jelenicam74

LESBOS

222 poruke u ovoj temi

Bio sam na lezbosu 13-24 avgusta preko kontikija.ostrvo je predivno.za mene je boravak u anaxosu bio pun pogodak.plaza divna sa plavom zastavom.smestaj blizu plaze.ljubazni ljudi.cafe jalouse je najbolji.sto si izleta tice plomari,agiasos,tahiahris treba obavezno obici.opet bih se vratio svakako.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vlajoni,kakvo je bilo vreme u vasem terminu? U prethodnom,kad sam ja bio, bilo je toplo, ali je bilo talasa. Ujutru bude mirnije,pa posle pocinju sve jaci. Samo je jedno prepodne bilo oblacno,i tada je bilo bas nemirno more.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je istina da je na Lezbosu mnogo hladno more?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije istina. Istina je da Lezbos iako prelepo ostrvo nije u samom vrhu po lepoti plaza. Naravno ima i lepih. Skabelja je npr sa pretoplom vodom bila kada smo mi bili, a i sama je lepa, a tu je i Plomari sa odlicnom plazomi i toplom vodom. Sve u svemu, mogu da se nadju i pristojne plaze, a i sa vodom uobicajene temperature, pa i iznad toga. U ostalom po mom misljenju, Lezbos je vrlo visoko kotiran medju grckim ostrvima.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel bio neko prosle godine? Kakva je situacija sa izbeglicama?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slucajno razgledam forum pa naleteh,ima izbeglica,najvise u Metiliniju rasporedjeni su sad u kucama i hotelima.Ovo znam jer su nasi lekari dole sa njima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zemljotres u Grckoj,ostrva Hios i Lezbos.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

vidim da je aktuelna tema obilaska Lezbosa. Ja već 5 godina provodim dosta meseci godišnje u mestu Plomari na Lezbosu, i po svoj prilici ću živeti tu. Plomari je predivno porodično mesto bez ''ludila'' turističkih mesta. Dosta mu je svog ''ludila'' jer je prestonica tradicionalnog pića uzo.  Plomari ima svoje 3 plaže u samom gradiću, a 2 km od Plomarija je fenomenalna plaža Agios Isidoros. Sat vremena je udaljeno od Mitilinija i prevoz do Plomarija saobraća ne baš često (mislim da je u 4 poslednji autobus za Plomari). No, ko god bude želeo da u sopstvenoj režiji dođe ovde, neka proveri red vožnje na KTEL autobuskoj stanici, ili , u krajnjoj liniji, neka me kontaktira da mu dam sveže informacije o redu vožnje.

Ono što odlikuje Plomari i što bih svakako izdvojila je da u Plomariju od polovine maja do kraja avgusta NE PADA KIŠA. Znači dani bez kiše su zagarantovani !  To je uzrokovano posebnim položajem mesta i vetrovima koji duvaju.

Kako sam ovde već dugo, a nema ni jedne naše turističke organizacije koja organizuje turiste za letovanje u Plomariju (bar od 2013. do sada), Gradić je prelep!  Pišem i blog o njemu i njegovim skrivenim lepotama, ne samo plažama i kafanicama. Tako da na blogu možete videti kako izgleda zimi :)   Osim mene, još jedan čovek je ovde iz Srbije i koliko znam niko više (u Plomariju). Ali ima ljudi koji su devedesetih ugostili našu izbegličku decu, kao i organizovali kamione pomoći za Srbiju. Blog se zove Lezbos i njegov biser Plomari i nije namenjen nikakvim turističkim promocijama i sličnom, jednostavno želim da podelim moja iskustva sa našim ljudima, jer sam i sama ovaj biser otkrila ne kao turista. Ljubav čuda čini :)

Od lepih stvari na Lezbosu svakako bih preporučila Okamenjenu šumu i sve crkve na koje naiđete. Svaka je remek delo na svoj način.

Okamenjena šuma je nešto što se ne može naći na drugim mestima. Imate priliku da vidite okamenjene sekvoje od pre 20 miliona godina. Kamen je u svim bojama, od tirkizne do crvene , sve nijanse braon (kao ćilibar) .... Sjajno je i sa vodičem iz muzeja okamenjene šume posetiti malo ostrvce preko puta muzeja i videti okamenjeno drveće u vodi. 20 miliona godina stoji tu i more ga umiva. Fenomenalan doživljaj.

Na strani ostrva gde je Plomari vazduh je pun maslinovog mirisa i nekako odiše maslinama. Lezbos ima oko 5 miliona maslina i to većinom na ovoj drugoj strani jer na drugoj, blizu okamenjene šume, krajolik je, zbog vulkanskog tla, kao površina Meseca, ili kao pustinja iz vestern filmova.

Veliki srdačan pozdrav,

Suzana

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel bio neko prosle godine? Kakva je situacija sa izbeglicama?

Ja živim u prelepom mestu Plomari. Nema izbeglica još od 2015. Oni su smešteni u mestu Morija pored glavnog grada Mitilinija (koji je i najbliži za prevoz čamcima iz Turske). Uglavnom, glavna kriza je bila 2015. i više nije tako. U Plomariju od tada više nisam videla ni jedan jedini čamac ili ljude koji migriraju.

poz.

Da li je istina da je na Lezbosu mnogo hladno more?

Nije hladno more uopšte. Opet, mogu da tvrdim za mesto Plomari, voda je predivna za kupanje i ja se kupam već od juna (da ne spominjem da sam u početku plivala već od 1. maja :) , sad sam postala više kao lokalci i čekam da voda bude baš topla ).

poz.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Suzanna, hvala na informacijama. Ja sam prošle godine letovala na Samosu i mnogo mi se svidelo, pa bih probala i Lezbos i Hios. Koje je mesto, po tvom mišljenju, najbolje kao baza?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Draga Tijuana, nisam bila na Hiosu tako da ne mogu da uporedim. Jedino sto mogu da kazem je da je juzna strana Lezbosa gde je grad Plomari predivna, mirna i zaista za porodicno letovanje. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prošle godine smo kombinovali Samos i Hios, po 7 noči. Odlična kombinacija. Hios je veoma lepo i pitomo ostrvo,lako za vožnju i obilazak. Baza na Hiosu je bila 7 km južno od Pyrgija, na plaži u zalivu Karinda, potpuni odmor i izolacija. Obišli smo celo ostrvo, mislim da je i istočni južni deo  i oblast Mastikohoria pogodan za bazu, plaža ima puno i svuda je prelepo. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25360
    Ukupno tema
    841885
    Ukupno poruka