bolestoka

Kipar

1646 poruka u ovoj temi

sanjar hvala ti najlepse :cvetic: . Bas sam ih jutros zvala i sve su mi precizno rekli. Veoma su ljubazni preko telefona, nadam se da su takvi i uzivo. :)

Sada mi preostaje da ganjam avio kompaniju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam hteo da idem za novu godinu na Kipar,

tačnije posle 3.januara da izbegnem velike gužve. Molim te da nam javiš kad se vratiš kako je bilo i da li vredi tamo da se ide. Negde sam pročitao da je na kipru godišnje 355 sunčanih dana u godini.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovako, ja sam na Kipru zivela 2 godine i mnogo volim tu zemlju. LJudi su ocaj boziji, ali je sama zemlja prelepa i ima svasta da se vidi.

Zelim opet da odem turisticki, ali NIKAKO preko IJEDNE domace agencije - deraci svi listom! Kon Tiki, Jolly i ostali ubijaju bez potrebe. :djavolko:

Dakle, moj plan putovanja je sledeci:

-bukiras neki low cost do Larnake (LCA) ili JAT-om, ali lovis one specijalne ponude, da bi leteo za cirka 200-220€, let je Larnaka-Tel Aviv, nakrcan je, ali jako ugodan.

-ako zelis da ti baza bude najjace mesto za kupanje i provod na celom ostrvu, ti bukiraj hotel ili apartmanski smestaj u Protarasu. Protaras je malo mesto pored Aja Nape, gde je smestaj nekih 10-20% jeftiniji jer nije A.Napa, epicentar ludila i nocnog provoda koji je zasenio i Ibizu. Plaze su prelepe, sve do jedne i vrede kupanja. Ima sjajnih taverni i kafica, pub-ova i zaista svih oblika porodicnog ili provoda za mlade. Lokalnim busom koji ide celog dana, (do 22h) se stize za 10ak minuta do A.Nape. Tu ce vas zaseniti plaze: Konnos bay, Nissi Beach, Makronissos su samo neke vidjenije, da ne pricam koliko ima divnih budzaka i stekova, luka je, recimo divna! :srce::srce::srce: Odatle (iz Protarasa, mislim) krecu autobusi ka Nikoziji, Pafosu, Limasolu i Larnaki, pa mozete da pravite sjajne ekskurzije po ostrvu.

-ako se odlucis da se lociras u nekom gradu, neka to NIKAKO ne bude sugavi Limasol. To je luka i mnogo ruzan grad, pa bih preskocila dalje opise istog.

Larnaka je neka kao varosica, nista posebno, lepo setaliste i par kafanica, ljudi koji zive u Famagusti (A.Napa, Protaras, Paralimni) koriste Larnaku za shopping, da se ne bi cimali 100+ km do Nikozije.

-Lociranje u Nikoziji ima svojih cari: glavni grad, ima prolaz na "tursku stranu" liniju razdvajanja koja ide po sred srede glavne shopping ulice (zamislite UN u Knez Mihailovoj, a na Kalisu granica), sve je relativno "blizu" a i ako se odlucis za rent-a-car, u gl. gradu je veci izbor, i samim tim i jeftinije. Samo oprez sa voznjom: Kipar je Britanska kolonija i vozi se DESNOM stranom!!!

-dalje, lociranje u Pafosu ne bi bilo najsretnije resenje, jer je to najudaljeniji grad od A. Nape i plaze su onako, 3+ mada, istorija tog grada je prebogata, ima raznih uticaja, Mavara, Djenovljana, svako je ostavio svoj trag u Pafosu i obavezno se tamo mora provesti makar 1 dan!!! Tu je i cuvena Petra Tou Romiou ili Aphrodite's Bath, mesto gde je,prema legendi izronila Afrodita! Stene zaista oduzimaju dah! More je nemirno i mami hrabre kupace.

Jedva cekam da se vratim (totalno nepotrebna digresija) :zaljubiska:

Smestaj u A. Napi i Protarasu, ako se bukira preko neta i par meseci ranije ume da bude iznenadjujuce povoljan. Hoteli sa 3* imaju varijante sobe, inland view, sa doruckom za 40-50€ po sobi dnevno (dvokrevetnoj, naravno). kategorizacija je super realna, a ako neko moze da plati i 4* najtoplije preporucujem Tsokkos grupaciju hotela ili Asterias Beach hotel, ili Addams beach koji je awwwwwwwesome (A.Napa)!!!

Po nekoj mojoj proceni, za 15ak dana tamo treba da se izdvoji oko 600€ za sve troskove, osim fakultativnih (napominjem da je nocni provod prilicno skup, dok su restorani Ok sa cenama, svi imaju Set Menu, znaci 3 jela/predjelo, glavno, desert za neku solidnu cifru).

Agencije uzimaju minimum 800€, Kiparska ambasada je jako ljubazna samo dok ih covek nadje, prodje ga volja za putovanjem i viza se brzo dobija.

Malo sam ovo zbrzila, nadam se da sam pomogla koliko-toliko. Sva pitanja koja imate, slobodno postavljajte, obozavam to ostrvo i rado cu svima pomoci.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram od septembra da upišem master na Kipru, u Nikoziji, :) pa da li bi neko mogao da mi kaže koje su cene smeštaja? I, zanima me da li bih mogla da idem kolima - koliko se dugo putuje, trošak...? Svaka dodatna informacija j dobrodošla! :D

Unapred zahvalna, pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Caos svima,

Vratih se sa Kipra i mogu vam reci da bez mnogo razmisljanja idete.Letela sam Cyprus Airways-om iz Sofije do Larnake.Bugari su show znaci kao da si najgorem svercerskom autobusu!:)

Rentali smo auto omah na aerodormu tako da vam je to najpametnije resenje inace cete da se pogubite gde sta kako, s obzirom da javni prevoz tamo ne postoji.E sad voznja na desnoj strani..............xexexe....................ako imate GPS nece promasiti stranu jer stavrno pomaze a i preporucujem jer ovako imate da lutate uzasno.Tesko jeste necu da vas lazem, ali za 2 dana se naviknes,jednina najveca muka je menjanje brzina sa levom rukom sto je nama najveci problem.

Moja savet vam je da ako je to moguce put po kipru isplanirate tako da bar po 2-3 dana provide u jednom mestu da koliko toliko steknete pojam.

Nikosija: Cudan grad, sa puno Pakistanaca! Uvece ne mozete videti coveka na ulici jednostavno bicete cudak ako setate, a i bice vam neprijatno jer su toliko nekulturni (mada kiprani ne ovo su doslajci) dobacuju,sviraju kolima,belje bas bas jedna uzasna scena. Ima lepih kafica, ali provod 0 jer su Kiprani veci pozeri od ovih nasih.:)

Larnaka: Divan gradic, imagradsku plazu Phinikoudes beach i Machenzie beach koja se nalazi pored aerodroma i lepsa je od gradske.Uglavnom svuda su vam lezaklje po 2.5e.Tusevi se placaju svuda 0.5c :).Sto se i tice nocnog zivota nije neki, ali za popiti pice negde je ok.

Agia Napa: Hm jednostavno punoooooo klinaca, zurke po ceo dan, pijani englezi kao pusteni sa lanca itd.........Inace predivna plaza Nissi Beach koja je i najpopularnija tamo :).Grad je sladak imate dosta kafica gde je uvece ludnica od provoda, e sad kome sta treba.

Limassol: Moj savet vam je da tamo ne planirate uzivanje na plazi jer je Limassol grad gde su plaze nikakve,ima nacice te ali je to sve malno, more uzasno.Inace grad je prelep, dosta rusa je tamo tako da cete cak videti da su svi nazivi napisani i na grckom i na ruskom.

Paphos: Lepo mestasce.Ima lepu plazu koja je van grada Coral Bay dosta podseca na grcku.Inace kad dolazite do Paphosa obavezno svratite na Afroditine stene nista senzacionalno ali voda prelepa.:)))))

Jednostavno dosta su ispred nas, cenu su pa jedno 3 puta skuplje, e da ali garderoba dzabe tako da se spremite za shooping.

Iskreno svakom preporucujem jer vredi upoznati zemlji i osetiti taj uticaj cele te podele kipra,ma jednostavno ne razmiljajte i idite.:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putovanja.info su dobro osmišljen, loše realizovan sajt. Već neko vrijeme razmišljam kome da napišem da im informacije o Kipru, one opće - kultura itd. - ne vrijede ni pišljiva boba. O valjda jednom od najljepših otoka svijeta, autori priloga pišu budalaštine, tj. nešto iščašeno, nimalo podsticajno za buduće putnike. Recimo: "Sama reč Kipar znači bakar, a potiče od latinske reči Cyprium. Jasno je da je na ostrvu pronađena velika količina bakra." O, Bože! Naziv metala na latinskom potječe od imena otoka, a ne obratno. Samo jedno od etimoloških objašnjenja (tek treće po vjerovatnosti) upućuje da je moguće i obratno (da je otok dobio ime po metalu): na eteokiparskom (jednom predgrčkom, čak pred-indoevropskom jeziku) možda je postojala slična riječ za bakar. Kako bi bilo dobro da se ljudi malo informišu prije nego išta napišu. I - pitam se - ko li piše ove priloge, jesu li novinari, imaju li fakultetsko obrazovanje itd. Da čovjek ne gleda sajtove na engleskom i razne grčke multimedijalne razglednice, baš ne bi ni poželio otići na Kipar.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pokusacu da odgovorim na vasa pitanja. Moji odgovori se odnose iskljucivo na pisanje na "Forumu".

Prvo, sve primede i ideje mozete napisati na posebnoj temi

Pitanja i predlozi u vezi sa sajtom

Na forumu pisu svi posetioci sajta koji su registrovani kao clanovi "Putovanja.info". Naravno da su oni razlicitih zanimanja, strucne spreme, opsteg obrazovanja, starosnih grupa i td. tako da se i njihovi prilozi razlikuju ali niko nikoga ne sprecava da napise prilog na primer o Kipru koji nece biti kako vi kazete vredan "pisljivog boba"

Samo jos da dodam da sam citao u novinama prilog o Kipru koji je napisala novinarka sa fakultetskim obrazovanjem, cak sta vise do tog clanka je bila i urednik tog izdanja, gde je boravila na racun turske avio kompanije. Jedini problem u tom clanku je sto je severni Kipar napisan sa velikim slovom "S" sto oznacava ime drzave a ne geografski pojam a znamo da turski deo ostrva nije niko priznao kao suverenu drzavu osim same Turske. Politicki skandal koji je doveo do smene urednika. Toliko o fakultetskom obrazovanju i novinarskom zanatu.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li ikoga zanima, Kalodukas je upravo izbacio fenomenalnu ponudu za Kipar, ili samo za kupovinu karata za njihov čarter. Uplata do 31.03 donosi 10% popusta. Muž i ja ćemo ići (nadam se :blush: ) u Protaras. Samo još da ga ubedim. :zvizduk::zvizduk:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да ли је неко летовао у Пафосу? Нека напише своја искуства.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
upecani.gif И мене занима исто.....sator.gif Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li su stvarno plaze u Limassolu ocajne? Kako se krecu cene suncobrana?Dajte malo svežih info!

Ide li iko ovog leta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам уплатио Пафос. Ако ништа друго, повољније је него ранијих година. Претпостављам да ће више људи ићи ове године.

Прилично су застареле информације на овој теми. Слажем се да би било лепо да их неко ажурира. Ваљда ће написати неко своја скорашња искуства. Вероватно има и питања која би људи постављали.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

slažem se da su ovde informacije malo bajate, verovatno je Kipar još uvek destinacija koja kod nas nije toliko popularna ali mislim da će se to ubrzo promeniti.

Bilo bi dobro kada bi se neko javio sa svežim informacijama pa da zajedno prodiskutujemo na ovu temu.

Ja sam upravo uplatio aranžman za polazak 24.07. i to 5 dana u Limasolu i 5 dana u Aja Napi. Nadam se, odnosno siguran sam, da nisam pogrešio što se tiče destinacije za ovo leto. Po svemu što se može pročati sa neta, Kipar je destinacija za svakog, i staro i mlado, i za aktivan i za pasivan odmor. Prelepe plaže, mnogo istorijskih lokaliteta i odličan noćni život, za svakog po nešto ima.

Ako je neko bio ili planira da ide na Kipar, neka se javi, ima o čemu da se diskutuje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trebalo bi da idem na praksu na kipar, turski deo... Zanima me, koliko je dovoljno novca za zivot tamo, posto ja imam smestaj + 450 dolara mesecno... Jel to dovoljno? Javite sto pre, molim vas, treba danas-sutra da potvrdim da idem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas malo ljudi je bilo na Kipru izgleda. Nije ni cudo, cene su paprene.

Nameravam da provedem sedam dana u Protarasu i pet u Pafosu u sopstvenom aranzmanu. Prevoz Jatom je skup, ali trenutno nemam previse izbora, kasno sam se setila da rezervisem karte, a sto se tice smestaja, rezervisacu stanove preko neta. Smestaj za sedam dana izadje oko 100-150 evra, sto je smeshno u odnosu na bezobrazno skupu cenu karte - 300 evra!!!

I mene zanimaju informacije o Pafosu, jer sam trenutno u nedoumici koji deo Pafosa izabrati za smestaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka