jelenicam74

LESBOS

241 poruka u ovoj temi

Već nekoliko godina razmišljam o ovoj destiinaciji,u međuvremenu obidjosmo štošta po Grčkoj i sad dodje nekako i Lezbos na red. Koliko se može videti-ostrvo je zahtevno za obilazak, ogromno, zahteva bar 15 dana i najbolje ga je posetiti u sopstvenoh režiji, kolima, uz boravak na bar 2 mesta po 7-8 dana, ako se želi videti što više. Nekako mi se čini da je najlogičnije uhvatiti trajekt iz Kavale, prošle godine, a verovatno će biti tako i ove, ide utorkom i subotom, jedan od njih je dnevni, a drugi je noćni, ujutru je polazak u 9 h , večernji polazi oko 20 h , ne sećam se tačno. Cena za odrasle je bila 28 evra, a za automobil je oko 109 evra, sve naravno "one way". Još je turistički "neprovaljeno" i to mu daje posebnu draž, ima puno od one autentične Grčke, uz značajni dah orijenta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, prilicno jaka cena trajekta ... ali deluje primamljivo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Već nekoliko godina razmišljam o ovoj destiinaciji,u međuvremenu obidjosmo štošta po Grčkoj i sad dodje nekako i Lezbos na red. Koliko se može videti-ostrvo je zahtevno za obilazak, ogromno, zahteva bar 15 dana i najbolje ga je posetiti u sopstvenoh režiji, kolima, uz boravak na bar 2 mesta po 7-8 dana, ako se želi videti što više. Nekako mi se čini da je najlogičnije uhvatiti trajekt iz Kavale, prošle godine, a verovatno će biti tako i ove, ide utorkom i subotom, jedan od njih je dnevni, a drugi je noćni, ujutru je polazak u 9 h , večernji polazi oko 20 h , ne sećam se tačno. Cena za odrasle je bila 28 evra, a za automobil je oko 109 evra, sve naravno "one way". Još je turistički "neprovaljeno" i to mu daje posebnu draž, ima puno od one autentične Grčke, uz značajni dah orijenta.

Mozda je turisticki skrajnuta destinacija za strance (mada znam puno Engleza koji idu tamo), ali su je domaci gosti odavno " otkrili " , ovo u principu nije ostrvo za produzeni vikend, pa faktor vreme (ali i cena prevoza) ovde igra kljucnu ulogu. Moji roditelji se nesto razmisljaju da u septembru " otkriju " sve cari ovog ostrva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Već nekoliko godina razmišljam o ovoj destiinaciji,u međuvremenu obidjosmo štošta po Grčkoj i sad dodje nekako i Lezbos na red. Koliko se može videti-ostrvo je zahtevno za obilazak, ogromno, zahteva bar 15 dana i najbolje ga je posetiti u sopstvenoh režiji, kolima, uz boravak na bar 2 mesta po 7-8 dana, ako se želi videti što više. Nekako mi se čini da je najlogičnije uhvatiti trajekt iz Kavale, prošle godine, a verovatno će biti tako i ove, ide utorkom i subotom, jedan od njih je dnevni, a drugi je noćni, ujutru je polazak u 9 h , večernji polazi oko 20 h , ne sećam se tačno. Cena za odrasle je bila 28 evra, a za automobil je oko 109 evra, sve naravno "one way". Još je turistički "neprovaljeno" i to mu daje posebnu draž, ima puno od one autentične Grčke, uz značajni dah orijenta.
Skup trajekt, a ostrvo je prelepo...

Mozda je turisticki skrajnuta destinacija za strance (mada znam puno Engleza koji idu tamo), ali su je domaci gosti odavno " otkrili " , ovo u principu nije ostrvo za produzeni vikend, pa faktor vreme (ali i cena prevoza) ovde igra kljucnu ulogu. Moji roditelji se nesto razmisljaju da u septembru " otkriju " sve cari ovog ostrva.
Radi je agencija FOX od ove godine, avionski prevoz...
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skup trajekt, a ostrvo je prelepo...

Radi je agencija FOX od ove godine, avionski prevoz...

Znam, kao i nasa najpoznatija turisticka agencija (K. T.) ........... probalo se tako i pre par godina sa ostrvima Hios i Samos, pa su na kraju ipak odustali i pomenute destinacije ostadose skrajnute .......... :'(

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmišljala sam ove godine o Rodosu ali kada sam pozvala agenciju da se raspitam rekli su mi da su za termine (20. jun i 01. jul) letovi rasprodati.

Videla sam reklamu za Lezbos na sajtu Kontikija, pregledala ponude ostalih agencija i pronašla da ga radi i Matico (Fox ima identičnu ponudu).

Uplatila sam preko Matica jer mi je odgovarao jedan od hotela (cena, lokacija, ocene na sajtovima). Inače u agenciji su mi rekli da je jedan hotel iz njihove ponude rasprodat za celu sezonu tako da se nadam da će biti dovoljno zainteresovanih za ovo ostrvo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, prilicno jaka cena trajekta ... ali deluje primamljivo.

Cena jeste jaka, ali kad se samo setim cene trajekta za Skopelos....grrr, ovaj do Lezbosa bar tegli oko 11 sati, a skuplji je jedva 20%..Naravno, duži boravak na brodu iziskuje i više trošenja novca (hrana, piće). I, tako u krug, tek para nikad dovoljno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmišljala sam ove godine o Rodosu ali kada sam pozvala agenciju da se raspitam rekli su mi da su za termine (20. jun i 01. jul) letovi rasprodati.

Videla sam reklamu za Lezbos na sajtu Kontikija, pregledala ponude ostalih agencija i pronašla da ga radi i Matico (Fox ima identičnu ponudu).

Uplatila sam preko Matica jer mi je odgovarao jedan od hotela (cena, lokacija, ocene na sajtovima). Inače u agenciji su mi rekli da je jedan hotel iz njihove ponude rasprodat za celu sezonu tako da se nadam da će biti dovoljno zainteresovanih za ovo ostrvo.

Ja sam uplatila preko Fox-a, jer imaju ekskluzivno pravo prodaje, za neki euro su jeftiniji od Matica, ali ne bitno. Kompletni aranzmani su su dosta povoljni kada je avio prevoz u pitanju. Iskreno, ne ocekujem da ce biti otkazivanje cartera jer je kraj juna bio skoro rasprodat...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako stoje stvari: dogovori oko najma apartmana su pri kraju, nadam se. Za prvih 7-8 dana izabrali smo jugoistočnu oblast, zaliv Gera, vrlo lep smeštaj, posledanja sedmica jula, cena vrlo pristojna. Vlasnik javlja da su najavili da će red vožnje biti promenjen u odnosu na pošlu godinu i da će red vožnje biti poznat krajem aprila. U ovom trenutku trajekti polaze sredom u 02.10 i petkom 06.00. iz Kavale.Za drugi deo boravka planiramo severoistok- Anaxos, koji je malo "turističkiji" deo ostrva,no preživećemo mi Engleze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja sam počela da razmišljam o ovom ostrvu... Pogledala sam Fox, deluje povoljno...avion izađe oko 190 evra po osobi (sa taksama), što je za dve osobe 380, i naravno onda bi tamo trebalo iznajmiti kola na minimum 7 dana... Trajekt u oba pravca izađe oko 340 evra za dvoje plus kola i još put iz Bg... Na kraju izađe na isto otprilike, a put+trajekt oduzimaju ipak više i snage i vremena. Sa druge strane oduvek sam volela samostalna putovanja, imaš više slobode...

mene interesuje da li je neko bio na ostrvu, šta ima da se vidi, da li je lepo? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na kom sajtu je moguće pronaći red vožnje trajekta za Lezbos iz Kavale i Aleksandropolisa sa cenama za automobil i putnike?

Izmenjeno (szorba)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://paleologos.forth-crs.gr/english/npgres.exe?PM=BR

probaj ovde...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatili smo letovanje u Anaksosu, Lezbos, za 18. jul Zanima me da li ima jos nekog ko putuje u ovom periodu, cisto da se ne brinem zbog otkazivanja :vruce: Jel neko vec bio ovde pa da podeli iskustva?

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem u Anaksos, ali 27.06, prvi polazak, eventualno mogu po povratku da napisem utiske..hehhe. Ako neko ide u ovom terminu kad i ja, nek se javi, pa da strepimo svi zajedno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem u Molyvos 20.06. I jedva nađoše mesta na avionu....neće biti otkazivanja, verujem ni vama :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka