Esfigmen

Pa sta ako ima nasih...!

218 poruka u ovoj temi

Pre 4 sata, Nergos888 je rekao/la:

Vasi komentari su odraz vaseg nevaspitanja i nekulture! 

Por que ? :neznam:

Izmenjeno (lavovi)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ramon Пробаш да живиш са другим народима па ћеш свој више ценити, веруј ми.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volim kada na putovanjima naiđem na naše Srbe ako su kulturni i dobri ljudi,a naravno nije mi drago kada naiđem na neke naše ljude nezgodnog karaktera i nervozne,sto ljudi sto ćudi.Mi smo još i dobri u poređenju sa ponašanjem pripadnika nekih drugih kultura,recimo napadno ponašanje Arapa prema ženama čak i u sred Evrope,a ima i dosta pijanih i drogiranih,pa i nasilnih ljudi po zapadnim gradovima pretežno petkom i subotom uveče.Deluje mi da je kod nas sve dosta mirnije i kulturnije,mi smo pitomi ali nažalost i siromašni.

Ne verujem u bratstvo i jedinstvo i ne zanimaju me više susedni narodi u tom smislu,stranac je stranac bez obzira da li je iz Crne Gore,Makedonije ili Angole.Bilo bi mi drago da područje bivše države zaboravimo kao nešto blisko jer to nije nikada bilo.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sandra i Vlada,slažem se sa vama,naravno da su pripadnici srpskog naroda naši ljudi,ili naši građani drugih nacionalnosti koji žive ovde i poštuju nas.Mislio sam na ostale narode iz bivše države,posmatram ih kao i ostale strance za razliku od mnogih naših ljudi koji se oduševe kada ih negde sretnu a oni možda i odglume da im je drago a ustvari su dosta hladni prema nama.Dosta smo sebe ponižavali,bar ja tako mislim.Svaka njima čast,ali mi i oni ipak nismo isti.Naravno,ljudi se ne dele po nacionalnosti već na dobre i loše, i to je tačno,ali nemojmo baš biti toliko naivni.

Iako o sebi imamo nisko mišljenje,kao i posebno bivša braća o nama,bar ja sam na putovanjima bio svedok da ima i mnogo gorih od nas.Ako se podignemo ekonomski,slika o nama bi bila dosta drugačija i sami sebi bi bili lepši i bolji.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok je,Glas 1,ali mislim da mi nismo baš toliko nepristojni niti su na zapadu baš toliko kulturni,jedino su možda racionalniji od nas i više su proračunati a mi srljamo u nekim stvarima i zato smo upadljivi,ponekad iz dobre namere a ne zato što smo zli.Ipak su ti bogatiji narodi bili kolonijalisti i tlačili nas male,izvlačili nam resurse a to čine i danas.Kada si bogat onda možeš biti smiren i glumiti kulturu a to je često samo fasada.Možda grešim,ali je lepo kada se sretnemo negde preko i ispričamo mi Srbi,zašto da se stidimo sebe.Lepo mi je kada u Beču mogu da poručim na srpskom u našoj pekari.Ok,ako nam nekad baš dosade naši ljudi,onda ćemo birati destinacije gde naših nema u velikom broju.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar nije čar u tome da se priča na nekom drugom jeziku, a ne da u inostranstvu naručujemo hranu na srpskom?

Rumuni su baš tihi.

Meksikanci preglasni.

Ostali-šareno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemojte mesati babe i zabe.Kulturnih ljudi ima svih nacija i rasa,bas kao i divljaka koji misle da su sami na svetu i da je okolini zanimljivo da slusaju njihovu prostotu.Na Krfu sam bila sokirana ponasanjem Italijana,na Zakintosu Engleza ali to su neko je vec rekao klinci i to siromasni nisu reper za merenje celokupne nacije.Najsveziji primer,hotel u Budimpesti,u sred noci se drala i lupala neka Kineskinja,pravila nema.Jedne godine je citavo pleme Crnogorci su bili banulo na plazu Skale Sotiras na Tasosu,pocelo je zestoko maltretiranje prisutnih,sutanje lopte po ljudima,zasipanje peskom,vika dreka,pa zar je to normalno i kulturno ponasanje?Uz sve jos su za sobom ostavili smeca tonu na inace lepoj,mirnoj i cistoj plazi.Na Krfu je jedna nasa persona svake noci od ponoci  pa do jutra pravila veliko spremanje apartmana sve sa pomeranjem namestaja???I tresla stolnjak sa mrvicima sa njene na nasu terasu?!Dobro jutro kulturo(tugo)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

     Kada idem u Grcku na more volim kada ima i nasih ljudi ali u manjem broju. Naletis na nekog od nasih , pa nekad i poznatih i eto dobrog drustva i provoda ako si krenuo u paru.

     A na plazi ne volim kada ima nasih ljudi mnogo, ne zato sto se mi drugacije ponasamo nego ostali. I strana deca cice, placu , roditelji ih dozivaju  .... Ali ih ne razumem pa mi to ne zamara mozak. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ako ih ne slusas, onda to ne moze da ti zamara mozak! Gluposti! 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

    Na odmoru je poslednje sto bi nekom palo na pamet da prisluskuje ljude oko sebe i " slusa ih".  Jednostavno nas mozak reaguje na poznato, poznate zvuke, jezik i td... :prdez::zvizduk::upecani:

    Btw... malo neprimerena rec -" gluposti". Samo iznosi svako svoje dozivljavanje okoline, ljudi, mesta gde letujemo:glupipapir: :gamer1:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka