafica/restorana) gde je sve zivo 24h a ukoliko ste sa porodicom sada su aktuelni Paphos i Protaras, gde je prilicno mirnije. Limasol i Larnaka su turisticki manje interesantni, po meni, mada su ok za videti. Nikozija je lep grad sa interesantni mestima (grad podeljen na pola sa Turskim delom) i velikom istorijom.

Ima jedna recenica koja mi je ostala u glavi jos dok sam ziveo ovde 90-tih a cuo sam je bas od jednog lokalnog coveka kada sam se cudio brojem turista koje ovo ostrvo prima svake sezone... "Prijatelju, ko jednom dodje na Kipar, on se ce se obavezno vratiti ponovo..." Dakle, ima nesto u ovom ostrvu sto te tera ponovo da dodjes, nesto definitivno specificno i jedinstveno.

Ukoliko neko zivi na Kipru, bice mi drago da mi se javi na private.

Veliki pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam nikad bio na Kipru i ove godine bih želeo u junu mesecu da odem. Išao bih sa porodicom i molim da mi odgovori neko ko je bio u mestu Protaras u hotelu Golden coast kako mu je bilo. Koliko sam video na netu izgleda mi dobro ali neko ko je bio sigurno je objektivniji. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pravi izbor sa porodicom jeste upravo Protaras ili Paphos. Protaras se poslednjih godina dosta razvio i ima sta da ponudi turistima. Sto se tog hotela tice ne znam nista konkretno ali sam siguran da ces biti zadovoljan sa ambijentom, plaze su odlicne, ima dosta toga interesantnog da se vidi. Cene su malo jace nego u ostalim mestima ali generalno porodicno mesto...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam nikad bio na Kipru i ove godine bih želeo u junu mesecu da odem. Išao bih sa porodicom i molim da mi odgovori neko ko je bio u mestu Protaras u hotelu Golden coast kako mu je bilo. Koliko sam video na netu izgleda mi dobro ali neko ko je bio sigurno je objektivniji. Hvala

Ja sam letovao u Aja Napi, oko 10 km udaljenoj od Protarasa. Cene u Protarasu su oko 10-20% veće nego u Aja Napi. Generalno, Napa važi za Ibicu istočnog Mediterana. Mi smo letovali u prvoj polovini septembra i mogu reći da je prilično mirno. Buka se ne čuje jer je najveći deo klubova na skveru. Pored velikog broja klinaca Engleza, počeli su u velikoj meri da dolaze Rusi, naročito malđi parovi pa je to valjda uzrokovalo da se ta ludnica stiša. Prijateljica koja živi u Aja Napi, kaže da je u julu i avgustu ludilo ali zbilja ne znam ko može da izdrži te vrućine.

Za Pafos sam čuo da nema neke naročite plaže. Istočni deo ostrva ima sjajne plaže, kažu najbolje na grčkom delu ostrva.

Izmenjeno (Barkmann)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Мишљења сам да које год место да се изабере на Кипру нема грешке.

Све је то варијација на тему и где год да је смештај могу се видети и друга места веома лако.

Проблем је што их је пуно, те један просечан одмор од 10-15 дана није довољан за све.

Лично ћу највероватније и ове године изабрати Пафос.

Плаже су лепе, а има и неуобичајених, специфичних као нпр. код хотела Азија (коју сам посетио по препоруци учеснице форума и одушевио се).

Ту је и полуострво Акамас нетакнута природа и плажа Лара на којој када сам је посетио није био ни један (буквално) купач.

Ово је као што је многима и познато заштићени резерват корњача које ту полажу јаја.

Препоручујем је само за искусне пливаче због незгодних таласа и наглог уласка у дубину (овде је то заиста тако).

Бројне су плаже око Пафоса - код аеродрома, када се крене на исток после хотела Alexandar the great их има неколицина, плажа код Афродитиних купатила је прелепа (овај део може бити интересантан и љубитељима кипарске кухиње због одличних традиционалних ресторана), Coral i Coralia beach ...

Ту су и бројна лепа околна места које треба видети, а о којима је писано на овом форуму Latchi, Polis, Paralimni.

Плаву заставицу има и градска плажа која је руку на срце исподпросечна.

Сам Пафос је лепо, не тако мало месташце у коме се може провести квалитетан одмор.

Ипак требало би изнајмити ауто и видети што више (прелепе плаже око Аја Напе, све веће градове Кипра...)

Пробаћу, надам се ове године да видим оно што нисам претходне и први пут поновим дестинацију за летовање.

Кипар то заслужује.

Можда је истинита прича да ко једном посети Кипар некад ће му се и вратити.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima nameru da ovog leta letuje na Kipru? Kalodoukas je izbacio odlicne ponude. Konkretno me interesuje Limasol i hotel Mediterranean?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovacu ove godine u Limasolu, hotel je Kapetanios, njega preporucuju. Uplatila sam preko Odeona, mada sam gledala i ponude drugih agencija i cene su slicne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima nameru da ovog leta letuje na Kipru? Kalodoukas je izbacio odlicne ponude. Konkretno me interesuje Limasol i hotel Mediterranean?

Limasol je velika luka. Plaža mu je nešto lošija. Ukoliko ti je more i plaža prioritet prilikom letovanja, preporučujem ti istočni deo ostrva oko Aja Nape. Naravno, sve je stvar afiniteta. Svakako, Kipar je odličan izbor :klap:

Izmenjeno (Barkmann)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovacu ove godine u Limasolu, hotel je Kapetanios, njega preporucuju. Uplatila sam preko Odeona, mada sam gledala i ponude drugih agencija i cene su slicne.

Прошле године је највећи број туриста ишао баш у овај хотел у смени у којој смо и ми били.

На сајту једне од агенција пише да је овај хотел најпопуларнији за наше туристе и вероватно да је прошле године то и био случај.

Лимасол је тада био у неким радовима (у једном делу око обале) па ми је то кварило утисак.

Из њега се уз превозно средство релативно лако могу видети и остала већа места.

Градска плажа заиста није решење за сваки дан.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima nameru da ovog leta letuje na Kipru? Kalodoukas je izbacio odlicne ponude. Konkretno me interesuje Limasol i hotel Mediterranean?

Понуда је заиста одлична у односу на неке друге понуде.

Ипак неповољнија је у односу на прошлогодишњу.

Зашто, не знам?

На страну то, са овом агенцијом имам позитивна искуства.

Уз превозно средство због положаја Лимасол није лоше решење.

15 так километара просечне плаже и град у ком има шта да се види и ради.

За мало боље плаже треба изаћи из Лимасола (Lady s Mile, Гувернерова плажа, Курион...)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi moji,

Ja eto prosle godine bio u Turskoj :) i sta reci sem plakati :) trovanje hranom, muke :( Merhaba hotel ne preporucujem nikome!!! Cvrci neki celu noc, dzamija pored hotela u 7 ujutru alalallsija malasija... Mrs u .....

E sada da pitam da li je neko bio u ap. Hotel Coralia beach??? idemi se ove godine... molim za misljenje. Please :) prosle sa godine izgubio bio pun :) ali ove necu. pa da cujem... Inace imate Kapetanios u julu Filip travel za 569 i 539 eur :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хотел не знам какав је, али све су то од пристојних до предобрих смештаја.

Проблем је што је хотел Coralia beach удаљен од Пафоса, а у том делу не постоје неки нарочити садржаји за целодневни боравак.

Има барова и свега осталог, али није то то.

Плажа је лепа, али има и пуно лепших на Кипру.

Требао би ти превоз обавезно.

Размисли о Daphne aparthotelu у Пафосу.

У њему ти је све на дохват руке осим врхунске плаже (оне су око Аја Напе) уз пар добрих око Пафоса.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Прошле године је највећи број туриста ишао баш у овај хотел у смени у којој смо и ми били.

На сајту једне од агенција пише да је овај хотел најпопуларнији за наше туристе и вероватно да је прошле године то и био случај.

Лимасол је тада био у неким радовима (у једном делу око обале) па ми је то кварило утисак.

Из њега се уз превозно средство релативно лако могу видети и остала већа места.

Градска плажа заиста није решење за сваки дан.

Srbko, najpre ti se moram zahvaliti na informacijama.

Pre nego sto sam rezervisala Limasol pretrazila sam internet, izmedju ostalog procitala i tvoje komentare na ovom sajtu. Meni plaza nije prioritet, pogledala sam fotografije plaze u Limasolu i meni izgleda sasvim pristojno. Zelim aktivan odmor i kombinovacu obilaske sa kupanjem i lencarenjem na plazi.

Razmisljala sam o nekim drugim mestima medjutim cena, udaljenost hotela od plaze i grada kao i komentari o mnogo mladih i bucnih tinejdzera presudili su da moj izbor bude Limasol. (Pre dve godine sam imala prilike da vidim putnike iz moje grupe koji su se sa odmora iz Spanije vratili umorni i neispavani zbog gomile pijanih Nemaca koji su posle provoda po klubovima isti nastavljali u hotelu.)

Nadam se da cu uspeti da vidim bar deo od onoga sto je na mojoj listi zelja! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:) Ne znam ni ja... Cene su bas onako hmm... Previsoke.. Aya Napa, najjeftinije 800e i to ND, a cene jesu onako bas bas, ali posto vodim brata ne znam... Coralia mi je nekako zbog voje istorije zanimljiva :) i tako..... :) :) videcu sta cu jos :) :) :) :) srbko hvala ti :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka