jelenicam74

LESBOS

241 poruka u ovoj temi

Mi smo uplatili za Anaxos 08.07 !!! Koliko vidim svi smo uplatili u razlicitim terminima, valjda ce se javiti jos neko! U svakom slucaju ko se prvi vrati sa Lezbosa neka nas obavesti sta nas ceka!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tek su pre neki dan otvorii red voznje trajekta za od kraja juna pa do septembra- sredom polazak iz Kavale u 20.00, dolazak u Miltilini u 7.40 i petkom polazak u 23.59, dolazak u 11.40. Polazak iz Mitilinija za Kavalu je sredom u 02.10 a petkom u 6.00. Nisam gledala da li ima iz Aleksandropulija trajekt.Rezervisala sam smestaj sa prvih 7-8 dana u Gera bay, a za ostalih 7 dana cu potraziti smestaj na drugoj strani ostrva,verovatno Anaxos ili Petra .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da trajekt iz Kavale putuje 7-8 sati i sigurno nije jeftin

možda treba uzeti u obzir i varijantu odlaska do Turske pa hvatanja

trajekta odatle (čini mi se Ajvalik), trebalo bi da je neuporedivo bliže i jeftinije

mada nisam gledao cene....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojim se da je mnogo duze od 7-8 sati, tacnije trajekt plovi skoro 12 sati, cena je za odrasle i decu do 12 godina 28 evra, a za prosecan auto-109 evra. Trajekt iz Ajvalika plovi oko 90 minutai nije nimalo jeftin, a i treba doci do Ajvalika....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako nekako, na tu varijantu se isplati ići samo ako je trajekt neuporedivo jeftiniji

(plus što mnogo kraće putuje), nisam proračunavao koliko treba (km, vremena, benzina)

od Kavale do Ajvalika...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

И ми смо се одлучили и уплатили за Лезбоз (Анаксос). Обзиром да нико није написао искуства на теми, упознајемо се са острвом на друге начине, па докле стигнемо.

Треће острво по величини у Грчкој и дефинитивно има шта да се види.

Капа доле за одлуку да се на острво иде трајектом из Србије.

Из одређених разлога та опција нама није била у игри.

Из одређених других разлога пут преко Турске такође је отпао.

Ваљда ће неко написати нешто о Лезбосу из прве руке и пробити лед.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja najbolja drugarica i ja isto idemo Anaxos ove godine, 18og jula... Bas me interesuje kako je, pa vi koji idete ranije pisite kad dodjete :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja se razmišljam o terminu 18.07....Matico je spustio cene za jul... Ostrvo je veliko, mislim da ima šta da se vidi, deluje da je dosta zeleno...Mene zanima kakve su plaže...Pišite da čujemo utiske :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

mene zanima kako ste se baš odlučile za Anaxos? I koji smeštaj je u pitanju, pošto ih ima nekoliko u ponudi?

Meni nešto zanimljivo izgleda Molyvos...

Neka piše ko išta zna i ko se prvi vrati! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molivos je interesantniji jer ima vise sadrzaja (gradic je drugi po velicini na ostrvu) i zbog blizine plaza sa termalnim izvorima, dok Anaksos ima lepsu plazu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja najbolja drugarica i ja isto idemo Anaxos ove godine, 18og jula... Bas me interesuje kako je, pa vi koji idete ranije pisite kad dodjete :)

E super bar neko da se javio, nadam se da ima jos ljudi da ne bi doslo do otkazivanja. Ovi iz agencije Matico nece nista da nam kazu o broju putnika nego samo da je za sada ok. Ja isto idem sa drugaricom i ona mi kaze da je cula od tetke da je tamo jako skupo u prodavnicama i po restoranima u odnosu na druge delove Grcke. Danas bi trebalo da krece prva tura pa nadam se da ce neko od njih da se javi na forum i da nas obavesti o cenama i samom ostrvu.pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, ja sam bas cula da je ostrvo jeftino... tj. da su cene kao kod nas :/ ne znam koliko je to istina, s obzirom na to da mi je to rekla devojka koja radi u agenciji ali ne verujem da bi me lagala kad sam vec uplatila :) koje mesto ti i drugarica idete?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice cena, ja mogu da kazem samo jedno...svuda na svetu postoji prodavnica, zatim brza hrana za 5 i 10 evra, kao i vecera za 20 i 50 evra, u zavisnosti od toga sta hoces. Ne znam koliko to skupa treba da bude prodavnica, da neces moci da jedes deset dana i kao da ces na letovanju pecenog vola da jedes...

Ja sam obisla sva jonska ostrva...sporade, santorini (za koji su mi usi probili kako je skup, a najskuplji je bio aranzman koji sam platila, a mogla sam i jeftiniji smestaj da uzmem i sve da bude jeftinije..), tako da ja ne obracam paznju na te price, jer sam se uverila u SUPROTNO. Zavisi s kim pricate i koga pitate za utiske...ljudi koji idu sa porodicama, a navikli su da idu na sever grcke i jedva sastavljaju kraj sa krajem, svakako ce gledati gde ide svaki evric... i sve ce im biti skupo...pa onda porediti sa nekim ostrvima itd...sto nije slucaj sa ljudima koji su solo, pa i sa skromnijim primanjima...njima cini mi se nije tako vazno da li je nesto skuplje za evro ili pola, jer odmor je jednom godisnje i jedva se ceka...kao sto rekoh svuda na svetu postoji provod za manje i vise para...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice cena, ja mogu da kazem samo jedno...svuda na svetu postoji prodavnica, zatim brza hrana za 5 i 10 evra, kao i vecera za 20 i 50 evra, u zavisnosti od toga sta hoces. Ne znam koliko to skupa treba da bude prodavnica, da neces moci da jedes deset dana i kao da ces na letovanju pecenog vola da jedes...

Ja sam obisla sva jonska ostrva...sporade, santorini (za koji su mi usi probili kako je skup, a najskuplji je bio aranzman koji sam platila, a mogla sam i jeftiniji smestaj da uzmem i sve da bude jeftinije..), tako da ja ne obracam paznju na te price, jer sam se uverila u SUPROTNO. Zavisi s kim pricate i koga pitate za utiske...ljudi koji idu sa porodicama, a navikli su da idu na sever grcke i jedva sastavljaju kraj sa krajem, svakako ce gledati gde ide svaki evric... i sve ce im biti skupo...pa onda porediti sa nekim ostrvima itd...sto nije slucaj sa ljudima koji su solo, pa i sa skromnijim primanjima...njima cini mi se nije tako vazno da li je nesto skuplje za evro ili pola, jer odmor je jednom godisnje i jedva se ceka...kao sto rekoh svuda na svetu postoji provod za manje i vise para...

E nek si mi rekla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, ja sam bas cula da je ostrvo jeftino... tj. da su cene kao kod nas :/ ne znam koliko je to istina, s obzirom na to da mi je to rekla devojka koja radi u agenciji ali ne verujem da bi me lagala kad sam vec uplatila :) koje mesto ti i drugarica idete?

Idemo isto u Anaxos 18.07., deluje da ima najlepsu plazu a i pravo da ti kazem cena smestaja mi je igrala ulogu pa smo uzeli najjeftiniju vilu. :vestica: To je zato sto ja na moru najvise potrosim na hranu jer sam od silnog plivanja i ronjenja toliko sam gladna da sam u stanju da pojedem pecenog vola. :hahaha: Koliko cujem u odnosu na proslu godinu su se cene promenile a negde su ostale iste. Gledala sam na tripadvisor-u i pisu ljudi da su cene na Lesbosu slicne kao i prosle godine ali bih volela da cujem od nasih kada se vrate cisto da se pripremim i zbog izleta. :D pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka