Esfigmen

Pa sta ako ima nasih...!

218 poruka u ovoj temi

Neprimerena?!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

???

Neko rece da su Rumuni tihi???O gospode!!:hahaha:

Ogluvim od njihove svadje na letovanju.Vecito zakazem kod usnog u povratku

Pa oni nisu umereni ni u jelu ni u picu,a glasne zice su im podmazane ko strune na violini:hahaha:

Ipak ,ako bih mogla da biram...bili bi to nasi i oni dobri,a i oni koji su malo ,kako neki kazu,glasni,al su nasi bre!!!!Mirisu po naski:hahaha:

 

Pa ako ih ne slusas, onda to ne moze da ti zamara mozak! Gluposti! 

+1

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Italijani su posebna sorta isto. Kad im krene onaj njihov kolektivni odmor u avgustu i kad se razmile - ne cujes more kako lupa o stene od njih. Da ne pricamo o tinejdzerima koji rentiraju motore i udaraju od kola do kola - posebna sorta.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cini mi se kao da smo oni slepci sto opisuju slona, iz pesme Cika Jove Zmaja.

Sve zavisi ko je kakvo iskustvo imao. Meni su, na primer, Italijani maksimalno simpaticni.

Sto se nasih tice, u kuci u kojoj smo poslednji put letovali, od dvanaestak apartmana, u samo jednom su bili divljaci. I nije los prosek.

Na jos prethodna dva puta, u svakoj grupi bila samo po jedna lujka. Jeste da i ti sporadicni slucajevi mogu da ti zagorcaju odmor. I desavalo se da probadnem u zemlju zbog bespotrebnog urlanja nekih iz grupe. Ali sam se stidela i zbog preskakanja reda za muzej od strane nekih Bugarki.

A huligansko ponasanje grupe makedonskih gastarbajtera na plazi, mi digne pritisak i sad kad se setim. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zbog ZATO! Neki će da kažu da je to generalizacija ali ja sam više puta ovde, kod kuće na svojoj koži osetio šta znači "po seljački" u čemu su "naši" apsolutni šampioni! Sramota!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Generalno ,,naš,, najveći problem je taj što svi bez izuzetka(neko manje a neko više) bolujemo od visokoumlja(visokog mišljenja o sebi),to se može lako primetiti kada nam neko povredi sujetu(baš izraženo) i kao takvi teško se prilagođavamo(nismo fleksibilni) drugačijem načinu razmišljanja,drugačijoj kulturi,drugačijim običajima itd... po principu ,,znaš ti ko smo mi,, ako smo to ,,mi,,??? nebeski narod??? ogromnoj većini ni maniri finog i pristojnog ponašanja na javnom mestu nisu jača strana a o nestrpljenju nebih trošio reči...

A sve ovo navedeno ne priznajemo po cenu da nam oderu kožu...

Zato bar na odmoru (u pravom smislu te reči) čovek želi da zaboravi svoju realnost(kao npr. ona noga kroz prozor auta na graničnom prelazu)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Generalno ,,naš,, najveći problem je taj što svi bez izuzetka(neko manje a neko više) bolujemo od visokoumlja(visokog mišljenja o sebi),to se može lako primetiti kada nam neko povredi sujetu(baš izraženo) i kao takvi teško se prilagođavamo(nismo fleksibilni) drugačijem načinu razmišljanja,drugačijoj kulturi,drugačijim običajima itd... po principu ,,znaš ti ko smo mi,, ako smo to ,,mi,,??? nebeski narod??? ogromnoj većini ni maniri finog i pristojnog ponašanja na javnom mestu nisu jača strana a o nestrpljenju nebih trošio reči...

A sve ovo navedeno ne priznajemo po cenu da nam oderu kožu...

Zato bar na odmoru (u pravom smislu te reči) čovek želi da zaboravi svoju realnost(kao npr. ona noga kroz prozor auta na graničnom prelazu)

Narod koji ne misli o sebi da je najveci i ne zasluzuje da postoji! SRBI i jesu najveci narod!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne postoji kompleks vise vrednosti, svi kompleksi su kompleksi nize vrednosti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Narod koji ne misli o sebi da je najveci i ne zasluzuje da postoji! SRBI i jesu najveci narod!

 

Sovinizam je voleti samo svoj narod i mrzeti sve ostale, ja to nisam rekao! Nacionalizam je voleti svoj i postovati ostale!

 

Da li se samo meni čini da kod Vas postoji kontradikcija?

Izmenjeno (Gimli)
Greška u boldu
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da smo najvece patriote,junaci,cetnici...itd kada "dunemo" po dva piva u kafani:D al zato imamo najvise "strucnjaka" po glavi stanovnika.

Ili...ah kada se samo setim tih dana i sada se smejem:D:D:D kao klinci gluvarimo na cosku i prodje tip sa dobrim kolima,svi ko jedan u glas vidi ga ovaj pajser,a zasto pajser?verovatno samo zato sto ima dobar auto:D:D:D(ovakom etiketiranju prilaze i potpuno "zrele" osobe,glupi Amerikanac(verovatno sto nije Srbin...itd i jos puno toga...(nikako velicine)

Kako bi rekao sveti vladika Nikolaj "covek nikada ne moze reci onoliko pametnih stvari koliko moze da precuti gluposti" !!!

Bojim se da jedino poboljsanje moze da se desi a to je da dodje do promene kolektivne svesti generacijama...za dobrobit nekih budicih pokolenja(ali iskreno po ovom pitanju nisam optimista) Porodica je stub svega(a odavno smo je zanemarili) sve ide iz kuce bilo dobro bilo lose ali ne iskljucujem i uticaj drustva na pojedinca u dosta manjoj meri narocito kroz poremecen sistem vrednosti koje nam plasiraju preko medija,oruzja jaceg po meni od atomske bombe!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja u klin, vi u plocu, ali tesko je razumeti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne smetaju mi nasi, ali ne volim kad vidim da se neki nasi sunarodnici bahato ponasaju. Iskreno malo sam se i postideo kad sam video u Neosu na plazi da na srpskom stoji tabla da se ne bacaju pikavci jer ni proslogodisnji nisu nikli. E sad, jeste da deluje malo "egzoticnije" kad ne cujete svoj jezik i imate osecaj kao da ste stvarno daleko od kuce :rolleyes:

Izmenjeno (samo_putujem)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je hit bila scena na plazi u Nea Vrasni. Nase starije gospodje, njih jedno cetiri na peskiru (po naglasku bih rekla iz Shumadije) kupuju narukvice od crnca na srpskom.

"Nemoj ti nama ELA ELA, kojih 5 evra, hocemo 10 narukvica za 2 evra ! Jesi razumeo?! I uhvatise jadnog crnca onako preko kacketa za glavu, prodrmase ga uz "Joooj "

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izbegavam mesta gde ima puno nasih ( a ovog leta bas u takvo idem:D ) jer ne volim da slusam sta drugi pricaju, zatim-preglasni smo !

@Lana12, verovatno sam ja to napisala za Rumune, to mi je utisak sa prvog relativno novijeg putovanja u Temisvar ( ne racunajuci ono od pre, kada nisam ni obracala paznju na to). Zaista su bili tihi, svuda. Kod nas su ljudi bucni na palzi, na ulici, u kaficima, u prevozu.

Rumuna se secam i sa Tasosa, ne secam se buke, bili su prosecni :D

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka