bolestoka

Kipar

1646 poruka u ovoj temi

Angua је написала пост о кипарској храни да пође вода на уста :klap:

Мене интересује поред цене и да ли се буквално добија 12 18 или 24 тањира?

Не могу да замислим како то изгледа?

Да ли две особе наручују 2 мезеа, или како?

Који је добар ресторан у Пафосу за мезе?

И на крају где се налази ресторан за гирос који си помињала у Пафосу?

Можда мало лаичка питања, али шта ћу кад ме интересује :tuga:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.......

На питања која си поставила, неко ће надам се одговорити, јер ја не знам одговор.

Ја сам овде за сада само за постављање питања :)

.........

Izgleda da ćemo ti i ja još neko vreme biti samo 'postavljači pitanja'. :zvizduk: U međuvremenu, hvala svima koji nam odgovaraju. Nadam se da ćemo uspeti da vam adekvatno uzvratimo. :thankyou:

Izmenjeno (tetka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

CAO SVIMA. JA SAM STEVA :)ODLUCIO SAM DA IDEM SA BRATOM 24.7.2011 NA LETOVANJE. MEDJUTIM DVOUMIM SE IZMEDJU TURSKE - KEMER, KRITA, I NARAVNO KIPRA

KIPAR ME JE NSETO MNOGO PRIVUKAO. E SADA POSTO U APARTHOTELU U PAFOSU CORALLIA BEACH IMA SAMO USLUGA POLUPANSIONA, ZANIMA ME KOLIKO SE JEDE, i sta ima u tim pp? JER JA IMAM TAJ NEKI STRAH(O BOZE!!! KAO DA SAM PROKLET.) DA ne ostanem gladan. I NARAVNO ZANIMAJU ME SAMOCENE HRANE, NIJE MI FRKA NI DA KUVAM osmeh1.gifosmeh1.gifsrce.jpg JA VOLIM DA JEDEM srce.jpg

PA ME ZANIMA I MISLJENJE OD VAS, DA IPAK TO BUDE KIPAR ILI DA IDEM U TURSKU NA ALL INCLUSIVE? srce.jpg DESET TANJIRA ISPRED MENE AUU....

KIPAR ME NAJVISE PRIVLACI JER MI JE NEKAKO SAV NE ISTRAZEN, CUDAN, TIH, ROMANTICAN... osmeh1.gif

MOLIM VAS STO BRZI ODGOVOR JER SUTRA MORAM DA UPLATIM......

UZMITE U OBZIR I TO DA MNOGO VOLIM DA JEDEEEEEM.... srce.jpg

Izmenjeno (DraganV)
velika slova
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stevo bas si me nasmejao....zamisljam te kao nekog debeljka sa 150 kg....elem, da se vratimo na pitanja, ne mogu tacno da ti odgovorim kakva je klopa u tom tvom hotelu, ja sam bila u hotelu St.George 4*i tamo je hrana bila fenomenalna, prilagodjena strancima, uglavnom englezima. Corallia je lepa plaza, jako blizu Coral beach-a, ali nije bas u Pafosu, nego blizu, tako da ce vam trebati neko prevozno sredstvo do Pafosa!U Pafosu je veliki izbor restorana i prodavnica, a nesto nisam primetila blizu Corallie (mada iskreno, nisam ni obracala paznju, jer mi nije trebalo, mozda ima i tamo)

Zamisli jednu veliku pustinju, na svakih par stotina metara hotel...3 grada na obali (Pafos, Limenas, Larnaka)...autobuski prevoz katastrofa (kad bolje razmislim, za 5 meseci nisam videla ni jedan autobus...pricam za Pafos)...neko je pitao za vinjetu i putarine...nesto se ne secam da ih je bilo...znam samo da je put od Larnake do Pafosa fantastican i da je moj taksista platio kaznu zbog prebrze voznje! Inace, stize se za 2h! Postoji i bus taxi, koji je mnogo jeftiniji, recimo 8 funti po osobi voznja od Larnake do Pafosa.U njega staje nekih 6-8 ljudi. Klasican taxi za tu relaciju je 20-30 funti. Inace kiparska funta je jaca nego engleska! Vozi se suprotnom stranom od nas (isto kao u Engleskoj), voltaza im je kao u engleskoj, pa onda za nase uredjaje treba adapter...

Za samostalne aranzmane mislim da je najbolje pogledati na www.booking.com ili nekom drugom slicnom sajtu.

Izmenjeno (profesorka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

profesorka, ticerka i Angua, mnoooogo vam hvala na odgovorima! :srce:

Izmenjeno (tetka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

CAO SVIMA. JA SAM STEVA :)ODLUCIO SAM DA IDEM SA BRATOM 24.7.2011 NA LETOVANJE. MEDJUTIM DVOUMIM SE IZMEDJU TURSKE - KEMER, KRITA, I NARAVNO KIPRA

Meni je Krit najdraža destinacija. Kalodukas je izbacio veoma dobre ponude. Ako te zanima avantura, Krit je odličan izbor. Najveće Grčko ostvro (ne računajući Kipar) i prilično niže cene u odnosu na bermudski trougao srpskog turizma Hanioti, Polihrono Pefkohori. Taman da se anulira trošak za 5-6 dana rent a car-a.

E sad ne kapiram baš najbolje da li želiš istraživanje ostrva i avanturu ili smeštaj All Inclusive. All inclusive simboliše konformistu a ne avnaturistu. Elem, na tebi je odluka.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li se iz Nape može preći na deo ostrva pod turskom upravom. Ima li nečeg što zavrđuje pažnju? Kirenja možda?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stevo bas si me nasmejao....zamisljam te kao nekog debeljka sa 150 kg....elem, da se vratimo na pitanja...

HVALA... A cene je li skupo? Bas se tripujem brate i ovako je sam aranzman auuuu... Ma nisam debeooooo.. Samo 3 kg sam se ugojio u Tunisu, od tortiiii.. MMM... Ma ja hocu taj Kipar. Na Kritu u Retimnu gradska plaza, em hotel nema bazen, 400 metara od plaze. I to na plazi sjasi kurta da uzjasi murta. Lezaljke od 3 -5 eura. Van svake pameti. ALI ZATO KIPAR, na samoj plazi, lezajke samo 2eura ( mada meni i ne treba) jeste pp, ali ono, u hotelu ima i kuhinja pa moze i da se skuva nesto, naravno uz Cecine nove pesme... osmeh1.gifosmeh1.gif Mislim da ce mi biti lepo. Inace zvao sam hotel juce, rekli su da ima market u sklopu hotela. Znaci suuuperrrr...... MEne samo zanima jel su cene visoke u radnjama... Profesorka gracijas mucos osmeh1.gif

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali kakva Kiparska funta??? Meni je Kipranin licno rekao da im je zvanicna valuta evro. Pitala sam ga bas zaato sto sam bila zbunjena raznim informacijama o zvanicnoj valuti.

Profesorka, taj taksi o kom pricas od Pafosa do Larnake, gde si nasla informacije o tome? Ja sam cak poslala meil i odgovorili su mi da je prevoz samo do Limasola, ako mislimo na isti. To je bus koji ide od aerodroma u Larnaki do Limasola, ne do Pafosa, iako tako pise inicijalno na sajtu, i kosta 8 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Који је добар ресторан у Пафосу за мезе?

Dragi Srbko i ja idem u vremenskom periodu kad i ti pa ako si raspoložen možemo zajedno na meze...ziveli%21.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BLAGO VAMA!!! Dragi moji ja ne idem jer NEMA Mesta na avio liniji ni na charteru ni na redovnom tako da 24,07 propada. Treceg mi je hotel pun tako da nema mesta, ima u neki koji kostaju Boga oca, jedino da sestru prodam za 10 dana u vrh hotelu... Znaci nista... ILI mozda neki u Limasolu ima, mada ova Afrodita me privlaci ta plaža. aLI NEMA MESTA... pLACEM :sad::sad::sad::sad::sad::sad: ali BAS PLACEM, MNOGO PLACEM!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Funta je davnih dana zamenjena evrom. Kad sam ja bila na Kipru, pre dve godine, vec je bio evro. :) Primaju ga cak i na turskom delu ostrva, ali po nekom levom kursu.

Sve vezano za javni prevoz ste vec culi, dakle jedva da ga ima! Nedeljom narocito. Zato sam ja koja inace sve volim da obidjem u svojoj reziji, bez vodica, a ne usudjujem se na rent-a-car, morala na izlete preko agencija.

Sto se tice izleta do TRNC-a, naravno da je moguce. Mi smo na taj izlet isli preko agencije i kostao je 42 evra, s tim sto smo pasose morali da predamo dan ranije. Niko ih na granici posle nije trazio. Na izletu se obilazi Famagusta, tzv. "ghost town" zato sto su se lokalni grcki Kiprani iselili posle okupacije od strane Turske 1974. i ostavili grad gotovo potpuno prazan, a do tada je bio glavni turisticki centar ostrva. U Famagusti nikako ne propustiti vizantijske crkve i Otelov zamak, inace Kiprani su vrlo ponosni sto je Sekspir izabrao da bas tu smesti radnju ovog komada. Dalje, obilazi se prelep grad Kirenija, e tu sam imala utisak kao da sam u Turskoj! Zapravo, mene ceo Kipar i ne podseca na Grcku, vec mnogo vise na Tursku. U izlet je ukljucena i poseta jednom manastiru.

Ne dozvolite da vas prevare oko izleta do Famaguste brodom, jer u tom slucaju od grada necete videti nista. Ti izleti su bili 10 evra iz Aja Nape. Dakle, ko hoce u TRNC, neophodan je pasos.

Adapter ili poneti (ako nadjete gde da kupite) ili uz depozit iznajmiti u hotelu.

Kipar jeste dosta skup za nas, ali nije nepodnosljivo. Koga zanima, mozete pogledati moje dve foto-ture gde sam navela dosta informacija o samoj zemlji, a na forumu u temi o Aja Napi sam iznela utiske o tom mestu i blizoj okolini.

Srecan put i lep provod svima koji se spremaju put Kipra!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja voltaza je u pitanju? Da znam za sta da kupim adapter.

Kakva je situacija sa vetrom na Kipru?

Clara, da li se moze u Turski deo rentiranim kolima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde se bas fina zurkica napravila :klap:

Ko o cemu, Angua o hrani, pa prvo da odgovorim Srbku za meze: jeste, dobijes 12, odnosno 18 (24) tanjira, doduse ne odjednom :) Meze za jednu osobu ne postoji, to je specijalitet za dvoje ili vise ljudi i to izgleda tako da vam konobar najpre donese po tanjiric sa npr 2 parceta sira. Kad to pojedete, slede nova 2 tanjirica sa npr pohovanim tikvicama..pa 2 tanjirica sa nekim morskim plodovima..pa sve tako dok ne puknete, s tim sto tanjirici polako postaju tanjiri :lol: Za cene stvarno nemam pojma, kad sam ja poslednji put jela meze, bilo je oko 20 funti, sto bi danas bilo oko 40 evra, al to je za 2 osobe, pice uglavnom nije ukljuceno, mada poneki restorani imaju foru da "navuku"goste besplatnim apreitivom ili casom vina uz meze..Ja licno nisam za te navlakusa fazone, gde god ima nesto gratis, nesto tu ne stima :lol: Salim se, naravno. Al bojim se da ne bih mogla da vam preporucim restoran, mene su vodili u neki tavernu van grada, znam da smo se vozili dobrih 20 minuta da do nje dodjemo, al se ne secam kako se zvala :blush: Al pitajte lokalce, znace da vam preporuce sta valja. Ono sto pouzdano mogu da vam kazem je da restorane na setalistu slobodno izbegavate. Hrana im je uglavnom bljak, a najskuplji su na svetu. U Pafosu, sto si dalje od plaze, to bolja hrana, ne racunajuci hotele i kafic/snack varijante, to je skroz ok.

Sto se one brze hrane tice, ona vam je tu u gradu, na pocetku Ajos Antonius ulice, koja je jedna strma, spusta se nadole prema moru i poznata je po mnostvu pabova i koktel barova..zovu je i Night life ulicom :) Ma samo pitajte bilo koga za Out of Africa, nema sanse da ne znaju, mesto je jako popularno. Nazalost, ne radi non-stop, ako se dobro secam :nea:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako te zanima avantura, Krit je odličan izbor. Najveće Grčko ostvro (ne računajući Kipar) i prilično niže cene u odnosu na bermudski trougao srpskog turizma Hanioti, Polihrono Pefkohori.

Al moram i na ovo da se osvrnem, mada pretpostavljam da je lapsus u pitanju. Kipar nije grcko ostrvo, to je zasebna drzava! I ovo ne potenciram iz ne-znam-ni-ja kojih politickih razloga :lol: nego upravo zato sto se mnogi turisti kad prvi put dodju na Kipar razocaraju jer ocekuju tipicno grcko ostrvo, ono, kristalno plavo more, slikovite kucice okrecene u belo sa plavim prozorskom kapcima, zelenilo i cvece na sve strane, a u pozadini "Grk Zorba" :cool: Mislim, karikiram malo, ali neko je vec pre mene napisao- Kipar mnogo vise podseca na Tursku, i imajte to u vidu kad krecete tamo. Na zelenilo zaboravite, osim u tragovima, klima im jednostavno nije takva. Arhitektura je isto pre turska, a na sve to dodajte i jak engleski uticaj koji se vidi na svakom koraku - od voznje, struje, turisticke ponude (pabovi umesto klasicnih kafica, caj umesto kafe i English breakfast umesto npr kroasana), pa do cinjenice da su svi natpisi svuda na engleskom i da ga govore svi, od najmanjeg deteta do zabradjene babe koja na ulici prodaje hekleraj. Da se ne cuje grcki na ulicama, 'ladno biste mogli da pomislite da ste u nekom turskom fensi letovalistu gde su eto slucajno svi gosti Englezi :) E, tek kad to u potpunosti prihvatite, mozete da krenete u otkrivanje pravih lepota Kipra, a ima ih...nebrojeno!

Nego, da se vratim ja na prakticna pitanja...putarine i vinjete ne postoje, ja sam se silno namucila jednom prilikom da Kipraninu objasnim koncept putarine ("ali mi placamo poreze, i od tih poreza se putevi popravljaju, kako sad da placam dva puta??"), al lako je njima, kad im je ostrvo malecko, pa i nema mnogo puteva... Sto se voznje tice, cim se naviknete na "pogresnu" stranu, sve je ok. Retko ko divlja, pazljivi su vozaci, Beogradjani su neuporedivo gori :P Javni prevoz je stvano katastrofa, ali razlog tome je da on realno nije toliko potreban...Kiprani imaju jako visok standard, nije nista neobicno da cetvoroclana porodica ima troja, pa i cetvoro kola, pa samo biraju kojima ce na put...Postoje busevi izmedju vecih gradova, i oni idu jednom dnevno, obicno ranom zorom. Postoje i mini-busevi, zovu ih jos i taxi-busevi, pretpostavljam da je na to mislila profesorka, koji saobracaju izmedju gradova na poziv. Telefon uzmete u hotelu u kome ste i zakazete voznju dan ranije. Za sve ostalo tu je regularan taxi ili rent-a-car.

E, da, sto se tice letovanja u sopstvenoj reziji, naravno da nije nemoguce..Rezervisete smestaj preko neta, kupite karte pa lagano..S tim sto ja nikom ne bih preporucila da ide u julu i prvoj polovini avgusta, jer su vrucine nesnosne. Jun ili septembar su znatno prijatniji, mada je i tad jako, jako toplo. A kad smo kod karata, Jat je jedno vreme bio uzasno bezobrazan, jer su jedini u regionu leteli do Larnake, pa su karte bile paprene..Sad su se prodobrili, pa kad izbace specijalnu ponudu (a izbacuju je svakih 2-3 meseca, samo treba redovno pratiti sajt), let do Larnake sa svim taksama bude 160 evra po osobi, i to je stvano prihvatljivo, osim sto je povratak u neko gluvo doba noci pa slobodno uracunajte jos bar 50 na prevoz do aerodroma. Povoljne letove do Larnake imate i iz Soluna (za manje od 100 evra povratna, i to ide skoro svakog dana), al do Soluna sto somuna, sto se kaze... Madjarski Malev takodje daje super ponudu Beograd-Budimpesta-Larnaka, ja sam tako letela proslog leta, i to za 220 evra, kad je Jat trazio 350. Jedino sto je pauza u Budimpesti bas velika, nekoliko sati, al nama dobro doslo da prosetamo malo gradom..I opet jeftinije nego direktno iz Beograda. Ja stalno lovim te povoljnije varijante do Kipra, pa cu da napisem ovde kad naletim na nesto zanimljivo :)

I na kraju da odgovorim ticerki: voltaza je 240. Ako ne nadjes adapter kod nas, ne brini, to tamo ima na svakom kiosku i supermarketu za male pare. Vetra, kratko receno, nema. Talasi nisu retkost jer je uglavnom otvoreno more, ali vetar i kisa su tamo misaone imenice.

O turskom delu ne znam skoro nista, posto tamo nisam nikad bila, pa i ja cekam Claru da cujem :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka