beki

FOURKA

407 poruka u ovoj temi

Zaista me zanima da li je neko bio u ovom mestu i kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja idem u junu i nigde na nalazim informacije o ovom mestu. Da li je neko makar prolazio tuda??

Uplatila sam smestaj u Litsa apartmanima, poznato nekome??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da verujem da niko nije makar prolazio tuda.

Ajd' da vas podsetim - prvi prst Kasandra, desna strana tj. ona koja gleda na solunsku obalu, negde na sredini, preko puta Haniotija.

Jeli neko bio bar na toj strani Kasandre? Kakve su plaze?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine bio sam u Pefkohoriju pa pošto sam bio svojim autom obisao sam i tu zapadnu strane Kasandre.Ukratko,mnogo je nerazvijenija turistički,mesta su selendre,neuredjenije i jadnije i sa mnogo manje turista od Haniotija,Polihrona ili Pefkohorija.Toliko je neugledno mesto da ga se sada već nebih ni sećao da nemam 2-3 fotografije na kojima sam po povratku napisao gde je slikano.Ako ides svojim autom nemora značiti da će ti biti loše,jer ni Pefkohori nije bas bio ono sto smo želeli ali je bio dobra baza za obilazak Kasandre.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajd' nakaci te fotke da vidimo o cemu se radi

Mi smo upravo i trazili tako neko mesto gde nema mnogo turista, meni su licno Pefkohori i Hanioti bili antipaticni zbog guzve

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Furka je seoce i nema neki nocni zivot,doduse ima jedna diskoteka u kojoj bude ziva muzika pa i grcka. Ima kafica i jedan prelep na samoj obali gde je pice 8-10 evra sto je puno s obzirom da Furka nije neko popularno mesto. Prosle godine sam bila i moj prvi utisak je bio razocarenje, a to je zato sto smo se tog dana obreli na nesredjenom delu plaze gde ima jezeva. Medjutim, plaza sa one strane na ulasku u Furku je lepa pescana i takvo je i more, malo duzi pescani plicak, naravno ko voli , kao na primer ja kao i plaza na suprotnom kraju, gde su bili moji prijatelji. Ono sto mi se svidelo je upravo to sto nema velike guzve i ne cujete srpski. Na tom delu plaze su uglavnom Grci, ali ne mestani nego oni koji su dosli na odmor ili tu imaju vile.I posto ja ne volim da mirujem, busom sam isla skoro svakog dana do Kalitee, udaljene 12min voznje, a karta je bila negde oko jedan evro. E meni je tamo najlepsa plaza i more i zato sam tamo i odlazila. Vracali smo se poslednjim busom. E jedina mana je sto nismo imali kasnije bus, jer da smo hteli da uvece ostanemo ili dodjemo tu zbog nocnog zivota ne bismo imali cime da se vratmo do taksijem. Cene u Furki su iste kao i u drugim mestima na Halkidikiju.Isli smo i do Haniotija koji jeste lepsi ali je prevelika guzva, a ja to ne volim. Prema tome, ako idete u Furku, a ne volite guzvu bice vam lepo i obavezno se prosetajte do obliznjih mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bas razumela koji deo plaze je nesredjen. Mozes li malo detaljnije molim te? Mi cemo biti u Litsa apartmanima koji su na samoj plazi u nizu kuca. Pretpostavljam da je tu sredjeno s obzirom da je taj deo naseljen. Ima li prirodnog hlada na plazi?

Nocni zivot nas bas ne zanima jer idemo s malim detetom. Vazno nam je da ima par restorana gde da se vecera. Koliko sam shvatila samo selo je u brdu iznad plaze. Jesu li onda svi kafici i restorani tamo, ili ima nesto u ovom donjem delu uz plazu?

8-10 EUR za jedno pice???? Pa toliko nije ni u centru Nju Jorka, jesi sigurna? Kako se zove to mesto da ga izbegavamo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da pitam. Gde je plaza u Kalitei? Mi smo videli samo jednu dole ispred hotela Amon zeus. Jeste tu isli ili ima jos neka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala

Meni odlicno izgleda

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bas razumela koji deo plaze je nesredjen. Mozes li malo detaljnije molim te? Mi cemo biti u Litsa apartmanima koji su na samoj plazi u nizu kuca. Pretpostavljam da je tu sredjeno s obzirom da je taj deo naseljen. Ima li prirodnog hlada na plazi?

Nocni zivot nas bas ne zanima jer idemo s malim detetom. Vazno nam je da ima par restorana gde da se vecera. Koliko sam shvatila samo selo je u brdu iznad plaze. Jesu li onda svi kafici i restorani tamo, ili ima nesto u ovom donjem delu uz plazu?

8-10 EUR za jedno pice???? Pa toliko nije ni u centru Nju Jorka, jesi sigurna? Kako se zove to mesto da ga izbegavamo?

Ma ne brinite, to je negde na sredini i to je manji deo, videcete ukoliko naidjete na nju. Nista strasno, samo cete produziti levo ili desno. Prirodnog hlada bas i nema , barem na ovom delu plaze na kom sam ja bila. A celo mesto je tu, prostire se uz plazu, ne znam ko je pominjao brdo.i sladak mali centar. Inace, kraj magistrale koja prolazi kraj Furke se nalazi veliki market gde je sve povoljnije. A taj prelepi kafic je kraj diskoteke. Uostalom, kad budete seli, bilo gde prvo cete pogledati cenovnik. Nista nije sramota. Mi smo to svesno uradili zbog prelepog pogleda, jednom. Restorana ima sa riljim specijalitetima, ima i picerija te ne brinite, oni su u centru. A da , setih se, ima i jedan veliki market na sprat, tu blizu centra. A sto se tice Kalitee, da to je ta plaza.Ako krenete na desno od tog hotela, taj deo je urbaniji, tu su kafici, muzika je glasna. Mi smo obicno isli levo od hotela. To je za sada to, ne mogu da se setim vise niceg.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na net-u sam nasao ove apartmane,na Halkidikiju,Kasandra,Fourka.Mnogo mi se svidja i planiram da uplatim depozit vlasniku,da bi mi poslao papire za vizu.

Da li je neko video to kako uzivo izgleda,bio tamo?

Kako je mesto?

MNOOOGO HVALA!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije valjda da niko nije posecivao?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imate neke opise mesta na drugim temama, pogledajte preko pretrazivaca. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bio u Siviriju prosle godine to je 4km pre Fourke i cesto smo odlazili tamo. Ako si porodican covek idealno ce ti biti za decu........pescana plaza, sitan, sitan pesak.......jako je plitko, mislim da odrastao covek moze da ode i do 50m a da mu voda bude tek do ramena.

plaza u Fourki je poprilicno duga, prostire se koliko i samo mesto, nije preterano siroka, ali je sasvim ok, nema guzve i na par mesta ima ogromno drvece koje pravi prirodan hlad.

Po meni ova strane Kasandre zasluzuje mnogo vecu paznju od suprotne i izvikane gde su Pefkohori, Hanioti, Polihrono....

ova druga strana je jako mirna, bez guzvi, a ako hocete i izlaske jako blizu je Kalitea pa eto vam ludila

u svakom slucaju pohvale za Siviri, Fourku i Posidi

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka