jelenicam74

LESBOS

241 poruka u ovoj temi

Dragi prijatelji,

ove godine bih zelela sa porodicom da odem na Lesbos, ako je neko bio znacilo bi mi da nesto vise saznam o tom ostrvu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanimaju informacije o Lezbosu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I jeste li bili na Lezbosu ? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa jel neko bio na Lesbosu? Vidim da je pocela prodaja aranzmana za Lesbos (da li je u redu ili nije da se pise naziv agencije, neznam ali ko je zainteresovan, lako ce naci). Ono sto je zanimljivo da cena jun, juli, avgust ne divlja kao sto je obicaj sa ostalim mestima u Grckoj. Trazio i trazio po netu nesto o Lesbosu na nasim site-ovim i nista samo sture informacije, Englezi, Nemci, Slovenci, bogati Grci su najcesci gosti, dosta skupo u odnosu na ostala ostrva, polusredjeno ostrvo, dosta lepih plaza neuredjenih, rentacar cena ista kao na Kritu, more malo hladno osim ako se ne ide blize termalnim izvorima (koji izgledaju onako mao tuzno bar na slikama). Gradic Molyvos me podseti na Lindos. Hoteli dosta dobro ocenjeni na Tripadvisoru (Panorama, Molyvos 1, Panselinos, Olive Press). E toliko sam nasao, malo, ali sam sve blize odluci da se poseti ovo ostrvo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Интересантно острво по мени. Нисам приметио да је рађено ранијих година. Нашао сам да га ове године ради агенција ФОКС (први пут чујем за њу). Да ли је неко летовао преко ове агенције ? Мислим да би било лепо да се напише искуство, обзиром да знамо шта се дешава последњих година са појединим аранжманима.

Цене су заиста пристојне, под условом да је агенција поуздана ?

Не знам да ли још нека агенција ради ово острво ове године ?

@cevap да ли си мислио на ову агенцију или неку другу ?

Било би лепо да ово острво прође, али нисам сигуран у то.

У глави ми је Хиос који је пробан и на жалост није успео и сада га нема у понуди.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Srbko Da to je ta agencija. I ja sam prvi put cuo za nju. Samo kada se setim Kalaodukas kakav je izbor ostrva imao i ostadose na ovim popularnim tj. komercijalnim. Mislim da je problem avion kod takvih aranzmana npr. letovao sam na Rodosu a avion je leteo Beograd, Rodos, Krit i povratak takodje sa sletanjem na Heraklion. Pa ako je problem sa dovoljnim brojem putnika za ta dva ostrva, ostala ostrva samo da sanjamo, posto mi se ne mota volan do Atine pa brod pa cimanje po ostrvu, uostalom izadje mnogo skuplje nego avionom. Na sajmu turizma cu pogledati malo podrobnije kakva je agencija. Dobro si rekao za Xios i nesto mi lici da ce, ako je agencija ok, samo ove godine biti Lesvos.

ps Setim se saveta onih likova iz Yute da se proveri u APR-u stanje firme, kao da sam inspektor. Sve nesto racunam da imam srece po tom pitanju jer sam bio u Hurgadi predzadnja grupa turista preko agencije Conte i prosao super za malo para a oni posle, kuku lele.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да. Не буде довољан број путника за авион, а онда могу и да откажу и то у не баш разумном року.

То су урадили са Кипром прошле године (Каладоукас).

Каладоукас за ову годину најављује и нека острва која до сада нису била у понуди (Карпатос нпр.).

Друга могућност је још гора - Конте и екипа.

Лезбос ме привлачи јер је велики, и заиста колима или на други начин у својој режији ово острво није баш једноставно посетити (још са децом...).

Радо бих отишао, али ове ствари ме брину.

Видећемо

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nama je za porodično letovanje interesantno ovo ostrvo. Juče smo se supruga i ja raspitali malo na Sajmu turizma na štandu pomenute agencije i zvuči odlično... I naša najveća agencija radi Lezbos, tako da smo i na njihovom štandu dobili samo reči hvale od ljubaznog momka koji je bio na Lezbosu!? Sve u svemu, cene nisu velike, ostrvo je nerazvijeno, nema hotela iz velikih lanaca i mnogo zvezdica, tako da je smeštaj u porodičnim hotelčićima i apartmanima. Stvarno bi bilo lepo da neko ko je bio na mestu zločina napiše koju reč!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel se moze do Lezbosa kolima iz Kavale?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

izgleda da ima, dva puta nedeljno, putuje 10h:

http://www.lonelyplanet.com/greece/northeastern-aegean-islands/lesvos-mytilini/transport/getting-there-away

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A trebao bi da postoji i brod iz Soluna.

Moje je misljenje da ce bilo koja agencija u Srbiji tesko uspeti da privuce dovoljan broj putnika za destinaciju tipa Lesbos, bilo je ranije slicnih pokusaja sa ponudom za Samos (koji je uzgred komercijalnija destinacija i mnogo poznatija po prelepim plazama nego Lesbos) i Hios. Mozda su trebali da vezu dva ostrva jednim carterom, kao sto je to slucaj u drugom kraju Grcke sa Zakintosom i Kefalonijom. Recimo, Lesbos i Samos u kombinaciji, to bi sigurno proslo.

Lesbos bas i nije poznat po lepim plazama, ali jeste po prelepim gradicima (Molivos), termalnim izvorima, okamenjenoj sumi, prelepoj vizantijskoj tvrdjavi, manastiru Limonas i.t.d.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledah i ja plaze Lezbosa i nisu bas nesto za razliku od Karpatosa. Jos uvek nemaju cene za ovo drugo ostrvo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karpatos je raj na zemlji, dominiraju sljunkovite plaze, ali ima i jako lepih pescanih. Bio sam tamo 2010.godine i uvek bi se rado vracao. Nadam se da ce uspeti da kombinuju 2 destinacije sa jednim carterom (Rodos i Karpatos) jer u protivnom ne vidim kako bi nasli ekonomsku racunicu (to vec godinama rade Slovenci preko " Kompasa " , kombinuju Karpatos i Samos).

Ako planiraju da se ide avionom samo do Rodosa, treba imati na umu da odatle treba jos skoro 4 h voznje brodom do Karpatosa (postoje i manji avioni koji tokom sezone povezuju dva ostrva). Bice zanimljivo.

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jedne lepe razonode za sve ljubitelje ostrva Istočno-egejskog arhipelaga:

Naime,izvesni Češki fotograf i snimatelj Robert Polasek je snimio nekoliko veoma interesantnih dokumentarnih turističkih filmova sa najpoznatijih Grčkih ostrva,koje sam imao prilike da pogledam sa velikim zadovoljstvom i pažnjom.On je ranijih godina snimao materijal sa ostrva iz Jonskog arhipelaga(Lefkada,Zakintos,Krf),a takođe je na moje veliko zadovoljstvo u poslednje dve godine snimio izuzetne dokumentarce "koji nisu putopisnog karaktera,ali predstavljaju veoma originalan spoj dokumentovane filmske priče,rediteljskog senzibiliteta i veštine na polju turističko-komercijalnog filmskog izraza,veoma detaljnim vizuelnim prikazima kulturno-istorijskih spomenika,prirodnih karakteristika ostrva,turističkih sadržaja prelepih ostrva " ...Tasosa,Samosa,Lesvosa, potom ostrva koja pripadaju grupi Dodekaneza Kalimnos,Kos,Patmos i Nisiros.

Većina filmova je snimana u HD-formatu (1080p ili 720p).Sve filmove možete pogledati na oficijelnom sajtu autora : www.Fototravel.info ili na You tube-u.

Evo i linkova sa You tube-a:

Samos

Kalymnos

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Link za Film sa Ostrva Lezbos - http://www.fototravel.info/e_video.php

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka