Esfigmen

Pa sta ako ima nasih...!

218 poruka u ovoj temi

Prosle godine smo isli na Eviu,Neos Pirgos. Daleka destinacija ,pa smo racunali nema puno nasih,oseticemo onaj smek da smo stvarno u inostranstvu. I prva dva dana bese fantasticno. Predivno mesto,za nas idealno jer obozavamo manja ribarska mesta, kada imate utisak da ljudi tu zive a turizmom se bave usputno.

E,onda dodje nasa bulumenta od studenata,zivotinje pustene sa lanca,bez kucnog vaspitanja i morala. To se pijancilo,bahanalisalo,vristalo,divljalo. To su trestale Ceca i Jeca svako vece iz beach bara. Sa nase i komsijske terase je nestao po jedan peskir. Bili su pijani 24h. Upravo bezima od takvih mesta gde divljaju takvi ljudi,gde zene histerisu na svoju decu i stalno se nesto prepiru sa muzevima,gde se razmenjuju recepti i ogovara cela ulica,gde im sve nesto smeta. Mi samo zelimo svoje parce plaze,grcki jezik i muziku,lepo more i sunce. A Pirgos ima sve to,samo da ne kulturni vise ne dolaze.

Ne znam sta to Grcima treba.

Nemojte pogresno da me razumete,znam i da medju drugima ima isto takvih. Mislim da su od nas samo Englezi gori. Dugo smo razmatrali da i ove godine idemo na isto mesto ali smo se svaki put predomisljali zbog tih studenata.

Ko zna,mozda sledeceg leta zazmurimo i odemo opet. Ko zna........

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Generalno mi ne smetaju naši uprkos činjenici da uglavnom imam negativna iskustva sa istima kad je letovanje u pitanju, posebno kada su to destinacije poput komšijskih nam država i letovališta. Naši su uvek ti koji na plaži za sobom ostavljaju dečje pelene bačene u pesak i đubre, pokušavaju na sve načine da "zeznu sistem" i negde nekoga "pređu" ili se prosto ponašaju prostački do granice neukusa.
Naravno, ne kažem da "stranci" isto to ne rade, ali na nivou statističke greške kada se uporedi sa "našima".

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha, ha...ja, mi i naši...Uvek nas branim i pokušavam da sve razumem...E, prošle godine na Lefkadi, naš, vidim privržen tata bebice, uživa sa bebom u Pampersu u bazenu...I to mi, baš onako zasmeta. Ljutim se na njega, onako za sebe, iz daleka, al' ne mogu baš ono totalno, opet, drago mi je kad vidim da je neko tako posvećen detetu. Ali, gorčina, eto, Srbenda ne razmišlja koliko fekalija iz te pelene pliva oko mene, mog deteta i svih nas u bazenu...stranac bi bar imao toliko svesti. I tako, gorčina osta...Porodi se posle par meseci moja sestra, gledam pelene da kupim bebi, i iznenađenje, u jednoj od varijanti, Pampers za kupanje?!? Nisam ništa dalje istraživala, pre 15-ak godina kad sam bebe imala toga nije bilo...Eto, 6 meseci mi je trebalo da shvatim da ono što me je rastužilo možda i nije bio vrhunac prostakluka, možda samo moja neupućenost. Al' opet, kupanje u moru razumem, ali bazen i pelena (ako nije ova specijalna, za mene novoizmišljena, tek nedavno patentirana)??????

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad ono...opet teorija zavere...a da li je bila ta za kupanje ili obična... :) .Naši ljudi mi ne smetaju ni malo..sve dok su ,,normalni,, i civilizovani  ,a ne ko pušteni s lanca. Ko Tarzan kad je došao među ljude pa ne zna gde bije....Na žalost takvi smo kakvi smo...mnogo će vode da proteče dok se ne uljudimo...čast izuzecima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno je bila ta pelena za kupanje.
Ona baš leži uz telo i oblači se kao gaće, koliko se sećam...
Koristili smo je pre 5-6 godina, praktična je baš. par komada u torbu i pravac pljaž.


Obična pelena nije tako pripijena i mislim da ima veću moć upijanja tj da bi se naduvala posle 5 min u vodi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 Pominjemo Engleze kako su bahati i kako se ponašaju , njih ima 60 miliona a nas 6  ,

Па ако у Србији одвајаш грађане по националности, онда би требало да знаш да Велика Британија има 67 милиона људи, а да Енглеза у тој држави има од 37-45 милиона, различите су процене, јер су баш мултиетничко друштво, а на попису и један Индијац или Пакистанац може да се изјасни да је Енглез и да уђе у статистику.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...са тим што ће тај индијац или пакистанац у 99% случајева бити господин за накарадно, пиргаво, инцестоидно вного...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nase muskarce prepoznajem  jer se  razgace na letovanju i na rucak sedaju  goli u mokrim kupacim gacama, obicno u grupama.  To mi je primitivno, obavezno mi se javi "transfer blama", ne videh da drugi turisti sedaju bez majice , bilo samo na giros.  Cak i na rucku u hotelu u Turskoj sam to videla, naizgled fini "tata" a seda direktno iz bazena u kupacem. Pa ko ce da sedne posle na to mesto?

Isto na Adi, seli na onom gornjem nivou kafica na one dvosede sa meblom mokri, digli noge.

I naravno nase prepoznajem po onim torbicama zategnutim preko stomaka, stisnutim pod pazuhom:D

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha, ha...torbice stisnute ispod pazuha...Šta ćemo jadni, kad mi "naši" imamo tako "mnogo", pa se to čuva k'o oči u glavi. Da je sreće da možemo da budemo opušteniji, i ne stiskamo torbice...ihhh...gde bi nam bio kraj...Tek onda bi pokazali sve što znamo, ovako ne može, dobra koncentracija obavezna, da stisak ne popusti!

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad je malo teže izbeći naše ljude tokom virusa.Iznenadilo me koliko se čuje srpski po celoj Barseloni a neki furaju i majice sa našim natpisima pa su tako uočljivi.Ipak,moram reći da sam stekao utisak da se naši po Evropi mogu izbeći ali Turci definitivno ne.Svuda su njihove prepoznatljive doner radnje,čak i po manjim mestima,od Turaka nema spasa :) A i od Kineza,Arapa i Afrikanaca u bogatijim zemljama zapada.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tema odiše autošovinističkim i drugosrbijanskim komentarima! Krug 2 i Vračar historikal narativ, Srbi su najgori, a svi ostali su super! Postoje kompleksi više vrednosti za vašu informaciju. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka