Esfigmen

Pa sta ako ima nasih...!

200 poruka u ovoj temi

Prosle godine smo isli na Eviu,Neos Pirgos. Daleka destinacija ,pa smo racunali nema puno nasih,oseticemo onaj smek da smo stvarno u inostranstvu. I prva dva dana bese fantasticno. Predivno mesto,za nas idealno jer obozavamo manja ribarska mesta, kada imate utisak da ljudi tu zive a turizmom se bave usputno.

E,onda dodje nasa bulumenta od studenata,zivotinje pustene sa lanca,bez kucnog vaspitanja i morala. To se pijancilo,bahanalisalo,vristalo,divljalo. To su trestale Ceca i Jeca svako vece iz beach bara. Sa nase i komsijske terase je nestao po jedan peskir. Bili su pijani 24h. Upravo bezima od takvih mesta gde divljaju takvi ljudi,gde zene histerisu na svoju decu i stalno se nesto prepiru sa muzevima,gde se razmenjuju recepti i ogovara cela ulica,gde im sve nesto smeta. Mi samo zelimo svoje parce plaze,grcki jezik i muziku,lepo more i sunce. A Pirgos ima sve to,samo da ne kulturni vise ne dolaze.

Ne znam sta to Grcima treba.

Nemojte pogresno da me razumete,znam i da medju drugima ima isto takvih. Mislim da su od nas samo Englezi gori. Dugo smo razmatrali da i ove godine idemo na isto mesto ali smo se svaki put predomisljali zbog tih studenata.

Ko zna,mozda sledeceg leta zazmurimo i odemo opet. Ko zna........

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako čovek hoće da vidi negativno, videće uvek i na svakom mestu...Meni naši, jer sam i ja naša, ne smetaju...Ima nas raznih. Nije ni meni nekad dobro kad čujem i vidim da nas neko baš obruka, ali svako odgovara za svoje postupke i nosi svoj krst. Bruka sebe najviše. "Blago glupima, jer ne znaju da su glupi"...Isto važi i za proste, neuke, nevaspitane. Ko sam ja da ih vaspitavam? Ne mogu ni od svoje dece, uz svu muku,  da napravim ono što su od mene napravili moji roditelji i jako mi je žao zbog toga, ali vremena se menjaju. Mnoge stvari me nerviraju, ali sam nemoćna...Ako je nekom vrhunac zabave da se ponaša tako kako se ponaša, pa...neka uživa, sve dok meni ne skače po glavi. Drago mi je što je u ovoj našoj svakodnevici, uspeo/la da skrpači za to neko letovanje za sebe i porodicu, i što se mene tiče, može i da njišti svih 10 dana ako mu/joj je lepo...Ne treba ja da se stidim toga, čak mi je uvek milo da vidim nekog razdraganog, nekog kome je lepo i ko uživa, šta god to značilo i kako god se to manifestovalo...

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stvar je u tome što osobe, koje je opisala medolina, zaista skaču po tuđim glavama. Za takve postoje rezervati  tipa Kavos ili Laganas, gde se može naći  zabava po volji razularene omladine. Ali, naše agencije su, u saradnji za kratkovidim Grcima,  smislile da prodaju omladini jeftine aranžmane u mestima koja nisu u startu usmerena na takav vid turizma, kao što je Neos Pirgos. Onda se desi da se omladina načisto smori ili, što je gora varijanta,  podivlja tamo gde ne treba, a da porodičnim ljudima  propadne odmor. To je onda promašaj za sve.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ako čovek hoće da vidi negativno, videće uvek i na svakom mestu...Meni naši, jer sam i ja naša, ne smetaju...Ima nas raznih. 

Upravo tako.

Nisam sklona ni pozitivnoj ni negativnoj diskriminaciji. Ljude posmatram otvoreno, bez predrasuda i smatram da svako zaslužuje poštovanje dok ne dokaže suprotno. I "naši" i "njihovi" imaju imena, prezimena i identitet neovisan od nacije kojoj pripadaju. Kao i različita interesovanja. Na odmor ne idem sa predumišljajem kako ću se družiti ili kako se neću družiti. Različiti ljudiu bude različite porive. Nikom se ne namećem, niti dozvoljavam da se meni neko nametne. Poštujem tuđe lične granice i volim moja granica da se poštuje. Budem spontana i sa nekim ostvarim "druženje" na relaciji ćao-ća0, sa drugima ni to, a sa trećima druženje bez navodnika. Vodim se time da sebe mogu da promenim, a druge ne, tako da sam sebe istrenirala da mi malo šta smeta. Mada, ako moram da navedem da mi nešto smeta, to su svakako kenjkala i zanovetala po turističkim autobusima koji drnadaju ona sedišta i naglas kukaju kako im fali ovo ili ono i šire negativnu energiju po busu.

Inače, imam nekoliko svetlih primera poznanstava i sa "našim" i sa "njihovim".

2004. majka i ja na letovanju u Hrvatskoj (bile smo smeštene u selu Tribunj kod Šibenika) upoznamo bračni par Nemce sa sinom. Zgotivili smo se, komunicirali uz pomoć rečnika, rukama i nogama. Tako smo se lepo družili da su nam za Novu godinu poslali ogroman paket sa slatkišima i odećom. Žena je krojačica, muž grobar. 

Prošle godine drugarica i ja upoznamo u Neos Marmarasu stariji bračni par. Gruzini koji žive u Solunu i koji čuvaju kamping Marmaras. Oni su nas pustili da se tamo kupamo iako se plaća ako nisi u kampingu. Pričali smo na ruskom i bašp se zgotivili. 

Ove godine na Tasosu upoznamo dve devojke iz Novog Sada sa kojima smo razgovarale, šetale i razmenile kontakt. 

Ima još primera, svakako...

Izmenjeno (Posejdonija)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25894
    Ukupno tema
    862501
    Ukupno poruka